Візовий режим з Росією або в'їзд за біометричними паспортами: останні заяви в Україні та РФ

В Україні нова хвиля обговорень про необхідність ввести візовий режим з Росією

Політики і чиновники час від часу піднімають це питання ще з початку військової агресії Москви. НВ розбирає всі подробиці останніх заяв

Ініціатива Народного Фронту і сумніви БПП

Остання хвиля обговорень необхідності запровадження віз для росіян піднялася після того як глава парламентської фракції Народний фронт Максим Бурбак 12 квітня закликав Раду внести до порядку денного відповідний законопроект.

"Після того, як був проголосований безвіз для українців, ми повинні ввести візовий режим для громадян Російської Федерації. І це убезпечить Європу від навали російських шпигунів", - заявив, зокрема, Бурбак.

Однак 22 травня стало відомо, що більшість членів найчисленнішої фракції в парламенті - Блоку Петра Порошенка - не підтримали цю ініціативу. Про це повідомив ЗМІ заступник голови фракції Олексій Гончаренко.

"Сьогодні звучали думки. Більшість висловлювалася проти такої ініціативи їхніх колег, які озвучували (свою позицію з цього питання - ред.). Але ніяких рішень ми не ухвалювали", - заявив він.

Зокрема, Гончаренко зазначив, що нардепи висловлювали сумніви в реалізації візового режиму з РФ у зв'язку з тим, що Україна не контролює ділянку спільного кордону.

Крім того, найбільш ймовірно, що після введення візового режиму для громадян РФ Росія теж введе візи для українських громадян. Через це доведеться відкрити консульські відділення в обласних центрах, де утворюються великі черги.

Крім того, проти візового режиму з Росією неодноразово висловлювався нардеп від БПП Рефат Чубаров, на думку якого, це негативно відіб'ється на українцях в окупованому Криму.

У той же час, нардеп від БПП Мустафа Джемілєв 23 травня висловив думку, що через окупований Крим материкову частину України відвідують тільки громадяни з українськими паспортами, на яких візовий режим не поширюватиметься.

"Є, звичайно, неприємні моменти, наші працівники, які працюють в Росії, але з цього боку у нас війна. Тому доведеться рахуватися з певними вадами", - зазначив він.

Мустафа Джемілєв коментує можливе введення візового режиму з РФ з 2 хвилини 38 секунди

Позиція МЗС України

31 травня спікер МЗС Мар'яна Беца запевнила, що у відомстві готові до введення візового режиму з Росією, якщо відповідне рішення буде прийнято.

У той же час, Беца зазначила, що це питання є надзвичайно складним і слід враховувати, що в РФ на даний час знаходяться близько 3-4 мільйонів громадян України. Вона також додала, що введення візового режиму може відбитися на мешканцях Криму, якщо Росія введе заходи у відповідь.

"Тобто, як тоді буде діяти в'їзд на територію Криму, якщо Росія введе дзеркальні заходи - візовий режим? Це ж все-таки наша територія, ми ж не будемо в'їжджати туди за візами", - сказала вона.

Беца також нагадала про неконтрольоване ділянці кордону з РФ, "через який Росія продовжує поставляти зброю, найманців і техніку на непідконтрольну територію".

8 червня про готовність МЗС до введення візового режиму з Росією заявив також міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Павло Клімкін та Мар'яна Беца заявляли про готовність МЗС до введення візового режиму з Росією / Фото EPA, @Mariana_Betsa, колаж НВ Павло Клімкін та Мар'яна Беца заявляли про готовність МЗС до введення візового режиму з Росією / Фото EPA, @Mariana_Betsa, колаж НВ

Він також додав, що введення візового режиму недостатньо для контролю тих, хто прибуває з РФ. На його думку, для цього необхідно впровадити режим в'їзду за біометричними паспортами.

Клімкін припустив, що в разі введення візового режиму з Росією Кремль спробує нав'язати 3 млн громадян України, які перебувають на території РФ, обов'язкове російське громадянство.

11 червня Мар'яна Беца заявила, що МЗС підтримує введення віз з Росією.

"В цілому, ми підтримуємо і вважаємо, що навіть віз буде недостатньо для контролю на кордоні .... Можливо, в майбутньому, в широкій перспективі, буде введення в'їзду виключно за біометричними паспортами з візами, з реєстрацією в міграційних службах, як це в тієї ж РФ, де потрібно протягом трьох днів зареєструватися ", - сказала вона.

12 червня Павло Клімкін розповів ЗМІ про можливу альтернативу візового режиму - системі попереднього інформування громадян Росії про намір відвідати Україну. Він також зазначив, що необхідно перейти на в'їзд в Україну за біометричними паспортами.

За його словами, після політичного рішення про створення системи на її розробку необхідно витратити кілька місяців, після чого її потрібно буде протестувати.

Крім того, Клімкін наголосив, що головне - зберігати контроль на кордоні.

"Наша мета повинна бути простою - закрити кордон, але таким способом, щоб це був не політичний заклик, а щоб кордон був закритий і щоб це не зашкодило українцям", - пояснив глава МЗС.

Турчинов і Петренко: питання перезріло

1 червня секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов висловився за введення візового режиму з РФ.

"Я вважаю, що це питання не просто назріло, а перезріло. Його необхідно реалізувати якнайшвидше - тим краще для країни", - підкреслив глава РНБО.

Фото: Олександр Медведєв Фото: Олександр Медведєв

За його словами, на сході України необхідно вибудовувати кордон, "яка захистить цивілізацію від агресії Російської Федерації, від проникнення гібридних провокаційних технологій РФ на Захід".

Турчинов також висловив думку, що такий захист може бути історичною місією України.

Про актуальність введення візового режиму з Росією 1 червня заявляв також міністр юстиції України Павло Петренко.

Про актуальність введення візового режиму з Росією 1 червня заявляв також міністр юстиції України Павло Петренко

"Я думаю, що це питання актуальне і він, як сказав секретар РНБО, навіть вже перезріло", - відзначав він.

Петренко також підкреслив, що юридичний механізм введення візового режиму з Росією абсолютно готовий і "це технічний процес", який буде швидко запущений в разі прийняття відповідного політичного рішення.

Грицак: безвізовий в'їзд тільки для росіян з біометричними паспортами

За безвізовий в'їзд росіян в Україні тільки за біометричними паспортами 1 червня висловлювався також глава СБУ Василь Грицак.

"У нас є можливість з 11 червня фактично відвідувати (без віз - ред.) Європу за біометричними паспортами. Чому не зробити таким чином, щоб громадяни, як мінімум, Російської Федерації могли в'їжджати сюди тільки по аналогічним документам ... такий захід на даному етапі могла б бути прийнята ", - відзначав він.

Фото: прес-служба АП Фото: прес-служба АП

Глава СБУ також нагадав про погрози з боку російських спецслужб, яким піддаються громадяни України, які відвідують Росію у приватних справах або з метою влаштування на роботу в цій країні.

За його словами, нерідкі випадки спроб вербування відвідують РФ українців з боку російських спецслужб, причому вони здійснюються як шляхом застосування психологічного, так і фізичного тиску.

Коментарі Росії: відморожу вуха на зло бабусі

22 травня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи заяви глави фракції Народного фронту в Раді Максима Бурбака про введення візового режиму з Росією, висловив сумнів, що відповідний законопроект буде розглянутий.

Він також заявив, що говорити про заходи у відповідь поки рано, але в разі прийняття Україною такого рішення воно негативно відіб'ється на самих українцях.

Фото EPA, колаж НВ Фото EPA, колаж НВ

"Це знову ж з розряду" відморожу вуха на зло бабусі ". Нічого більше. Ви знаєте, наскільки такий крок може вдарити по інтересам самих українців. Складно буде переоцінити, напевно, негативний ефект для самих жителів України", - заявив Пєсков.

6 червня м іністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Москва готова дзеркально відповісти, якщо Україна введе візовий режим для громадян Росії.

"Ми ніяких чорних списків не ведемо проти українців, але, якщо буде візовий режим, то ми відповімо візовим режимом", - сказав Лавров.

При цьому глава МЗС РФ висловив стурбованість через рішення Києва заборонити в'їзд російським артистам і ввести санкції проти російських компаній. "Ну і як ви думаєте, ми повинні просто так все це ковтайте і не відповідати взаємністю?", - додав він.

НВ

Тобто, як тоді буде діяти в'їзд на територію Криму, якщо Росія введе дзеркальні заходи - візовий режим?
Ну і як ви думаєте, ми повинні просто так все це ковтайте і не відповідати взаємністю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация