Вітамін D (Д) для немовлят: як впливає речовина на дитячий організм і як вибрати кращий препарат

  1. Роль в дитячому організмі
  2. Коли давати: ознаки нестачі
  3. Масляний або водяний: який краще?
  4. Популярні препарати
  5. Риб'ячий жир
  6. Аквадетрим
  7. Вігантол
  8. Основні правила застосування
  9. Протипоказання і шкода

вітамін D   називають сонячним, оскільки саме ультрафіолет активізує речовина в організмі вітамін D називають сонячним, оскільки саме ультрафіолет активізує речовина в організмі. Молоді мами на прийомі у педіатра часто отримують рекомендації придбати для малюка препарат з D-речовиною.

Для чого цей препарат малюкові і яку роль він відіграє - розбираючи в цій статті.

Роль в дитячому організмі

Вітамін Д грає важливу роль в рості і розвитку для новонароджених: його присутність в організмі регулює обмін мінералів , зміцнює імунну систему , Нормалізує роботу ендокринної системи і знижує ризик розвитку аутоімунних захворювань.

Завдяки речовині, кальцій надходить в дитячий організм, розподіляється в кістковій тканині, зміцнюючи скелет малюка, а також накопичується в твердій тканини зубів, відповідаючи за їх здоров'я при прорізуванні. Від вітаміну D залежить і майбутнє здоров'я : Достатня кількість з перших років життя служить профілактикою серцевих захворювань , онкологічним , Шкірним.

Важливо! Креми для захисту шкіри від опіків ультрафіолетом також «захищають» її від вироблення вітаміну Д.

Коли давати: ознаки нестачі

Приймати вітамінний препарат бажано ще до народження малюка, оскільки його материнський запас ділиться на двох, а недолік речовини в утробі матері може спровокувати аномалії розвитку і рахіт надалі.

Препарати вітаміну д необхідні при наступних симптомах:

У більш складних випадках при розвитку рахіту спостерігаються такі симптоми:

  • кістки черепа деформуються, стають м'якими;
  • довго не загоюється джерельце;
  • лоб починає висуватися вперед;
  • на ребрах утворюються ущільнення;
  • пізно ріжуться зубки ;
  • часті переломи (розм'якшується кісткова тканина);
  • знижується м'язовий тонус.
Чи знаєте ви?В коров'ячому молоці настільки велика кількість фосфору , Що він блокує синтез вітаміну Д і заважає його засвоюваності.

Масляний або водяний: який краще?

При профілактиці, форма препарату ролі не грає, головне - дотримуватися дозування, прописану педіатром.

При лікуванні, перевагу віддають водного розчину, так як він менше акумулюється в організмі, на відміну від масляної форми. При застосуванні водного розчину, ризик передозування значно знижується. При лікуванні, перевагу віддають водного розчину, так як він менше акумулюється в організмі, на відміну від масляної форми

Популярні препарати

Розглянемо, який препарат з вітаміном Д краще для немовлят.

Риб'ячий жир

Риб'ячий жир особливо корисний для малюків, позбавлених грудного молока . У сумішах недостатньо жирних кислот, які важливі для немовлят. Завдяки жирам в складі препарату, організм добре засвоює вітаміни А , До , D, F , E . кислоти омега 3 беруть участь у формуванні клітин мозку, нормалізують серцеву діяльність. Йод необхідний для нормальної роботи ендокринної системи, профілактики розумової відсталості та інших аномалій у розвитку.

Важливо!Приймати препарат тривалий час не можна, тільки призначеним педіатром курсом, головна небезпека в кількості вітамінів в складі.При передозуванні можлива алергічна реакція , Особливо у дітей до року: їхня травна система ще не до кінця сформована.Важливо

Загальна інструкція із застосування: з місячного віку від 3-х до 5-ти крапель двічі на день, при необхідності поступово підвищують норму до половини чайної ложки в день.

Аквадетрим

Аквадетрим (D3) є натуральною формою речовини, нормалізує функцію щитовидної залози, зміцнює імунітет , Нормалізує обмін кальцію і фосфору, зміцнюючи скелет дитини , Підтримує м'язовий тонус, функцію міокарда, розвиток ЦНС.

вітамін Д3 , Відповідно до інструкції по застосуванню, призначають в наступних випадках:

  • для профілактики здоровим малюкам на грудному вигодовуванні (одна-дві краплі);
  • профілактика недоношених діток (дві-три краплі);
  • при рахіті (від 4-ох до 10-ти крапель, курс і доза залежать від тяжкості симптомів);
  • при важких патологіях на тлі рахіту (40-60 крапель, враховуються вага і вік дитини).

Штучно вигодовує діткам дозування регулює лікар, так як багато дитячі суміші містять вітамін Д.

Вігантол

Віганол - це масляний розчин, для новонароджених форма не зручна. Оскільки погано всмоктується, і в результаті необхідну кількість речовини не надходить. В іншому препарат виконує ті ж функції, що і попередній.

Віганол призначають для профілактики і лікування рахіту та остеопорозу. Немовлятам з двотижневого віку дають по одній-дві краплі на добу. Діткам з спазмофілією дозу збільшують до десяти крапель.

Важливо!При передозуванні можливі проблеми зі стільцем, різке зниження ваги, спрага, нудота і блювота, підвищення тиску .

Основні правила застосування

Розберемося, як правильно давати вітамін Д грудничку. Перше: не можна капати на язичок, в цьому випадку є ризик передозування. Накапати потрібну кількість в чайну ложку і розбавте кип'яченою водою, влийте в ротик. Друге - щодо часу прийому: препарат дають перед їжею в першій половині дня. Бажано приймати його в один і той же час.

Протипоказання і шкода

Не рекомендується прийом препарату при наступних факторах:

  • хвороби нирок;
  • гіперкальцемія;
  • захворювання лімфатичної системи;
  • непереносимість препарату.

Закінчити статтю хочеться посиланням на слова доктора Комаровського. На його думку, діти на грудному вигодовуванні повинні отримувати вітамін від матері , А також довше перебувати на свіжому повітрі в сонячну погоду. Дітки, позбавлені материнського молока, отримують необхідну кількість речовини з сумішами , Також на прогулянках. Закінчити статтю хочеться посиланням на слова доктора Комаровського Доктор не радить впадати в крайнощі і терміново купувати препарати, показання до прийому повинні бути дійсно серйозними, оскільки діти до року часто страждають від побічних ефектів при прийомі лікарської форми.

Чи знаєте ви?
Масляний або водяний: який краще?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация