Висячі сади Семіраміди

Почалося все в 1898 році, коли археолог Роберт Кольдевей почав пошуки всесвітньовідомого, але зниклого міста Вавилона. Це місто було відоме, насамперед, своїми потужними фортечними стінами, Вавилонської вежею і висячими садами Семіраміди. Німецькому археологу вдалося виявити залишки двох чудес світу, але висячі сади Семіраміди він шукав безуспішно кілька років.

Німецькому археологу вдалося виявити залишки двох чудес світу, але висячі сади Семіраміди він шукав безуспішно кілька років

І ось одного разу він наткнувся на цікаву будову: фундамент, що складався з дванадцяти камер. Камери були зроблені з обтесаних каменів і розташовувалися уступами по різні боки проходу. Стіни і опори досягали товщину семи метрів. У підстави склепінного будови археолог розкопав один великий круглий колодязь і два прямокутних колодязя поменше.
Згідно клинописних табличок та інших стародавніх письмових джерел тесані камені в Вавилоні використовувалися тільки при будівництві північної стіни палацу і висячих садів Семіраміди. У зв'язку з тим, що Кольдевей вже виявив стіну вавилонського палацу. Залишалося одне - це і є ті знамениті висячі сади Семіраміди.
За письмовими джерелами можна було собі уявити, як виглядали сади Семіраміди. Над підземними склепіннями розташовувалися терасові споруди. Кожна тераса була на п'ять метрів вище, ніж попередня. Тераси були викладені балками шириною 1,35 м і довжиною 5,45 м. На балках знаходився шар очерету, залитий асфальтом. Зверху нього був подвійний шар обпаленої цегли. Поверх усього цього був шар свинцю, який охороняв нижню будову від попадання вологи. Ну а вже на свинцеве покриття був покладений шар землі товщиною три метри, якого достатньо, щоб росли великі дерева.
Після того, як учений заявив про свою знахідку, знайшлися ті, хто засумнівався у відкритті саме садів Семіраміди. Були припущення, що в тому місці, де їх знайшов Кольдевей, висячі сади не могли перебувати.
Немає відомостей також про те, чому висячі сади названі ім'ям Семіраміди. Така цариця була в Вавилоні, але набагато раніше. Ніяких свідчень того, що під час будівництва висячих садів тут була інша цариця з таким же ім'ям, немає.
До сих пір висячі сади залишаються менш вивченими з Семи чудес світу. Відомо тільки, що вони розташовувалися в Вавилоні і були побудовані в період правління Навуходоносора 1. Може бути, це був подарунок царя своїй дружині, ім'я якої, можливо і було Семіраміда.

тут представлена інформація про всіх інших чудес світу

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация