Вітаміни та їх роль в організмі з точки зору офіційної медицини

  1. Походження терміна "вітаміни"
  2. Авітаміноз і гіповітаміноз
  3. Водорозчинні та жиророзчинні вітаміни

Сайт надає довідкову інформацію виключно для ознайомлення. Діагностику та лікування захворювань потрібно проходити під наглядом фахівця. У всіх препаратів є протипоказання. Консультація фахівця обов'язкова!

Походження терміна "вітаміни"


Сама назва «вітаміни» можна вважати дещо застарілим. Не дивуйтеся, в ті далекі часи, коли вітаміни тільки були виявлені, вчені були впевнені в тому, що всі вони містять в собі з'єднання NH3, тому у цього слова і з'явилося закінчення «аміни». Але при подальшому вивченні вітамінів виявилося, що це дуже різноманітні речовини, як за дією на організм, так і за хімічним складом. Але назва вже міняти, звичайно ж, не стали.

Авітаміноз і гіповітаміноз


Без вітамінів організм жити не може. З цим не стане сперечатися ні одна людина. При тривалій нестачі одного або декількох вітамінів у людини розвивається стан під назвою авітаміноз . Характеризується цей стан гальмуванням обмінних процесів і ще численними порушеннями. Людське тіло не в змозі виробляти вітаміни (крім вітаміну К), таким чином, яким воно виробляє, наприклад, білки , жири , вуглеводи . Всі вітаміни ми з Вами отримуємо з їжі, ще деякі виробляються мікробами, що населяють наше тіло.
Якщо людина не правильно харчується і вітаміни не надходять в його організм в достатній кількості, а також при дисбактеріозі кишечника розвивається гіповітаміноз (це коли вітамінів трохи не вистачає). Важкі випадки гіповітамінозу призводять до розвитку авітамінозу, коли в організмі під впливом нестачі вітаміну або групи вітамінів починаються хворобливі процеси.
З вітамінів людський організм не становить нові тканини, вітаміни не можуть задовольнити потребу в енергії, але вони є життєво важливою складовою раціону кожної людини.

Водорозчинні та жиророзчинні вітаміни


Відповідно до класифікації вітамінів все вони діляться на водорозчинні та жиророзчинні вітаміни.
До водорозчинних належать вітамін С, група В, пантотенова кислота, фолат, біотин, ніацин. Такі вітаміни добре засвоюються організмом без присутності додаткових речовин.
До жиророзчинних відносяться вітаміни А, Е, Д і К. А ось для засвоєння цих вітамінів обов'язково наявність жирів у кишечнику.
Вітамін С дуже широко представлений в рослинній їжі. Найбільше вітаміну С в шипшині , Лимонах і смородині. Багата на вітамін С і пряна зелень. Кількість вітаміну С у квашеній капусті в кілька разів перевищує його вміст у свіжій.
Вітамін В1 (тіамін) присутній в вівсянці, гречці, а також в субпродуктах і пісній свинині. Багато цього вітаміну в житньому хлібі.
Вітамін В2 (рибофлавін) цим вітаміном багаті субпродукти. Трохи менше його в сметані, кефірі, сирі, сирі. Є цей вітамін і в житньому хлібі, і в злаках.
Вітамін В3 (пантотенова кислота) присутній в плодах і овочах, в хлібі. Але більше його в курячих яйцях. А найбільше вітаміну В3 в субпродуктах. Якщо з'їдати в день п'ятдесят грам печінки, то Ви задовольните потреби організму в цьому вітаміні.
Вітамін В6 (рибоксин). Його багато в печінці. У невеликих кількостях присутній в хлібі, злаках, м'ясі. Плоди та овочі практично не містять вітаміну В6.
Вітамін РР (ніацин). Найбільше його в твердих сирах. Але є вітамін РР і в субпродуктах, і в злаках, і в хлібі.
Вітамін В9 (фолієва кислота) в ста грамах печінки міститься денна норма цього вітаміну. Деяка кількість його є в петрушці і кропі .
Вітамін В12 (ціанкобаламін). Його досить багато в м'ясних і рибних продуктах, а також в будь-яких молочних продуктах.
Вітамін Н (біотин) міститься в яйцях, печінці, м'ясі. Трохи біотину є і в злаках.
Вітамін А (ретинол) присутній в достатній кількості в печінки , В тому числі і в печінці тріски. Багато ретинолу в жирних молочних продуктах. Отримати По-каротин (провітамін А) людина може і з рослинної їжі, пофарбованої в помаранчевий колір.
Вітамін Е присутній у всіх рослинних жирах. Але і в злаках його багато. Сорок грамів рослинного жиру в день повністю покривають потребу людини у вітаміні Е.
Вітамін Д є у вершковому маслі і яйцях, але в риб'ячому жирі його стільки, що однієї чайної ложки вистачає для задоволення добової норми вітаміну Д. В організмі у виробленні вітаміну Д беруть участь нирки і шкіра.
Вітамін До синтезується в кишечнику людини мікробами, які його населяють. В організмі буде достатньо цього вітаміну в тому випадку, якщо в нормі кишкова мікрофлора, а також досить надходження тварин або рослинних жирів.
сенс збалансованого харчування полягає в тому, щоб забезпечити організм всіма необхідними вітамінами. Якщо Ви харчуєтеся правильно, то Вам не знадобиться прийом БАД (Біологічно активних добавок) і тим більше прийом синтетичних вітамінів.


Автор: Пашков М.К. Координатор проекту по контенту.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация