Вирок до річниці вбивства глави меблевої фабрики «8 Березня»

Замовник злочину отримав 16 років ув'язнення, а його виконавці - в сукупності 29 років позбавлення волі. Засуджені назвали винесений вирок неправосудним Замовник злочину отримав 16 років ув'язнення, а його виконавці - в сукупності 29 років позбавлення волі

Фігуранти справи про вбивство керівника групи компаній «Фабрика меблiв 8 Марта» М. Кравченко Олексій Пронін, Михайло Іщенко та Віталій Антішін (зліва направо) перед оголошенням вироку в Мособлсуде, 21 травня 2015. Фото: Михайло Джапарідзе / ТАСС

Через три роки після вбивства президента холдингу «Фабрика меблів« 8 Березня »Михайла Кравченка Мособлсуд виніс вирок у гучній справі. Замовник злочину Олексій Пронін отримав 16 років ув'язнення, а двоє виконавців - Віталій Антішін і Михайло Іщенко - проведуть в колонії 14 років і 1 місяць, а також 15 років і 3 місяці. Фігуранти справи заявили, що засуджені несправедливо і мають намір оскаржити вирок.

Рішення суду було озвучено на наступний день після трирічної річниці загибелі Михайла Кравченка. Він був розстріляний в своєму Mercedes в ніч на 20 травня 2012 року поряд з підмосковним селищем Передєлкіно, де жив.

Суд констатував, що вбивство меблевого магната замовив його діловий партнер Олексій Пронін.

Мотив для вбивства

Саме він у 2004 році запропонував Кравченко вкластися в покупку будинку Рязанської кінокопіювальною фабрики загальною площею 23 тисячі квадратних метрів. У той час федеральне державне унітарне підприємство перебувало на межі банкрутства. Були створені три фірми, які викупили кредиторську заборгованість підприємства та придбали частки фабрики за 50 млн рублів. Однак згодом Арбітражний суд Рязанської області визнав незаконними документи про купівлю-продаж часток підприємства. Кілька років партнери намагалися оскаржити рішення в арбітражах, однак вкладені кошти повернути не вдалося. За версією слідства, побоюючись, що Кравченко вимагатиме відшкодувати витрати, Пронін вирішив організувати його вбивство. За півмільйона рублів вбивство взялися виконати його колишній охоронець Сергій Філіппов і двоє його знайомих: 51-річний співробітник ЧОП Віталій Антішін і 42-річний житель підмосковних Хімок Михайло Іщенко.

Перша спроба, яка відбулася в лютому 2012 року, виявилася невдалою. Для того щоб Кравченко зупинився на під'їзді до свого заміського будинку, зловмисники виставили на дорозі сніжний ком. Однак підприємець не став зупинятися і проїхав по снігу.

Наступного разу, в травні, вони підготувалися більш ґрунтовно. Пронін купив темно-зелені «Жигулі» і передав їх виконавцям. На машину Кравченко встановили маячок. У будинку бізнесмена зловмисники влаштували засідку. Коли в районі пів на другу ночі Кравченко повертався додому, Філіппов, який сидів за кермом «Жигулів», врізався в Mercedes Кравченко. Ховалися за бетонними блоками Івченко і Антішін розстріляли бізнесмена через скло автомобіля. Отримав 14 кульових поранень підприємець помер на місці.

Сергію Філіппову вдалося сховатися від слідства - він до цих пір знаходиться в розшуку. Інших співучасників затримали. В ході судового процесу, який тривав з грудня минулого року, підсудні заперечували свою причетність до злочину. Однак присяжні, яким вони довірили свою долю, 9 квітня визнали їх провину доведеною.

пом'якшувальні обставини

Для того щоб оголосити вирок, судді Володимиру Зиміну знадобилося півгодини. При призначенні підсудним покарання він врахував, що у двох підсудних - Проніна та Іщенко - на утриманні є малолітні діти-інваліди. Причому у Проніна син страждає на онкологічне захворювання. Також суддя як пом'якшувальну обставину врахував, що в ході слідства Антішін визнавав провину, активно сприяючи розкриттю злочину і викриттю співучасників.

В якості додаткового покарання кожному із засуджених суд призначив по півтора року обмеження волі. Це означає, що після відбуття основного терміну вони повинні будуть дотримуватися режиму і двічі на місяць відзначатися в кримінально-виконавчої інспекції.

«Тут не було правосуддя»

Почувши терміни, підсудні заявили, що вирок суду - неправосуддя. Так, Олексій Пронін продовжував твердити, що у нього не було причин вбивати Кравченко. «З ним близько спілкувалися багато, але чомусь претензії саме до мене», - дивувався він. Засуджений заявив, що «не має відношення» до загибелі партнера. Втім, він визнав, що у меблевого магната не було ворогів, проте, за словами Проніна, в його смерті були зацікавлені «багато».

Віталій Антішін, в свою чергу, стверджував, що написав в ході слідства явку з повинною тому, що його сина «катували». «Тому то, що слідчий повідомляв мені, мені доводилося визнавати. Інакше невідомо що було б з моїм сином », - пояснив підсудний свої зізнання. Він додав: «Прикро, що справжні злочинці перебувають на свободі».

Дружина Антішіна Олена і його син Дем'ян розповідали подробиці затримання. «Мене забрали з роботи разом з батьком», - повідомив молодий чоловік. За його словами, співробітники поліції Одінцовського району за допомогою струму намагалися вибити з нього потрібні свідчення, вимагаючи, щоб він взяв на себе роль водія кілерів. Олена Антішіна заявила, що на суді підсудним так і не вдалося розповісти про це присяжним. Коли захист намагався показати фотографії Антішіна-молодшого після тортур і медичні документи, «народних» суддів видаляли із зали. «Тут не було правосуддя», - зробила висновок дружина засудженого.

Про позови, докази і покарання

До речі, батьки Михайла Кравченка В'ячеслав Андрійович і Галина Миколаївна в ході процесу не підтримали звинувачення. Вони вважають, що прокуратура не надала безперечних доказів винності фігурантів. «Потрібно було копати глибше, відпрацьовувати інші версії. Але жодної іншої версії, крім версії, пов'язаної з купівлею Рязанської копіювальної фабрики, наслідком не відпрацьовувалося », - сказав BFM.ru після оголошення вироку В'ячеслав Кравченко. Його дружина додала, що не побачила в суді стовідсоткових доказів винності підсудних, «а лише непрямі докази».

Варто зазначити, що під час слідства потерпілі - ними були визнані головні події дня і його рідна сестра - пред'явили позови ні до підсудним, а до «винних осіб». Так, батьки загиблого просили призначити їм щомісячне утримання в сумі 125 тисяч рублів - половину зарплати сина, а також покласти на винних зобов'язання по кредитах сина, які склали понад 265 млн рублів. У зв'язку з тим, що в ході судового процесу потерпілі не підтримали позицію звинувачення про винність фігурантів, суд передав позови на розгляд в порядку цивільного судочинства.

Залишаючи суд, адвокати засуджених заявили, що мають намір оскаржити вирок у Верховному суді Росії. «В ході процесу було допущено безліч процесуальних порушень, тому підстави для скасування вироку є», - заявив BFM.ru адвокат Олексія Поронина Сергій Кочетков.

У свою чергу прокурор Христина Щеглова сказала, що підсудні понесли «абсолютно справедливе і заслужене покарання». Держобвинувач вважає, що доказів провини підсудних було «величезна кількість». Вона висловила надію, що четвертий учасник вбивства Сергій Філіппов буде знайдений і також постане перед судом.

Михайло Кравченко створив холдинг «Фабрики меблів« 8 Березня »в 1996 році. Він об'єднував групу меблевих фабрик, розташованих в Москві і виробляють м'які меблі для різних категорій споживчого ринку під декількома торговельними марками. У виробничій програмі «8 Березня» одночасно знаходиться більше сотні моделей диванів, крісел, ліжок і їх модифікацій. За даними холдингу, магазини меблів «8 Березня» розташовані майже в 100 містах Росії і країн СНД.

На момент вбивства Кравченка оборот холдингу «8 Березня» оцінювався приблизно в 200 млн доларів. Кравченко також був власником компаній «Мебельпром», «Фабрика меблів« Затишок »,« Фабрика меблів «Комфорт», а також компаній з продажу нерухомості - ТОВ «Промзона», ТОВ «МТЦ». Бізнесмену також належала будівельна компанія ТОВ «КВК Перспектива».

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация