Візит глави «Придністров'я» до Великобританії. Що це було?

Наскільки це унікальний випадок?

До цієї історії чиновники невизнаного «Придністров'я» відвідували країни ЄС, але це відбувалося в рамках переговорів по врегулюванню конфлікту (наприклад, переговори у форматі 5 + 2 неодноразово проходили у Відні). До того ж до цього такі зустрічі проходили за участю молдавських посадових осіб.

«Відмінність цього разу в тому, що, судячи з усього, для молдавських переговорників, для молдавського Міністерства закордонних справ це було сюрпризом і вони в цьому участі не брали і про це не знали», - сказав Громадський директор кишинівського Інституту стратегічних ініціатив Владислав Кульмінскій .

Що сталося?

16 червня на сайті глави Придністров'я з'явилося повідомлення про те, що чиновники невизнаної республіки відвідали Великобританію, як стверджують в «ПМР», на запрошення Оксфордського союзу і британського МЗС.

Під час виступу в Оксфордському союзі Красносельський говорив про витоки державності «ПМР» і дозволив собі, наприклад, такі різкі висловлювання, як:

«Певні зовнішні сили руками Молдови та України навмисно створюють умови для дестабілізації і поступової« розморожування »конфлікту ... Ми, звичайно, доб'ємося незалежності, але вона повинна бути досягнута мирним шляхом».

Ми, звичайно, доб'ємося незалежності, але вона повинна бути досягнута мирним шляхом»

фото / facebook The Oxford Union

Також відбулася зустріч в посольстві Росії. Але найбільший резонанс викликав візит делегації «ПМР» на чолі з Красносельський в МЗС Британії, де гості зустрілися з Ніколою Поллітт, яка відповідає в міністерстві за Східну Європу і Центральну Азію.

На цій зустрічі, як то кажуть на сайті глави «ПМР»: «британські дипломати висловили підтримку позиції Президента ПМР ...».

Що говорить британська сторона?

У посольстві Великобританії наполягають на те, що підтримку позиції глави «ПМР" не висловлювали.

Посольство заявило, що візит був приватним і уточнило, що сама ця зустріч не означає, що Лондон визнає «Придністров'я».

Посол Великобританії в Молдові Люсія Ребекка Джойс наполягає , Що це для Лондона була можливість донести свою позицію.

«Придністровський конфлікт необхідно врегулювати з дотриманням принципу суверенітету і територіальної цілісності Молдови з наданням спеціального статусу Придністров'ю», - заявила Джойс.

Який був статус зустрічі в МЗС Британії?

«Нас зустріли в МЗС. Це було не десь поруч в кафе. Нехай це буде приватна зустріч в міністерстві закордонних справ Великобританії, якщо комусь від цього спокійніше », - заявив по приїзду Красносельський.

Британська сторона наполягає, що зустріч мала приватний характер і «не стала прецедентом».

«Це не було якимось офіційним візитом, який був організований з боку МЗС Великобританії, і зміни курсу Великобританії в тому числі і західних країн це не означає ... Я точно знаю, що дипломатичного скандалу серед офіційних осіб Великобританії, серед посольств Великобританії тут в республіці Молдова, викликати не хотів », - вважає Владислав Кульмінскій.

Як відреагувала влада Молдови?

У Кишиневі на цю історію відреагували болісно.

Спікер молдавського парламенту Андріан Канду назвав сам факт того, що чиновників Придністров'я взяли в Британському МЗС «грубим порушенням міжнародного права».

За словами заступник Міністра закордонних справ і євроінтеграції Молдови Ліліана Дарія історія мала негативний політичний ефект, а діячі «ПМР» використовують будь-яку трибуну «для пропаганди своїх сепаратистських ідей і введення в оману громадської думки».

А ось президент Ігор Додон про інцидент не висловлювався.

Яка роль Росії?

за даними російського видання «Коммерсант», посол РФ в Великобританії Олександр Яковенко особисто сприяв поїздці придністровської делегації до Сполученого Королівства.

«Я все-таки думаю, що, можливо, ці зустрічі були організовані в рамках якогось проекту, в рамках одного з проектів, який здійснюється посольством Великобританії і, можливо просто не до кінця були продумані всі наслідки того, до чого це призведе» , - говорить Владислав Кульмінскій.

Якими будуть наслідки?

Молдавська сторона застерегла британську від повторення таких історій, бо це підриває міжнародні домовленості щодо врегулювання конфлікту.

На думку Владислав Кульмінского цей скандал не призведе до змін в позиціях західних (і не тільки) країн щодо Придністров'я.

«Я думаю, що передумов для такої зміни курсу немає. Я думаю, що територіальна цілісність і суверенітет Молдови визнається всіма учасниками переговорних форматів, на всіх майданчиках, на всіх рівнях в тому числі, до речі, Російською Федерацією ».

Наскільки це унікальний випадок?
Що сталося?
Що говорить британська сторона?
Який був статус зустрічі в МЗС Британії?
Як відреагувала влада Молдови?
Яка роль Росії?
Якими будуть наслідки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация