Висловлення азербайджанської студентки на адресу національного героя викликало в суспільстві хвилю агресії

  1. Хто такий Мубаріз Ібрагімов?
  2. Уривок з «скандального» статусу
  3. реакція

Тепер дівчину називають зрадницею і звинувачують в симпатії до вірменам Тепер дівчину називають зрадницею і звинувачують в симпатії до вірменам   Студентка факультету психології Нармін Шахмарзаде на своїй сторінці в Facebook засумнівалася в подвиг національного героя Азербайджану Мубаріза Ібрагімова

Студентка факультету психології Нармін Шахмарзаде на своїй сторінці в Facebook засумнівалася в подвиг національного героя Азербайджану Мубаріза Ібрагімова. Це викликало скандал, який спершу розгорівся в соціальних мережах, був підхоплений пресою, а потім справа дійшла і до чиновників.

Хто такий Мубаріз Ібрагімов?

У період з 1991-го по 1994 рік між Азербайджаном і Вірменією йшла війна за Нагірний Карабах - адміністративну частину Азербайджану, населену переважно вірменами. Після того, як в 1994-му війна припинилася, Карабах залишився під контролем Вірменії, а конфлікт вважається замороженим. Лінія фронту при цьому збереглася і періодично на ній відбуваються перестрілки.

Мубаріз Ібрагімов - прапорщик (контрактний військовослужбовець) азербайджанської армії. Загинув і червні 2010 року поблизу лінії фронту в Тертерському районі Азербайджану. Обставини загибелі досі не розкриті.

Згідно азербайджанської версії, Ібрагімов загинув під час бою, відображаючи напад вірменської сторони.

Згідно вірменської версії, він перетнув лінію фронту і влаштував диверсію, в результаті якої загинули кілька вірменських солдатів.

Тіло Ібрагімова залишалося у вірменської сторони, вони його видали лише через 141 день після зустрічі президентів двох країн у Астрахані. Ібрагімову посмертно присвоєно звання Героя Азербайджанської Республіки.

Уривок з «скандального» статусу

«... Але якщо ти вбиваєш когось поза боєм, поза небезпекою втратити батьківщину, близьких або своє життя, то, з моєї точки зору, це жорстокість. Бути може, вбитий ним вірменин народився вже після всіх цих процесів, ні на йоту ні в чому не був винен, а перебуваючи на фронті, відчував страх і рахував дні до повернення додому. Бути може, лягаючи спати, він думав про те, що пройшов ще один день з решти до його возз'єднання з сім'єю. Але хтось убив його, звинувативши в тому, чого він не робив. Більш того, якби Мубаріз залишився живий і повернувся назад, то, швидше за все, було б порушено справу про військовий злочин. Тому що він перейшов кордон (мається на увазі лінія фронту - ред.) Без наказу. Насправді, людина, яку ми називаємо героєм, поставив під загрозу державну політику ».

• Азербайджанські cоцсеті сперечаються про мораль і про те, чи можна бути дружину за зраду

• Самоцензура в Азербайджані - мовчати про все вірменському

• Самоцензура в Азербайджані - мовчати про все вірменському

Нармін Шахмарзаде

реакція

Після цього статусу проти Нармін Шахмарзаде почалося цькування в соціальних мережах - патріотично налаштовані мешканці Азербайджану визнали, що вона образила пам'ять національного героя, різко критикували її за це, лаяли матом, називали зрадницею, відкривали від її імені фальшиві аккаунти, хтось навіть намагався зібрати однодумців для фізичної розправи.

Більшість з цих висловлювань не можна повторювати з етичних міркувань, але ось кілька найбільш цензурних:

«Після такого її не можна називати азербайджанкою!»

«Азербайджан знаходиться в стані війни, і всі, хто пожертвував життям заради своєї країни, - герої. І їх не можна назвати мертвими! А ось Нармін ця після таких слів морально мертва ».

«Так це все просто дешевий піар, прославитися вона захотіла».

Але і захисники у Нармін Шахмарзаде теж знайшлися:

«У її словах не було ніякого образи, але ніхто не спромігся нормально прочитати статус, а деякі взагалі його не бачили. Цим людям аби напасти на кого-то ».

«Ці липові патріоти краще б кричали так на захист сімей загиблих військових , Яких поліція ганяє на мітингу, а влада не хоче платити належну компенсацію! Тільки на жінку у них сил вистачає ».

«Кожен має право на свою думку, і лінчувати людини за це не можна - нехай навіть думка це висловлено в не дуже правильній формі».

Деякі, більш обізнані у військовій тематиці, знаходили в статусі Шахмаразаде фактологічні ляпи, неточності і занадто вільне трактування тих подій.

Масла у вогонь підлило відео, на якому Нармін каже, що, «називаючи мене вірменкою, ви не можете мене образити, тому що я не вважаю вірмен ворогами».

Медіа підхопили цю тему, майже одностайно ставши в позицію обвинувачів дівчата, а депутат Муса Гулієв і зовсім запропонував залучити її до кримінальної відповідальності. Хоча законодавством такого не передбачено.

Дискусії навколо цієї теми тривають. Сьогодні до них підключився вже і російськомовний сегмент Facebook, якому раніше не було до цієї історії ніякого діла.

«Ну, що ж, спасибі Нармін Шахмарзаде, що вона нагадала суспільству про Мубаріз Ібрагімові. Хоча через якийсь час все знову забудеться, і він в тому числі », - прокоментував це один з незалежних регіональних журналістів.

Хто такий Мубаріз Ібрагімов?
Хто такий Мубаріз Ібрагімов?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация