Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців - Новини транспорту - Максимальна швидкість поїздів в Україні -160 км / год, в європейських країнах - вище 300 км / ч. Якщо в Європі в розвиток високошвидкісних поїздів вкладають великі гроші, Україна свої залізничні колії не розвиває | СЬОГОДНІ

  1. Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців ...
  2. Орфографічна помилка в тексті:
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:
  6. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  7. АВТОР:
  8. Орфографічна помилка в тексті:
  9. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  10. АВТОР:
  11. Орфографічна помилка в тексті:
  12. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  13. АВТОР:
  14. Орфографічна помилка в тексті:
  15. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  16. АВТОР:
  17. Орфографічна помилка в тексті:
  18. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  19. АВТОР:
  20. Орфографічна помилка в тексті:

Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

На відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури. Фото: Status Quo.

Близько 90% складу українських поїздів - зношені, в жалюгідному стані і залізничні колії, через що падає швидкість руху локомотивів. Поки в світі розвивають високошвидкісний рух поїздів, в залізничну інфраструктуру України держава не інвестує. При тому, що кожен інвестований долар в інфраструктуру повертається в економіку в трикратному розмірі. За словами експертів, середня швидкість руху українських поїздів цілком порівнянна зі Східною Європою, але максимальна швидкість, яку можуть досягати наші поїзди - 160 км / ч. Коли в Україні з'являться високошвидкісні поїзди і навіщо вони нам, дізнавався сайт "Сьогодні. Ua".

З якою швидкістю їздять наші поїзди?

Стан українських залізниць в задовільному стані, відзначають експерти. Проблема в тому, що через відсутність державного фінансування вони не модернізуються, а просто підтримуються. На сьогоднішній день українські потяги можуть розігнатися максимум до 160 км / год і то, тільки корейські "Хюндаї". Але це не означає, що поїзди в Україні їздять з такою швидкістю - на різних ділянках шляхів вона коливається від 20 км / год до 117 км / ч. Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів.

Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів

Фото: uz.gov.ua

"В Україні не вистачає пасажирських локомотивів, а основу парку складають поїзда 50-60 років виробництва. На сьогодні дефіцит оцінюється в 10 тис. Вагонів - це дуже велика цифра. З точки зору інфраструктури, велика проблема - це припортові станції, які є перепонами для нарощування експорту. Якщо брати параметри середньої швидкості вантажного руху, це близько 40 км / год на перегонах. Для пасажирських може бути трохи більше. це в принципі не погано, насправді. це показники Східної Європи ", - відзначає директор Центру ранспортних стратегій Сергій Вовк.

За даними "Укрзалізниці", знос залізничних колій становить 93%. При цьому середня швидкість поїздів - 58,2 км / год. Так, пасажирський нічний поїзд їде з середньою швидкістю 43,2 км / год, нічний експрес - 57,4 км / год, а Інтерсіті і Інтерсіті + їде зі швидкістю 80,6 км / год.

За словами колишнього заступника міністра інфраструктури Олександра Кави, на відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури з боку держави. "Укрзалізниця" витрачає на утримання шляхів та рухомого складу то, що заробить, при тому, що компанія щорічно виходить в збитки. У Німеччині, наприклад, на залізниці щорічно виділяється 10 млн євро, з яких 4,3 млн євро йдуть на інфраструктуру - модернізацію шляхів.

"У нас до сих залишається близько 2 тис. Км, де пасажирські поїзди розвивають швидкість 160 км / год - це переважно маршрути, за якими слідують поїзди Інтермережа і Інтермережа +. Але при цьому багато залізних ліній, які не бачили інвестицій більше 10 років і на яких швидкість 20-40 км / ч - це, як правило, другорядні лінії з невеликою інтенсивністю руху поїздів ", - відзначає Олександр Кава.

Схожі показники тільки в Угорщині і Чехії. У Польщі не так давно перейшли на швидкість руху поїздів 200 км / ч, до цього максимальна швидкість польських поїздів досягала також 160 км / ч.

Високошвидкісні поїзди: чи можу вони з'явитися в Україні

Країни Західної Європи давно мають мережу високошвидкісних залізниць для руху зі швидкістю 300-400 км годину. А в США до 2019 року планують запустити Гіперлуп - вакуумний потяг, який зможе розганяти швидкість до 1102 км / год. Він з'єднає Лос-Анжелес і Сан-Франциско, відстань між якими в 614 км можна буде подолати за півгодини. В Україні ж можливо модернізувати залізничні колії для розвитку швидкості максимум до 200 км / ч. Для того, щоб в Україні з'явилися шляху для руху зі швидкістю понад 300 км / год - потрібно будувати нові лінії, відзначають експерти, але це коштує великих грошей. І на те, що в Україні будуть удосконалити шляхи або будуватися нові ще мінімум десять років сподіватися не варто.

"У найближчі 10 років в Україні точно не з'являться високосортні залізничні колії. Такі проекти реалізуються за рахунок держави. Україна за 25 років ні копійки не виділила на ці цілі. На даному етапі навіть таких проектів немає через відсутність грошей", - впевнений Олександр Кава.

За словами Сергія Вовка, навіть ті параметри швидкості, які заявляє "Укрзалізниця" не завжди досягається, а щоб зробити швидкість поїздів зручною для всіх - доведеться перебудовувати всю інфраструктуру. "Поки ті параметри, які є - швидкість до 160 км / ч адаптуються в Україні не ідеально саме через стан шляхів, який часто не дозволяє розвивати цю швидкість, виходити на параметри часу, які вигідні пасажирам. Чи не дозволяє з точки зору диспетчеризації пов'язувати швидкісний рух і рух інших видів залізничного транспорту, в першу чергу вантажного. Простіше кажучи, нам потрібно повністю перебудувати нашу інфраструктуру, а це дуже дорого ", - говорить він.

Експерти впевнені, Україні зараз стоїть досягти хоча б 200 км / ч. "У нас є перспективи до підвищення швидкості до 200 км / ч. При такій швидкості зможе їздити поїзд" Тарпан "Крюківського вагонобудівного заводу. Але для цього потрібні ще експериментальні дослідження і підготувати інфраструктуру під нього", - зазначає завідувач кафедри "Колія та колійне господарство" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту Максим Арбузов.

Для пасажира середня швидкість поїзда важливіша, ніж максимальна, і в Україні вона сягає показників багатьох розвинених країн. Наприклад, у Фінляндії максимальна швидкість поїздів - 220 км / год, але середня швидкість руху - 115 км / ч. За словами Олександра Кави, в Україні середня швидкість "Хюндаїв" 118 км / год. Інше питання, що їх в Україні лише 10. Якщо порівнювати швидкість старих потягів, які в Україні експлуатуються з середини минулого століття, то, наприклад, поїзд "Ковель-Чернівці" їде з середньою швидкістю 36 км / год, "Одеса-Запоріжжя" - 42 км / год, більше популярний маршрут "Київ-Одеса" має велику середню швидкість - 72 км / ч.

Навіщо Україні високошвидкісний транспорт

Високошвидкісний транспорт підвищує мобільність населення, і його економічну активність. А розвиток інфраструктури повертається країні позитивним економічним ефектом. За словами Сергія Вовка, модернізація залізничних шляхів позитивно вплине на економіку країни. "Головна перевага в тому, що держава отримує позитивний економічний ефект від інвестицій в інфраструктуру. В даному випадку інвестиції працюють на те, щоб підняти в цілому країну. Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів ", - говорить експерт.

Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів , - говорить експерт

Але самостійно оновити парк рухомого складу і модернізувати шляху "Укрзалізниця" не зможе - потрібна допомога держави. "Модернізацію залізниць можна провести, тільки якщо уряд буде вкладати в це гроші. Повторюся, в Німеччині на залізничну інфраструктуру з бюджету виділяють 4,3 млрд євро в рік. Якщо ми переведемо в гривні - це буде близько 130 млрд грн, що в два рази більше, ніж дохід "Укрзалізниці". І це Німеччина витрачає для того, щоб модернізувати шляху, підвищувати швидкість руху поїздів. У нас уряд на це грошей не виділяє ", - відзначає Олександр Кава.

За словами колишнього замміністрва, такі інфраструктурні проекти, як високошвидкісні залізниці, окупаються не завдяки тарифам, а непрямого ефекту для економіки. Оскільки, кожна зекономлена пасажирами хвилина - додатковий стимул для економічного розвитку регіону і країни в цілому. "Багато держав витрачають великі кошти на залізничну інфраструктуру, щоб люди менше витрачали грошей на поїздки. Через це підвищується мобільність населення. Люди можуть на великі відстані їздити на роботу. Це призводить до підвищення економічної активності людей", - додає Кава.

Але Максим Арбузов упевнений, що українцям буде не по кишені їздити на поїзді зі швидкістю 300 км / год з-за дорогого квитка і неплатоспроможності українців. "На 300 км / год повинна бути аудиторія, яка б користувалася ним. До Києва з Дніпра можна доїхати за 5 годин. Якщо буде 300 км / год, можна буде доїхати за 2,5 години, але вартість квитка зросте до вартості літака, а може і вище. Питання, чи будуть українці купувати квиток дорожче. Упевнений, що українці краще заплатять 200 грн і витратять на дорогу шість годин ", - вважає він.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

На відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури. Фото: Status Quo.

Близько 90% складу українських поїздів - зношені, в жалюгідному стані і залізничні колії, через що падає швидкість руху локомотивів. Поки в світі розвивають високошвидкісний рух поїздів, в залізничну інфраструктуру України держава не інвестує. При тому, що кожен інвестований долар в інфраструктуру повертається в економіку в трикратному розмірі. За словами експертів, середня швидкість руху українських поїздів цілком порівнянна зі Східною Європою, але максимальна швидкість, яку можуть досягати наші поїзди - 160 км / ч. Коли в Україні з'являться високошвидкісні поїзди і навіщо вони нам, дізнавався сайт "Сьогодні. Ua".

З якою швидкістю їздять наші поїзди?

Стан українських залізниць в задовільному стані, відзначають експерти. Проблема в тому, що через відсутність державного фінансування вони не модернізуються, а просто підтримуються. На сьогоднішній день українські потяги можуть розігнатися максимум до 160 км / год і то, тільки корейські "Хюндаї". Але це не означає, що поїзди в Україні їздять з такою швидкістю - на різних ділянках шляхів вона коливається від 20 км / год до 117 км / ч. Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів.

Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів

Фото: uz.gov.ua

"В Україні не вистачає пасажирських локомотивів, а основу парку складають поїзда 50-60 років виробництва. На сьогодні дефіцит оцінюється в 10 тис. Вагонів - це дуже велика цифра. З точки зору інфраструктури, велика проблема - це припортові станції, які є перепонами для нарощування експорту. Якщо брати параметри середньої швидкості вантажного руху, це близько 40 км / год на перегонах. Для пасажирських може бути трохи більше. це в принципі не погано, насправді. це показники Східної Європи ", - відзначає директор Центру ранспортних стратегій Сергій Вовк.

За даними "Укрзалізниці", знос залізничних колій становить 93%. При цьому середня швидкість поїздів - 58,2 км / год. Так, пасажирський нічний поїзд їде з середньою швидкістю 43,2 км / год, нічний експрес - 57,4 км / год, а Інтерсіті і Інтерсіті + їде зі швидкістю 80,6 км / год.

За словами колишнього заступника міністра інфраструктури Олександра Кави, на відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури з боку держави. "Укрзалізниця" витрачає на утримання шляхів та рухомого складу то, що заробить, при тому, що компанія щорічно виходить в збитки. У Німеччині, наприклад, на залізниці щорічно виділяється 10 млн євро, з яких 4,3 млн євро йдуть на інфраструктуру - модернізацію шляхів.

"У нас до сих залишається близько 2 тис. Км, де пасажирські поїзди розвивають швидкість 160 км / год - це переважно маршрути, за якими слідують поїзди Інтермережа і Інтермережа +. Але при цьому багато залізних ліній, які не бачили інвестицій більше 10 років і на яких швидкість 20-40 км / ч - це, як правило, другорядні лінії з невеликою інтенсивністю руху поїздів ", - відзначає Олександр Кава.

Схожі показники тільки в Угорщині і Чехії. У Польщі не так давно перейшли на швидкість руху поїздів 200 км / ч, до цього максимальна швидкість польських поїздів досягала також 160 км / ч.

Високошвидкісні поїзди: чи можу вони з'явитися в Україні

Країни Західної Європи давно мають мережу високошвидкісних залізниць для руху зі швидкістю 300-400 км годину. А в США до 2019 року планують запустити Гіперлуп - вакуумний потяг, який зможе розганяти швидкість до 1102 км / год. Він з'єднає Лос-Анжелес і Сан-Франциско, відстань між якими в 614 км можна буде подолати за півгодини. В Україні ж можливо модернізувати залізничні колії для розвитку швидкості максимум до 200 км / ч. Для того, щоб в Україні з'явилися шляху для руху зі швидкістю понад 300 км / год - потрібно будувати нові лінії, відзначають експерти, але це коштує великих грошей. І на те, що в Україні будуть удосконалити шляхи або будуватися нові ще мінімум десять років сподіватися не варто.

"У найближчі 10 років в Україні точно не з'являться високосортні залізничні колії. Такі проекти реалізуються за рахунок держави. Україна за 25 років ні копійки не виділила на ці цілі. На даному етапі навіть таких проектів немає через відсутність грошей", - впевнений Олександр Кава.

За словами Сергія Вовка, навіть ті параметри швидкості, які заявляє "Укрзалізниця" не завжди досягається, а щоб зробити швидкість поїздів зручною для всіх - доведеться перебудовувати всю інфраструктуру. "Поки ті параметри, які є - швидкість до 160 км / ч адаптуються в Україні не ідеально саме через стан шляхів, який часто не дозволяє розвивати цю швидкість, виходити на параметри часу, які вигідні пасажирам. Чи не дозволяє з точки зору диспетчеризації пов'язувати швидкісний рух і рух інших видів залізничного транспорту, в першу чергу вантажного. Простіше кажучи, нам потрібно повністю перебудувати нашу інфраструктуру, а це дуже дорого ", - говорить він.

Експерти впевнені, Україні зараз стоїть досягти хоча б 200 км / ч. "У нас є перспективи до підвищення швидкості до 200 км / ч. При такій швидкості зможе їздити поїзд" Тарпан "Крюківського вагонобудівного заводу. Але для цього потрібні ще експериментальні дослідження і підготувати інфраструктуру під нього", - зазначає завідувач кафедри "Колія та колійне господарство" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту Максим Арбузов.

Для пасажира середня швидкість поїзда важливіша, ніж максимальна, і в Україні вона сягає показників багатьох розвинених країн. Наприклад, у Фінляндії максимальна швидкість поїздів - 220 км / год, але середня швидкість руху - 115 км / ч. За словами Олександра Кави, в Україні середня швидкість "Хюндаїв" 118 км / год. Інше питання, що їх в Україні лише 10. Якщо порівнювати швидкість старих потягів, які в Україні експлуатуються з середини минулого століття, то, наприклад, поїзд "Ковель-Чернівці" їде з середньою швидкістю 36 км / год, "Одеса-Запоріжжя" - 42 км / год, більше популярний маршрут "Київ-Одеса" має велику середню швидкість - 72 км / ч.

Навіщо Україні високошвидкісний транспорт

Високошвидкісний транспорт підвищує мобільність населення, і його економічну активність. А розвиток інфраструктури повертається країні позитивним економічним ефектом. За словами Сергія Вовка, модернізація залізничних шляхів позитивно вплине на економіку країни. "Головна перевага в тому, що держава отримує позитивний економічний ефект від інвестицій в інфраструктуру. В даному випадку інвестиції працюють на те, щоб підняти в цілому країну. Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів ", - говорить експерт.

Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів , - говорить експерт

Але самостійно оновити парк рухомого складу і модернізувати шляху "Укрзалізниця" не зможе - потрібна допомога держави. "Модернізацію залізниць можна провести, тільки якщо уряд буде вкладати в це гроші. Повторюся, в Німеччині на залізничну інфраструктуру з бюджету виділяють 4,3 млрд євро в рік. Якщо ми переведемо в гривні - це буде близько 130 млрд грн, що в два рази більше, ніж дохід "Укрзалізниці". І це Німеччина витрачає для того, щоб модернізувати шляху, підвищувати швидкість руху поїздів. У нас уряд на це грошей не виділяє ", - відзначає Олександр Кава.

За словами колишнього замміністрва, такі інфраструктурні проекти, як високошвидкісні залізниці, окупаються не завдяки тарифам, а непрямого ефекту для економіки. Оскільки, кожна зекономлена пасажирами хвилина - додатковий стимул для економічного розвитку регіону і країни в цілому. "Багато держав витрачають великі кошти на залізничну інфраструктуру, щоб люди менше витрачали грошей на поїздки. Через це підвищується мобільність населення. Люди можуть на великі відстані їздити на роботу. Це призводить до підвищення економічної активності людей", - додає Кава.

Але Максим Арбузов упевнений, що українцям буде не по кишені їздити на поїзді зі швидкістю 300 км / год з-за дорогого квитка і неплатоспроможності українців. "На 300 км / год повинна бути аудиторія, яка б користувалася ним. До Києва з Дніпра можна доїхати за 5 годин. Якщо буде 300 км / год, можна буде доїхати за 2,5 години, але вартість квитка зросте до вартості літака, а може і вище. Питання, чи будуть українці купувати квиток дорожче. Упевнений, що українці краще заплатять 200 грн і витратять на дорогу шість годин ", - вважає він.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

На відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури. Фото: Status Quo.

Близько 90% складу українських поїздів - зношені, в жалюгідному стані і залізничні колії, через що падає швидкість руху локомотивів. Поки в світі розвивають високошвидкісний рух поїздів, в залізничну інфраструктуру України держава не інвестує. При тому, що кожен інвестований долар в інфраструктуру повертається в економіку в трикратному розмірі. За словами експертів, середня швидкість руху українських поїздів цілком порівнянна зі Східною Європою, але максимальна швидкість, яку можуть досягати наші поїзди - 160 км / ч. Коли в Україні з'являться високошвидкісні поїзди і навіщо вони нам, дізнавався сайт "Сьогодні. Ua".

З якою швидкістю їздять наші поїзди?

Стан українських залізниць в задовільному стані, відзначають експерти. Проблема в тому, що через відсутність державного фінансування вони не модернізуються, а просто підтримуються. На сьогоднішній день українські потяги можуть розігнатися максимум до 160 км / год і то, тільки корейські "Хюндаї". Але це не означає, що поїзди в Україні їздять з такою швидкістю - на різних ділянках шляхів вона коливається від 20 км / год до 117 км / ч. Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів.

Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів

Фото: uz.gov.ua

"В Україні не вистачає пасажирських локомотивів, а основу парку складають поїзда 50-60 років виробництва. На сьогодні дефіцит оцінюється в 10 тис. Вагонів - це дуже велика цифра. З точки зору інфраструктури, велика проблема - це припортові станції, які є перепонами для нарощування експорту. Якщо брати параметри середньої швидкості вантажного руху, це близько 40 км / год на перегонах. Для пасажирських може бути трохи більше. це в принципі не погано, насправді. це показники Східної Європи ", - відзначає директор Центру ранспортних стратегій Сергій Вовк.

За даними "Укрзалізниці", знос залізничних колій становить 93%. При цьому середня швидкість поїздів - 58,2 км / год. Так, пасажирський нічний поїзд їде з середньою швидкістю 43,2 км / год, нічний експрес - 57,4 км / год, а Інтерсіті і Інтерсіті + їде зі швидкістю 80,6 км / год.

За словами колишнього заступника міністра інфраструктури Олександра Кави, на відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури з боку держави. "Укрзалізниця" витрачає на утримання шляхів та рухомого складу то, що заробить, при тому, що компанія щорічно виходить в збитки. У Німеччині, наприклад, на залізниці щорічно виділяється 10 млн євро, з яких 4,3 млн євро йдуть на інфраструктуру - модернізацію шляхів.

"У нас до сих залишається близько 2 тис. Км, де пасажирські поїзди розвивають швидкість 160 км / год - це переважно маршрути, за якими слідують поїзди Інтермережа і Інтермережа +. Але при цьому багато залізних ліній, які не бачили інвестицій більше 10 років і на яких швидкість 20-40 км / ч - це, як правило, другорядні лінії з невеликою інтенсивністю руху поїздів ", - відзначає Олександр Кава.

Схожі показники тільки в Угорщині і Чехії. У Польщі не так давно перейшли на швидкість руху поїздів 200 км / ч, до цього максимальна швидкість польських поїздів досягала також 160 км / ч.

Високошвидкісні поїзди: чи можу вони з'явитися в Україні

Країни Західної Європи давно мають мережу високошвидкісних залізниць для руху зі швидкістю 300-400 км годину. А в США до 2019 року планують запустити Гіперлуп - вакуумний потяг, який зможе розганяти швидкість до 1102 км / год. Він з'єднає Лос-Анжелес і Сан-Франциско, відстань між якими в 614 км можна буде подолати за півгодини. В Україні ж можливо модернізувати залізничні колії для розвитку швидкості максимум до 200 км / ч. Для того, щоб в Україні з'явилися шляху для руху зі швидкістю понад 300 км / год - потрібно будувати нові лінії, відзначають експерти, але це коштує великих грошей. І на те, що в Україні будуть удосконалити шляхи або будуватися нові ще мінімум десять років сподіватися не варто.

"У найближчі 10 років в Україні точно не з'являться високосортні залізничні колії. Такі проекти реалізуються за рахунок держави. Україна за 25 років ні копійки не виділила на ці цілі. На даному етапі навіть таких проектів немає через відсутність грошей", - впевнений Олександр Кава.

За словами Сергія Вовка, навіть ті параметри швидкості, які заявляє "Укрзалізниця" не завжди досягається, а щоб зробити швидкість поїздів зручною для всіх - доведеться перебудовувати всю інфраструктуру. "Поки ті параметри, які є - швидкість до 160 км / ч адаптуються в Україні не ідеально саме через стан шляхів, який часто не дозволяє розвивати цю швидкість, виходити на параметри часу, які вигідні пасажирам. Чи не дозволяє з точки зору диспетчеризації пов'язувати швидкісний рух і рух інших видів залізничного транспорту, в першу чергу вантажного. Простіше кажучи, нам потрібно повністю перебудувати нашу інфраструктуру, а це дуже дорого ", - говорить він.

Експерти впевнені, Україні зараз стоїть досягти хоча б 200 км / ч. "У нас є перспективи до підвищення швидкості до 200 км / ч. При такій швидкості зможе їздити поїзд" Тарпан "Крюківського вагонобудівного заводу. Але для цього потрібні ще експериментальні дослідження і підготувати інфраструктуру під нього", - зазначає завідувач кафедри "Колія та колійне господарство" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту Максим Арбузов.

Для пасажира середня швидкість поїзда важливіша, ніж максимальна, і в Україні вона сягає показників багатьох розвинених країн. Наприклад, у Фінляндії максимальна швидкість поїздів - 220 км / год, але середня швидкість руху - 115 км / ч. За словами Олександра Кави, в Україні середня швидкість "Хюндаїв" 118 км / год. Інше питання, що їх в Україні лише 10. Якщо порівнювати швидкість старих потягів, які в Україні експлуатуються з середини минулого століття, то, наприклад, поїзд "Ковель-Чернівці" їде з середньою швидкістю 36 км / год, "Одеса-Запоріжжя" - 42 км / год, більше популярний маршрут "Київ-Одеса" має велику середню швидкість - 72 км / ч.

Навіщо Україні високошвидкісний транспорт

Високошвидкісний транспорт підвищує мобільність населення, і його економічну активність. А розвиток інфраструктури повертається країні позитивним економічним ефектом. За словами Сергія Вовка, модернізація залізничних шляхів позитивно вплине на економіку країни. "Головна перевага в тому, що держава отримує позитивний економічний ефект від інвестицій в інфраструктуру. В даному випадку інвестиції працюють на те, щоб підняти в цілому країну. Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів ", - говорить експерт.

Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів , - говорить експерт

Але самостійно оновити парк рухомого складу і модернізувати шляху "Укрзалізниця" не зможе - потрібна допомога держави. "Модернізацію залізниць можна провести, тільки якщо уряд буде вкладати в це гроші. Повторюся, в Німеччині на залізничну інфраструктуру з бюджету виділяють 4,3 млрд євро в рік. Якщо ми переведемо в гривні - це буде близько 130 млрд грн, що в два рази більше, ніж дохід "Укрзалізниці". І це Німеччина витрачає для того, щоб модернізувати шляху, підвищувати швидкість руху поїздів. У нас уряд на це грошей не виділяє ", - відзначає Олександр Кава.

За словами колишнього замміністрва, такі інфраструктурні проекти, як високошвидкісні залізниці, окупаються не завдяки тарифам, а непрямого ефекту для економіки. Оскільки, кожна зекономлена пасажирами хвилина - додатковий стимул для економічного розвитку регіону і країни в цілому. "Багато держав витрачають великі кошти на залізничну інфраструктуру, щоб люди менше витрачали грошей на поїздки. Через це підвищується мобільність населення. Люди можуть на великі відстані їздити на роботу. Це призводить до підвищення економічної активності людей", - додає Кава.

Але Максим Арбузов упевнений, що українцям буде не по кишені їздити на поїзді зі швидкістю 300 км / год з-за дорогого квитка і неплатоспроможності українців. "На 300 км / год повинна бути аудиторія, яка б користувалася ним. До Києва з Дніпра можна доїхати за 5 годин. Якщо буде 300 км / год, можна буде доїхати за 2,5 години, але вартість квитка зросте до вартості літака, а може і вище. Питання, чи будуть українці купувати квиток дорожче. Упевнений, що українці краще заплатять 200 грн і витратять на дорогу шість годин ", - вважає він.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

На відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури. Фото: Status Quo.

Близько 90% складу українських поїздів - зношені, в жалюгідному стані і залізничні колії, через що падає швидкість руху локомотивів. Поки в світі розвивають високошвидкісний рух поїздів, в залізничну інфраструктуру України держава не інвестує. При тому, що кожен інвестований долар в інфраструктуру повертається в економіку в трикратному розмірі. За словами експертів, середня швидкість руху українських поїздів цілком порівнянна зі Східною Європою, але максимальна швидкість, яку можуть досягати наші поїзди - 160 км / ч. Коли в Україні з'являться високошвидкісні поїзди і навіщо вони нам, дізнавався сайт "Сьогодні. Ua".

З якою швидкістю їздять наші поїзди?

Стан українських залізниць в задовільному стані, відзначають експерти. Проблема в тому, що через відсутність державного фінансування вони не модернізуються, а просто підтримуються. На сьогоднішній день українські потяги можуть розігнатися максимум до 160 км / год і то, тільки корейські "Хюндаї". Але це не означає, що поїзди в Україні їздять з такою швидкістю - на різних ділянках шляхів вона коливається від 20 км / год до 117 км / ч. Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів.

Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів

Фото: uz.gov.ua

"В Україні не вистачає пасажирських локомотивів, а основу парку складають поїзда 50-60 років виробництва. На сьогодні дефіцит оцінюється в 10 тис. Вагонів - це дуже велика цифра. З точки зору інфраструктури, велика проблема - це припортові станції, які є перепонами для нарощування експорту. Якщо брати параметри середньої швидкості вантажного руху, це близько 40 км / год на перегонах. Для пасажирських може бути трохи більше. це в принципі не погано, насправді. це показники Східної Європи ", - відзначає директор Центру ранспортних стратегій Сергій Вовк.

За даними "Укрзалізниці", знос залізничних колій становить 93%. При цьому середня швидкість поїздів - 58,2 км / год. Так, пасажирський нічний поїзд їде з середньою швидкістю 43,2 км / год, нічний експрес - 57,4 км / год, а Інтерсіті і Інтерсіті + їде зі швидкістю 80,6 км / год.

За словами колишнього заступника міністра інфраструктури Олександра Кави, на відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури з боку держави. "Укрзалізниця" витрачає на утримання шляхів та рухомого складу то, що заробить, при тому, що компанія щорічно виходить в збитки. У Німеччині, наприклад, на залізниці щорічно виділяється 10 млн євро, з яких 4,3 млн євро йдуть на інфраструктуру - модернізацію шляхів.

"У нас до сих залишається близько 2 тис. Км, де пасажирські поїзди розвивають швидкість 160 км / год - це переважно маршрути, за якими слідують поїзди Інтермережа і Інтермережа +. Але при цьому багато залізних ліній, які не бачили інвестицій більше 10 років і на яких швидкість 20-40 км / ч - це, як правило, другорядні лінії з невеликою інтенсивністю руху поїздів ", - відзначає Олександр Кава.

Схожі показники тільки в Угорщині і Чехії. У Польщі не так давно перейшли на швидкість руху поїздів 200 км / ч, до цього максимальна швидкість польських поїздів досягала також 160 км / ч.

Високошвидкісні поїзди: чи можу вони з'явитися в Україні

Країни Західної Європи давно мають мережу високошвидкісних залізниць для руху зі швидкістю 300-400 км годину. А в США до 2019 року планують запустити Гіперлуп - вакуумний потяг, який зможе розганяти швидкість до 1102 км / год. Він з'єднає Лос-Анжелес і Сан-Франциско, відстань між якими в 614 км можна буде подолати за півгодини. В Україні ж можливо модернізувати залізничні колії для розвитку швидкості максимум до 200 км / ч. Для того, щоб в Україні з'явилися шляху для руху зі швидкістю понад 300 км / год - потрібно будувати нові лінії, відзначають експерти, але це коштує великих грошей. І на те, що в Україні будуть удосконалити шляхи або будуватися нові ще мінімум десять років сподіватися не варто.

"У найближчі 10 років в Україні точно не з'являться високосортні залізничні колії. Такі проекти реалізуються за рахунок держави. Україна за 25 років ні копійки не виділила на ці цілі. На даному етапі навіть таких проектів немає через відсутність грошей", - впевнений Олександр Кава.

За словами Сергія Вовка, навіть ті параметри швидкості, які заявляє "Укрзалізниця" не завжди досягається, а щоб зробити швидкість поїздів зручною для всіх - доведеться перебудовувати всю інфраструктуру. "Поки ті параметри, які є - швидкість до 160 км / ч адаптуються в Україні не ідеально саме через стан шляхів, який часто не дозволяє розвивати цю швидкість, виходити на параметри часу, які вигідні пасажирам. Чи не дозволяє з точки зору диспетчеризації пов'язувати швидкісний рух і рух інших видів залізничного транспорту, в першу чергу вантажного. Простіше кажучи, нам потрібно повністю перебудувати нашу інфраструктуру, а це дуже дорого ", - говорить він.

Експерти впевнені, Україні зараз стоїть досягти хоча б 200 км / ч. "У нас є перспективи до підвищення швидкості до 200 км / ч. При такій швидкості зможе їздити поїзд" Тарпан "Крюківського вагонобудівного заводу. Але для цього потрібні ще експериментальні дослідження і підготувати інфраструктуру під нього", - зазначає завідувач кафедри "Колія та колійне господарство" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту Максим Арбузов.

Для пасажира середня швидкість поїзда важливіша, ніж максимальна, і в Україні вона сягає показників багатьох розвинених країн. Наприклад, у Фінляндії максимальна швидкість поїздів - 220 км / год, але середня швидкість руху - 115 км / ч. За словами Олександра Кави, в Україні середня швидкість "Хюндаїв" 118 км / год. Інше питання, що їх в Україні лише 10. Якщо порівнювати швидкість старих потягів, які в Україні експлуатуються з середини минулого століття, то, наприклад, поїзд "Ковель-Чернівці" їде з середньою швидкістю 36 км / год, "Одеса-Запоріжжя" - 42 км / год, більше популярний маршрут "Київ-Одеса" має велику середню швидкість - 72 км / ч.

Навіщо Україні високошвидкісний транспорт

Високошвидкісний транспорт підвищує мобільність населення, і його економічну активність. А розвиток інфраструктури повертається країні позитивним економічним ефектом. За словами Сергія Вовка, модернізація залізничних шляхів позитивно вплине на економіку країни. "Головна перевага в тому, що держава отримує позитивний економічний ефект від інвестицій в інфраструктуру. В даному випадку інвестиції працюють на те, щоб підняти в цілому країну. Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів ", - говорить експерт.

Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів , - говорить експерт

Але самостійно оновити парк рухомого складу і модернізувати шляху "Укрзалізниця" не зможе - потрібна допомога держави. "Модернізацію залізниць можна провести, тільки якщо уряд буде вкладати в це гроші. Повторюся, в Німеччині на залізничну інфраструктуру з бюджету виділяють 4,3 млрд євро в рік. Якщо ми переведемо в гривні - це буде близько 130 млрд грн, що в два рази більше, ніж дохід "Укрзалізниці". І це Німеччина витрачає для того, щоб модернізувати шляху, підвищувати швидкість руху поїздів. У нас уряд на це грошей не виділяє ", - відзначає Олександр Кава.

За словами колишнього замміністрва, такі інфраструктурні проекти, як високошвидкісні залізниці, окупаються не завдяки тарифам, а непрямого ефекту для економіки. Оскільки, кожна зекономлена пасажирами хвилина - додатковий стимул для економічного розвитку регіону і країни в цілому. "Багато держав витрачають великі кошти на залізничну інфраструктуру, щоб люди менше витрачали грошей на поїздки. Через це підвищується мобільність населення. Люди можуть на великі відстані їздити на роботу. Це призводить до підвищення економічної активності людей", - додає Кава.

Але Максим Арбузов упевнений, що українцям буде не по кишені їздити на поїзді зі швидкістю 300 км / год з-за дорогого квитка і неплатоспроможності українців. "На 300 км / год повинна бути аудиторія, яка б користувалася ним. До Києва з Дніпра можна доїхати за 5 годин. Якщо буде 300 км / год, можна буде доїхати за 2,5 години, але вартість квитка зросте до вартості літака, а може і вище. Питання, чи будуть українці купувати квиток дорожче. Упевнений, що українці краще заплатять 200 грн і витратять на дорогу шість годин ", - вважає він.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

На відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури. Фото: Status Quo.

Близько 90% складу українських поїздів - зношені, в жалюгідному стані і залізничні колії, через що падає швидкість руху локомотивів. Поки в світі розвивають високошвидкісний рух поїздів, в залізничну інфраструктуру України держава не інвестує. При тому, що кожен інвестований долар в інфраструктуру повертається в економіку в трикратному розмірі. За словами експертів, середня швидкість руху українських поїздів цілком порівнянна зі Східною Європою, але максимальна швидкість, яку можуть досягати наші поїзди - 160 км / ч. Коли в Україні з'являться високошвидкісні поїзди і навіщо вони нам, дізнавався сайт "Сьогодні. Ua".

З якою швидкістю їздять наші поїзди?

Стан українських залізниць в задовільному стані, відзначають експерти. Проблема в тому, що через відсутність державного фінансування вони не модернізуються, а просто підтримуються. На сьогоднішній день українські потяги можуть розігнатися максимум до 160 км / год і то, тільки корейські "Хюндаї". Але це не означає, що поїзди в Україні їздять з такою швидкістю - на різних ділянках шляхів вона коливається від 20 км / год до 117 км / ч. Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів.

Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів

Фото: uz.gov.ua

"В Україні не вистачає пасажирських локомотивів, а основу парку складають поїзда 50-60 років виробництва. На сьогодні дефіцит оцінюється в 10 тис. Вагонів - це дуже велика цифра. З точки зору інфраструктури, велика проблема - це припортові станції, які є перепонами для нарощування експорту. Якщо брати параметри середньої швидкості вантажного руху, це близько 40 км / год на перегонах. Для пасажирських може бути трохи більше. це в принципі не погано, насправді. це показники Східної Європи ", - відзначає директор Центру ранспортних стратегій Сергій Вовк.

За даними "Укрзалізниці", знос залізничних колій становить 93%. При цьому середня швидкість поїздів - 58,2 км / год. Так, пасажирський нічний поїзд їде з середньою швидкістю 43,2 км / год, нічний експрес - 57,4 км / год, а Інтерсіті і Інтерсіті + їде зі швидкістю 80,6 км / год.

За словами колишнього заступника міністра інфраструктури Олександра Кави, на відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури з боку держави. "Укрзалізниця" витрачає на утримання шляхів та рухомого складу то, що заробить, при тому, що компанія щорічно виходить в збитки. У Німеччині, наприклад, на залізниці щорічно виділяється 10 млн євро, з яких 4,3 млн євро йдуть на інфраструктуру - модернізацію шляхів.

"У нас до сих залишається близько 2 тис. Км, де пасажирські поїзди розвивають швидкість 160 км / год - це переважно маршрути, за якими слідують поїзди Інтермережа і Інтермережа +. Але при цьому багато залізних ліній, які не бачили інвестицій більше 10 років і на яких швидкість 20-40 км / ч - це, як правило, другорядні лінії з невеликою інтенсивністю руху поїздів ", - відзначає Олександр Кава.

Схожі показники тільки в Угорщині і Чехії. У Польщі не так давно перейшли на швидкість руху поїздів 200 км / ч, до цього максимальна швидкість польських поїздів досягала також 160 км / ч.

Високошвидкісні поїзди: чи можу вони з'явитися в Україні

Країни Західної Європи давно мають мережу високошвидкісних залізниць для руху зі швидкістю 300-400 км годину. А в США до 2019 року планують запустити Гіперлуп - вакуумний потяг, який зможе розганяти швидкість до 1102 км / год. Він з'єднає Лос-Анжелес і Сан-Франциско, відстань між якими в 614 км можна буде подолати за півгодини. В Україні ж можливо модернізувати залізничні колії для розвитку швидкості максимум до 200 км / ч. Для того, щоб в Україні з'явилися шляху для руху зі швидкістю понад 300 км / год - потрібно будувати нові лінії, відзначають експерти, але це коштує великих грошей. І на те, що в Україні будуть удосконалити шляхи або будуватися нові ще мінімум десять років сподіватися не варто.

"У найближчі 10 років в Україні точно не з'являться високосортні залізничні колії. Такі проекти реалізуються за рахунок держави. Україна за 25 років ні копійки не виділила на ці цілі. На даному етапі навіть таких проектів немає через відсутність грошей", - впевнений Олександр Кава.

За словами Сергія Вовка, навіть ті параметри швидкості, які заявляє "Укрзалізниця" не завжди досягається, а щоб зробити швидкість поїздів зручною для всіх - доведеться перебудовувати всю інфраструктуру. "Поки ті параметри, які є - швидкість до 160 км / ч адаптуються в Україні не ідеально саме через стан шляхів, який часто не дозволяє розвивати цю швидкість, виходити на параметри часу, які вигідні пасажирам. Чи не дозволяє з точки зору диспетчеризації пов'язувати швидкісний рух і рух інших видів залізничного транспорту, в першу чергу вантажного. Простіше кажучи, нам потрібно повністю перебудувати нашу інфраструктуру, а це дуже дорого ", - говорить він.

Експерти впевнені, Україні зараз стоїть досягти хоча б 200 км / ч. "У нас є перспективи до підвищення швидкості до 200 км / ч. При такій швидкості зможе їздити поїзд" Тарпан "Крюківського вагонобудівного заводу. Але для цього потрібні ще експериментальні дослідження і підготувати інфраструктуру під нього", - зазначає завідувач кафедри "Колія та колійне господарство" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту Максим Арбузов.

Для пасажира середня швидкість поїзда важливіша, ніж максимальна, і в Україні вона сягає показників багатьох розвинених країн. Наприклад, у Фінляндії максимальна швидкість поїздів - 220 км / год, але середня швидкість руху - 115 км / ч. За словами Олександра Кави, в Україні середня швидкість "Хюндаїв" 118 км / год. Інше питання, що їх в Україні лише 10. Якщо порівнювати швидкість старих потягів, які в Україні експлуатуються з середини минулого століття, то, наприклад, поїзд "Ковель-Чернівці" їде з середньою швидкістю 36 км / год, "Одеса-Запоріжжя" - 42 км / год, більше популярний маршрут "Київ-Одеса" має велику середню швидкість - 72 км / ч.

Навіщо Україні високошвидкісний транспорт

Високошвидкісний транспорт підвищує мобільність населення, і його економічну активність. А розвиток інфраструктури повертається країні позитивним економічним ефектом. За словами Сергія Вовка, модернізація залізничних шляхів позитивно вплине на економіку країни. "Головна перевага в тому, що держава отримує позитивний економічний ефект від інвестицій в інфраструктуру. В даному випадку інвестиції працюють на те, щоб підняти в цілому країну. Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів ", - говорить експерт.

Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів , - говорить експерт

Але самостійно оновити парк рухомого складу і модернізувати шляху "Укрзалізниця" не зможе - потрібна допомога держави. "Модернізацію залізниць можна провести, тільки якщо уряд буде вкладати в це гроші. Повторюся, в Німеччині на залізничну інфраструктуру з бюджету виділяють 4,3 млрд євро в рік. Якщо ми переведемо в гривні - це буде близько 130 млрд грн, що в два рази більше, ніж дохід "Укрзалізниці". І це Німеччина витрачає для того, щоб модернізувати шляху, підвищувати швидкість руху поїздів. У нас уряд на це грошей не виділяє ", - відзначає Олександр Кава.

За словами колишнього замміністрва, такі інфраструктурні проекти, як високошвидкісні залізниці, окупаються не завдяки тарифам, а непрямого ефекту для економіки. Оскільки, кожна зекономлена пасажирами хвилина - додатковий стимул для економічного розвитку регіону і країни в цілому. "Багато держав витрачають великі кошти на залізничну інфраструктуру, щоб люди менше витрачали грошей на поїздки. Через це підвищується мобільність населення. Люди можуть на великі відстані їздити на роботу. Це призводить до підвищення економічної активності людей", - додає Кава.

Але Максим Арбузов упевнений, що українцям буде не по кишені їздити на поїзді зі швидкістю 300 км / год з-за дорогого квитка і неплатоспроможності українців. "На 300 км / год повинна бути аудиторія, яка б користувалася ним. До Києва з Дніпра можна доїхати за 5 годин. Якщо буде 300 км / год, можна буде доїхати за 2,5 години, але вартість квитка зросте до вартості літака, а може і вище. Питання, чи будуть українці купувати квиток дорожче. Упевнений, що українці краще заплатять 200 грн і витратять на дорогу шість годин ", - вважає він.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

На відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури. Фото: Status Quo.

Близько 90% складу українських поїздів - зношені, в жалюгідному стані і залізничні колії, через що падає швидкість руху локомотивів. Поки в світі розвивають високошвидкісний рух поїздів, в залізничну інфраструктуру України держава не інвестує. При тому, що кожен інвестований долар в інфраструктуру повертається в економіку в трикратному розмірі. За словами експертів, середня швидкість руху українських поїздів цілком порівнянна зі Східною Європою, але максимальна швидкість, яку можуть досягати наші поїзди - 160 км / ч. Коли в Україні з'являться високошвидкісні поїзди і навіщо вони нам, дізнавався сайт "Сьогодні. Ua".

З якою швидкістю їздять наші поїзди?

Стан українських залізниць в задовільному стані, відзначають експерти. Проблема в тому, що через відсутність державного фінансування вони не модернізуються, а просто підтримуються. На сьогоднішній день українські потяги можуть розігнатися максимум до 160 км / год і то, тільки корейські "Хюндаї". Але це не означає, що поїзди в Україні їздять з такою швидкістю - на різних ділянках шляхів вона коливається від 20 км / год до 117 км / ч. Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів.

Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів

Фото: uz.gov.ua

"В Україні не вистачає пасажирських локомотивів, а основу парку складають поїзда 50-60 років виробництва. На сьогодні дефіцит оцінюється в 10 тис. Вагонів - це дуже велика цифра. З точки зору інфраструктури, велика проблема - це припортові станції, які є перепонами для нарощування експорту. Якщо брати параметри середньої швидкості вантажного руху, це близько 40 км / год на перегонах. Для пасажирських може бути трохи більше. це в принципі не погано, насправді. це показники Східної Європи ", - відзначає директор Центру ранспортних стратегій Сергій Вовк.

За даними "Укрзалізниці", знос залізничних колій становить 93%. При цьому середня швидкість поїздів - 58,2 км / год. Так, пасажирський нічний поїзд їде з середньою швидкістю 43,2 км / год, нічний експрес - 57,4 км / год, а Інтерсіті і Інтерсіті + їде зі швидкістю 80,6 км / год.

За словами колишнього заступника міністра інфраструктури Олександра Кави, на відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури з боку держави. "Укрзалізниця" витрачає на утримання шляхів та рухомого складу то, що заробить, при тому, що компанія щорічно виходить в збитки. У Німеччині, наприклад, на залізниці щорічно виділяється 10 млн євро, з яких 4,3 млн євро йдуть на інфраструктуру - модернізацію шляхів.

"У нас до сих залишається близько 2 тис. Км, де пасажирські поїзди розвивають швидкість 160 км / год - це переважно маршрути, за якими слідують поїзди Інтермережа і Інтермережа +. Але при цьому багато залізних ліній, які не бачили інвестицій більше 10 років і на яких швидкість 20-40 км / ч - це, як правило, другорядні лінії з невеликою інтенсивністю руху поїздів ", - відзначає Олександр Кава.

Схожі показники тільки в Угорщині і Чехії. У Польщі не так давно перейшли на швидкість руху поїздів 200 км / ч, до цього максимальна швидкість польських поїздів досягала також 160 км / ч.

Високошвидкісні поїзди: чи можу вони з'явитися в Україні

Країни Західної Європи давно мають мережу високошвидкісних залізниць для руху зі швидкістю 300-400 км годину. А в США до 2019 року планують запустити Гіперлуп - вакуумний потяг, який зможе розганяти швидкість до 1102 км / год. Він з'єднає Лос-Анжелес і Сан-Франциско, відстань між якими в 614 км можна буде подолати за півгодини. В Україні ж можливо модернізувати залізничні колії для розвитку швидкості максимум до 200 км / ч. Для того, щоб в Україні з'явилися шляху для руху зі швидкістю понад 300 км / год - потрібно будувати нові лінії, відзначають експерти, але це коштує великих грошей. І на те, що в Україні будуть удосконалити шляхи або будуватися нові ще мінімум десять років сподіватися не варто.

"У найближчі 10 років в Україні точно не з'являться високосортні залізничні колії. Такі проекти реалізуються за рахунок держави. Україна за 25 років ні копійки не виділила на ці цілі. На даному етапі навіть таких проектів немає через відсутність грошей", - впевнений Олександр Кава.

За словами Сергія Вовка, навіть ті параметри швидкості, які заявляє "Укрзалізниця" не завжди досягається, а щоб зробити швидкість поїздів зручною для всіх - доведеться перебудовувати всю інфраструктуру. "Поки ті параметри, які є - швидкість до 160 км / ч адаптуються в Україні не ідеально саме через стан шляхів, який часто не дозволяє розвивати цю швидкість, виходити на параметри часу, які вигідні пасажирам. Чи не дозволяє з точки зору диспетчеризації пов'язувати швидкісний рух і рух інших видів залізничного транспорту, в першу чергу вантажного. Простіше кажучи, нам потрібно повністю перебудувати нашу інфраструктуру, а це дуже дорого ", - говорить він.

Експерти впевнені, Україні зараз стоїть досягти хоча б 200 км / ч. "У нас є перспективи до підвищення швидкості до 200 км / ч. При такій швидкості зможе їздити поїзд" Тарпан "Крюківського вагонобудівного заводу. Але для цього потрібні ще експериментальні дослідження і підготувати інфраструктуру під нього", - зазначає завідувач кафедри "Колія та колійне господарство" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту Максим Арбузов.

Для пасажира середня швидкість поїзда важливіша, ніж максимальна, і в Україні вона сягає показників багатьох розвинених країн. Наприклад, у Фінляндії максимальна швидкість поїздів - 220 км / год, але середня швидкість руху - 115 км / ч. За словами Олександра Кави, в Україні середня швидкість "Хюндаїв" 118 км / год. Інше питання, що їх в Україні лише 10. Якщо порівнювати швидкість старих потягів, які в Україні експлуатуються з середини минулого століття, то, наприклад, поїзд "Ковель-Чернівці" їде з середньою швидкістю 36 км / год, "Одеса-Запоріжжя" - 42 км / год, більше популярний маршрут "Київ-Одеса" має велику середню швидкість - 72 км / ч.

Навіщо Україні високошвидкісний транспорт

Високошвидкісний транспорт підвищує мобільність населення, і його економічну активність. А розвиток інфраструктури повертається країні позитивним економічним ефектом. За словами Сергія Вовка, модернізація залізничних шляхів позитивно вплине на економіку країни. "Головна перевага в тому, що держава отримує позитивний економічний ефект від інвестицій в інфраструктуру. В даному випадку інвестиції працюють на те, щоб підняти в цілому країну. Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів ", - говорить експерт.

Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів , - говорить експерт

Але самостійно оновити парк рухомого складу і модернізувати шляху "Укрзалізниця" не зможе - потрібна допомога держави. "Модернізацію залізниць можна провести, тільки якщо уряд буде вкладати в це гроші. Повторюся, в Німеччині на залізничну інфраструктуру з бюджету виділяють 4,3 млрд євро в рік. Якщо ми переведемо в гривні - це буде близько 130 млрд грн, що в два рази більше, ніж дохід "Укрзалізниці". І це Німеччина витрачає для того, щоб модернізувати шляху, підвищувати швидкість руху поїздів. У нас уряд на це грошей не виділяє ", - відзначає Олександр Кава.

За словами колишнього замміністрва, такі інфраструктурні проекти, як високошвидкісні залізниці, окупаються не завдяки тарифам, а непрямого ефекту для економіки. Оскільки, кожна зекономлена пасажирами хвилина - додатковий стимул для економічного розвитку регіону і країни в цілому. "Багато держав витрачають великі кошти на залізничну інфраструктуру, щоб люди менше витрачали грошей на поїздки. Через це підвищується мобільність населення. Люди можуть на великі відстані їздити на роботу. Це призводить до підвищення економічної активності людей", - додає Кава.

Але Максим Арбузов упевнений, що українцям буде не по кишені їздити на поїзді зі швидкістю 300 км / год з-за дорогого квитка і неплатоспроможності українців. "На 300 км / год повинна бути аудиторія, яка б користувалася ним. До Києва з Дніпра можна доїхати за 5 годин. Якщо буде 300 км / год, можна буде доїхати за 2,5 години, але вартість квитка зросте до вартості літака, а може і вище. Питання, чи будуть українці купувати квиток дорожче. Упевнений, що українці краще заплатять 200 грн і витратять на дорогу шість годин ", - вважає він.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

26 листопада 2016, 7:39 Переглядів:

На відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури. Фото: Status Quo.

Близько 90% складу українських поїздів - зношені, в жалюгідному стані і залізничні колії, через що падає швидкість руху локомотивів. Поки в світі розвивають високошвидкісний рух поїздів, в залізничну інфраструктуру України держава не інвестує. При тому, що кожен інвестований долар в інфраструктуру повертається в економіку в трикратному розмірі. За словами експертів, середня швидкість руху українських поїздів цілком порівнянна зі Східною Європою, але максимальна швидкість, яку можуть досягати наші поїзди - 160 км / ч. Коли в Україні з'являться високошвидкісні поїзди і навіщо вони нам, дізнавався сайт "Сьогодні. Ua".

З якою швидкістю їздять наші поїзди?

Стан українських залізниць в задовільному стані, відзначають експерти. Проблема в тому, що через відсутність державного фінансування вони не модернізуються, а просто підтримуються. На сьогоднішній день українські потяги можуть розігнатися максимум до 160 км / год і то, тільки корейські "Хюндаї". Але це не означає, що поїзди в Україні їздять з такою швидкістю - на різних ділянках шляхів вона коливається від 20 км / год до 117 км / ч. Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів.

Швидкість руху залежить як від самого локомотива, так і від шляхів

Фото: uz.gov.ua

"В Україні не вистачає пасажирських локомотивів, а основу парку складають поїзда 50-60 років виробництва. На сьогодні дефіцит оцінюється в 10 тис. Вагонів - це дуже велика цифра. З точки зору інфраструктури, велика проблема - це припортові станції, які є перепонами для нарощування експорту. Якщо брати параметри середньої швидкості вантажного руху, це близько 40 км / год на перегонах. Для пасажирських може бути трохи більше. це в принципі не погано, насправді. це показники Східної Європи ", - відзначає директор Центру ранспортних стратегій Сергій Вовк.

За даними "Укрзалізниці", знос залізничних колій становить 93%. При цьому середня швидкість поїздів - 58,2 км / год. Так, пасажирський нічний поїзд їде з середньою швидкістю 43,2 км / год, нічний експрес - 57,4 км / год, а Інтерсіті і Інтерсіті + їде зі швидкістю 80,6 км / год.

За словами колишнього заступника міністра інфраструктури Олександра Кави, на відміну від європейських країн, в Україні немає підтримки залізничної інфраструктури з боку держави. "Укрзалізниця" витрачає на утримання шляхів та рухомого складу то, що заробить, при тому, що компанія щорічно виходить в збитки. У Німеччині, наприклад, на залізниці щорічно виділяється 10 млн євро, з яких 4,3 млн євро йдуть на інфраструктуру - модернізацію шляхів.

"У нас до сих залишається близько 2 тис. Км, де пасажирські поїзди розвивають швидкість 160 км / год - це переважно маршрути, за якими слідують поїзди Інтермережа і Інтермережа +. Але при цьому багато залізних ліній, які не бачили інвестицій більше 10 років і на яких швидкість 20-40 км / ч - це, як правило, другорядні лінії з невеликою інтенсивністю руху поїздів ", - відзначає Олександр Кава.

Схожі показники тільки в Угорщині і Чехії. У Польщі не так давно перейшли на швидкість руху поїздів 200 км / ч, до цього максимальна швидкість польських поїздів досягала також 160 км / ч.

Високошвидкісні поїзди: чи можу вони з'явитися в Україні

Країни Західної Європи давно мають мережу високошвидкісних залізниць для руху зі швидкістю 300-400 км годину. А в США до 2019 року планують запустити Гіперлуп - вакуумний потяг, який зможе розганяти швидкість до 1102 км / год. Він з'єднає Лос-Анжелес і Сан-Франциско, відстань між якими в 614 км можна буде подолати за півгодини. В Україні ж можливо модернізувати залізничні колії для розвитку швидкості максимум до 200 км / ч. Для того, щоб в Україні з'явилися шляху для руху зі швидкістю понад 300 км / год - потрібно будувати нові лінії, відзначають експерти, але це коштує великих грошей. І на те, що в Україні будуть удосконалити шляхи або будуватися нові ще мінімум десять років сподіватися не варто.

"У найближчі 10 років в Україні точно не з'являться високосортні залізничні колії. Такі проекти реалізуються за рахунок держави. Україна за 25 років ні копійки не виділила на ці цілі. На даному етапі навіть таких проектів немає через відсутність грошей", - впевнений Олександр Кава.

За словами Сергія Вовка, навіть ті параметри швидкості, які заявляє "Укрзалізниця" не завжди досягається, а щоб зробити швидкість поїздів зручною для всіх - доведеться перебудовувати всю інфраструктуру. "Поки ті параметри, які є - швидкість до 160 км / ч адаптуються в Україні не ідеально саме через стан шляхів, який часто не дозволяє розвивати цю швидкість, виходити на параметри часу, які вигідні пасажирам. Чи не дозволяє з точки зору диспетчеризації пов'язувати швидкісний рух і рух інших видів залізничного транспорту, в першу чергу вантажного. Простіше кажучи, нам потрібно повністю перебудувати нашу інфраструктуру, а це дуже дорого ", - говорить він.

Експерти впевнені, Україні зараз стоїть досягти хоча б 200 км / ч. "У нас є перспективи до підвищення швидкості до 200 км / ч. При такій швидкості зможе їздити поїзд" Тарпан "Крюківського вагонобудівного заводу. Але для цього потрібні ще експериментальні дослідження і підготувати інфраструктуру під нього", - зазначає завідувач кафедри "Колія та колійне господарство" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту Максим Арбузов.

Для пасажира середня швидкість поїзда важливіша, ніж максимальна, і в Україні вона сягає показників багатьох розвинених країн. Наприклад, у Фінляндії максимальна швидкість поїздів - 220 км / год, але середня швидкість руху - 115 км / ч. За словами Олександра Кави, в Україні середня швидкість "Хюндаїв" 118 км / год. Інше питання, що їх в Україні лише 10. Якщо порівнювати швидкість старих потягів, які в Україні експлуатуються з середини минулого століття, то, наприклад, поїзд "Ковель-Чернівці" їде з середньою швидкістю 36 км / год, "Одеса-Запоріжжя" - 42 км / год, більше популярний маршрут "Київ-Одеса" має велику середню швидкість - 72 км / ч.

Навіщо Україні високошвидкісний транспорт

Високошвидкісний транспорт підвищує мобільність населення, і його економічну активність. А розвиток інфраструктури повертається країні позитивним економічним ефектом. За словами Сергія Вовка, модернізація залізничних шляхів позитивно вплине на економіку країни. "Головна перевага в тому, що держава отримує позитивний економічний ефект від інвестицій в інфраструктуру. В даному випадку інвестиції працюють на те, щоб підняти в цілому країну. Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів ", - говорить експерт.

Один долар вкладений в інфраструктуру, як правило, повертається в економіку у вигляді 3-5 доларів , - говорить експерт

Але самостійно оновити парк рухомого складу і модернізувати шляху "Укрзалізниця" не зможе - потрібна допомога держави. "Модернізацію залізниць можна провести, тільки якщо уряд буде вкладати в це гроші. Повторюся, в Німеччині на залізничну інфраструктуру з бюджету виділяють 4,3 млрд євро в рік. Якщо ми переведемо в гривні - це буде близько 130 млрд грн, що в два рази більше, ніж дохід "Укрзалізниці". І це Німеччина витрачає для того, щоб модернізувати шляху, підвищувати швидкість руху поїздів. У нас уряд на це грошей не виділяє ", - відзначає Олександр Кава.

За словами колишнього замміністрва, такі інфраструктурні проекти, як високошвидкісні залізниці, окупаються не завдяки тарифам, а непрямого ефекту для економіки. Оскільки, кожна зекономлена пасажирами хвилина - додатковий стимул для економічного розвитку регіону і країни в цілому. "Багато держав витрачають великі кошти на залізничну інфраструктуру, щоб люди менше витрачали грошей на поїздки. Через це підвищується мобільність населення. Люди можуть на великі відстані їздити на роботу. Це призводить до підвищення економічної активності людей", - додає Кава.

Але Максим Арбузов упевнений, що українцям буде не по кишені їздити на поїзді зі швидкістю 300 км / год з-за дорогого квитка і неплатоспроможності українців. "На 300 км / год повинна бути аудиторія, яка б користувалася ним. До Києва з Дніпра можна доїхати за 5 годин. Якщо буде 300 км / год, можна буде доїхати за 2,5 години, але вартість квитка зросте до вартості літака, а може і вище. Питання, чи будуть українці купувати квиток дорожче. Упевнений, що українці краще заплатять 200 грн і витратять на дорогу шість годин ", - вважає він.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Високошвидкісні поїзди: наскільки швидко можна подорожувати по Україні і як наздогнати європейців". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

З якою швидкістю їздять наші поїзди?
З якою швидкістю їздять наші поїзди?
З якою швидкістю їздять наші поїзди?
З якою швидкістю їздять наші поїзди?
З якою швидкістю їздять наші поїзди?
З якою швидкістю їздять наші поїзди?
З якою швидкістю їздять наші поїзди?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация