Візи з Грузії в Росію в 2019 році: як отримати, скільки коштує

  1. Документи для оформлення візи
  2. Сучасний стан справ

Історія візових відносин між двома колишніми республіками Радянського Союзу бере свій початок в 2000 році. Саме тоді візовий режим став невід'ємною частиною російсько-грузинських зв'язків. Після розриву дипломатичних відносин між двома країнами в результаті конфлікту 2008 р в Тбілісі навіть немає російського дипломатичного представництва. Тому, функції оформлення візи з Грузії в Росію в 2019 році, може виконувати спеціалізований орган у складі дипломатичної місії країни, яка підтримує статус офіційного нейтралітету. В даному випадку це Секція Інтересів РФ при посольстві Швейцарської Республіки.

В даному випадку це Секція Інтересів РФ при посольстві Швейцарської Республіки

Документи для оформлення візи

В принципі, візова політика Російської Федерації мало відрізняється від своїх аналогів в міжнародній практиці В принципі, візова політика Російської Федерації мало відрізняється від своїх аналогів в міжнародній практиці. Це означає, що для в'їзду в країну необхідна наявність запрошення від її громадянина. Що стосується теми грузино-російських відносин, після їх деякої лібералізації в 2012 р, таке запрошення міг надсилати тільки близький родич, який проживає в Росії.

У 2019 р ситуація з отриманням візи для грузинських громадян в Росію спростилася.

Важливим моментом сьогодні є те, що громадянин Грузії може в'їхати в Росію на запрошення будь-якого російського громадянина, який зобов'язаний підтвердити дані про запрошеного їм людину.

Що стосується списку документів, що надаються для оформлення в'їзду в Росію, він базується на стандартному пакеті документів. Як зазначалося вище, для оформлення візи громадянам Грузії необхідно запрошення. Тому, свідоцтво, яке підтверджує ваше запрошення від російського громадянина, родича або роботодавця в разі оформлення робочої візи, є ключовим документом. Саме про нього слід подбати в першу чергу і тільки потім приступати до збору інших необхідних документів.

Базовий перелік документів:

  1. Закордонний паспорт, дійсний протягом мінімум півроку після виїзду з Росії. Він повинен містити мінімум 1 чисту сторінку для проставлення візових відміток.
  2. Докладні візові анкети, заповнені власноруч і містять всю необхідну інформацію про особу заявника на візу. Крім особистих даних в них містяться питання про фінансову спроможність, які, в свою чергу, необхідно підтвердити окремими документами.
  3. Фотографії, згідно з вимогами, що пред'являються до документальних фото.
  4. Медична страховка, оформлена за зразком міжнародних полісів.
  5. Довідка з місця роботи або виписка з банківського рахунку, що свідчить про вашу платоспроможність на час перебування в Росії.
  6. До додаткових документів, які пропонують надати грузинам, які бажають отримати візу, може ставитися додаткова медична довідка про відсутність ВІЛ (для візи терміном від 3 місяців), або документи, що підтверджують мету візиту в Росію. При цьому важливим моментом є їх оформлення на офіційному бланку.

Зібрані паперу для оформлення в'їзних документів можна самостійно надати в Секцію Інтересів Російської Федерації, або доручити це представникам туристичної фірми, якщо потрібна туристична віза. При подачі заявки на робочу візу, питання правильного оформлення документів можуть курирувати менеджери компанії, що запрошує працівника і зацікавленої в прискоренні процесу обробки візової заяви.

Стандартні терміни оформлення візи для громадян Грузії складають від 5 до 20 днів. Їх можна скоротити до триденного або одноденного терміну. В такому випадку оформлення візи коштує дорожче.

Сучасний стан справ

Фактично зміни, що полегшують оформлення для громадян Грузії російських віз, вступили в силу з 2019 року Фактично зміни, що полегшують оформлення для громадян Грузії російських віз, вступили в силу з 2019 року. Цьому передував ряд консультацій між дипломатичними відомствами обох країн. Повертаючись до історії питання, слід зауважити, що ініціатива виходила від грузин. У 2012 р тодішній президент Грузії М. Саакашвілі сприяв скасування візового режиму для росіян в односторонньому порядку. Це правило діяло для віз, що не перевищують 90 днів, і через рік було доповнено положенням про продовження терміну безвізового перебування в країні до 1 року.

У грудні 2015 зовнішньополітичне відомство РФ початок здійснення зустрічних заходів щодо лібералізації візового режиму. В першу чергу вони стосуються громадян, які здійснюють приватні поїздки. Адже тепер їм не потрібно доводити близьку спорідненість з стороною, що запрошує. Візи будь кратності і будь-якого типу в 2019 р оформляють всі бажаючі громадяни Грузії.

Статистика стверджує, що грузинським громадянам після спрощення процедури, тобто з початку 2019 року, було видано в 5 разів більше віз в Росію, ніж в аналогічному періоді минулого року. Більш того, серед російських офіційних осіб, включаючи вищі ешелони влади, висловлюються думки про скасування візового режиму з Грузією в найближчому майбутньому. Особливо оптимістично налаштовані експерти називають і приблизну дату цього - друга половина 2019 року. Однак слід зауважити, що спочатку країнам потрібно докласти зусиль з відновлення дипломатичних відносин, після чого можливе відкриття офіційних дипломатичних представництв.

У той же час багато експертів пов'язують ці кроки російського уряду з майбутньою скасуванням візового режиму для Грузії з боку Європейського Союзу. Головне зовнішньополітичне відомство Російської Федерації в своїй заяві відзначило, що в будь-якому випадку, незалежно від політичної ситуації, спрощення візових правил для громадян Грузії сприяє розширенню позитивних тенденцій у відносинах між двома країнами.

Схожі статті

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация