Вітамін Д для новонародженого: як давати і в чому полягає

  1. Корисні властивості
  2. Дефіцит вітаміну Д у немовлят
  3. Препарати з вмістом вітаміну Д
  4. Продукти з вмістом вітаміну Д

Вітамін Д забезпечує нормальний ріст кісток і запобігає появі рахіту, тому цей елемент так потрібен для розвитку немовляти. Однак багато малюків на грудному вигодовуванні в перші роки життя стикаються з проблемою дефіциту вітаміну Д, особливо в холодні і похмурі часи року. Адже основна частина цього корисного і важливого елемента міститься в сонячних променях. При народженні діти, особливо недоношені практично не мають запасів цього вітаміну, а в грудне молоко мами містить тільки 4% добової норми!

При народженні діти, особливо недоношені практично не мають запасів цього вітаміну, а в грудне молоко мами містить тільки 4% добової норми

Заповнити нестачу вітаміну Д можна за допомогою коригування дієти годуючої мами і частих прогулянок на сонечку. Крім того, педіатри часто призначають спеціальні препарати для новонароджених та недоношених дітей при дефіциті вітаміну Д, а також в холодну пору року для профілактики рахіту. адже розвиток немовляти в перший місяць життя визначає подальше здоров'я, психічний і фізичний розвиток дитини.

Корисні властивості

  • Забезпечує нормальний ріст зубів і кісток;
  • Формує міцний кістковий і хрящової скелет, скелетні м'язи;
  • Запобігає появі і розвиток рахіту, ризик появи якого особливо великий у недоношених дітей;
  • Запобігає онкологічним захворювання, склероз, артрит і розвиток діабету.
  • Попереджає захворювання серця і судин;
  • Підвищує імунітет і запобігає інфекційні захворювання;
  • Зменшує запальні процеси;
  • Забезпечує повноцінний речовинний обмін;
  • Покращує стан шкіри і відновлює шкірні покриви;
  • Формує зорову функцію і підвищує гостроту зору;
  • Забезпечує повноцінне функціонування щитовидної залози;
  • Регулює кров'яний тиск і рівень інсуліну в крові;
  • Підтримує нормальну роботу нервових клітин.

Норма вітаміну Д для грудничка

Вітамін Д для новонародженого дуже важливий, проте він практично відсутній при народженні. Частина запасів заповнює грудне молоко, за умови правильного харчування годуючої мами. Крім того, мама сама може приймати спеціальні вітамінні комплекси для годуючих . Однак ця частина дуже мала, і малюк потребує додаткових джерелах корисного вітаміну.

Норма вітаміну Д для дорослої людини становить 5 мкг на добу, а для немовлят - від 2,5 до 5 мкг.

Норма вітаміну Д для дорослої людини становить 5 мкг на добу, а для немовлят - від 2,5 до 5 мкг

Достатня кількість вітаміну Д можна отримати за допомогою прямих сонячних променів, які потрапляють на шкіру. Тому для поповнення запасів частіше гуляйте з малюк на сонечку. Але врахуйте, що під впливом прямих сонячних променів дитина грудного віку може перегрітися і навіть отримати опік, особливо небезпечно довго перебуває на сонці з новонародженим. Щоб обгоріти, новонародженій дитині достатньо всього 10-15 хвилин. Тому важливо використовувати спеціальні сонцезахисні засоби для дітей до року.

Як правильно організувати прогулянку з немовлям і що взяти з собою, докладніше читайте тут .

Однак в більшості регіонів Росії сонячну теплу погоду можна зустріти не часто. Крім того, тривалі сонячні ванни протипоказані маленьким діткам. А грудне молоко заповнить дефіцит вітаміну тільки на 4-5%. Давайте розглянемо, що робити при нестачі вітаміну Д, і коли давати дитині спеціальні препарати.

Давайте розглянемо, що робити при нестачі вітаміну Д, і коли давати дитині спеціальні препарати

Дефіцит вітаміну Д у немовлят

Брак вітаміну Д у дітей грудного віку зустрічається часто і проявляється у вигляді рахіту. Без цього вітаміну вже до трьох місяцем у дітей з'являються перші ознаки цього захворювання.

Рахіт - порушення розвитку кісток через неправильне речового обміну, характерне для дітей до року. При цьому захворюванні погіршується робота кісток, м'язів і нервових клітин, страждають метаболічні процеси. Крім того, у малюка порушуються опорно-рухові функції, з'являється збудливість і затримка в розвитку, знижується апетит і погіршується сон. Діти часто не набирають або втрачають вагу.

До первинних ознаками рахіту відносять підвищену пітливість і роздратування шкіри, збудливість і порушення сну, облисіння потилиці і зниження м'язового тонусу. Надалі хвороба загострюється, погіршується стан кісток. Кістки черепа стають м'якими і тонкими, на ребрах з'являються ущільнення. Перші зубки у грудничка з'являються із запізненням. Надалі емаль швидко темніє, з'являється карієс, а зубки кришаться.

Врахуйте, що вище перераховані ознаки разом або окремо далеко не завжди свідчать про розвиток рахіту у дитини! Правильний діагноз поставить тільки лікар! Якщо у малюка дійсно спостерігаються ознаки рахіту, фахівець призначить спеціальні препарати.

Якщо у малюка дійсно спостерігаються ознаки рахіту, фахівець призначить спеціальні препарати

Препарати з вмістом вітаміну Д

Вітамін Д для новонародженого можна давати тільки після припису лікаря і в строго зазначеної міру! Малюки до півроку, які знаходяться тільки на грудному вигодовуванні, повинні отримувати вітамін Д з великою обережністю. Такі препарати викликають побічні ефекти, серед яких порушення роботи шлунка і кишечника.

Якщо малюк на змішаному або штучному вигодовуванні, потрібну кількість вітаміну Д вже містять молочні суміші. А влітку дитині цілком достатньо сонячних променів. У цих випадках немає необхідності в додатковому прийомі вітаміну Д. Крім того, препарати не можна давати малюкові із захворюваннями серця і судин, нирок і печінки, при виразці, туберкульозі і високому рівні кальцію в організмі.

Педіатр може прописати вітамін Д для новонародженого для прийому восени і взимку, при недоношеності і при перших ознаках рахіту. Сьогодні існують різні рідкі форми вітамінів, які можна давати грудничку.

Аквадетрим - найбільш популярний водний розчин вітаміну Д3 в вигляді крапель для прийому всередину. Він регулює Кальцева-фосфорний обмін, підходить для профілактики і лікування рахат. Середня вартість становить 180 рублів за 10 мл. Однак препарат викликає багато побічних дій, серед яких алергія, нудота і блювота, головні болі і підвищення температури, болі в м'язах і суглобах, запори та інші проблеми в роботі травлення.

Вігантол - олійною розчин, який призначають при алергії у немовляти на Аквадетрим. Масляні розчини більш токсичні, ніж водні. Однак вони краще засвоюються і більш ефективні. Вігантрол теж має побічну дію у вигляді розлади шлунково-кишкового тракту, нудоти і блювоти, втрати апетиту і ваги, спраги і порушення сну. Середня вартість препарату - 200 рублів за 10 мл.

Приймають препарат вранці під час або після їди в дозуванні, яку призначить педіатр. В ложку капають 1-4 краплі розчину в залежності від цілей прийому і розбавляють водою. При появі алергії і побічних дій негайно припиніть давати кошти грудничку і зверніться до лікаря!

При появі алергії і побічних дій негайно припиніть давати кошти грудничку і зверніться до лікаря

Продукти з вмістом вітаміну Д

Раціон годуючої мами надає головний вплив на здоров'я, самопочуття і розвиток немовляти. Грудне молоко залишається основним постачальником вітаміну Д для малюка, тому важливо забезпечувати повноцінне і якісне харчування мами при грудному вигодовуванні. Найбільшу дозу вітаміну Д містять следуущіе проудкти:

  • Риб'ячий жир;
  • Риба (тунець, оселедець і скумбрія);
  • Вершкове масло;
  • Рослинна олія;
  • Кисломолочні продукти (сир, сметана і сир);
  • Жовток курячого яйця;
  • петрушка;
  • кропива;
  • Вівсяна каша;
  • Картопля.

Дані продукти заповнять запаси вітаміну Д, проте вживати будь-яку їжу мамі, що годує потрібно з обережністю. Переїдання призведе до проблем з лактацією і викличе проблеми зі здоров'ям немовляти! Як правильно харчуватися при грудному вигодовуванні докладніше читайте за посиланням https://vskormi.ru/mama/chto-mojno-est-kormiaschei-mame /.

data-matched-content-rows-num = "9, 3" data-matched-content-columns-num = "1, 2" data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

Підписуйтесь на нашу групу

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация