Влада і її вплив на людину

Вчені довели, що, чим вищий пост займають люди, тим критичніше вони починають ставитися до оточуючих Вчені довели, що, чим вищий пост займають люди, тим критичніше вони починають ставитися до оточуючих. При цьому рівень їх самокритики різко скорочується. Ось через що знаходяться у владі люди так легко йдуть на вчинення аморальних вчинків, а то і злочинів.

"Згідно з отриманими в ході нашого дослідження даними, влада і вплив можуть викликати у людини розрив зв'язків між оцінкою людей і самооцінкою, - говорить співавтор дослідження Адам Галінськи, професор Школи Келлога при Північно-Західному університеті. - Люди стають більш вимогливими і жорсткими до інших і проявляють куди менше вимогливості до самих себе ".

Автори дослідження вирішили проаналізувати моральний вибір, який був зроблений в різних обставинах людьми у владі. Вчені розділили учасників експерименту на виконавців різних ролей. Хтось був "прем'єр-міністром", а хтось "простим службовцям". Потім автори дослідження попросили всіх учасників прийняти рішення, що зачіпають питання моралі. Рішення стосувалися таких наболілих тем, як правила дорожнього руху, податки і вкрадене майно. Далі кожен повинен був оцінити не тільки своє рішення, але і вчинки інших людей.

"Прем'єр-міністри" куди більш строго судили інших, зате до себе проявляли значно меншу вимогливість. А "цивільні службовці", навпаки, були більш вимогливими до себе.

Втім, ми навряд чи здивуємося результатами цих експериментів, опублікованих в журналі Psychological Science. Про розкладницькому вплив влади люди говорять ще з часів появи перших призначаються начальників і підлеглих. Тепер же цей феномен був підтверджений наукою.

Читати в Яндекс.Новости Читати в Яндекс.Дзен

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация