Вкладники «Приватбанку» можуть видихнути - законопроект Порошенко щодо захисту їхніх вкладів прийнятий

Шаповалов голосував за те, щоб ми заплатили вкладникам «Привату», Єгор Соболєв - проти   Народні депутати дуже дружно проголосували за законопроект №5553, який гарантує вкладникам «Приватбанку» особливі привілеї по виплаті грошових коштів, покладених на депозити

Шаповалов голосував за те, щоб ми заплатили вкладникам «Привату», Єгор Соболєв - проти

Народні депутати дуже дружно проголосували за законопроект №5553, який гарантує вкладникам «Приватбанку» особливі привілеї по виплаті грошових коштів, покладених на депозити. Законопроект прийнятий в цілому. За нього проголосували 276 депутатів. Автор законопроекту - Президент Порошенко.

Законопроектом Президента передбачено внесення змін до ст. 57 ЗУ «Про банки и банківську діяльність». Йдеться про додаткові гарантії для вкладників державних банків (в тому числі, і «Приватбанку», офіційна процедура зміни форми власності завершена).

Відповідно до президентського законопроекту, держава бере на себе додаткові зобов'язання щодо забезпечення виплат фізичним особам-вкладникам «Приватбанку» тієї частини їх вкладу, яка перевищує 200 тис. Грн. Нагадаємо, виплата вкладів в розмірі до 200 тис. Грн. вже гарантована ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Таким чином, суму до 200 тис. Грн. повертають по ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а решта - за новою редакцією Закону України «Про банки и банківську діяльність». Відповідно, держава гарантує клієнтам «Приватбанку» повернення 100% вкладу.

До цього держава гарантувала повернення 100% суми вкладу тільки вкладникам державного «Ощадбанку». Клієнти інших державних банків ( «Укрексімбанк», «Укргазбанк») мали гарантії на загальних підставах - повернення суми, що не перевищує 200 тис. Грн.

Для вкладників «Приватбанку» ухвалення президентського закону - хороша новина. Разом з тим заступник глави Нацбанку Олег Чурій в інтерв'ю «Укрінформу» вже заявив, що за підрахунками НБУ, кожному українцю націоналізація «Приватбанку» обійдеться в 3 тисячі гривень.

«Кожному націоналізація коштує три Тисячі гривень», - сказав чиновник.

Одночасно з цим аналітичний відділ YouControl вказує на відстрочені ризики від ухвалення президентського законопроекту про особливі гарантії для вкладників державних банків. Аналітики вказують, що це, в першу чергу, порушення принципів конкуренції на банківському ринку, так як державні банки, завдяки преференцій від влади, проведеним на законодавчому рівні, отримують особливі гарантії для своїх клієнтів.

Головне науково-експертне управління, даючи висновок по законопроекту №5553, також вказало на потенційні ризики для конкуренції в банківському середовищі, які можуть виникнути після прийняття президентського законопроекту.

Незважаючи на очевидне порушення принципів добросовісної конкуренції, нардепи дуже дружно проголосували за президентський законопроект. «Економічна правда» наводить статистику YouControl, яка, цілком імовірно, пояснює причину такого злагодженого голосування.

За даними YouControl, з 250-ти нардепів, які задекларували депозитні вклади, 88 зберігають їх в «Приватбанку». Загальна сума нардепівських вкладів, що зберігаються в «Приватбанку», становить 226,5 млн. Грн. Більше зберігається тільки в державному «Ощадбанку» - 312,6 млн. Грн.

Залишилося повідомити, як голосували за президентський законопроект кременчуцькі народні депутати. Юрій Шаповалов обидва рази голосував за. Костянтин Жеваго обидва рази не голосував.

Показово поведінка двох тезок - нардепів Соболєва. Сергій Соболєв з «Батьківщини» явно метався - спершу проголосував проти, але в остаточному варіанті голосував за президентський законопроект. А ось Єгор Соболєв обидва рази голосував проти. На своїй сторінці в Фейсбук він так пояснив причини свого голосування:

- Я голосував проти Пропозиції Визнати державу відповідальною за повернення грошей з Приватбанку.

Як житель цієї країни, я сам маю рахунок в цьом банку. Поза ньом більше 20 тисяч гривень. Старався відкласті на свята.

Як народний депутат, я Одразу после избрания до Парламенту звернув до національного банку та Генеральної прокуратури з Вимогами Зупинити Виведення грошей з Приватбанку. Одна з компаний, через якові це робілося, називається "Бонні и Клайд".

Три Генпрокурора разом з головою НБУ Валерією Гонтарєвою два роки мовчки спостерігалі за такими операціямі. Тепер за це пропопонують Заплатити всьому суспільству.

У национального банку були и залішаються возможности підтрімуваті проблемні Системні банки. Вклади до 200 тисяч гривень ма ють повертатіся людям з будь-которого банку. Так само ми ще Минулого року оззброїлі Генпрокуратуру спеціальнім законом про право забіраті майно власніків банків, Які стали несплатоспроможнімі.

Альо поки на посадах Залишайся нінішнє керівництво Опис НБУ и ГПУ, має заплатити за дерібан будемо только ми з Вами.

Я голосував и буду голосувати проти такой політики.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация