VIP-краватки: як Шуфрич "обрізав" Арфуша, а Луценко бентежив білорусів

Обрізання. Через незнання наших застільних традицій Арфуш позбувся, можливо, самого дорогого

Краватка - невід'ємний елемент зовнішнього вигляду будь-якого політика від президента до депутата. Він підкреслює собою ділової, офіційний стиль і не тільки в одязі. Адже він присутній не тільки в гардеробі "сильних світу цього", але і в політичному лексиконі. Коли хочуть підкреслити, що переговори керівників тих чи інших країн носили довірчий і неформальний характер, то їх називають "зустріччю без краваток". Через краватки може сильно постраждати імідж політика. Всі пам'ятають події дворічної давності, коли світові телеефіри обійшов сюжет жує під час телефонної розмови свій червоний галстук Михайла Саакашвілі. Він наочно демонстрував безпорадність і комічність грузинського президента в той час, коли грузинська армія зазнавала поразки в боях з російською в Південній Осетії. Через це сюжету Саакашвілі став об'єктом знущань в російських, опозиційних грузинських і світових ЗМІ.

"Сегодня" попросила наших політиків розповісти цікаві історії, головним героєм в яких виступає їх краватку.

ЛУК'ЯНОВ стягнула ЛЯШКО З ТРИБУНИ ЗА ГАЛСТУК

Пощастило. Після конфлікту з регіоналом Ляшко отримав 20 краваток. фото УНІАН

Депутати, з якими ми обговорювали їх краватки, розповіли "Сегодня", що найбільша колекція цього аксесуара є в гардеробі депутата-бютівця Олега Ляшко. "Так, це правда. Можливо, їх десь близько 200 штук. Деякі збирають монети, деякі - метеликів або кришки від пляшок, а я - краватки. Я їх почав колекціонувати в старших класах школи десь році в 1988-1989. перший був тонкий, чорного кольору. В колекції у мене різні краватки: є з черепами, є з коронами. є яскраві, є і темні. Наприклад, червоний галстук я одягав, коли приймав присягу народного депутата. Правда, тепер їх я вже не збираю ".

Одного разу у Верховній Раді під час чергової бійки між БЮТ і ПР депутат-регіонал Владислав Лук'янов став стягувати з трибуни Ляшко за краватку. "У нього руки, мабуть, брудні тоді були, тому на краватці залишилися від них жирні, масляні плями. Цей випадок показали по ТБ, після чого мені подарували 20 краваток, в тому числі і Лук'янов".

Сам же Лук'янов з гумором поставився до цієї історії: "Так це у нього жирна морда була, а не в мене жирні руки. А краватки я йому ніякого не дарував".

ШУФРИЧ ЧЕРЕЗ ЖІНОК "каструвати" свого хрещеника

Міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич покликав в цьому році до себе в міністерство журналістів відзначити їхнє професійне свято. Прийшов і замдиректора Першого національного Валід Арфуш, до речі, його хрещеник. Просто його телекомпанія висвітлювала діяльність МНС. "Був фуршет. Вимовлялися тости. Настала моя черга, - розповів" Сегодня "Валід. - Виступаючі до мене виголошували тости на честь міністра, ось і я вирішив виголосити і свій про те, яке МНС у нас найкрутіше, а міністр самий хороший. кажу, отже, і бачу, що Шуфрич зробив своїй помічниці знак пальцями, який зображає ножиці. Я, ні про що не здогадуючись, подумав, що мені, напевно, потрібно завершувати. Однак виявилося, що міністр просто попросив принести йому справжні ножиці ". Через те, що Валід ліванець, він не знав, що в Україні є така традиція - під час застілля третій тост обов'язково піднімають за жінок. А тому, хто цього не зробив, обрізають ножицями краватку. "Нестор спочатку подивився на марку мого краватки, я тоді надів" Гуччі ", сказав, що купить мені інший, і обрізав його. Ви говорите, що в символіці несвідомого краватку - це фалічний символ? А я цього не знав і не думав. Ви знаєте, я все приймаю від руки Нестора. я йому довіряю. Взагалі я ненавиджу носити краватки, і це обрізання сприймаю як знак від Шуфрича - більше краватки не носити ".

ЛУЦЕНКО захомутала помаранчевій краватці

Луценко дражнив цим краваткою сябрів. Фото з домашнього архіву

У 2005 році після перемоги Майдану в квітні в Мінську проходив саміт міністрів внутрішніх справ країн СНД. Українську делегацію очолив якраз в той час став вперше на чолі міліцейського відомства Юрій Луценко. "У МВС було прийнято рішення, що всі наші делегати з'являться на цьому заході в помаранчевих краватках. Символізм цієї акції зрозумілий, але наші цим не обмежилися. Помаранчевий краватка дістався і міністру внутрішніх справ Білорусі Володимиру Наумову. Просто по протоколу Юрій Віталійович і Наумов зобов'язані були обмінятися цими предметами чоловічого туалету. Причому білоруський міністр повинен був ще і надіти свій подарунок. Юрій Віталійович потім в кулуарах налаштовував колег на те, що "помаранчевої революції" боятися не варто. Про це потім писала і білорус кая, і російська преса ", - розповіла" Сегодня "Інна Кисіль, прес-секретар Луценка.

Донію ГАЛСТУК нав'язати ЖВАНІЯ?

У краватці - 3 роки не знімаючи

Депутат-нунсівець з групи "Народна самооборона", щоб не здавати керівництву свою картку для голосування, надів ... костюм і краватку. "Я віддаю перевагу не діловому, а спортивному стилю одягу - джинсів і футболок, коли став 3 роки тому депутатом, то і не думав його міняти, але вийшло по-іншому". Ще до того, як Донія взяли в список, він сказав майбутнього керівництва, що свою картку для голосування віддавати нікому не буде. "Почувши це, мабуть, співрозмовники вирішили, що це жарт. І ось всі наші депутати здали картки, а я ні. Тут же мене за це стали опрацьовувати, мовляв, все так роблять - і бютівці, і нунсівці. Виступив наш депутат-бізнесмен (Доній не назвав його ім'я, але можна здогадатися, що мова йде про колишнього спонсора "Народної самооборони" Давида Жванії. - Ред.) і став мене критикувати, в тому числі і за те, що я ходжу в джинсах і футболці. Мовляв, який я в такому випадку політик. Ось тоді як компроміс я і пообіцяв, що тепер до Верховної Ради буду ходити в костюмі, я ий я став носити разом з краваткою, а картку так і не здав. І я тільки один раз не одягнув краватку. Було це 27 квітня цього року, коли в парламенті було голосування щодо харківських угод. Я надів під піджак вишиванку, так одяглася вся " самооборона ".

ГОЛУБ НА РІЗДВО ЗРОБИВ З КРАВАТКИ карнавальні маски

Ще в дитинстві майбутній депутат-комуніст Олександр Голуб був небайдужий до краваток, але тоді тільки до піонерським. "У радянську пору за часів моєї піонерської юності по лінії Клубу інтернаціональної дружби я листувався з піонерами з соціалістичних країн - Польщі, Угорщини та інших. Ми не тільки слали один одному листи, а й обмінювалися краватками. Так у мене зібралася колекція з піонерських краваток, всього 7 штук. Зараз вона зберігається десь у батьків у Львові. Багато з них були червоними, а в кольорах національних прапорів - біло-червоні, синьо-червоно-білі та інші. у мене зберігається і мій останній піонерський галстук ".

Ставши постарше, Олександр перейшов на чоловічі краватки і іноді так траплялося, він використовував їх не зовсім за призначенням. "Якось раз ми з моєю подругою пішли до друзів на Різдво. Виявилося, що у них там був бал-маскарад і потрібно було виглядати відповідно - в маскарадному костюмі, якого у мене, природно, не було. Довелося, щоб хоч якось то відповідати заходу, пожертвувати своїм, до речі, не дешевим краваткою. Мені дівчинки зробили з нього маску ".

У АР'ЄВА - КОНТРАБАНДА ВІД тест-СПІВАКА

А ось тесть депутата-нунсівця Володимира Ар'єва, соліст Національної опери Степан Фіцич, подарував унікальний краватку, який ще за часів СРСР привіз з гастролей по США.

"Він усіяний синьо-жовтими прапорами і тризубами. Дизайнером був хтось із української діаспори в Америці. Краватка зробили американські українці. Так як, ясна річ, везти його відкрито було не можна, то його сховали серед декорацій". Незважаючи на те, що краватка зараз виглядає старомодно, Ар'єв не відмовляє собі в задоволенні надягати його на різного роду офіційні заходи.

Болдирєва ГАЛСТУК зіпсувала політкар'єри

Свого часу краватку мало не зруйнував політичну кар'єру депутата-регіонала Юрія Болдирєва.

"Моя дружина з донькою в 1997 році поїхали в туристичну поїздку. Звідти в якості подарунка мені мої жінки привезли краватки. Той, який привезла дочку, мав цікавий дизайн. На ньому були зображені краватки. Через це він дуже прикольно виглядав. І ось одного разу ми пили з одним великим політичним босом. Вже здорово випили.

І тут він побачив цей галстук, загорівся і почав просити мене його йому подарувати. Я кажу: "Чого я буду дарувати, не можу. Це подарунок моєї улюбленої дочки. Дитині 13 років, вона зробила татові подарунок, не можу його передаровуватимемо. І не подарував".

"Великий політичний бос", за словами Болдирєва, затаїв на нього образу. "Я тоді не подумав про те, що ця людина злопам'ятна і відіграє велику роль у великій політиці. Забудькуватість зіпсувала мені кар'єру. Подробиці, вибачте, розповідати не буду, а то він згадає про це, і знову у мене будуть неприємності. Адже він чинний політик ".

БОНДАРЕНКО Р І Ш И хуліганів

У шафі у депутата-регіонала Олени Бондаренко висять 4 краватки: жовтий, фіолетовий, сірий і чорний у великий червоний горошок. Природно, вони не чоловічі, а жіночі. До того ж це раритетні краватки, класичний вантажу (ретро-речі, які протягом багатьох років не виходять з моди). Потягнуло Олену до них ще 12 років тому, коли вона працювала простим телерепортером на каналі "Україна". "Мені просто захотілося такого пацанячих, хуліганського образу: взутися, чорні штани, білу сорочку, підтяжки і, звичайно ж, краватка. Правда, не дивлячись на таке бажання, за весь цей час я надягала краватку всього лише кілька разів".

Зав'язувати краватки депутата, батьківщина якої - Донбас, навчив її батько-шахтар, ще коли їй було 14-16 років. Мовляв, вчися, тобі, майбутній дружині, стане в нагоді. "Бачите як, а ось у багатьох чомусь створився образ шахтаря, як неохайного, брудного, нечесаний і не вилазить з робочою спецівки людини", - каже Олена. Тепер Бондаренко сама вже зав'язує краватки своєму чоловікові Андрію, який працює заступником Нестора Шуфрича в МНС.

"Сегодня" поцікавилася у Олени, чи не виникало у неї бажання після того, як вона стала депутатом Верховної Ради, з хуліганських спонукань знову надіти краватку і весь супутній йому "хуліганський" антураж. "Ні, ну що ви. Політика і так досить жорстка, не жіноча професія, особливо, коли стосується прийняття рішень. Так що мені хочеться навіть в ній залишатися жінкою, а краватка сьогодні для мене - це вже, скоріше, пам'ять про мрію похуліганити" .

Всього чотири. Зав'язувати краватки майбутнього депутата ще в школі навчив тато-шахтар

ЧЕРВОНИЙ ГАЛСТУК У ПОЛІТИКА - СИМВОЛ АГРЕСІЇ

Психолог Тетяна Міхіенко розповіла "Сегодня", яку символічне навантаження несе в собі краватку і його забарвлення:

- Зигмунд Фрейд вчив, що в символіці несвідомо всі предмети, які пов'язані з витягнутими, довгими предметами (спис, шабля, меч, стріла), являють собою чоловічі, фалічні символи. Наша культура - патріархальна, в ній панують чоловіки, тому і в діловому стилі у нас присутні власне чоловічі елементи, до яких відноситься і краватку. Він з'явився порівняно недавно, в тій формі, в якій він існує зараз, йому не більше 100 років. Дивіться, чим менше на чоловікові залишалося зброї, тим більше в його гардеробі з'являлося елементів, які були імітацією шпаги або меча. Тому гідність ділового костюма завжди підкреслюється краваткою. Він без нього виглядає неповним. Зауважте, коли жінка хоче виглядати, як чоловік, то вона одягає краватку. У жіночому стриптизі часто використовується краватку. Наприклад, випадки обрізання краватки - це соціально прийнятний метод зняття агресії, так як просто побити людину не можна через соціальну неприйнятність такої поведінки. У приматів, наприклад, теж прийнято смикати противника за фалос. Так що від мавп ми пішли не так далеко.

Президентський краватку. Саакашвілі жував фалічний символ

Є люди, які не люблять носити краватки (ми не беремо тих, кому їх не можна носити за медичними показниками): це вільні художники, малі підприємці, які працюють тільки на себе, і яким нікому не треба доводити свій соціальний статус. Іноді люди високого соціального рівня можуть собі дозволити замість краватки одягнути на захід шийну хустку.

Забарвлення має велике значення. Найчастіше ми бачимо на політиці червоні, вишневі, світло-сливові краватки. Все, що пов'язано з червоним кольором, - символ агресії, просування і експансії. До речі, яскраві краватки відволікають увагу від мови політика і зосереджують увагу на його зовнішній вигляд. Так він маскує свої проколи або брехня у своїй промові. Краватки більш спокійних кольорів, що називається "під костюм", носять люди, яким, на відміну від політиків, просування не настільки важливо. Краватки з малюнками, візерунками і переливами носять люди творчого складу. У людей наукового менталітету малюнки, як правило, геометричні - смужки, ромбики, квадратики, трикутнички, так як вони уособлюють чіткість і порядок.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви говорите, що в символіці несвідомого краватку - це фалічний символ?
Донію ГАЛСТУК нав'язати ЖВАНІЯ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация