Вітаміни перед зачаттям

  1. Вітаміни перед зачаттям жінкам
  2. Вітаміни перед зачаттям чоловікам

Процес планування вагітності є дуже відповідальним. Майбутні батьки в цей період повинні забезпечити максимально сприятливі умови для зачаття і подальшого розвитку дитини в утробі матері. У період підготовки до вагітності проводиться цілий ряд спеціальних заходів, що включають в себе обстеження, також потрібно приймати вітаміни перед зачаттям.

У період підготовки до вагітності проводиться цілий ряд спеціальних заходів, що включають в себе обстеження, також потрібно приймати вітаміни перед зачаттям

Вітаміни перед зачаттям жінкам

Не можна вибрати конкретний вітамін, який би вплинув на зачаття. Для організму важливий їх комплекс і правильне співвідношення. Кожен відповідає за конкретні функції організму. Так, комплексний підхід дозволяє значно поліпшити результати від застосування.

Кожен з вітамінів важливий для зачаття дитини. Жінка при плануванні вагітності повинна обов'язково отримувати в достатній кількості наступні речовини:

  1. В9 (фолієва кислота). При нестачі цього вітаміну у майбутньої дитини можуть виникати різні порушення в розвитку. Значить, жінка повинна подбати про його надходженні в організм ще до настання вагітності.
    Без фолієвої кислоти або при її нестачі червоні тільця крові не будуть правильно проводитися, також підвищується ризик передчасних пологів. Велика кількість вітаміну В9 міститься в сирі, сирі, яловичої печінки, молочних продуктах. Потрібно пам'ятати, що він руйнується під впливом високих температур.
  2. Магній. Цей вітамін відповідає за 300 різних процесів в людському організмі, якщо його немає, то кальцій не буде засвоюватися. Також магній робить позитивний вплив на функціонування серцево-судинної системи. При нестачі вітаміну в організмі жінки плід буде повільніше розвиватися. Магній відноситься до найнеобхіднішим мікроелементам, які починають приймати ще до зачаття. У великій кількості він є в шпинаті і спаржі. Разом з магнієм обов'язково потрібно прийом кальцію.
  3. Вітамін С. Він допомагає контролювати правильну роботу імунітету, підвищує працездатність і протистоїть поразки бактеріями і вірусами. Вітаміну С багато в ківі, капусті, апельсинах, обліписі, чорній смородині, зеленій цибулі, перці.
  4. Йодид калію. Якщо в організм жінки надходить досить йодиду калію, то не виникає ризиків розвитку проблем в роботі щитовидної залози, також правильно функціонують клітинні мембрани. Йодид калію регулює баланс солей і рідин в організмі, що дуже важливо під час виношування дитини. Цією речовиною багаті багато овочів і ягоди: курага та родзинки, часник, гарбуз, помідори.
  5. Вітамін В6. При нормальній концентрації в організмі цього вітаміну під час вагітності практично ніколи не виникає токсикозів, зберігається гарний настрій, менше проявляється агресія до оточуючих. Вітамін добре засвоюється, потім виводиться з сечею, він забезпечує коректну роботу більш ніж 60 ферментативних систем. Без вітаміну В6 дуже погано засвоюється В12. В6 міститься в картоплі, моркви, гранаті, часнику, хроні, бананах і т.д. З продуктів тваринного походження - в курку, скумбрії, сардині і свинині. Вітамін впливає на становлення нервової системи у плода, бере участь у формуванні головного мозку.
  6. Цинк. Без нього неможливо правильне харчування. Цинк позитивно впливає на розподіл і ріст клітин організму. Якщо його мало - плацента не буде відшаровуватися, знижуються ризики ускладнень при пологах і вроджених вад у малюка. Цинк потрібно для нормального засвоєння вітамінів В6 і А. Цинк у великій кількості міститься в морепродуктах, гарбузовому насінні, горіхах, брокколі.
  7. Вітамін А. Цей вітамін входить до групи жиророзчинних, приймати його потрібно обережно, так як гіпервітаміноз може привести до серйозних патологій у новонародженого. Вітамін А допомагає протистояти інфекціям органів дихальної системи, він зберігає свіжість і пружність шкіри, допомагає правильно рости кістках, зміцнює зуби і волосся. Саме вони швидше за все страждають під час вагітності. Вітамін А є в червоних, жовтих і зелених фруктах і овочах. Високий вміст вітаміну в печінці, яйцях, зелені і риб'ячому жирі. Продукти втрачають його при термічній обробці.
  8. Вітамін Е (токоферол). Якщо його не вистачає в організмі жінки-то у дитини на всьому терміні вагітності зберігається підвищений ризик формування аномалій і патологій. На етапі планування при нестачі вітаміну Е зменшуються шанси на успішне зачаття.
    Вітамін Е - це природний антиоксидант, він бере участь в процесі біосинтезу гемоглобіну, допомагає оновити клітини організму і призводить до успішному дозрівання яйцеклітин.
    Вітамін Е міститься в оліях - кукурудзяному, оливковому, соняшниковій, також в зелені, вівсянці, пророщених зернах бобових і пшениці.
  9. Вітамін В2 (рибофлавін). Коли сімейна пара планує вагітність, то їм потрібно знати, що саме цей вітамін відповідає за скелет, м'язи і нервову систему дитини. Рибофлавін міститься в таких продуктах: плавлений сир, молоко, печінку, яйця, шипшина, помідори, шпинат, печериці, зелень.
  10. Вітамін D. Він в організмі майбутньої дитини закладає основу правильного розвитку і становлення. Жінка повинна в достатній кількості споживати цей вітамін. Він міститься в жирній рибі, грибах, яйцях, хлібі, молоці.

Він міститься в жирній рибі, грибах, яйцях, хлібі, молоці

Всі вітаміни перед зачаттям повинні входити в щоденний раціон обох подружжя. Стежити за правильністю харчування і при необхідності приймати відсутні речовини потрібно не тільки до вагітності, але і в період виношування.

Вітаміни перед зачаттям чоловікам

Медичними дослідженнями було доведено, що комплекс вітамінів для чоловічого організму допомагає правильно підготуватися до зачаття. Більшість пар, де чоловік, також, як і жінка стежить за своїм здоров'ям і приймає комплекси вітамінів, змогли швидше зачати здорову дитину. При цьому відзначається відсутність проблем у жінки з виношуванням. Чоловік повинен знати, які вітаміни і мікроелементи найбільш важливі для зачаття. В принципі, їх список такої ж, як і у жінок. Головне - щоб обоє стежили за своїм здоров'ям, харчуванням і при показаннях брали вітамінно-мінеральні комплекси.

При необхідності вибору вітамінного комплексу обов'язково потрібна консультація репродуктолога. Він повинен проаналізувати склад і схвалити конкретний препарат. Різні вітамінні комплекси можуть відрізнятися концентрацією і співвідношенням активних речовин. Лікар підбирає їх відповідно до наявних проблемами. Один і той же препарат може виявитися корисним для однієї подружньої пари, і не принести ніяких ефектів для іншої.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация