Вірменська апостольська церква: відміну від православної. Основні аспекти

  1. Основні відмінності
  2. взаємовідносини церков

Однією з найдавніших християнських громад вважається вірменська церква. Її витоки починаються ще в 4-му столітті. Саме Вірменія є першою країною, де християнство було визнано державою. Але йшли тисячоліття, і зараз вже видно ті протиріччя і відмінності, які мають російська та вірменська апостольська церква. Відмінність від православної церкви стало проявлятися в 6-му столітті.

Відділення апостольської вірменської церкви відбулося за наступними обставинами. У християнстві несподівано виникла нова гілка, яку віднесли до еретічеством, - монофізитство. Прихильники цієї течії вважали Ісуса Христа Богом . Вони заперечували поєднання в ньому божественного і людського. Але на 4-му Халкидонском Соборі монофізитство визнали помилковим плином. З тієї пори апостольська вірменська церква опинилася на самоті, так як вона до сих пір дивиться на походження Христа не так, як звичайні православні християни.

Основні відмінності

Російська православна церква з повагою ставиться до вірменської апостольської, але не допускає багатьох її аспектів.

  1. Визнання соборів. Так як через військові дій вірмени не могли потрапити на Халкидонський Собор, вони повністю проігнорували і не підтримали християнські постулати, які там приймалися. В результаті вірменська церква визнає тільки 3 собору (всього їх 7).
  2. ВАЦ вважає Христа таким собі ефірним, нетлінним істотою, яка не потребує їжі, пиття і виконанні інших потреб. А РПЦ грунтується на тому, що Ісус мав таке ж тіло, як і прості люди.
  3. Святі образи. Якщо відвідати вірменську церкву, можна побачити практично повна відсутність ікон. Лише в куточку в деяких храмах стоїть невеликий іконостас з образами. Існує думка, що раніше вірменське православ'я виступало на боці іконоборців. Так це чи ні, точно не відомо. Але правильно одне - вірменські християн не моляться перед іконами. У приватних будинках віруючі звертаються з молитвою до розп'яття.
  4. Календарне відмінність. Російські православні традиційно відзначають всі основні християнські дати за юліанським календарем, а вірменські - за григоріанським. Відповідно, Пасха або Різдво наступають у всіх в різні дні.
  5. Накладення хреста. Вірмени осяяли себе хресним знаменням, так само як і російські, трьома перстами, але відмінність полягає в тому, що хрест накладається зліва направо, а не навпаки.
  6. Духовні ступеня і сани. У вірменської апостольської церкви 5 ступенів. Вища - це католікос, далі йдуть за ступенем значущості - єпископ, священик, диякон і читець. А в російській церкві всього 3 головних сану - єпископи, пресвітери і диякони.
  7. Матах. Цей обряд відбувається тільки в вірменської церкви. Дослівно він означає «піднести сіль». Згідно з цим звичаєм, будь-який бажаючий може дати матах, тобто накрити стіл для всіх, хто потребує: бідних, хворих та ін. Заборонено запрошувати за цей стіл рідних і багатих людей.
  8. Арачаворк. Це пост у вірмен, який починається за 70 днів до Великодня і триває 5 днів.
  9. В піснях і молитовних словах вірменської апостольської церкви величається тільки одна з осіб триєдиного Бога, а російська православна церква прославляє всю Божественну Трійцю.
  10. У чотиридесятницю в Великий пост вірменам не забороняється по неділях пробувати сир і яйця.

    У чотиридесятницю в Великий пост вірменам не забороняється по неділях пробувати сир і яйця

взаємовідносини церков

Російська православна церква вважає вірменську конфесією, тому людей цієї віри не можна ховати по православним звичаєм, здійснювати всі таїнства, які проводить російське християнське православ'я, не можна просто поминати і молитися за них. Якщо раптом православна людина відвідає службу у вірменському апостольському храмі - це привід для його відлучення від російської християнської церкви .

Деякі вірмени відвідують храми по черзі. Сьогодні апостольський вірменський, на інший день християнський. Цього робити не можна, слід визначитися у своїй вірі і дотримуватися лише одного вчення.

Незважаючи на протиріччя, вірменська церква формує в своїх учнях віру і згуртованість, з терпінням і повагою ставиться до інших релігійних течій. Ось такі аспекти має вірменська апостольська церква. Відмінність від православної її видиме і відчутне. Але кожна людина сама має право вибирати, за кого йому молитися і якої віри дотримуватися.

Читайте також:

Поділ християнської церкви на католицьку і православну: значення Великої Схизми

Обряд вінчання в православній церкві

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация