Власник "Гала-Радіо" відсудив у України 9 мільйонів доларів

  1. Орфографічна помилка в тексті:

29 березня 2011, 15:09 Переглядів: 29 березня 2011, 15:09 Переглядів:   Корупція в Україні не дає нормально працювати навіть радіостанціям, фото Андрій Товстиженко, ZN

Корупція в Україні не дає нормально працювати навіть радіостанціям, фото Андрій Товстиженко, ZN.UA.

Відповідно до рішення трибуналу Україна повинна виплатити Д.Леміру 8 млн 717 тис. 850 дол. основного штрафу і 750 тис. дол. в якості компенсації витрат позивача на ведення справи, повідомляє ZN.UA .

Відносини американського інвестора Дж.Леміра і України мають давню історію. Добився того, що його радіостанція посідала 1-2 місця в рейтингу найбільш популярних FM-радіостанцій Києва і намагався легально розвивати всеукраїнську мережу, Дж.Лемір зіткнувся з незаконним, як йому здавалося, протидією безлічі державних органів не тільки при виділенні частот в області радіомовлення, але і при веденні звичайної господарської діяльності. У зв'язку з цим, вважаючи свої права порушеними, ще у вересні 2006 року він звернувся до ICSID на підставі двосторонньої угоди між Україною та США "Про заохочення та взаємний захист іноземних інвестицій" та багатосторонньої Конвенції про порядок вирішення спорів між державами та іноземними особами, учасницею яких є Україна.

Це не перше звернення з позовом до України. У 2000 році розгляд суперечки в тому ж центрі закінчився підписанням мирової угоди. З боку України цю угоду підписав віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко .

На думку Дж.Леміра, Україна не виконала умови мирової угоди, продовжуючи порушувати норми двосторонньої угоди "Про заохочення та взаємний захист іноземних інвестицій". Так, наприклад, за шість років "Гала Радіо" близько 200 разів брало участь у конкурсах на отримання частот, оголошених Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. При цьому за весь період "Гала Радіо" вдалося отримати лише одну ліцензію. У той же час основні конкуренти отримали кожен від 38 до 56 ліцензій.

Допитавши десятки свідків і вивчивши сотні документів, трибунал у двох своїх рішеннях - попередньому, винесеному 14 січня 2010 року і остаточному (107 стор.) - зафіксував ряд моментів: "Україна діяла з кричущою неповагою, порушуючи діючі правила проведення конкурсів", (що стосуються отримання ліцензій на радіомовлення - ред.). Зокрема, суд встановив, що тільки президент України двічі втручався в роботу Нацради з питань телебачення і радіомовлення, спрямовуючи на його адресу доручення видати ліцензію радіостанції, що належить його політичному союзнику депутату Деркачу.

Що стосується витрат, які сторони заявили до відшкодування на випадок перемоги, то Дж.Лемір витратив на юридичних консультантів 1 млн 042 тис. 950 дол., А Україна витратила у 4,2 рази більше - 4, 37 млн ​​дол. (В тому числі 3 млн 042 тис. 206 дол. на міжнародних консультантів і 1 млн 330 тис. 038 дол. на українських).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Власник" Гала-Радіо "відсудив у України 9 мільйонів доларів". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация