ВИСТАВКА Афонської ікони ВІДКРИЛАСЯ У САНКТ-ПЕТЕРБУРЗІ

Експозицію «Грецька паперова ікона» презентували 21 червня в Державному музеї історії релігії Петербурга, - передає кореспондент порталу «Русский Афон» . Виставку, присвячену 1000-річчю руського чернецтва на Афоні, організували за підтримки міністерства культури РФ і міністерства культури і спорту Грецької Республіки.

Відвідувачі музею зможуть побачити 70 гравірованих ікон на папері, які доповнюють мідні гравірувальні дошки та унікальні гравюри на тканини. Половина експонатів надана Музеєм візантійської культури міста Салоніки, разом з яким і здійснюється перший етап проекту. Другим етапом стане видання каталогу на грецькою, англійською та російською мовами, а восени виставка відкриється в Салоніках.

«Санкт-Петербург і Салоніки мають спільну історію, культуру і релігію, - сказав на презентації експозиції Генеральний консул Грецької Республіки в Санкт-Петербурзі Панос Беглітіс. - І зізнаюся, я думав, що багато знаю про ікони Візантії, але виставка відкрила для мене багато нового ».

Голова видавничої ради Санкт-Петербурзької єпархії ігумен Силуан (Туманов) зазначив, що разом з цими іконами паломники привозили в Росію з далекого Афону духовне бачення життя. «Ці ікони сприяли тісного духовного і культурного зв'язку між грецьким і російським народами. - зазначив він. - Сьогодні вивчення і споглядання цих образів допомагає зрозуміти те, що важко висловити словами, - глибоке внутрішнє єдність наших народів, вкорінене в святому православ'ї ».

Більшість представлених на виставці ікон відноситься до XVIII-XIX століть і були привезені зі Святої Гори, де гравірувальні майстерні існували у Великій Лаврі, Іверському і Хіландарського монастирях. Крім того, організатори виставили гравюри, виконані на замовлення афонських монастирів і громад грецької діаспори в Західній Європі і Росії.

За словами ігумена Силуана (Туманова), паперова ікона зобов'язана своїм існуванням небагатим віруючим, які не могли дозволити собі придбати ікону, написану на дошці. Гравюри, представлені на виставці допомагають зрозуміти особливості релігійності Святої Гори і російських людей тієї епохи.

За матеріалами сайту mitropolia.spb.ru.

джерело: pravoslavie.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация