Виставка - Сальвадор Далі. Святе послання

24.11.2017 - 29.01.2018
Виставковий зал (вул. Чуйкова, 37) - проїзд

Волгоградський музей образотворчих мистецтв ім. І.І.Машкова
«Артгіт» (Москва)
представляють виставку
Сальвадор Далі. Святе послання
Відкриття 24 листопада о 17.00

Виставка «СВЯТЕ ПОСЛАННЯ Виставка «СВЯТЕ ПОСЛАННЯ. САЛЬВАДОРА ДАЛІ »представляє вперше в Росії наймасштабнішу графічну серію великого художника XX століття Сальвадора Далі -« Biblia Sacra ». Вона включає в себе ілюстрації до Старого і Нового Завіту. У повному обсязі цієї серії немає ні в одному російському музеї, що дозволяє без перебільшення назвати даний проект унікальним. Вона знаходиться в приватній колекції в Італії. Повна серія складається з 105 справжніх кольорових гравюр Сальвадора Далі, створених ним в 60-х роках минулого століття.

Два тисячоліття Біблія була Книгою Книг для європейського мистецтва, а в останні кілька століть - для мистецтва всього світу. Багато художників, звертаючись до біблійних історій, намагалися в притчової, алегоричній формі розповісти про свій час і одночасно намагалися знайти відповіді на питання, які історія ставила перед ними і перед усім людством.

Здавалося, що мистецтво ХХ століття вже далеко пішло в своїх інтересах від тем Старого і Нового Завіту, але Біблія продовжувала хвилювати найбільших майстрів мистецтва, стаючи для кого-то запорукою відродження релігійної свідомості, а для кого-то джерелом поетичних образів. І кожен, торкаючись до багатовікової традиції втілення вічних сюжетів, звертався до біблійних текстів.

Сальвадор Далі не був винятком. Але він зробив ризикований захід - передати мовою сюрреалізму біблійні історії та в цьому сенсі зламати існуючі в образотворчому мистецтві традиції. Біблійні мотиви у творах Сальвадора Далі були завжди. Перебуваючи в постійному творчому пошуку між реальністю і світом фантасмагорії, він намагався знайти Бога в навколишньому світі і в собі. Часом він представляє Христа центром первозданної Всесвіту, а часом представляє себе Спасителем світу. Адже не випадково батьки дали йому ім'я Сальвадор - Спаситель.

У 1963 році Сальвадор Далі отримав пропозицію від Джузеппе Альбаретто (Dr. Giuseppe Albaretto) проілюструвати нове видання Біблії (Biblia Sacra) і з великим ентузіазмом взявся за роботу. Такий проект передбачав детальне і глибоке вивчення текстів Святого Письма, духовне проникнення не тільки в сюжетну лінію оповідання, але і прихований сенс і істину слів Великої Книги.

Вибір біблійних тем для цього проекту був зроблений самим Дали. В результаті в 1963-1964 роках з'явилися 105 робіт, виконаних в змішаній техніці, що поєднує акварель, гуаш, туш, пастель, олівець. У 1964-1967 роках вони були переведені в літографії. Так з'явився наймасштабніший в творчості Далі графічний проект.

Кожна з 105 літографій, представлених на виставці - спроба інтегрувати фантазії, свободу, почуття, волю, інтуїцію художника в дивно ємний і в той же час загадковий світ біблійних історій. Але, навіть звернувшись до біблійним темам, він залишається провокатором. Містик і сюрреаліст, він наполегливо заглядав в підсвідоме, намагаючись простежити його рух. Його думки і образи, що виникали під впливом занурення в світ людської історії з дня створення світу, дарували свободу формою, змістом і кольором.

Шлях Далі до художньої виразності лежав через звільнення ідей, прихованих в людській свідомості і особливо в його власному. А власне свідомість було загадковим світом пам'яті і життєвого досвіду, іноді реального, іноді придуманого, але спотвореного за допомогою збільшувального скла його фантасмагоричного бачення. Він будував своє життя на сюрреалістичний манер - так само безоглядно, як і свої твори. Для Дали сюрреалізм є не просто течія в мистецтві, а саме тип мислення, система ментальности, спосіб взаємодії зі світом і, відповідно, стиль життя. Цей сюрреалізм прагнув по-новому поставити і вирішити корінні питання буття і екзистенції людини. На менше він не погоджувався.

Його біблійні роботи при всій удаваній на перший погляд суперечливості і спірність привертають увагу глядачів не тільки до живопису, але і до нового прочитання Святого Письма. Особливо це характерно для молоді, схильної сприймати світ по-своєму і відкидати повчання і догми попередніх поколінь. У цьому особлива місія і значення біблійних мотивів у творах Далі для наших днів.

Виставка «Сальвадор Далі. Святе послання »розкриває нові грані у творчості Сальвадора Далі, одночасно відкриваючи російському глядачеві невідомого Маестро.

Виставка буде працювати з 24 листопада 2017 року до 28 січня 2018 року в виставковому залі Волгоградського музею образотворчих мистецтв ім.І.І.Машкова за адресою: Волгоград, вул. ім. Маршала Чуйкова, 37.

Час роботи виставкового залу 11.00-19.00, у четвер 12.00-20.00, вихідний понедельнік.тел. (8442) 38-24-44, (8442) 38-59-15; 24-16-79


РЕЖИМ РОБОТИ
ОСНОВНОГО БУДІВЛІ МУЗЕЮ
пр. Леніна, 21:
Понеділок з 10.00 до 18.00
вівторок вихідний
Середа з 10.00 до 20.00
Четвер з 10.00 до 18.00
П'ятниця з 10.00 до 18.00
Субота з 10.00 до 18.00
Неділя з 10.00 до 18.00
Остання п'ятниця місяця - санітарний день РЕЖИМ РОБОТИ
ВИСТАВКОВОГО ЗАЛУ МУЗЕЮ
вул. Чуйкова, 37:
Вівторок з 11.00 до 19.00
Середа з 11.00 до 19.00
Четвер з 12.00 до 20.00
П'ятниця з 11.00 до 19.00
Субота з 11.00 до 19.00
Неділя з 11.00 до 19.00
Ціни на квитки Експозиції на нижньому рівні (цокольному) і другому (антресольному) поверхах Виставкового залу ГБУК "ВМІІ"
тимчасово недоступні для відвідувачів з обмеженими можливостями здоров'я, маломобільних груп населення,
а також для відвідувачів з дитячими колясками.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация