Влада Литовченко розповіла про Буллінг в школі

Публікація виходить в рамках спільного соціально-просвітницького проекту "СТОП ШКІЛЬНИЙ ТЕРРОР!" Українського інституту дослідження екстремізму та сайту "Сегодня", спрямованого на профілактику і протидію Буллінг в школах.

"З проблемою буллінг я стикалася особисто в шкільні роки. Тоді мені здавалося, що весь світ налаштований проти мене. Я завжди була неординарною дівчинкою, бездоганно навчалася, намагалася добре себе вести, була досить високою, з товстою косою. І мої однокласники весь час мене провокували на негативні прояви. щоб десь мене підставити, або я прокололася, щоб моє життя відмінниці мені не здавалося ідеальної.
Так, коли в підлітковому віці почали проявлятися якісь форми жіночої краси, дівчата мене цькували, говорили, що я занадто висока. Мене називали "фанерою", "білою міллю".

Я народилася в містечку Київської області і мене називали "селючкой". Я їздила в школу з Броварів, і це прізвисько за мною надовго було закріплено. Мені було дуже боляче і прикро, я страждала. І я пам'ятаю, як в 6-му класі я попросила, щоб батьки перевели мене в іншу школу. Тому що більше не могла терпіти цькування. Але, провчившись тиждень в новій школі в Броварах, я зрозуміла, що сумую за старою школі, і навіть за однокласниками, яким я згодна була прощати образи. І я вирішила повернутися, але тоді прийняла рішення, що я більше ніколи не буду такою м'якою і буду відстоювати свої права. Перше правило і рада дітям - не бійтеся відстоювати свої права. Радьтеся з учителями, батьками, старшими друзями, як вести себе в тій чи іншій ситуації. І не треба закриватися в собі і думати, що весь світ налаштований проти вас. Повірте, багато людей стикаються з цією проблемою.

Публікація виходить в рамках спільного соціально-просвітницького проекту СТОП ШКІЛЬНИЙ ТЕРРОР

Влада Литовченко

Фото Костянтина Ревуцького

Коли я почала в класі говорити: "Не говори цього", "Я не така", "Будь ласка до мене цього не застосовуй", то ставлення до мене змінилося. Але я потім спостерігала, що знайшли інших жертв, і зрозуміла, що психологічне насильство стосується людей неформатних. Тих, хто є прикладом: хто добре вчиться, красивий, добре поводиться. Ті, хто не можуть досягти ваших успіхів через небажання вчитися або займатися спортом, - це лінь і заздрість. Не бійтеся давати відсіч, а не замикайтеся в цій проблемі, повідомте обов'язково батькам, вчителям, і нехай ця проблема вас не стосується. Вірте в себе. Ніхто не має права на психологічне або фізичне насильство по відношенню до будь-якій людині! "

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация