Вироби з бірюзою: купити прикраси з бірюзовими вставками в гіпермаркеті Злато

  1. Ювелірні прикраси з бірюзовими вставками в інтернет-магазині Злато Бірюза - легендарний камінь, назва...
  2. Де добувають бірюзу
  3. Магія блакитного каменю
  4. Бірюза в ювелірних прикрасах: як відрізнити підробку

Ювелірні прикраси з бірюзовими вставками в інтернет-магазині Злато

Бірюза - легендарний камінь, назва якого вже стало прозивним. Часто кажуть, що небо, очі або море схожі з ним, маючи на увазі яскравий насичений блакитний колір з зеленими нотками. Ювелірні прикраси з красивим каменем - вдалий штрих в бездоганному образі. Каталог Zlato.ua пропонує повну лінійку виробів з «фірюза», як за старих часів називали мінерал. На вибір серед асортименту гіпермаркету є такі прикраси з бірюзою:

прикраси з бірюзи - чудове поповнення для вишуканих колекцій.

прикраси з   бірюзи   - чудове поповнення для вишуканих колекцій

Бірюза: історія і легенди

Бірюза приносить радість людству протягом багатьох тисячоліть. У багатьох народів є власні легенди та повір'я, пов'язані з цим мінералом.

Наприклад, у персів лазуровий камінь є національним. Іран володіє великою колекцією старовинних виробів з бірюзою, надійно захованих під сімома замками в Центральному банку. Найоригінальніші екземпляри натурального каменю коштують навіть дорожче золота. Корінні народи, які населяють Мексику і Америку, були цінителями «каменю щастя». При розкопках стародавніх ацтекських поховань був виявлений практично ювелірний магазин. Нарахували більше півмільйона прикрас з бірюзою.

Найбільшим шанувальником каменю небесного кольору давно вважається мусульманський світ. На одному з самородків мінералу була висічена легенда про Магомета. Ювелірні вироби з бірюзою завжди були привабливо-прекрасні. У східних країнах бірюзу вважали каменем сану. У нашу мову назва каменю перейшло з персидського «фірюза» або «фируза». Переклад - «приносить перемогу». З давніх-давен камінь був більше за чоловічим, ніж жіночим. Воєначальники, знатні воїни прикрашали свою зброю блакитними камінням, носили персні , Які, за переказами, приносили військову удачу. Тому традиція виготовляти прикраси з бірюзи для чоловіків має тисячолітнє коріння.


Історії відомо багато кілька поетичних назв каменю:

  • камінь зеленого дерева;
  • камінь єгипетських фараонів;
  • улюблений камінь Сходу.

У середньовічній Європі бірюза вважалася каменем м'ясників. Цьому є просте пояснення. Бірюза прекрасно себе почуває, якщо її регулярно змащувати тваринним жиром. При цьому рослинне масло для неї згубно. Будучи весь час на пальцях людей, до професійних обов'язків яких входила робота з сирим м'ясом, бірюза вражала дивовижними відтінками. У слов'ян мінерал вважався символом чистоти і невинності. Тому його дарували коханим дівчатам. Зараз прийнято колечком з бірюзою позначати значний етап в житті сім'ї - п'ятий ювілей з дня одруження. Бірюза прикраси купити в Києві можна в інтернет-магазині або одному з шоу-румів. Ціни на вироби з бірюзою доступні для більшості.

Найрізноманітніші прикраси з цього каменю археологи виявляють в таких частинах світу:

  • Індії;
  • Єгипті;
  • Середній Азії;
  • Китаї;
  • Америці.

Однією з найдавніших знахідок вважається камінь, якому близько восьми тисячоліть. Велика цариця Нефертіті була небайдужа до бірюзі. А ще гробниці і саркофаги теж инкрустировались камінням небесного відтінку. Прикраси з бірюзи фото демонструють чарівність і привабливість всіх ювелірних виробів з яскравим мінералом. Народності Тибету вірили, що бірюза - це божество і камінь, що приносить удачу.

Поєднання бірюзи і золота символізує небесне склепіння і божественне сонце. Об'єднувати срібло з блакитним камінням почали тільки в 19 столітті. Імітувати же бірюзу навчилися і зовсім пізно - в 20 столітті. Причому робиться це настільки майстерно, що виявити істину може виключно озброєна знаннями, досвідом і відповідною технікою ювелір. Натуральна бірюза в ювелірних виробах, зрозуміло, буде коштувати на порядок вище, ніж створена зусиллями людини.

Натуральна бірюза в ювелірних виробах, зрозуміло, буде коштувати на порядок вище, ніж створена зусиллями людини

Де добувають бірюзу

Бірюзу стали добувати ще в давнину, за деякими джерелами понад п'ять тисячоліть тому. Найдавнішим родовищем каменю вважається Синайський півострів в Єгипті. Зараз бірюзу добувають в Ірані, Таджикистані, Узбекистані, Китаї, Франції, Польщі, Німеччини, Австралії та США. Утворюється самоцвіт тільки в ділянках землі, де присутні особливі підземні водні розчини - гідротерми, які, вивітрюючись з магматичних порід, сприяють появі мінералу.

Магія блакитного каменю

Магія блакитного каменю

Носити бірюзу завжди вважалося доброю прикметою. Деякі народи вірили, що вона - камінь закоханих, тому улюбленим було прийнято дарувати кільце з нею. Якщо ж дівчина бажає зустріти любов, їй потрібно купити прикрасу зі вставкою з цього каменю і носити його завжди при собі. Так притягається взаємне почуття. За давнім повір'ям камінь може змінювати свій колір залежно від різних факторів. Якщо молода людина подарує своїй дівчині кільце або кулон з яскравим каменем, то за кольором прикраси можна судити про те, наскільки він відданий улюбленій. Якщо камінь блідне, значить, любов його не так сильна, як здається.

За іншим повір'ям, бірюза може захищати свого власника від неприємностей і життєвих невдач. Відома історія, описана Ансельмом де Ботом, придворним лікарем імператора Рудольфа II. Камінь кілька разів зберіг йому життя. Перший випадок оповідає про те, як Ансельм повертався вночі додому верхи на коні. Кінь спіткнулася і впала, наїзник також звалився з висоти на землю. Ні чоловік, ні тварина не отримали жодної подряпини, зате від каменю відколовся шматочок. Другий випадок стався пізніше, тоді лікар ледь не зламав ребра, важкої палицею потрапивши собі в бік. Однак майже відразу виявив, що ніяких пошкоджень не має, а ось камінь розколовся на дві частини.

Бірюза в ювелірних прикрасах: як відрізнити підробку

Гладкий камінь чудово виглядає в багатьох ювелірних виробах, як з золота теплих кольорів, так і срібла, білого золота. Однак білий метал в поєднанні з блакитним каменем використовується набагато частіше. У вишуканих виробах бірюзу поєднують з діамантами і білим золотом. Комбінація благородна і створює враження холодної краси.
За багато тисячоліть експлуатації родовища бірюзи вичерпалися. Та й придбати натуральний мінерал може собі дозволити далеко не кожен. Тому починаючи з Середніх століть, людство освоїло масу способів, як видати за бірюзу щось інше. Цим «чимось іншим» в різний час могли бути:

Сучасні ювеліри напівдорогоцінне каміння просочують смолами і воском, що роблять бірюзу міцної і надають більше зовнішньої краси.
Синтетична різновид вирощується мало не в пробірках, і саме її від натуральної вкрай складно відрізнити. Єдине, що говорить про її рукотворному характері - однорідність частинок. У природному камені вони розташовані хаотично. Ювелірні вироби з бірюзою купити або подивитися можна на фото в каталозі гіпермаркету «Злато». Підроблені різновиди фарбують на поверхні. Це можна виявити, якщо протерти мінерал спиртом. Фарба залишиться на тканині або ваті. Іноді розрізають намиста, і побачити, що всередині гіпс, але можна нарватися на неприємності від продавця.

Пластмасу і кістка видає запах, якщо доторкнутися розпеченою голкою. Непогано подивитися на камінь в збільшувальне скло. Натуральна бірюза має пористу поверхню. У скляній підробці під лупою можна виявити дрібні бульбашки повітря. Важливі показник - вага і температура. Справжні мінерали гріються погано, а важать багато. Щоб не придбати підробку, прикраси з бірюзою інтернет магазин з хорошою репутацією.
Сучасні ювеліри напівдорогоцінне каміння просочують смолами і воском, що роблять бірюзу міцної і надають більше зовнішньої краси


Догляд і зберігання

Камінь вимагає дбайливого ставлення та правильного догляду. Вважається, що бірюзу можна зберігати в закритих скриньках : Камінь повинен бачити світло і «дихати». Але і під яскравими променями сонця він вицвіте і стане блідим. Блакитний камінь не можна піддавати агресивних зовнішніх впливів. Якщо вам потрібно нанести крем або помити руки - кільце з цим каменем краще зняти. Під впливом жиру і деяких хімічних речовин, бірюза позеленіє або стане білястої. Якщо ж камінь забруднився, його можна протерти вологою серветкою, і навіть промити під водою. У самих крайніх випадках, можна скористатися водно-спиртовим розчином, але не милом.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация