вирощування черемші

Черемша вирощування.

Є така рослина - черемша, її ще можуть називати - дикий лук, лук Черемшини, ведмежа цибуля, а ще у неї є рідкісне ім'я - левурда.

Подивишся на фото черемші - щось середнє між конвалією і невеликим тюльпаном.

Подивишся на фото черемші - щось середнє між конвалією і невеликим тюльпаном

Ботаніки її відносять до сімейства цибулевих, а кулінари, та й ми з вами - до пряно-ароматичних багатолітникам.

Насправді смак у неї такий ось часниковий, а найголовніше її гідність, що росте черемша зовсім ранньою весною, коли на городі крім петрушки торішньої нічого і немає. Та й черемші теж у нас на городах немає, адже зростає вона в лісах.

Цікаве питання - а чому немає. Чому в моєму саду ростуть конвалії. А ось черемші немає? Що варто взяти кілька цибулин з лісу і посадити в тому саду. Адже кожну весну на ринку її продають в неймовірних кількостях.

Тому - вирішено, садимо черемшу будинку. І для цього треба знайти їй містечко схоже на її природне місце існування.

Черемша - рослина вологолюбна, росте в листяних лісах, зазвичай десь в низині утворює свої зарості. Можна знайти її поблизу болотистих місць, струмків.

Що ще? Не забути, що в листяних лісах утворюється природна мульча з опалого листя. Ну да, не забути, що листя наших груш, особливо яблунь, абрикос часто заражений всякими хворобами. Тому щодо мульчі з листя треба поміркувати - чи можна їх використовувати? Хоча, з іншого боку конвалії прекрасно почувають себе під вишнею, так що поки цим не займався.

Тому висаджувати черемшу будемо нема на городі, а в саду, в тіні, а то, що вона любить вологу - теж врахуємо. Сад у мене починається відразу за будинком, як раз є виведений стік для дощової води - вологи там досить.

Чим чудова черемша, що вирощувати її можна в затінених місцях. Адже в саду ранньою весною світла більш ніж достатньо, а потім влітку густа листя закриває тінню всю ділянку - і нічого вирощувати вже не можна, а черемшу - можна! Світло їй потрібен дуже ранньою весною, так як вона сходить найпершої, то їй вистачає світла навіть в самих тінистих ділянках. А далі вона закінчує свій розвиток в цьому році і чекає наступної весни

Тут пополню список, що я висаджую в тінистих місцях

- мишачий гіацинт, тюльпани, конвалії, черемша.

Вирощування черемші цибулинами

Як висаджувати Лукавиця черемші? Дійсно питання дуже серйозне.

Тому що є особистий сумний досвід посадки лілій «глибше», щоб вони не примерзли взимку. Потім навесні ми долгоооо чекали, поки вони зійдуть. А їх все немає і немає. Вже інші лілії повсходілі, а ця цибулина все не сходить. Розкопали - і зрозуміли, що лілія всі сили виклала, щоб тягнутися до світла ... може бути все було б добре, але при розкопках, пошкодили стебло - і лілія загинула.

Відповідь на це питання нам дає ліс - на таку ж глибину, з якою викопаємо в лісі. Все дуже просто. І тут черемша нас намагається заплутати - чим старше рослина, тим цибулина у неї сидить в землі глибше. Тобто чим більше цибулина, тим глибше її треба садити.

Дрібні (молоденькі) цибулини «сидять» майже на поверхні - 2-4 см, а великих і не докопаєшся - 10 - 15 см.

Тому, дрібні цибулини висаджуємо на 3 - 4 см, побільше - на 10 см. І в перший рік дивимося, щоб її не затягла бур'янами. У мене в саду кропива добре під парканом зростає. Тому ділянка не просто перекопати, але і переберу від цих всюдисущих коренів.

Внманіе! Виявляється, черемша занесена в Червону книгу України. В Україні її масовий збір і продаж заборонені.

Вирощування черемші з насіння

До речі, насіння черемші можна вільно купити. Наберіть в пошуковику «Насіння черемші купити» відразу знайдете кілька адрес, де їх можна замовити.

Єдина вимога - насіння повинні бути свіжими, інакше вони втрачають схожість. І як рекомендують самі продавці: «Посів насіння у відкритий грунт проводять ближче до зими. При весняному посіві насіння вимагають стратифікації (близько 90 днів). »

Стратифікація - витримування при низьких температурах насіння

Звичайно, насіння зібрати можна самому в лісі, при цьому висаджуємо їх на осінь.

З досвіду вирощування конвалій, можу з упевненістю сказати, що часу на догляд буде потрібно тільки в перший рік-два, та й то трохи, а потім у вас в саду буде невеликою вітамінний лісовий куточок.

А про всіх полезностях черемші ви можете дізнатися зі статті Черемша корисні властивості .

сайт http://kvitka-ua.com

А ось черемші немає?
Що ще?
Тому щодо мульчі з листя треба поміркувати - чи можна їх використовувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация