Вірменія проти Сержа Саргсяна: мітинги переросли в зіткнення

Протестуючі виступають проти кандидатури екс-президента на посаду прем'єр-міністра. За фактом безладів порушено кримінальну справу Протестуючі виступають проти кандидатури екс-президента на посаду прем'єр-міністра

Акція протесту в Єревані. Фото: Vahram Baghdasaryan / Reuters

Протестні акції в Вірменії привели до зіткнень. Активісти, які виступають проти кандидатури екс-президента Вірменії Сержа Саргсяна на посаду прем'єр-міністра, прорвали кордон поліції на проспекті Баграмяна в центрі Єревана. Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу у зв'язку з масовими заворушеннями, повідомляє «Інтерфакс» .

Як повідомляє прес-служба відомства, з 13 квітня депутат парламенту Вірменії Нікол Пашинян організував і провів в Єревані зборів, в ході яких неодноразово порушив вимоги закону «Про свободу зібрань», перешкоджаючи вільному пересуванню громадян, обмежуючи їх волі, роботу різних організацій. У Генпрокуратурі зазначили, що демонстранти застосували насильство проти поліцейських, поставили під загрозу суспільну безпеку. Активістам загрожує термін від трьох до восьми років.

Через сутички з демонстрантами були госпіталізовані троє поліцейських. Також в лікарні опинився сам лідер протестного руху Нікол Пашинян.

Республіканська партія Вірменії, яка входить до правлячої коаліції, вже висунула Саргсяна на пост глави уряду і представить його кандидатуру парламенту. Саме голосування пройде 17 квітня.

Новий президент Вірменії Армен Саркісян був обраний 9 квітня. До цього країну очолював Серж Саргсян. Згідно з конституцією, яка вступила в силу з обранням нового глави держави, функції президента стають представницькими, а влада переходить парламенту і уряду.

Про настрої в місті розповідає політичний оглядач, спеціальний кореспондент Eurasia Daily в Єревані Аршалуйс Мгдесян:

- Опозиція вийшла на вулиці, вже близько чотирьох-п'яти днів проходять перманентні мітинги в Єревані. Вони виступають проти висунення кандидатури Сержа Саргсяна на пост прем'єр-міністра, проти його третього терміну: він уже був два терміни президентом, і зараз правляча партія висунула його кандидатуру на пост прем'єр-міністра, фактичного керівника держави в умовах парламентської системи, в якій зараз перебуває Вірменія. Зараз опозиція страйкує. Не сказав би, що це критична маса зараз в Єревані - кілька тисяч чоловік. Сьогодні було прийнято рішення блокувати по можливості всі мости і вулиці в Єревані. У центрі Єревана в даний час панує транспортний колапс, вони своєї мети в цьому плані, за великим рахунком, досягли. Те, що ми спостерігаємо зараз, - це боротьба між владою і частиною опозиції в умовах низької легітимності з обох сторін.

- Чи можна сказати, наскільки широкою підтримкою користуються протестні настрої в Єревані?

- Настрої досить широкі, але люди поки не сильно готові виходити на вулицю і таким чином висловлювати свій протест. Протест існує всюди - в будь-якому кафе, ресторані, пабі, таксі, будинку, дворі і так далі. Але коли людям пропонують виходити і боротися, вони часто махають рукою, кажучи, що нічого не зміниться.

Поліція Вірменії оголосила дії активістів незаконними і заявляє, що учасники протесту обмежують право громадян на свободу пересування.

Протестний рух розпочався з акції «Мій крок». Це ініційований лідером опозиційної партії «Громадянський договір» Ніколом Пашіняном пішу ходу по території Вірменії. За кілька днів Пашинян і група його соратників пішки подолали понад 200 кілометрів, провівши акції в Гюмрі, Ванадзоре, Спітаку, Діліжане, Абовяні і Раздане.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чи можна сказати, наскільки широкою підтримкою користуються протестні настрої в Єревані?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация