Визначення режимів лазерної очищення мармуру і граніту від фарб, що застосовуються для графіті.

Автор: Чуріна Юлія, ГОУ ФМЛ № 30, 11 клас
Науковий керівник: Чикалов Ю. В. (СПб НДУ ІТМО)
джерело: Абітурієнт - Студент 2012 Автор: Чуріна Юлія, ГОУ ФМЛ № 30, 11 клас   Науковий керівник: Чикалов Ю // Матеріали IV щорічної конференції з міжнародною участю Санкт-Петербург, 13-14 квітня 2012 року - СПб .: Центр "Абітурієнт" СПбГЕТУ "ЛЕТІ", 2012. - 99 с.

Малюнки і написи, виконані в стилі графіті, стали звичним доповненням міського пейзажу. Дуже часто вони з'являється на архітектурних об'єктах, і це спотворює зовнішній вигляд міста. Традиційні методи очищення, що застосовуються сьогодні, такі як очищення під високим тиском або застосування хімічно-активних речовин, не відповідають вимогам щодо якості і недостатньо екологічні. Одним з новаторських методів очищення поверхонь є лазерне очищення. Раніше автором була встановлена ​​можливість застосування методу лазерної очищення для видалення графіті. Метою ж даної роботи є визначення режимів очищення мармурових і гранітних поверхонь, як найбільш поширених матеріалів, що застосовуються для облицювання архітектурних об'єктів, що становлять художню або історичну цінність.

Для очищення поверхонь від графіті застосовувалися методи сухого та вологого лазерної очищення, а також досліджувалися можливості методу лазерної очищення із застосуванням хімічно активних речовин (розчинників). Експерименти проводилися в лабораторії Лазерної очищення на базі кафедри ЛТіЕП СПбНІУ ИТМО . В експериментах використовувалися волоконний імпульсний иттербиевой лазер " Міні-маркер 2 ", Скануючий ПО SinMark v2.5, мікроскоп-спектрофотометр МСФО-К, мікроінтерферометр МИИ-4М, вимірювач потужності Gentec Solo2.

Були проведені експерименти по визначенню оптичних властивостей фарб, використовуваних для графіті, і матеріалів підкладок. В ході цих експериментів були знайдені коефіцієнти пропускання і відбиття, поглинальна здатність, коефіцієнт поглинання і товщини шарів фарби. Отримані оптичні параметри дозволяють раціонально підійти до підбору режиму лазерної очищення. Також визначалися режими очищення полірованих каменів від різних фарб. Встановлено, що вологе очищення знижує необхідну потужність випромінювання і покращує результати очищення. Застосування комбінованого способу очищення в деяких випадках дозволило добитися кращих результатів.

В роботі було встановлено, що з поверхонь полірованого мармуру і граніту можливо видаляти графіті без ушкодження полірування. Тому в подальших експериментах слід розширювати спектр досліджуваних поверхонь і фарб. При очікуваному істотному зниженні вартості лазерів очищення від графіті з їх допомогою цілком може стати економічно доцільною.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация