Вісім причин, чому Вконтакте і Ко - табу для нормального українця

Укрінформ підібрав ряд конкретних аргументів: російські соцмережі та софт реально загрожують Україні

Новина про указ президента з приводу блокування російських ресурсів "ВКонтакте і Ко" вже більше тижня залишається в топі. Дивно, але думки досить сучасних людей ХХI століття розділилися з приводу цього очевидного, на наш погляд, питання десь порівну. Опитування на інформаційних ресурсах не дають однозначних відповідей щодо «так» і «ні»: 44% на 49%. (Депо), 42% на 44% (Главком) ...

Виходить, українці досі не усвідомлюють реальну небезпеку від ВКонтакте і Ко. І це не просто слова, це - серйозна загроза нацбезпеці України. Так, інформації про те, як саме заборонені ресурси контролюються російськими спецслужбами і використовуються ними як інструмент для незаконного збору інформації, пропаганди, створення і підтримки антиукраїнських груп, поширення піратського контенту і порнографії і т. П - більш ніж достатньо. Але це не той випадок, коли можна обійтися узагальненнями. Тут потрібна конкретика. Отже Укрінформ вирішив ще раз повернутися до обговорення цього важливого питання.

1. Соцмережі моніторять спеціально підготовлені фахівці

19 травня « Вести.Ru »Повідомили, що Россгвардія займеться моніторингом соцмереж. Про це російському виданню розповів перший заступник директора відомства генерал-полковник Сергій Мельников. За його словами, для подібних цілей в Пермському військовому інституті вже створено навчальні групи. Однак, що саме будуть моніторити ці "спеціально підготовлені фахівці" - невідомо.

І якщо з початку військової інтервенції в Україну вище керівництво РФ відмовчувалося щодо проведення інформаційних операцій, то з недавніх пір в Кремлі про це заговорили відкрито.

1 січня 2017 року Закон РФ "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" зобов'язує vk.com, odnoklassniki.ru, інше зберігати на території Росії інформацію про факти прийому, передачі, доставки та (або) обробки голосової інформації, письмового тексту, зображень, звуків, відео чи інших електронних повідомлень користувачів і інформацію про ці користувачів протягом року, а сам контент - до шести місяців. Сервіси зобов'язані також надавати цей контент на вимогу федеральних органів виконавчої влади (ФСБ).

22 лютого 2017 року міністр оборони РФ Шойгу зізнався, що в російській армії були створені війська інформаційних операцій (Див. Відео нижче).

Але якщо сказане - це з розряду можливих загроз нацбезпеці України, то такі аргументи, як ось вербування російськими спецслужбами українських громадян з метою подальшого використання в своїх провокаціях - потенційні.

2. За допомогою «російських соцмереж» здійснюється вербування

Ще в 2014 році в співтоваристві "Російські добровольці Донбас" в "ВКонтакте" розмістили оголошення про прийом для оперативної відправки на Донбас лікарів, офіцерів і досвідчених військових, особливо танкістів. Цією інформацією поділився київський юрист Клим Братковський. (Див. Фото нижче).

Укрінформ підібрав ряд конкретних аргументів: російські соцмережі та софт реально загрожують Україні   Новина про указ президента з приводу блокування російських ресурсів ВКонтакте і Ко вже більше тижня залишається в топі

І подібних випадків було чимало. У матеріалі Depo.Донбасс "Підкуп, шантаж і соцмережі: Як вербують бойовиків для м'ясорубок Донбасу" розповідається про спеціалізовані групах "ВКонтакте" і "Однокласники", через які російські спецслужби шукають потенційних кандидатів для вербування. Починається все з попереднього вивчення профілю та інтернет-активності користувача, який може представляти певний інтерес для спецслужб. Після цього, як правило, під фейковий ніком представник РФ або окупованих територій Донбасу починає встановлювати контакт з об'єктом, під час якого вивчається його ідеологічні позиції, організаторські здібності, життєвий досвід та актуальні зв'язку. Далі можливі: призупинення контакту; спроба вербування до складу бандформувань; залучення особи до диверсійно-розвідувальної діяльності, пропагандистській роботі, організації провокаційних заходів.

Як приклад в матеріалі наводяться скріншоти спільнот з соцмережі "ВКонтакте": "Російська національна єдність" і "Росія спаси Донбас", де періодично розміщувалася інформація про вербування бойовиків.

У лютому 2017 го Укрінформ також писав про те, як за допомогою груп ВКонтакте вербують на проплачені протести в Києві: "Потрібні люди на акцію 21.02.2017. Чоловіки, жінки у віці 18-65 років. Акція проходить в центрі Києва. Зустрічаємося м. Арсенальна о 8.30. Оплата - 8.30 - 18.30 - 250 грн, добу - 600 грн. Чай каву...". Детальніше про це можна прочитати тут .

3. Дуров персональну інформацію передавати ФСБ відмовився, а Усманов її вже передав без всяких сумнівів

"13 грудня 2013 року ФСБ зажадала від нас видати особисті дані організаторів груп євромайдан. Нашою відповіддю був і залишається категоричну відмову - юрисдикція Росії не поширюється на українських користувачів ВКонтакте ", - писав Павло Дуров. Але розробник "Вконтакте", на якого здійснювало тиск ФСБ, вже давно продав своє дітище олігархові Алішеру Усманову, який купив соцмережа приблизно за 2 мільярди доларів. Усманов робить все, що йому говорять в Росії зверху. Тому можна не сумніватися: всі персональні дані вже передані і передаються «кому треба» в Москві.

Тому можна не сумніватися: всі персональні дані вже передані і передаються «кому треба» в Москві

4. Адміністрація "ВКонтакте" блокує українські спільноти

Кількома місяцями пізніше з'явилося інше звернення засновника російської соцмережі: "У березні-квітні 2014 року Роскомнадзор заблокував 13 найпопулярніших українських спільнот в" ВКонтакте ", в тому числі паблік" Українська революція "- 500 тисяч учасників на момент блокування," Революція євромайдан "- 390 тисяч на момент блокування, "Правий сектор" - 350 тисяч на момент блокування, "євромайдан" - 330 тисяч на момент блокування, "УКРАЇНА LIVE - НОВИНИ - АТО" - 600 тисяч на момент блокування. Відповідну інформацію з посиланням на коментарі Павла Дурова розмістив на своєму Фейсбуці головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

А тепер подумайте, скільки паблік в VK і ОК з відверто терористичною або сепаратистської спрямованістю вдалося закрити? Скільки акаунтів, які закликають до громадянської війни і збройних переворотів, вдалося знайти і притягнути до відповідальності? Відповідь - одиниці.

5. "Яндекс. Пробки "та" Навігатор "незаконно фіксують пересування користувача

За допомогою «Яндекс. Пробки »,« Навігатор »та ін., Які працюють в режимі онлайн, збирається інформація, наприклад, про стан доріг, пропускної спроможності і завантаженості всіх доріг на території України. Якщо користувач має включений гаджет з підключеною геолокації, то кожен контакт з інтернетом, здійснюваний за допомогою "Яндекса", фіксується. І якщо цілеспрямовано відстежується конкретний гаджет, то його пересування можна дуже швидко вирахувати, склавши це все на карті. Отже, якщо ворог планує будь-який наступ, прорив, або якісь інші дії - то кращої ситуації і не придумаєш. Не треба й агентура, розвідники, адже всю необхідну інформацію користувачі формують самі, навіть про те не замислюючись.

Не треба й агентура, розвідники, адже всю необхідну інформацію користувачі формують самі, навіть про те не замислюючись

6. Під час Революції гідності "Яндекс" брехав про пробки

Цікавим спогадом про використання "Яндекса" поділився український економіст Олександр Деркач, який написав у Фейсбуці наступне: "2014 рік, лютий. Кульмінація Майдану. Останні дні, останні години. Дике напруга. Влада намагається створити паніку. Все по домівках. Йдуть війська, метро закрито. З 13-00 перекриваються мости з лівого на правий берег. А мені в аеропорт о 3 годині їхати. Кров з носа. Сиджу за комп'ютером, спостерігаю пробки і про всяк випадок обчислюю, як через Канів до Борисполя дістатися. Хоча і не вірю. І тут на моїх очах все мости на карті «Яндекса» зафарбовують бордовим і з'являється знак «цеглина». Кияни знають. Як на перекритому Хрещатику. Обидва на. Через Канів вже не встигаю. Кажу водієві, їдемо через міст Кирпи, там розберемося. Їдемо, бачу і не вірю своїм очам. Мости відкриті, все спокійно. А на «Яндексі» - «цеглина». Дзвоню одному нинішньому начальнику. Передай на «5-й канал». Нехай народ заспокоять. Мости - провокація. Що це було, хакерська атака, команда влади, команда з Москви - не знаю. Але таке було. Кияни, думаю, підтвердять. Не все просто з цим «Яндексом".

7. "Яндекс.Новини" маніпулюють суспільною свідомістю

Варто також згадати і про хитрощі з подачею новин. Наприклад, в Яндекс. Новинах "перша 5-ка формується таким чином, щоб маніпулювати суспільною свідомістю: з одного боку, поменше про Україну, але таке, що викликає роздратування, недовіру, обурення, байдужість і так далі. Аналізуючи "Яндекс", експерти InformNapalm пишуть: "Для мільйонів читачів« Яндекса »вгорі показується 5 новин. Всього 5. Вони визначають порядок життя країни, найважливіше. Що для українців найважливіше зараз? (Див. Рис. 1).

Путінський дебільний вкидання. Російський розлив соків, скандали в Києві з виставою під назвою «Голокост-кабаре», теракт в Пітері - це найважливіші для українців новини? Може, справа в тому, що це російською мовою? Перемикаємо мову. (Див. Рис. 2).

2)

Втім, навіть після того, як експерти змінили російську мову пошуку на український - результат залишився незмінним. Яндекс видав українцям такі ж ретельно пережовані і відфільтровані російською пропагандою новини. Навіть більше, згадаємо недавню серію мітингів у РФ проти діючої влади, коли на вулиці вийшло близько сотні тисяч людей. Що ж, і тут Яндекс молодець, ні словом про це не заїкнувся, як і всі інші РОСІЙСЬКІ ЗМІ.

8. ВКонтакте і Ко - це бізнес, який фінансує війну на Донбасі

Правильний аргумент наводить журналіст Павло Каразін, який доступно пояснює, що російські ресурси - це "бізнес, який мало чим відрізняється від заводу або авікомпанії". І за гроші від такого бізнесу Росія «годує» патронами бойовиків на Донбасі, тим самим роблячи українців співучасниками вбивств своїх же співвітчизників.

І за гроші від такого бізнесу Росія «годує» патронами бойовиків на Донбасі, тим самим роблячи українців співучасниками вбивств своїх же співвітчизників

У свою чергу, російський опозиціонер Олексій Навальний вважає, що інтернет-компанії РФ зазнають серйозних збитків через рішення про блокування в Україні російських сайтів "ВКонтакте", "Яндекс", "Однокласники" і Mail.Ru. Про це він повідомив на YouTube-каналі "Навальний LIVE". Він каже: "Якщо завдання уряду України - завдати економічної шкоди російським компаніям, то місія виконана. А збиток буде завдано ".

На завершення політик додав, що ті, хто вважають санкції з боку України нісенітницею - це "люди дурні, які навіть не в курсі, що в Україні 40 млн. Чоловік, це величезний ринок. Це буде серйозний економічний удар по російським компаніям ". Під серйозним мається на увазі вартість російського програмного забезпечення, яке щорічно коштувало Україні 1 млрд. Гривень. Про це заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО Валентин Петров, передає Укрінформ .

За його словами, саме це було однією з причин, крім інших, чому РНБО України прийняв рішення про обмежувальні заходи проти російських ІТ-компаній, які заробляють в Україні, податки сплачують до держбюджету РФ, звідки йде фінансування гібридної війни проти України.

"Гроші з нашого бюджету йдуть, а потім у вигляді податків повертаються у вигляді бомб і снарядів на наших солдатів, які кожен день відстоюють нашу можливість спокійно сидіти в красивих офісних приміщеннях за круглими столами в мирному місті Києві", - підсумував Валентин Петров.

Замість висновку:

Зрозуміло, що пунктів могло бути в рази більше. Втім, навіть цих восьми цілком достатньо для відповідного рішення РНБО, яке керувалося винятково інтересами нацбезпеки України. Дуже шкода, що на подібного роду загрози нацбезпеці України не звертали увагу раніше.

Мирослав Лісковіч, Київ.

А тепер подумайте, скільки паблік в VK і ОК з відверто терористичною або сепаратистської спрямованістю вдалося закрити?
Скільки акаунтів, які закликають до громадянської війни і збройних переворотів, вдалося знайти і притягнути до відповідальності?
Що для українців найважливіше зараз?
Російський розлив соків, скандали в Києві з виставою під назвою «Голокост-кабаре», теракт в Пітері - це найважливіші для українців новини?
Може, справа в тому, що це російською мовою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация