Вітамін, який може змінити ваше життя: фолієва кислота

  1. Як почати піклуватися про дитину ще до вагітності
  2. Дефіцит фолієвої кислоти
  3. Чому фолієва кислота так важлива?
  4. Чи тільки жінкам слід приймати фолієву кислоту?

Мати красивого, здорового дитини - мрія всіх батьків. Проте, мрії не завжди збуваються. Остін був дуже здоровим хлопчиком. Він добре їв і спав. Батькам він здавався найкращим дитиною на планеті, і все було чудово, поки хлопчикові не виповнилося п'ять місяців. Мама Остіна почала хвилюватися, коли помітила, що у нього поглядають очі, і він більше не перекидався і не радів, як раніше. Пізніше він був не в змозі тримати голову. Кілька лікарів оглянули хлопчика, і, нарешті, йому був поставлений діагноз - церебральний дефіцит фолієвої кислоти.

Будь-який батько робить все можливе, щоб його дитина була здорова. Виникнення дитини в утробі матері, як і раніше залишається чудом, не до кінця розкритим вченими. Народження малят було таємницею в житті людей з початку історії.

Священна книга мусульман Коран розкриває фази зростання дитини в утробі матері, досконалий дизайн навколишнього середовища, яка забезпечує дитину всім необхідним, а також його народження, і все це - приклади милості Всевишнього Аллаха і Його могутності. Хоча весь процес вагітності розвивається майже без втручання ззовні, є деякі запобіжні заходи, які батьки можуть зробити, щоб малюк народився здоровим. Сьогодні ми поговоримо про таку важливу вітаміні, як фолієва кислота і сподіваємося, що ви дізнаєтеся багато нового про цю чудову дарі Всевишнього Аллаха.

Як почати піклуватися про дитину ще до вагітності

Наука ясно вказує на те, що ми не повинні чекати того моменту, коли будемо тримати дитину на руках, перш ніж почати піклуватися про його здоров'я. Але як ми можемо піклуватися про дитину ще до зачаття? Один з відповідей простий: шляхом прийняття фолієвої кислоти! Якщо до настання вагітності в організмі жінки міститься достатня кількість фолієвої кислоти та інших вітамінів групи В, це може зменшити ризик виникнення вроджених дефектів до 70%.

Дефекти нервової трубки (ДНТ) представляють собою групу вроджених дефектів, що впливають на центральну нервову систему. Нервова трубка формується у ембріона від 4 до 6 тижнів після зачаття, а потім закривається. Нервова трубка поступово стає спинним мозком дитини, його хребтом, головним мозком і черепом. Якщо нервова трубка не закривається належним чином, дитина може мати дефекти при народженні, і в цьому випадку у дитини або погано розвивається головний мозок або спинний мозок або обидва з них.

ДНТ виникають на самому початку вагітності, ще до того, як більшість жінок дізнаються, що вони вагітні. Ось чому фолієву кислоту часто призначають не тільки вагітним, але і жінкам, які планують завагітніти.

Дефіцит фолієвої кислоти

Трохи історії. У 1931 році дослідник Люсі Уиллс повідомила про те, що прийом дріжджового екстракту допомагає вилікувати анемію у вагітних жінок. Це спостереження привело дослідників в кінці 1930-х років до ідентифікації фолієвої кислоти як головної дійової фактора в складі дріжджів. Фолієва кислота була отримана з листя шпинату в 1941 році і вперше синтезована хімічним способом в 1945 році.

Фолієва кислота, також звана вітаміном B9, є водорозчинним вітаміном. Вона має велике значення для життєдіяльності людини і природним чином міститься в деяких харчових продуктах, таких як печінка, цитрусові фрукти і соки, цільне зерно.

У разі дефіциту фолієвої кислоти організм не в змозі переносити фолієву кислоту в мозок, в результаті чого виникають проблеми з координацією рухів, зором, починаються судоми. Зокрема, вагітні жінки піддаються ризику народити дитину з маленькою вагою або недоношених дітей, у яких можуть бути вроджені дефекти. У дітей дефіцит фолієвої кислоти може сповільнити загальний розвиток. У дорослих виникає особливий вид анемії внаслідок тривалого дефіциту фолієвої кислоти. Є й інші ознаки дефіциту фолієвої кислоти, такі як головний біль, втрата апетиту, діарея, забудькуватість і дратівливість.

Чому фолієва кислота так важлива?

Фолієва кислота відіграє дуже важливу роль в різних процесах організму, включаючи обслуговування і відновлення клітин, утворення червоних кров'яних клітин (які забезпечують тканікіслородом), утворення білих кров'яних клітин (які захищають організм від інфекційних захворювань), синтез ДНК (спадковий матеріал) і метаболізм амінокислот.

Вона також грає важливу роль в запобіганні захворювань людини. Фолієва кислота не може запобігти інсульту або хвороба серця, але дослідження показали, що вона може зменшити ризик серцевого нападу та інсульту.

Недавні дослідження показали, що вона підтримує функціонування кровоносних судин, що покращує приплив крові до серця. Крім того, фолієва кислота допомагає захистити організм проти розвитку деяких форм раку, зокрема, товстої кишки, шийки матки, стравоходу, молочної залози і раку шлунка. Ряд наукових експериментів показали, що люди, які страждають на хворобу Альцгеймера, мають низький рівень фолієвої кислоти в крові. Таким чином, не дивно, що фолієва кислота має вирішальне значення для функціонування мозку і відіграє важливу роль у підтримці психічного та емоційного здоров'я.

І все ж, якщо це - вітамін, який може змінити наше життя назавжди, в якій кількості ми повинні його споживати і де нам його взяти? Всевишній Аллах подбав про здоров'я людини і в цьому важливому питанні. Необхідний запас фолієвої кислоти природним чином міститься в таких продуктах, як печінка, горіхи, арахісове масло, сушений горох і боби, апельсини, помідори і ананаси, авокадо, дині, спаржа і зелені листові овочі. При нормальному складі мікрофлори кишечника невелику кількість фолієвої кислоти наш організм може синтезувати самостійно.

При нормальному складі мікрофлори кишечника невелику кількість фолієвої кислоти наш організм може синтезувати самостійно

Чи тільки жінкам слід приймати фолієву кислоту?

Фолієву кислоту часто називають «жіночим вітаміном». Звичайно, перш за все, тому що його призначають вагітним і жінкам, які планують завагітніти. Крім того, жінки, що стежать за своєю зовнішністю, напевно захочуть мати гарне волосся і шкіру. У цьому їм також допоможе чудова фолієва кислота. Але чи означає це, що лише жінки повинні її приймати? Ні, звичайно, це не так. Кожен дорослий чоловік і жінка повинні приймати фолієву кислоту кожен день, щоб знизити ризик серцево-судинних захворювань, раку прямої кишки, і можливість інсульту.

Якщо ви не хочете приймати її у вигляді таблеток, то їх можна замінити сухими сніданками - тими з них, які містять 100% рекомендовану добову норму фолієвої кіслоти.Она також може бути отримана з інших, необроблених зернових продуктів, таких як хліб і макаронні вироби з зерна грубого помелу. Інший варіант приймати полівітаміни, що містять рекомендовану добову норму фолієвої кислоти - 400 мкг. У наступній таблиці пропонуються різні харчові джерела фолієвої кислоти.

У наступній таблиці пропонуються різні харчові джерела фолієвої кислоти

Але зверніть увагу! Зміст фолієвої кислоти в цих продуктах недостатньо, щоб заповнити потреби вагітної або жінки, яка планує вагітність. Якщо ви спробуєте замінити прийом фолієвої кислоти натуральної дієтою, то вам буде потрібно велику кількість продуктів і порцій щодня. Тому харчові добавки та вітаміни, що містять фолієву кислоту - це абсолютне умова для жінки, свідомо планує вагітність. Насправді, фолієва кислота так корисна, чтодаже затяті противники штучних вітамінів і взагалі лікарських препаратів не заперечують її значення. Тому, навіть якщо ви не хочете приймати ніяких «зайвих» ліків при вагітності, не відмовляйтеся від прийому фолієвої кислоти хоча б в профілактичних дозах, це вбереже вас і вашої дитини від багатьох проблем.

І на закінчення, бажаю всім здоров'я, і ​​звичайно, майбутнім мамам здорових і красивих малюків!

Чи тільки жінкам слід приймати фолієву кислоту?
Але як ми можемо піклуватися про дитину ще до зачаття?
Чому фолієва кислота так важлива?
І все ж, якщо це - вітамін, який може змінити наше життя назавжди, в якій кількості ми повинні його споживати і де нам його взяти?
Чи тільки жінкам слід приймати фолієву кислоту?
Але чи означає це, що лише жінки повинні її приймати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация