Вишиті обереги: магія стародавніх слов'ян вбереже від нещасть

  1. захисні обереги
  2. Як робляться обереги - вишивки
  3. Голка, нитка, захист
  4. Слов'янська магія і символи
  5. Алатир
  6. оберіг Валькірія
  7. Ладінец
  8. богиня Мокоша
  9. продовжує Рода
  10. родімічі
  11. весільник
  12. знак Велеса
  13. Яв, Прав і Нав
  14. Питанню до практику слов'янської магії
  15. Як вишивка захищає людину від чорної магії?
  16. Чи можна вишивати дітям одяг?
  17. Чи повинна людина знати, що носить захисну вишивку?
  18. Мій чоловік не вірить в магію. Чи можу я зробити для нього вишивку непомітно?
  19. Вишивати самому собі - погана прикмета?
  20. Чи потрібно ховати свою захисну вишивку?
  21. Які нитки, голки, матеріал найкраще використовувати?
  22. Чи можна вишита на сорочки лики святих, ікони?

Вишивка-оберіг для домашнього затишку і особистого захисту

В цій статті:


Якщо ви вивчаєте слов'янські містичні традиції, то напевно зустрілися з темою оберегів і талісманів. Які воно тільки не бувають: з каменю, дерева, заліза, вишиті на одягу. Вишивка - один з найпоширеніших елементів захисту в давнину. Її наносили на воріт, рукави, штанини і поділ, нижню білизну, постіль. Таким чином, людина була захищена від самої негативної енергії і чорної магії.

Чоловіки і жінки з радістю носили ці красиві речі, адже вони знали - боги бачать їх, захищають від зла в усіх його проявах.

Сьогодні ви теж можете зробити для себе або своїх близьких цю дивовижну річ. Вишиті обереги знайти легко в інтернеті, схеми для вишивки хрестиком або гладдю дуже прості. Це геометричні, солярні символи часів Київської Русі. давні часи вишивкою оберегів займалися найстаріші жінки в будинку. Вони передавали це вміння молодим, так що багато століть існувала традиція прикрашати воріт, ховаючи в майстерному орнаменті магічні знаки, імена богів, прохання про захист. Створіть оберіг своїми руками - це під силу вам.

Як зустріти справжню любов і вийти заміж за допомогою ритуалів

Обряди на заміжжя дуже різноманітні, ...

Зарядка амулета енергією

Важливо пам'ятати про те, що в нашому світі ...

захисні обереги

Що таке «оберіг»? З назви зрозуміло, що це якийсь предмет, який оберігає, береже. Це може бути все, що завгодно. Важлива не форма, матеріал або вартість, а те, що закладено в предмет. Звичайно, природні матеріали самі по собі мають особливу захисною силою:

  • дерево;
  • мінерали і дорогоцінні камені;
  • залізо;
  • глина;
  • натуральні тканини;
  • річкова вода.

Все це - подарунки природи, які ми можемо використовувати. Оберегом вважалася навіть склянка з водою, взятою з особливого джерела, джерела, чистої річки. Все це - осередок сили природи. У всіх природних явищах люди бачили волю богів, так що, все це несло на собі відбиток долоні того чи іншого бога.

За часів стародавнього анімізму люди приписували всім явищам природи особливі властивості, душу. Камені, вода, земля або вітер вступали в діалог з людиною. Свій міццю вони допомагали в повсякденному житті, героям здійснювати подвиги, звичайним людям сіяти, орати. Природа була одночасно джерелом небезпек і кращим захистом. У глибокій річці який не вміє плавати тонув, але річка захищала поселення від раптової атаки ворогів.

Тож не дивно, що люди хотіли укласти частку енергії природи в якийсь предмет, який завжди можна було б мати з собою. Так з'явилися перші обереги. вони еволюціонували. Тепер, на шиї був не просто шматок деверева, а оброблений, він мав форму і значення. така річ цінувалася вище. Не кожен міг займатися виготовлення оберегів, це справа доручалося людям освіченим, вмілим. Пізніше, обереги замовляли, купували.

Сьогодні у вас величезний вибір - купити предмет в будь-якому виконанні, зробити самому. Головне, щоб це був натуральний матеріал. Дешеві амулети їх пластика не дуже-то підходять для реального захисту. Це слабкий посудину, який скоро втратить будь-який заряд, навіть якщо він був.

Як робляться обереги - вишивки

Робити можна з чого завгодно. Один з найцікавіших способів захистити себе - вишивка. У стародавній Русі вишивкою оберегів займалися тільки жінки. Найскладніші елементи вибирала і вишивала найстаріша з жінок вдома. вона ж показувала маленьким дівчаткам, як працювати з нитками, голками, матеріалом. Старші жінки їй допомагали, все готували, виконували менш важливі елементи, прикрашали основну вишивку.

Жінка - символ благополуччя, домашнього вогнища і затишку. Якщо в будинку жінки немає, то це завжди відчувається. Саме вони виконували захисні вишивки сорочок для чоловіків, дітей, для себе.

У ті далекі часи кожна маленька дівчинка знала, як ткати, шити і вишивати. Це потрібно було для того, щоб після заміжжя вона могла взяти на себе турботи про свого чоловіка і його будинку. Заміж видавали рано, доводилося швидко вчитися всьому. Всі схеми молода жінка знала напам'ять, іноді сама могла що-небудь придумати, щоб урізноманітнити вишивку. Найчастіше, вечорами, жінки збиралися разом за цією тонкою роботою, робили її спільно. Весь рід вставав на захист того, хто носив потім цю річ, зроблену стількома дбайливими руками.

Весь рід вставав на захист того, хто носив потім цю річ, зроблену стількома дбайливими руками

Ручна вишивка - особливий оберіг

Слов'янські традиції дбайливо зберігалися, передавалися від покоління до покоління. Завдяки цьому зараз ми не втратили секрети оберегів на одязі, може продовжити цю цікаву традицію. Якщо ви зацікавилися вишивками, то обов'язково дізнайтеся таємне значення всіх символом. Швидше за все, ви будете здивовані, як багато дрібних, окремих символів існує для вашого захисту від будь-якого зла.

Голка, нитка, захист

Багато хто з нас навіть не уявляють собі, які чудеса творять самі звичайні предмети:

  • нитка;
  • голка;
  • натуральна тканина.

Якщо ви вмієте вишивати хрестиком або гладдю, посидючіші і акуратні, то можете зробити дивовижний оберіг-вишиванку. В ідеалі, сорочку потрібно було пошити самій, а потім нанести вишивку, але сьогодні вам підійде будь-яка хороша бавовняна, шовкова, вовняна або лляна річ. Головне - натуральна.

Наносяться вони на:

  • горловину по колу праворуч на ліво;
  • низ рукава;
  • низ сорочки;
  • штанини (якщо вирішили вишити захист на брюках або штанях);
  • низ спідниці;
  • дитячі пелюшки.

У хід йдуть червоні, сині, жовті, блакитні, чорні і білі нитки. Це традиційні кольори, але ви можете додати щось своє. Схеми вишивки прості, адже практично всі символи - геометричні, без складних колірних переходів.

Схеми вишивки прості, адже практично всі символи - геометричні, без складних колірних переходів

За традицією вишивка оберега робиться зверху вниз

Найчастіше робилася саме хрестиком, а не гладдю, хоча, такі елементи теж додавалися. Хрест - символ захисту. Все, що хрестом пришито, там і залишиться, нікуди не дінеться. Виконуючи вишивку, жінка робить безліч маленьких хрестиків - це вже непогана захист, а якщо вони складаються в особливі, священні символи, то такий оберіг точно не пропустить пристріт і порчу до людини.

Слов'янська магія і символи

Слов'янські майстрині робили дивовижні речі, які вражали гостей з далеких країн. Тонка вишивка, красиві малюнки і продумані візерунки робили самі звичайні речі святковими. Особливо старалися над весільною одягом нареченого і нареченої. Право вишивати сорочку нареченому дівчина послала лише після того, як батьки вже точно умовити про весілля. Тоді починалися таємничі ритуали підготовки. Не було двох однакових весільних сорочок, адже над кожною з них буквально чаклувала вся сім'я. Найпоширеніші символи, це:

Алатир

Такий вишивкою оберегом можна було захиститися від всіх бід. Зірка Алатир - древній символ бога. Її значення - бог любить нас усіх. Вона дає своє світло, тепло і допомогу тому, хто має потребу в ньому. Якщо людина праведне життя веде, шанує свій рід, то буде йому в будь-якому добрій справі підтримка.

оберіг Валькірія

Чоловік символ. Виконується з дуже простої схеми, знак геометричний. Він був одним з найпоширеніших для юнаків. Валькірія дає чоловікові можливість проявити себе з особливою боку - мудрістю, розважливістю перемогти ворога, а не кулаками. Багатьом бракує такої чоловічої мудрості, так що оберіг зберігає від необдуманих вчинків, бійок і чвар.

Ладінец

Від богині Лади подарунок для всіх жінок від мала до велика. Допомагав їм зберігати красу, підтримувати в будинку затишок, оберігав від сварок з рідними і чоловіком. Давав спокій дівочому серцю, коли було потрібно. Цей символ - один з найулюбленіших для жінки. Магічна зірка жовтого і синього кольорів часто красувалася на сарафанах і сукнях.

богиня Мокоша

Вишивка оберегів для жінок практично завжди містила знак Макоші, вона навчила жінок займатися рукоділлям, ткати і шити, в'язати, прясти. Макошь показала як хліб пекти, доїти корову, готувати, прибирати, прати. Вона полегшує домашні турботи, робить їх приємною суєтою.

Вона полегшує домашні турботи, робить їх приємною суєтою

Валькірія, Алатир, Ладінец

продовжує Рода

Найпопулярніший оберіг для жінок після весілля і під час вагітності. Продовжувачка роду принесе в будинок спадкоємців, міцних малюків з відмінним здоров'ям. Матері самі вишивали цей знак на своєму нижній білизні, прикрашали ними нічну сорочку і постільну білизну.

родімічі

Для тих, хто свій рід шанує, з гордістю родове ім'я носить, родімічі стане підтримкою опорою, найкращим порадником. Так в стародавні часи люди знали, що свою сім'ю потрібно любити, захищати всіма силами.

весільник

Робився спеціально до весілля. Цей символ, оберіг використовувався лише в день весілля, а потім лягав на почесне місце в будинку. Його функція - підтвердження клятви богам про вірність, любов, шанування. Молоді його носили цілий день, а після - урочисто залишали в своїй кімнаті як нагадування про щасливий день і обіцянку один одному.

знак Велеса

Вишивка оберега Знак Велеса довірялася лише самої майстерною умільці. Він не складний, але сили в собі таїть величезні. У будинок принесе захист, вбереже від всіх страждань членів сім'ї, захищає від злої магії, привороту, пристріту, прокляття. Мав бути в кожному домі, вишитий на фіранках, скатертинах, білизна.

Яв, Прав і Нав

Слов'янське розуміння світу

Яв, Прав і Нав - давньо слов'янська модель всесвіту. Цей знак вишивали для чоловічої сорочки на коміру, іноді покривали цим візерунком пояс. Допомагав бути збалансованою особистістю, поважати свою родину, давав силу духу. Такий символ вважався одним з основних мотивів для будь-якої чоловічої сорочки.

Питанню до практику слов'янської магії

Практики слов'янської магії часто стикаються з тим, що у новачків маса питань. Найкраще ставити питання без сорому, адже від правильності виготовлення берега залежить його дія. Найчастіше питання пов'язані саме з процесом виготовлення предмета сили, будь то вишивка, талісман-підвіска, домашній оберіг або щось інше. Відповісти на всі питання просто неможливо, але найпопулярніші практик зміг згадати.

Що ж робити, якщо ви взялися за роботу над обережний вишивкою, у вас є хороші схеми, але вас щось зупиняє? Вишивку оберіг потрібно виконувати з легким серцем, найкраще приступати до роботи в гарному настрої. Ви створюєте магічний предмет, який несе на собі вагому частину вашої енергетики. Якщо ви робить цей предмет, переживаючи, перебуваючи в пригніченому стані або плачете, то нічого доброго не вийде. Разом підтримки він буде приносити вам лише сумні спогади.

Хочеться все знати того, хто займається цим в перший раз. Щоб питань більше не виникало, практик відповість на найпопулярніші.

Як вишивка захищає людину від чорної магії?

Дуже просто і одночасно - дуже складно. Всі традиційні малюнки, схеми вишивки невипадкові, це не звичайний набір квітів, геометричний фігур і символів. Кожен з них несе в собі давнє значення. Найчастіше, вони звернені до язичницьких богів, показують ваше повагу і прохання про захист.

Вишивка несе в собі величезну енергію.

  • Ви зробили її самостійно, руками. Цей спосіб самий кращий. Саме жінка повинна робити ці речі для себе і своєї сім'ї. Жінка - берегиня домашнього вогнища, захисниця спокою в будинку. Вона своїми руками створює дуже енергетично цінні речі, які самі по собі є оберегами.
  • Символіка. Символ бога показує ваше повагу, прохання про захист і підтримку. Це дуже важливо, щоб символи були виконані правильно. за всіма канонами. Вишивка повинна бути рівною, чіткої, акуратною.
  • Форма вишивки. Вишивки хрестиком обереги дуже сильні. Малюнок складається з маленьких хрестиків. Хрест - важливий символ не тільки для християнського світу, але і для язичницького, стародавнього. Чим більше хрестів, тим краще людина захищена від зла.

Таким чином, ви перебуваєте під захистом вищих сил, коли носите на собі предмети, вишиті вручну. Не тільки одяг можна покривати обережний вишивкою, а й постільну білизну, фіранки. Все це береже вас від пристріту, псування, негативної енергії.

Чи можна вишивати дітям одяг?

Можна, навіть потрібно. Маленькі діти особливо уразливі. У них ще не сформувалася власна енергетична безпека, а материнської вони вже втратили. Поки жінка чекає дитину, він знаходиться всередині, малюк захищений енергетично полем матері. У момент народження він ставати не просто самостійний людиною, а й змушений це захисне поле втратити. Згодом, як ми отримуємо імунітет до хвороб, людина отримує захист проти злих сил.

Маленьким дітям робили особливо детальну вишивку. Пелюшки, одяг, нижню білизну, подушка і ковдра - все це ретельно, з любов покривалося вишивкою. Рукоділлям займалася майбутня мама, бабуся, прабабуся або будь-яка найстарша в родині жінка. Вони готували маленькій людині комфортні умови для перших днів в нашому світі.

Захист на дитину одягали обов'язково, адже малюка легко могли наврочити, навіть не бажаючи цього. Позаздрити, наприклад. Його сорочечки, шапочки, носочки - все це потрібно було ретельно покрити Обережно символами.

Чи повинна людина знати, що носить захисну вишивку?

Якщо ви хочете зробити оберіг для іншої людини, то краще сказати йому про це. Вам було б не приємно, якби від вас це приховали? У разі, якщо людина не вірить, не хоче носити таку річ - навіщо змушувати його? Краще розкажіть йому, покажіть схеми, поясніть що це таке і навіщо потрібно. Можливо, після розмови йому захочеться мати хоча б одну таку річ з магічними властивостями. Якщо ж ні - це його вибір.

Насильно працює тільки чорна магія, привороти, наприклад. Але кому вони приносять щастя? Так і будь-яка інша магія повинна бути прийнята людиною добровільно для того щоб на користь пішла.

Мій чоловік не вірить в магію. Чи можу я зробити для нього вишивку непомітно?

Звісно можете. Правда, якщо ваш чоловік про це дізнаєтеся і розсердиться, то всім буде не приємно. Ви хочете запропонувати йому свою допомогу, турбуєтеся - все це зрозуміло. Не потрібно лише нав'язувати таку річ, як оберіг. Якщо людина не вірити, не хоче носити це, то і ефекту особливого не буде. Всі предмети сили підкріплюються нашої енергією, яка дається за коштами віри. Немає віри - немає сенсу надати будь-які захисні властивості.

Вишивати самому собі - погана прикмета?

Погана прикмета - вишивати, зашивати на собі. Робити собі вишивку можна, навіть потрібно. Чи не рекомендувала б купувати готову річ, якщо це не просто декоративна робота. Саме охоронні властивості, захист, допомогу, несуть в собі речі, які ви створили своїми руками.

Краще, нехай вона буде маленькою, але зроблена вами зі змістом, розуміння символу і його значення. Вишивати все підряд на одній речі - помилка. Вибирайте тільки ті символи, які вам підходять, не перевантажуйте роботу. Якщо ви на одній сорочці розмістіть:

  • допомога богів;
  • захист від хвороб;
  • захист від чорної магії;
  • допомога в скрутну годину,

то така робота буде дуже «енергетично важкою». Вам самій буде не комфортно в ній. Краще виберіть 1-2 символу, комбінуйте їх, створюйте з них цікавий орнамент. У вас може бути одна річ, вишита великою кількістю символів, але це - важка артилерія. На той випадок, якщо все дуже погано. Нехай таких випадком в житті буде якомога менше.

Нехай таких випадком в житті буде якомога менше

Інструменти для вишивки

Чи потрібно ховати свою захисну вишивку?

Ні, абсолютно не потрібно її ховати. Це не просто захист, але ще гарна річ. Зробіть її з любов'ю, вкладіть весь свій талант вишивальниці. Носіть на здоров'я, свої захисні функції вона виконує відмінно.

Інша справа, особлива вишивка, яка робиться на нижній білизні. Наприклад: допомога від безпліддя, жіночих хвороб, захист дитинку в утробі. Такі вишивки нікому не показують ще й тому, що вони під верхнім одягом. Якщо чоловік побачить або мама ваша, то нічого поганого немає. Головне, щоб такі інтимні речі не попалися на очі стороннім людям. Наприклад, якщо живете з родичами, то свою нижню білизну в загальний кошик, не кладіть, самі періть і сушіть.

В іншому, сорочка, спідниця, сукня, вишита стрічка можуть бути на очах у всіх. Навіть добре, нехай бачать ті, хто вам міг зла побажати. Нехай побачать, що на вас дієвий захист. Це для них має попередженням бути.

Які нитки, голки, матеріал найкраще використовувати?

Самі звичайні нитки і голки. Головна умова, для початку нової роботи купуйте нову голку. Після закінчення, голку краще все в землю закопати або в глибоку воду кинути. Це вам допоможе зберегти сили вишивки оберега. Матеріали можна брати будь-які, звичайно, краще за все натуральні. Вони зазвичай дорожче. Перший час можете вишивати будь-якими нитками, а коли навчитеся - переходите на більш якісний матеріал.

У будь-якому разі, не від ціни ниток залежать захисні сили предмета, а від вас самих. Беретеся за роботу з добрим серцем, чесними намірами? Тоді все добре буде. А якщо є в вас злий умисел або бажання мстити, то будь це навіть золота нитка і діамантова голка - нічого не вийде.

Чи можна вишита на сорочки лики святих, ікони?

Цього делать нельзя. На одязі, предметах одягу не вишиваються лики святих, ікони або щось подібне. Це просто неповага до релігії. Адже самі подумайте - ви вишили ченцю, намагалися, вибирали якісні нитки, вивчали канони. Таку вишиту ікону найкраще помістити в червоному кутку на чільне місце. Вона стане вашим домашнім талісманом.

Одяг ми бруднитися, рвемо, стираємо в машинці. З одягом взагалі багато всього може трапитися. А якщо на ній лик вашого святого, то це образа ікони. Не робіть його, це велика помилка. Навіть, якщо ваші наміри благі, ви хочете показати своє ставлення до віри. Краще ікони тримаєте вдома, а на одяг наносите захисні символи слов'янської магії.

До речі, ці символи абсолютно не «протизаконні» з точки зору релігії. Ця стародавня символіка - магія природи, стихій. Вона не несе в собі зла, що не ображає вашу віру. Можете абсолютно спокійно носити ці красиві речі.

В інтернеті можна знайти дуже красиві, оригінальні схеми для вишивки оберегів в стилі слов'янської містичної традиції. Вони - потужні, стародавні, що не розтратили з роками своїх великих сил. Такий предмет вас прикрасить, та захистить від пристріту, псування, прокляття. Вам сподобається носити на собі такий дивовижний оберіг, зроблений власними руками.

Чи можна вишивати дітям одяг?
Чи повинна людина знати, що носить захисну вишивку?
Чи можу я зробити для нього вишивку непомітно?
Вишивати самому собі - погана прикмета?
Чи потрібно ховати свою захисну вишивку?
Які нитки, голки, матеріал найкраще використовувати?
Чи можна вишита на сорочки лики святих, ікони?
Що ж робити, якщо ви взялися за роботу над обережний вишивкою, у вас є хороші схеми, але вас щось зупиняє?
Як вишивка захищає людину від чорної магії?
Чи можна вишивати дітям одяг?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация