VIP-бесіди: Людина і молодіжний закон


На початку березня на міжрегіональному форумі ЗМІ «Like Media» спікером у молодих журналістів виступав Олексій Піманов - незмінний ведучий передачі "Людина і закон", екс-генеральний директор «Останкіно», режисер кількох фільмів і в цілому різнобічно освічена людина. Будучи журналістом, я не могла упустити можливість особисто поговорити з Олексієм. Головною темою бесіди стала сучасна молодь і «втрачене» покоління.

Олексій, часто ми, молодь, чуємо від людей старшого віку: "Нинішнє покоління вже не те". Що ви можете сказати про сучасне покоління?

- У 16, 18, 20 років, незалежно від року народження, всі ми чуємо, як про нас, зітхаючи, говорять: «Куди ми котимося з цим поколінням?». Простий приклад. Колись в дитинстві я прочитав листа римського філософа Сенеки, правда, в скороченому вигляді. У них Сенека оцінював деякі особливості «нової Росії». Коли в 90-е листи вийшли в повному виданні, я відразу вирішив перечитати їх. І тоді просто очманів ...

Сенека пише:

"Криза середнього віку, дружина пиляє, грошей мало, кінь підкувати нічим, син телепень, покоління жахливе, на кого імперію залишили - незрозуміло" і т.д.

Минуло дві тисячі років, і нічого не змінилося! Це жахливо. Кожні двадцять років повторюється одне і теж. Старші починають засуджувати молодших, забуваючи про себе в тому ж віці. Згадайте, як ми запалювали, старші! І запалюємо досі. Тому, заспокойтеся, все прекрасно з нинішнім поколінням. Нам складніше було вписатися в життя, тому що освіта - це основа майбутнього. Освіта в 90-і роки було, як я зазвичай кажу, "закінчив юридичний факультет в кавун-ливарному інституті", а в поколінні, яке зараз зростає, є все, в хорошому сенсі цього слова. Так що все добре.



Можете порадити ТОП-5 книг, які є обов'язковими до прочитання нашої молоді?

- Складно про це говорити, тому що я читаю непросту для сприйняття літературу. Мішеля де Монтеня треба прочитати.

У нього є хороший тезу, який дуже стати в нагоді вам. Я трохи переформулюю.

У світі існує три рівня освіченості. Перший - простий селянин - прокидається з сонцем, засинає з сонцем. Він частина природи і псувати її не буде. Він заслуговує повної поваги.

Другий рівень - кращі уми людства, філософи. Вони досягли такого рівня освіти, що не ганятися за грошима, за владою, вони можуть жити в бочці. Вони теж частина природи і псувати її не будуть.

І є метиси. Вони ніколи не стануть філософами через нестачу часу / освіти, у них немає розуміння заходи, вони не заспокояться в своїх намірах. Вважають, що здатні перевернути світ. Від них і відбуваються всі смути і безладдя.

Ось ми з вами хто? Ми з вами, друзі, метиси, які вважають, що здатні змінити світ. Ніколи ми його не перевлаштувати.

Олексію, у чому ваша мета спілкування з молоддю?

- Якщо людина цікава, яка різниця, скільки йому років? Є одна філософська фраза: «Людина йде на ярмарок або з ярмарку». Можна в 22 вже йти з ярмарки, а можна і 88 тільки почати йти на неї. Деякі все життя будуть йти на ярмарок, скільки сил вистачить, тому що завжди хочеться творити нове. Ніколи не розумів людей, які в 35 років нарікають на кризу середнього віку. З чого вони взяли, що Бог відвів їм 70 років і половина вже пройшла? Може, долею дано всього 36? Ми не можемо цього знати. Але ми можемо жити і насолоджуватися тут і зараз. І ніколи нічого не боятися. Тоді все, що запланували, збудеться.

Світлана Бєлікова,

студентський Прес-центр ЯрГУ,

історичний факультет

← До списку

Що ви можете сказати про сучасне покоління?
У 16, 18, 20 років, незалежно від року народження, всі ми чуємо, як про нас, зітхаючи, говорять: «Куди ми котимося з цим поколінням?
Можете порадити ТОП-5 книг, які є обов'язковими до прочитання нашої молоді?
Ось ми з вами хто?
Олексію, у чому ваша мета спілкування з молоддю?
Якщо людина цікава, яка різниця, скільки йому років?
З чого вони взяли, що Бог відвів їм 70 років і половина вже пройшла?
Може, долею дано всього 36?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация