Вітаміни та мінерали: роль і користь для організму

  1. Вітаміни та мінерали як незамінні компоненти для здоров'я Неспроста в основі слова Вітаміни лежить...
  2. Класифікація вітамінів
  3. Що таке мінерали? Яка роль мінералів?
  4. Класифікація мінералів.
  5. Цікавий факт. Добова доза всіх необхідних людському організму поживних речовин міститься приблизно...
  6. Чому всі необхідні вітаміни і мінерали на сьогодні отримати з їжі неможливо?

Вітаміни та мінерали як незамінні компоненти для здоров'я

Неспроста в основі слова Вітаміни лежить латинське слово Vita-життя. Поряд з білками, жирами і вуглеводами, вітаміни і мінерали є основними складовими для повноцінного живлення клітин людського організму.

Якщо білки, жири і вуглеводи можна назвати одним словом як макронутрієнти, то вітаміни і мінерали- це мікронутрієнти. Це регулюють речовини, які впливають на обмінні процеси в організмі. Вони також повинні надходити в наш організм для повноцінного функціонування, але їх нам досить в меншій кількості, ніж БЖУ.

Давайте розберемося з поняттям.

Що таке Вітаміни? Яка роль вітамінів?

Вітаміни - це низькомолекулярні органічно з'єднання, в яких потребує організм для нормального функціонування. Вони важливі для росту, розвитку, регенерації, підтримки здоров'я.

Вітаміни впливають на регулювання обміну речовин, а при їх нестачі, крім авітамінозу, спостерігається порушення метаболізму. Вони сприяють очищенню організму і виведенню токсинів, підвищують якість шкіри, нігтів і волосся, уповільнюють процеси старіння, підвищують імунітет, сприяють відновленню клітин, впливають на емоційний, гормональний фон, підвищують енергійність і фізичну силу, розумову діяльність, впливають на формування, зміцнення і відновлення кісток.

Класифікація вітамінів

Класифікація вітамінів

Вітаміни бувають жиророзчинні і водорозчинні.

жиророзчинні вітаміни
Містяться в рослинних оліях, рибі, зелених овочах, продуктах тваринного походження
A, D, E, K
Накопичуються в печінці і жировій тканині «до запитання» водорозчинних вітамінів
Містяться в фруктах, овочах і цільнозернових продуктах
B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C
Вони не накопичуються в організмі, а потрапляють в кров. Ті, які залишилися не затребувані, відразу виводяться природним шляхом. Оскільки запас вітамінів цієї групи не накопичується в організмі, людина повинна постійно контролювати їх регулярне надходження A- Відповідає за зір, еластичність шкіри, імунітет.
Міститься в фруктах і овочах оранжевого кольору (диня, гарбуз, морква), печінки, молоці, в капусті, шпинаті і ін. Вітаміни групи B важливі насамперед для повноцінного функціонування обміну речовин, впливають на процеси метаболізму на клітинному рівні. Без вітамінів групи B неможливо побудувати програму по корекції ваги! Впливають на білковий обмін.
Крім цього забезпечують нормальну роботу центральної нервової системи і головного мозку.
А також підтримують серцево-судинну, кровоносну і імунну системи.
Регулюють функціонування залоз і гормонів.
Позитивно впливають на стан шкіри, нігтів і волосся.
Нижче наведу пару конкретних прикладів D- Відповідає за засвоєння кальцію, зміцнення зубів і кісток.
Міститься в молочних продуктах, рибі, яєчному жовтку, печінці та ін. B5-Пантотеновакислота і B7-Біотин-беруть участь в енергетичному обміні і синтезі жирів, регуляції травлення, метаболізмі амінокислот, підтримує імунітет.
Містяться в багатьох продуктах, наприклад, яловича печінка, яєчний жовток, пшеничні висівки, м'ясо індички і курчати і ін. E- Відповідає за роботу серцево-судинної системи, стан шкіри, імунітет, здоров'я печінки і очей, захищає легені від негативного впливу забрудненого повітря
Міститься в цільних злаках, зародках пшениці, зелених листових салатах і овочах, яєчних жовтках, горіхах, насінні, сардинах B9-Фолієва кислота бере участь в синтезі ДНК і формування нових клітин, відповідає за синтез гемоглобіну, розумову працездатність, серцево-судинну діяльність.
Міститься в томатному соку, зеленої квасолі, брокколі, шпинаті, спаржі, сочевиці, спаржевої квасолі та ін. K- Відповідає за згортання крові, функціонування нирок, легенів і серця.
Міститься в зелених листових овочах, молочних продуктах, брокколі, соєвому маслі C- так знаком нам з дитинства, коли батьки нам давали смачну вітамінки-аскорбінку J.
Допомагає організму опиратися інфекціям, антиоксидант, зміцнює кісткову тканину і зуби, бере участь в обміні холестерину, необхідний для підтримки хорошого стану м'язів, сприяє швидкому загоєнню ран.
Міститься в цитрусових, полуниці, томатах, брокколі, білокачанну капусту, ківі, в червоному солодкому перці і ін.

З вищесказаного випливає висновок, що потрібно харчуватися різноманітною їжею, яка містить вітаміни всіх груп, для підтримки власного здоров'я. З точки зору вітамінного складу нам необхідна різноманітна збалансована їжа ще й для того, щоб врегулювати або тримати в нормі обмін речовин (адже більшість вітамінів впливають на ці процеси), а значить, Вітаміни-необхідна складова в харчуванні для схуднення і підтримки стрункості.

Тепер черга мінералів 🙂

Що таке мінерали? Яка роль мінералів?

Мінерали- це хімічні елементи, одержувані організмом ззовні, і необхідні людині для коректного функціонування всіх органів і систем. Вони регулюють багато фізіологічні процеси: від формування кісток до згортання крові. Мінерали також важливі для організму, як і вітаміни.

Мінерали забезпечують силу м'язів і міцність кісток, відповідають за спалювання жирів і оновлення клітин, регулюють кислотно-лужний баланс.

Більшість мінералів або швидко використовується організмом, або виводиться, тому ми постійно повинні заповнювати їх запаси, шляхом вживання їжі, багатої мінералами.

Тільки лише залізо може накопичуватися в нашому організмі.

Класифікація мінералів.

Класифікація мінералів

Мінерали умовно діляться на макроелементи і мікроелементи.

макроелементи
Мінерали, які потрібні організму у великих кількостях на добу
Мікроелементи
Мінерали, які потрібні організму в менших кількостях в добу Кальцій, фосфор, магній, калій, хлор, натрій Цинк, залізо, мідь, марганець, селен Кальцій відповідає за кісткову тканину, згортання крові, нервову систему
Міститься в молочних продуктах, брокколі і темно-зелені листові овочі, соєве молоко залізо відповідає за стан шкіри, волосся, нігтів; допомагає еритроцитів доставляти кисень до всіх органів.
Міститься в баранині. Яловичині, рибі, деяких морепродуктах, зелених листових овочах і родзинках, сочевиці, бобових і соєвих продуктах Магній - відповідає за формування м'язів, кісткової тканини, стабілізує роботу серця, сприяє синтезу білків і вироблення енергії
Міститься в хлібі з висівками, горіхах, зелених листових овочах, бобових, авокадо, бананах, ківі, шоколаді, брокколі, креветках та ін Цинк- відповідає за статеві залози, їх розвитку та нормального функціонування, за підтримку імунітету, загоєння ран, засвоєння вітаміну А, за очний кришталик.
Міститься в яловичині, баранині, м'ясі птиці, устрицях, горіхах, соєвих і молочних продуктах, в продуктах з цілісного зерна і ін. Калій- відповідає за мускулатуру і нервову діяльність, регулює кількість води в складі крові та тканин організму
Міститься в брокколі, неочищеному картоплі, цитрусових, бананах, сухофруктах, зелених листових овочах і ін. Селен- є антиоксидантом, і разом з вітаміном Е захищає від вільних радикалів. Селен уповільнює процес старіння і захищає серце і судини
Міститься в м'ясі і морепродуктах, а також хлібних злаках. Мідь-відповідає за красу волосся, необхідна для профілактики сивини, покращує стан шкіри, необхідна для профілактики варикозного розширення вен, мідь необхідна для всмоктування і переробки заліза, сприяє виробленню гемоглобіну.
Міститься в воді і м'ясі.

Як бачимо, без мінералів повноцінне функціонування людського організму також неможливо!

Подивіться також мою статтю з зведеною таблицею про все мінерали , Щоб мати повну картину і уявлення.

З огляду на, що мінерали містяться в різноманітної їжі, необхідно щодня включати в свій раціон різні страви, до складу яких входять продукти з корисним і необхідним вітамінно-мінеральним вмістом.

Цікавий факт. Добова доза всіх необхідних людському організму поживних речовин міститься приблизно в 50 кг їжі.

Хто з Вас подужає з'їсти такий об'єм їжі в день? 🙂

Та от цікавий меню добового раціону (з метою отримати всю потрібну дозу вітамінів):

  1. Вітамін Е 10 чашок оливкової олії
  2. Селен-16 смажених яєць або 160 бананів
  3. Бета-Каротин - 5 морквин або 6 чашок кабачкової ікри
  4. Вітамін С 15 апельсинів або 42 помідора

Чому всі необхідні вітаміни і мінерали на сьогодні отримати з їжі неможливо?

  • З кожним роком інтенсифікація сільського господарства веде до все більшого збіднення, мінеральному виснаження грунтів
  • Сучасні методи культивування овочів і фруктів істотно знизили (приблизно на 40%) в них вміст вітамінів A, B1, B2, C
  • Сучасні методи рафінування та очищення основних продуктів ведуть до істотної втрати в них кількості білка, вітамінів, мінералів і цінних жирних кислот
  • Після зберігання продукту в холодильнику більше 3-х днів в ньому втрачається зміст вітаміну C на 40%, а при кімнатній температурі - на 50%
  • При термічній обробці різного ступеня може втрачатися від 25% до 90-100% вітамінів.

Повсюдно багато суперечок на тему: чи потрібні вітаміни і мінерали в якості добавок до їжі у вигляді капсул або таблеток, або це занадто розкручений комерційний хід?

Особисто я давно вже дотримуюся думки, що спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси в якості добавок вкрай необхідні нам Особисто я давно вже дотримуюся думки, що спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси в якості добавок вкрай необхідні нам. Причини коротко я описала вище. Вже багато років я і моя сім'я постійно приймаємо вітаміни. Питання лише в тому, ЯКІ комплекси вибрати, якого виробника віддати перевагу? На цю тему у мене є окрема стаття, де я роблю огляд вітамінно-мінеральних комплексів , Яким довіряю. У цій статті я також розповім, чому далеко не всі аптечні вітамінні комплекси хороші. У чому різниця синтетичних і натуральних вітамінів?

Також у мене є цікава стаття на тему вітамінів під назвою «Кольорова тарілка» , Де я ще раз пояснюю: як важливо щодня включати в свій раціон різноманітну їжу, що містить ті чи інші вітаміни і мінерали.

Раджу ще глянути мою зведену таблицю по темі: «Яких вітамінів Вам не вистачає» . Тут цікаво, за симптомами, можна визначити, на які продукти Вам варто «налягати», щоб заповнити відсутні Вашому організму нутрієнти.

Підводячи короткий підсумок статті, дам маленький рада. Вибирайте продукти, які приносять лише користь Вашому організму. Не витрачайте власні гроші на їжу, яка Вам буде завдавати шкоди. Таким чином, побічно, Ви оплачуєте свої прийдешні хвороби. Навчіться не просто є, а правильно харчуватися!

З любов'ю, і вірою в кожного з Вас!

Яка роль мінералів?
Чому всі необхідні вітаміни і мінерали на сьогодні отримати з їжі неможливо?
Що таке Вітаміни?
Яка роль вітамінів?
Яка роль мінералів?
Хто з Вас подужає з'їсти такий об'єм їжі в день?
Повсюдно багато суперечок на тему: чи потрібні вітаміни і мінерали в якості добавок до їжі у вигляді капсул або таблеток, або це занадто розкручений комерційний хід?
Питання лише в тому, ЯКІ комплекси вибрати, якого виробника віддати перевагу?
У чому різниця синтетичних і натуральних вітамінів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация