Віра в Бога. Про Бога - Трійці

  1. Богу властиво бути невидимим, але пізнаваним з справ. Святитель Афанасій Великий




Богу властиво бути невидимим, але пізнаваним з справ.
Святитель Афанасій Великий

Що є віра? Віра - це особливе мистецтво життя з Богом.
Мистецтво віри відкривається тим, хто всім своїм єством довірився Слову Божому і живою вірою засвоїв його собі як Божу силу для порятунку. (Рім.1,16)
Вірити в Бога - значить визнати Його існування, значить довіряти Йому, бути готовим виконувати Його заповіді у власному житті, і в цьому - бути послідовним, зберігати вірність свідомо обраному шляху. Не випадково в апостольських посланнях сказано, що віра без діл мертва.

Премудрість створення світу полягає в тому, що все створене звернене до Творця, все є таємничим свідченням, іносказанням, притчею про Святої Живоначальної Трійці, що створила світ.
Віра в Єдиного Бога Трійцю відрізняє християнство від всіх інших релігій, які сповідують Єдинобожність. Бог єдиний по Суті, але троичен в особах: Отець, Син і Святий Дух. Все Три особи Пресвятої Трійці абсолютно рівного Божої гідності. Однак не три Бога, а Один Бог. Святі отці для того, щоб якось наблизити вчення до сприйняття людини, користувалися різними аналогіями.
Святитель Василь Великий найдосконалішою з аналогій вважав веселку, тому що один і той же світло і безперервний у самому собі і багатобарвний. І в многоцветности відкривається єдиний лик - немає середини і переходу між квітами. Не видно, де розмежовуються промені. Ми ясно бачимо відмінність, але не можемо виміряти відстаней. І в сукупності багатобарвні промені утворюють єдиний білий.
У книзі Буття вказується, що людина в самому створенні своєму наділений образом і подобою Божою. Бог, бажаючи створити Адама, сказав: "Створімо людину за образом Нашим, за подобою ..." Бог звертається до Свого Єдинородного Сина і Святого Духа. Після створення людини Бог сказав: "Ось став чоловік,, немов один із Нас". Якби Божество було односкладних, то Бог сказав би: "Ось став чоловік, як Я".
У Книзі Буття пишеться: "І явився Аврааму Бог. Авраам звів очі свої та й побачив: ось три Мужі стоять біля нього. Він побіг назустріч їм і вклонився до землі, і сказав: Господи, якщо я знайшов милість в очах Твоїх, не пройди повз раба Твого ". Авраам побачив в образі трьох чоловіків Святу Трійцю.
Бачачи Трьох, Авраам звертався до Одному, і цим він оголосив єдність Божества; бо Бог єдиний за природою і троичен в Особах. Трійця Свята неізобразімое в своїй істоті, і якщо Церква і має, і шанує зображення Святої Трійці, то зображення це ніяк не можна почитати як зображення істоти Божого, і не можна це зображення розглядати як зображення єства Божого, але слід ставитися до цієї ікони як до символічного зображення . Дух Святий зішестям Своїм виконує Церква славою Пресвятої Трійці, і слава ця стає для Церкви її диханням, її світлом, її славою. Вся повнота і різноманіття обдарувань, даних Духом Святим в П'ятидесятниці, сполучається в єдність силою Троїчного дії. Все життя і влаштування Церкви печатлеется Святою Трійцею і в Її образі зріє і творить себе неминущим і неземним влаштуванням.
Великі і солодкі плоди Святого Духа. Світ, тиша, незвичайна солодкість, незвичайна радість, теплота і пахощі. Як легка і радісна життя зі Святим Духом. І кожен в ній може перебувати і радіти. Набуток Святого Духа повинна бути присвячена вся наша життя. Святий Василій Великий в Шестодневе каже: "Мир є художній твір, підлягає споглядання кожного, так що через нього пізнається премудрість його Творця ..." І далі: "Прославимо найкращого Художника, прещедрий і майстерно створив світ, і з краси видимого збагнемо перевершує всіх красою. і цілий світ, що складається з різнорідних частин, зв'язав Він (Бог) якимось нерозривним союзом любові в єдину спілкування і в одну гармонію ".

Найдосконаліше і велика справа, якого тільки може бажати і досягти людина, є зближення з Богом і перебування в єднанні з Ним.
Преподобний Никодим Святогорець
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация