Висоцький і Європа: спогади

На відміну від більшості жителів СРСР, Володимир Висоцький дуже багато подорожував, часто на автомобілі. Він був одним з небагатьох, у кого в Радянському Союзі були іномарки.

Разом з акторами Театру на Таганці Висоцький їздив на гастролі до Болгарії, Угорщини, Югославії, Франції, Німеччини та Польщі. Отримавши дозвіл виїхати до дружини Марини Владі до Франції з приватним візитом, він зумів також побувати кілька разів в США (в тому числі і з концертами 1979 роки), Канаді, Мексиці і навіть на Таїті.

Серед європейських країн особливе місце в житті Висоцького займала Німеччина, перша капіталістична країна, де побував поет. Перша поїздка Висоцького в Німеччину відбулася в 1947 році. У місті Еберсвальде-фінів (Eberswalde-Finow) його батько, майор Семен Висоцький, проходив службу.

Пізніше Висоцький не раз відвідає Німеччину, правда, короткими наїздами і в основному або по дорозі в Париж, або для покупки автомобілів.

Багато що пов'язувало поета з Парижем: тут жила його дружина, французька актриса російського походження Марина Владі.

Багато що пов'язувало поета з Парижем: тут жила його дружина, французька актриса російського походження Марина Владі

Висоцький і Владі познайомилися в Москві. Актриса приїхала в СРСР на фестиваль, заодно їй показали репетицію вистави «Пугачов» з Висоцьким. Тоді й відбулася доленосна зустріч.

У 1973 році поетові, завдяки клопотам Владі, вдалося виїхати за кордон. Подружжя їхало на автомобілі по маршруту Білорусь - Польща - НДР - ФРН - Франція.

«Ніхто не б'є скла і не краде. Центральна вулиця - Курфюрстенштрассе - вся в неоні, шинках, автомобілях. (Насправді вулиця носить назву Курфюрстендамм). Раптом відчув себе затиснутим, говорив тихо, ступав невпевнено, тобто вигоріла зовсім. Соромився говорити по-російськи - це почуття бридке, краще, я думаю, бути в положенні окупаційного солдата, ніж туристом однією з переможців країн в гостях у переможеною », - так поет згадував свою поїздку (Цит. За журналом "Жовтень", Москва, 1991 р, № 6 зі статті Марка Цибульського).

За журналом Жовтень, Москва, 1991 р, № 6 зі статті Марка Цибульського)

У Парижі поет познайомився і потоваришував з циганським музикантом і артистом Олексою Дмитровичем, з яким потім неодноразово виконував романси і навіть збиралися записати спільну платівку.

15 червня 1972 року по естонському телебаченню була показана 56-хвилинна чорно-біла передача «Noormees Tagankalt» ( «Хлопець з Таганки») - перша поява Висоцького на радянському телеекрані, якщо не брати до уваги кінофільмів з його участю.

21 березня 1977 року Володимира Висоцький взяв участь в програмі Restez donc avec nous le lundi на французькому телеканалі TF1. У зробленої кольоровий записи цього виступу (тривалістю близько 14 хвилин), він трохи говорить по-французьки, виконує дві пісні ( «Балада про Любові» і «Полювання на вовків»).

Відомо, що Висоцький дуже любив швидку їзду і автомобілі. Кажуть, що першу машину, яку йому з Парижа привезла Марина Владі, Renault 16, він розбив у перший же день, в'їхавши на зупинці в автобус. У 1973 році саме на цій відновленій машині дружини здійснили подорож з Москви в Париж.

Пізніше Висоцький поміняв не одну BMW, ніж постійно дивував даішників на дорогах Москви. У 1976 році у Володимира Висоцького з'явився перший «Мерседес». Марина Владі привезла з Франції близько 10 машин поспіль: справа в тому, що за правилами їх треба було вивозити з СРСР через рік після використання.

Під час зйомок фільму «Втеча містера Мак-Кінлі» Висоцький відвідав Будапешт. Висоцький часто давав неофіційні домашні концерти для емігрантів в західних містах Європи: Кельні, Штутгарті та інших. Відомо, що він любив Кельн.

У грудні 1975 року на запитання телебачення ФРН, чи бував він на Заході, Висоцький відповів так: «Так, я був кілька разів. І в ФРН теж, на жаль, - проїздом. Але, у всякому разі, я все-таки деякі цікаві міста - наприклад, Кельн - бачив неодноразово. У мене там навіть є такі сентиментальні місця, де я люблю бувати. Був я ще в декількох містах, з яких найбільше запам'ятався Геттінген. Теж проїздом, правда, але все-таки я там провів два дні і ніч ».

Теж проїздом, правда, але все-таки я там провів два дні і ніч »

У лютому 1978 року в рамках міжнародного театрального фестивалю «Діалог», присвяченого 80-річчю Б. Брехта, Висоцький виступав з трупою Театру на Таганці в східнонімецьких містах Берліні і Ростоку. Показували знаменитий спектакль «Добра людина з Сезуана».

Показували знаменитий спектакль «Добра людина з Сезуана»

У своїй статті «Висоцький в Німеччині» Марк Цибульський пише про спогади одного Висоцького Бабушкіна, як одного разу поет поїхав з ним з Кельна на машині в Голландію, на зворотному шляху їх машину зупинив прикордонник. Висоцький занервував, так як у нього не було голландської візи, а німецька була прострочена, але мандрівників все ж пропустили. «І коли Володя зрозумів, що все закінчилося благополучно, і обійшлося навіть без штрафу, його це страшно вразило:" Ні, ти можеш собі уявити, щоб хтось в'їхав без візи в Радянський Союз ?! " І ми обидва нервово засміялись ».

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

«І коли Володя зрозумів, що все закінчилося благополучно, і обійшлося навіть без штрафу, його це страшно вразило:" Ні, ти можеш собі уявити, щоб хтось в'їхав без візи в Радянський Союз ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация