Вісім празьких чемпіонатів світу з хокею

Чемпіонат світу з хокею на льоду в 1992 р Чемпіонат світу з хокею на льоду в 1992 р .: Матч Чехія - Фінляндії (Фото: ЧТК) Чеська Республіка, раніше Чехословаччина, брала участь в Чемпіонаті світу частіше за інших країн. В цьому році це її 64-те за рахунком участь (11-те після поділу Чехословаччини). Хокей є одним з найпопулярніших видів спорту в Чехії.

Чемпіонат світу повертається до Праги після 12 років. У 1992 році команда Чехословаччини у себе на батьківщині завоювала бронзову медаль. Слід зазначити, що поки на всіх празьких чемпіонатах збірна Чехословаччини домоглася нагороди, три рази золотий.

Вперше чемпіонат світу в Празі відбувся в 1933 році. З цієї нагоди в столиці Чехословаччини був побудований новий зимовий стадіон на влтавском острові Штваніце, перший стадіон з штучним льодом на території країни.

У чемпіонаті брало участь рекордна кількість команд з 12 країн. Збірна Чехословаччини, нарешті, завоювала третє місце, що стало великим успіхом. Перші два місця посіли американці і канадці, тобто команди, обіграти які в той час не зміг ніхто в Європі.

У драматичному матчі за третє місце з командою Австрії головну роль зіграв чеський нападник Йосеф Малечек, одночасно чемпіон Чехословаччини з тенісу. Він забив єдині дві шайби в ворота австрійців. Чехословаччина перемогла з рахунком 2: 0, здобувши звання чемпіонів Європи і бронзові медалі чемпіонату світу.

Вдруге Прага приймала чемпіонат світу в 1938 році. Звання чемпіона тоді завоювали канадці, чехословацька збірна отримала знову бронзові медалі. У матчі за третє місце вона зіграла зі збірною Німеччини. Напередодні матчу Адольф Гітлер у своїй гучної мови на радіо самовпевнено заявив, що німецька «супер-команда» завдасть «неповноцінним» чехам ганебної поразки. Чехословацьких хокеїстів такі слова, звичайно, розлютили, і, може бути, тому вони продемонстрували найкращу гру протягом чемпіонату, обігравши німців з рахунком 3: 0.

Потім настала Друга світова війна, під час якої чемпіонати не проводилися. Перший післявоєнний чемпіонат відбувся в 1947 році, знову в Празі. Чехословацької команді на ньому вдалося вперше в історії завоювати звання чемпіонів світу. Але шлях до цього був нелегкий.

Так спортивний коментатор Чехословацького радіо відзначав єдиний гол в останньому матчі господарів чемпіонату зі збірною Швеції. У ньому Чехословаччина програла з рахунком 1: 2, і здавалося, що звання чемпіонів вона не доб'ється. Однак Швеція, день потому, зазнала досить несподіваної поразки зі збірною Австрії, в результаті чого чемпіоном світу стали господарі. Чехословацькі вболівальники були настільки вдячні австрійцям за їх перемогу над шведами, що в Австрію, що знаходиться після війни в руїнах, відправили спеціальний поїзд з гуманітарною допомогою.

Через 13 років в 1972 році Прага приймала кращі команди світу вже вп'яте. Через 23 роки збірної Чехословаччини на цьому чемпіонаті вдалося завоювати першість. У вирішальному матчі з Радянським Союзом вона здобула перемогу з рахунком 3: 2.

70-ті роки стали «золотою ерою» чехословацького хокею. У 1976 і 1977 роках національна збірна завоювала звання чемпіонів світу. Всі сподівалися, що їй вдасться перемогти і втретє поспіль на чемпіонаті 1978 року, який знову відбувся в Празі.

Капітаном чехословацької збірної тоді був знаменитий гравець Іван Глінка, пізніше тренер чеської команди, що завоювала золоту олімпійську медаль в 1998 році в японському Нагано, а також головний наставник омського «Авангарду».

- Для загальної перемоги в чемпіонаті ми в останньому матчі зі збірною СРСР не мали програти більш, ніж на один гол. Десь за 10 хвилин до кінця зустрічі я закинув нашу першу шайбу, ми програвали з рахунком 3: 1. Решта до кінця 10 хвилин ми шалено прагнули до того, щоб забити єдиний потрібний для золотої медалі гол. Але, на жаль, цього нам зробити не вдалося.

- На цьому чемпіонаті ми, нарешті, здобули срібну медаль. Не вистачало лише однієї шайби, забитої в радянські ворота. Для нас це був трохи сумний чемпіонат, так як до цього два роки поспіль, в 1976 році в польських Катовіцах і в 1977 році у Відні, ми завоювали звання чемпіонів світу. Ми хотіли і будинку в Празі нашим уболівальникам показати, що обидва колишніх звання чемпіонів були невипадкові. Дуже прикро, що так і не вийшло.

Здобути першість на домашньому чемпіонаті збірної Чехословаччини вдалося лише в 1985 році. Тоді чехословацькі хокеїсти стали першими, кому вдалося перемогти збірну СРСР, що не програла до цього 7 років поспіль ні в одному матчі чемпіонату світу. Радянський Союз в 1985 році в Празі зайняв лише третє місце. Другими стали канадці, а першими - гравці Чехословаччини.

Поки останній празький чемпіонат відбувся в 1992 році. В останній раз на ньому виступала команда Чехословаччини, так як вже через рік країна розпалася на Чехію і Словаччину. Можливо, що атмосфера майбутнього розпаду Чехословаччини трохи вплинула і на гру збірної чехів і словаків. Нарешті вони посіли третє місце. Золоті медалі завоювали шведи, срібні фіни.

З 1986 року жодній команді, країна якої приймала чемпіонат світу, не вдалося завоювати звання чемпіона. Тепер всі чеські вболівальники сподіваються, що їх збірної на празькому чемпіонаті 2004 року пощастить більше, ніж іншим. Їх, безсумнівно, чекають захоплюючі матчі. Чемпіонат стартує в суботу 24-го квітня.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация