Вірменія - Азербайджан -2012. Свобода вираження в соцмережах той же, що в інших медіа

  1. Читайте також

Інтерв'ю з продюсером Інтерньюз Вірменія Гегам Варданяном

Інтерв'ю з продюсером Інтерньюз Вірменія Гегам Варданяном

- Наскільки широко в Амен користуються соціальними мережами і які з них найбільш популярні?

- У Вірменії соціальні мережі розвиваються з тією ж швидкістю, з якою поширюється інтернет. За даними організації CRRS (Caucasus Research Resource Center), до кінця 2011 р 44,7% населення Вірменії мали вдома інтернет. Якщо врахувати, що після отримання цих даних пройшов майже рік, то можна сказати, що вже близько 50% населення Вірменії має вдома інтернет.

Читайте також

У нас найбільше поширена соціальна мережа «Однокласники». У червні цього року представники «Однокласників» заявили, що мають в Вірменії близько 787.000 відвідувачів. За минулі 6 місяців зареєстровано зростання відвідувачів майже на 5%. На мій погляд, ця соціальна мережа грає дуже важливу роль у справі поширення інтернету в областях і селах Вірменії, оскільки люди, маючи родичів за кордоном чи заробітчан рідних, спілкуються один з одним подібними засобами. У провінції у людей інтернет асоціюється зі службами «Однокласники» і «Скайп».

На другому місці за поширеністю в Вірменії - соціальна мережа «Фейсбук». Це дуже динамічно розвивається мережа. За даними сайту www.socialbakers.com , У Вірменії є 325.220 користувачів цієї соціальної мережі, що складає 10.96% населення країни. За останні 6 місяців зареєстровано зростання користувачів на 15%. «Фейсбук» - це місце, де спілкуються люди, що проявляють громадську і політичну активність, а мережа «Однокласники» відома як місце, де спілкуються школярі, люди, які мають родичів за кордоном, і де можна знайомитися.

Іншими найбільш поширеними в Вірменії мережами є Вконтакте, Twitter і Youtube.

- Чи вільні громадяни в своїх висловах в соціальних мережах, як ставляться влади країни до цього явища і взагалі, наскільки розвинена в Вірменії так звана громадянська журналістика?

- Звичайно, люди вільні у вираженні своїх думок. Але навіть в соціальних мережах люди не можуть забути, що вони журналісти, чиновники або співробітники банків. Людина, звичайно, вільний висловлюватися так, як хоче, але він повинен нести відповідальність за це. Тобто вільне висловлювання в соціальних мережах - це те ж саме, що вільне висловлювання в традиційних медіа.

На мій погляд, влада не контролює соціальні мережі. Це дуже важко, оскільки це постійно змінюється середу. Я припускаю, що влада може використовувати соціальні мережі для того, щоб дізнатися про настрої людей і про очікувані акціях протесту. Але цей інструмент можуть використовувати як влади, так і опозиція.

Під час останніх виборів у Вірменії діяло кілька платформ громадянської журналістики. Люди, які не хотіли бути просто спостерігачами на виборах, мали можливість розміщувати в різних джерелах фотографії, давати інформацію або повідомляти відомості про беззаконня і виборчих фальсифікаціях. На діяв тоді найвідомішому сайті iditord.org були опубліковані сотні повідомлень. Важко дати оцінку впливу цього інструменту на прозорість виборів, однак як інструмент він працював, і цивільні кореспонденти дуже добре зробили свою справу. Для громадських журналістів є й інші інструменти - наприклад, Mynews, а інформаційні сайти «A1 +», PanArmenian.net мають спеціальний розділ для громадянської журналістики. Що стосується блогерів, то останнім часом тут спостерігається спад активності - люди вважають за краще бути більш активними в соціальних мережах.

- Яку роль соціальні мережі відіграють у суспільному житті Вірменії, в періоди виборів і інших суспільно значущих процесах?

- Політичні діячі - міністри, депутати, керівники адміністративних районів, мер Єревана, політичні партії - реєструються в соціальній мережі «Фейсбук». В адміністраціях цих діячів поступово з'являється нова посада - відповідальний за поширення відомостей в соціальних мережах.

На виборах 2012 р спостерігалося дуже цікаве явище: спілкування політичних суперників в традиційних медіа було дуже коректним і зваженим, проте в соціальній мережі «Фейсбук» відбивалися реальні проблеми, що існували між провідними боротьбу партіями. Суперники поширювали карикатури, колажі, постери. Був користувач на ім'я Варпет Оніко, який поширював карикатури на владу. На противагу йому з'явився інший Варпет, який здійснював чорний PR проти опозиції.

Громадські активісти створюють в соціальних мережах свої медіа для того, щоб організовуватися під час важливих суспільних подій, створювати інформаційні приводи для традиційних медіа.

У мережі «Фейсбук» політичних діячів, представників медіа та інтелігенції більше, ніж в мережі «Однокласники». Я думаю, що «міграція» з «Однокласників» в Фейсбук »обумовлена ​​також громадською активністю людей.

- Спілкуються чи вірмени і азербайджанці в соціальних мережах і як до цього ставляться в суспільстві?

- Так, звичайно, спілкуються на різні теми. У мене є друг, з яким ми говоримо про футбол. У кожного свої інтереси.

У зв'язку з Рамилем Сафарова армяне- «фейсбуковци» стали активно засуджувати це рішення і вводити в обіг колажі, постери. І в ці дні мені і, я думаю, багатьом, у кого є друзі-азербайджанці, було цікаво, як вони відреагують. І я дуже гордий і радий, що деякі з них адекватно відреагували на повернення і героїзацію Раміля Сафарова.

А в цілому реакція вірмен і азербайджанців на цей випадок була дуже жорсткою: в соціальних мережах спалахнули суперечки, які переросли в хакерську війну з обох сторін.

Однозначно, що як в реальності цей випадок гальмує процессс врегулювання карабаської проблеми, точно так же він негативно позначається на спілкуванні вірмен і азербайджанців в соціальних мережах.

ЗМІ зобов'язані цитувати матеріали Aravot.am з гіперпосиланням на конкретний матеріал цитування. Гіперпосилання має бути розміщена в першому абзаці тексту.

Чи вільні громадяни в своїх висловах в соціальних мережах, як ставляться влади країни до цього явища і взагалі, наскільки розвинена в Вірменії так звана громадянська журналістика?
Яку роль соціальні мережі відіграють у суспільному житті Вірменії, в періоди виборів і інших суспільно значущих процесах?
Спілкуються чи вірмени і азербайджанці в соціальних мережах і як до цього ставляться в суспільстві?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация