Вірменська весілля Традиції

  1. Вірменська весілля Традиції та сучасність
  2. обряд сватання
  3. заручини
  4. вінчання

Підбірка статей по темі Весільні традиції та обряди
Попередня стаття :: Наступна стаття >>

Ольга Самойлова


Танці на вірменській весіллі

Вірменська весілля Традиції та сучасність

Молодята всіх народів дуже схожі один на одного тією радістю, яка світиться в їх очах, якщо шлюб укладається по любові і взаємною згодою. На щастя, минули ті часи, коли питання про майбутній шлюб вирішувалися виключно батьками, без участі молодих. Особливо це було актуально для країн Сходу, де нерідко траплялося, що майбутнє подружжя на весіллі бачили один одного вперше.

Вірменська весілля традиції якої також зазнали великі зміни, все ж зберегла багато звичаїв колишніх днів. Однак, незважаючи на те, що діти завжди прислухаються до думки батьків, етнічні вірмени вважають за краще вибирати наречених самостійно. У минулому дружину для сина вибирала мати. Вона наглядала відповідну дівчину, керуючись критеріями, серед яких зовнішні дані грали саму останню роль. Основними вимогами до кандидатури в невістки служили такі якості, як працьовитість, скромність і цнотливість.


Танець нареченого і нареченої

Якщо ж говорити про те розмаху, з яким вірменський народ грає весілля, можна сміливо стверджувати, що європейським урочистостей за ними не наздогнати. Святкують весілля вірмени ніяк не менше трьох днів. Але трапляється, що веселощі триває більше тижня - все залежить від економічного становища сімей.

Головне зміною в традиціях вірменських весіль стало положення нареченої: сьогодні наречена сидить за весільним столом разом з нареченим і іншими гостями. Але ще не так давно наречена скромно сиділа в кутку за фіранкою протягом всього банкету. Правда, на сучасних вірменських весіллях нареченій не прийнято танцювати. В кінці вечора допускається тільки один танець молодят.

традиційний російський весільний коровай у вірменського народу відсутня, зате його з успіхом замінює лаваш, який мати нареченого ламає над головами молодят. При цьому, у вірмен не виникає питання, хто буде головою в домі, так як чоловік поза конкуренцією. На вірменські весілля часто запрошують музичні колективи, які надають торжеству національний колорит. роль тамади виконує один з гостей.


Наречений і наречена

обряд сватання

Коли наречена була визначена, з числа її родичок вибиралася сваха - міджнорд кін. До неї-то і зверталися батьки нареченого з проханням забезпечити згоду родичів нареченої, після чого до них висилалися свати.

Сватання у вірмен - важливий обряд в передвесільної підготовки. В цілому, він дуже нагадує сватання по давньоруськими звичаями : Свати говорили про мету приходу алегорично, та й то, тільки після тривалої бесіди про погоду, політику і торгівлі.

При цьому дати відразу згоду на шлюб вважалося поганим тоном, тому батьки нареченої всіляко ухилялися від відповіді. Згода ж на шлюб давалося тільки після того, як встановлено, що інші родичі не мають заперечень проти нього. Думкою дівчата цікавилися в останню чергу, і воно не було вирішальним.


Традиційна страва вірменської весілля

заручини

Вірменська весілля традиції якої дожили багато в чому і до наших днів, не обходиться без церемонії заручення, або заручин , Званої "ншанадрутюн".

У призначений день в будинку нареченої накривається багатий стіл. У колишні часи, батько нареченого на честь цієї славної події різав теляти або барана, який вирушав до батьків нареченої разом з різноманітними напоями. Сьогодні частування йдуть за рахунок сторони нареченої.

Наречена видаляється в окрему кімнату, де перебуває до того моменту, коли її запросять. Близько години тому, її виводять і саджають за стіл поруч з нареченим для ритуалу підношення "Ншан", в процесі якого наречений дарує нареченій кільце, а його мати - золотий годинник.

Піднімаються келихи за нареченого і наречену, і наречений дякує родичів і дає обіцянку бути гідним чоловіком і батьком сімейства. При цьому наречена не скаже ні слова, скромно опустивши очі. Свій келих вона віддає батькові. Після цього починається обряд обдаровування нареченої, в процесі якого родичі нареченого вручають дівчині подарунки.

Присутність нареченого і нареченої на заручини існує віднедавна. Раніше родичі обходилися без молодих. Можливо, тому, і сьогодні, майбутні молодята присутні на заручини лише недовгий час, після чого святкування розгортається без їх участі та триває 5 - 6 годин.


вінчання

вінчання

Традиції вірменської весілля передбачають обряд вінчання в православній церкві. Особлива роль у весільній церемонії відводилася Кавор - посадженим батькам. Дорога до церкви супроводжувалася галасливим натовпом гостей. Кавор стежили за тим, щоб між нареченими ніхто не пройшов. З цією метою один з них тримав у грудях нареченої кінець звисає пояса нареченого.

Метал, в поданні вірменського народу, мав захисними властивостями, оберігають від злих духів. Тому в процесі вінчання один з Кавор тримав над головами наречених схрещені меч і піхви.

Відмінною особливістю обряду вінчання також був ритуал, в процесі якого священик пов'язував на шию, або руки нареченого і нареченої спеціальний шнур, звитий з зеленою і червоною ниток, "запечатуючи" його кінці воском від своєї свічки. Цей шнур називали наротом, і зняти його мав право тільки священик. До цього моменту молодята не могли заступити на шлюбне ложе.

Підбірка статей по темі Весільні традиції та обряди
Попередня стаття :: Наступна стаття >>

Наш сайт регулярно поповнюється цікавими і унікальними матеріалами і статтями по тематиці поради молодятам на весілля, весільні традиції та обряди, правила для гостей на весіллі, кумедні весільні історії. Якщо ви бажаєте отримувати інформацію про це, підпишіться на розсилку новин нашого сайту. Гарантується непередача вашої адреси третім особам.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация