ВМФ України врятують американські ракети

Американська зброя здатне врятувати морську торгівлю України

Американська зброя здатне врятувати морську торгівлю України

Під час обговорення військово-технічної допомоги Сполучених Штатів України в контексті агресії Росії, все велику увагу приділяють протитанковим ракета м Javelin. На початку весни поточного року Держдепартамент США схвалив надання цього потужного зброї українцям. Це не дивно, так як сухопутні війська нашої країни зазнають основний тягар протистоянь, а також повинні надалі стримувати російську агресію. Однак, сьогодні прийшов час починати дискусію про потреби інших підрозділів Збройних Сил України, з огляду на виклики, що стоять перед ними. , Інформує.

Про це повідомляє Foreign Ukraine.

Зокрема, ситуація на українському військово-морському флоті близька до катастрофічної. Окупація Російською Федерацією Криму в 2014 році вкрай негативно вплинула на обороноздатність ВМС України, оскільки майже 80% флоту було втрачено через захоплення і відвертої крадіжки. Фактично 4 корвета ( «Луцьк», «Хмельницький», «Тернопіль», «Придніпров'я»), 2 тральщика ( «Чернігів» та «Черкаси»), великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» і підводний човен «Запоріжжя» були захоплені російськими військами . Україна також втратила в Криму наземні комплекси, які були озброєні протикорабельними ракетами «Терміт». Крім того, російські окупанти захопили і ніколи не повернуть 15 допоміжних суден.

Читайте: США оприлюднили перший пакет нових антиросійських санкцій

Нагальні потреби ВМС України можуть бути заповнені за рахунок переданих до Києва старих кораблів з країн Заходу, які виведені з експлуатації. Насправді, час від часу ця ідея висловлюється деякими американськими експертами. Уряд США, зокрема, готове надати Військово-морського флоту України два корабля прибережної охорони класу «Острів». Вони, на відміну від українських артилерійських катерів класу «Гюрза-М», мають кращу мореплавство і автономію. Втім, тільки передача судів може частково вирішити проблеми, з якими стикається сьогодні український флот. Головне питання залишається невирішеним: як українському флоту протидіяти спробам Російської Федерації використовувати своє домінування на Чорному морі для подальшої агресії?

сьогодні ВМФ Україна не в змозі належним чином протидіяти можливим спробам Чорноморського флоту Росії здійснити амфібіческую десантну операцію. В цьому аспекті необхідно нагадати, що в 2014-2015 роках, Служба безпеки України розкрила спробу створити так звану сепаратистську «Бессарабську Народну Республіку». Це вигадане держава повинні були заснувати на територіях південній частині Одеської області. У разі встановлення цього незаконного псевдодержави, Чорноморський флот Росії мав би можливість вільно висадити необхідні війська і підтримувати морські лінії зв'язку з новим квазіформірованіем, що межує із Західною Україною і неподалік окупованого Криму. Україна в такому випадку не змогла б уникнути таких непередбачених обставин, оскільки Військово-Морський флот не має необхідних протикорабельних можливостей для знищення бойових і десантних суден противника.

Незважаючи на те, що Україна розробляє свою власну протикорабельну крилату ракету «Нептун», перший публічний випробування якої відбулося в кінці січня 2018 року, морські ризики і загрози для України все ще залишаються дуже високими. Крім того, мова йде про кількість ракет «Нептун», які Україна зможе придбати щорічно для своїх військово-морських сил, оскільки весь бюджет на модернізацію і закупівлю обладнання ВМС становить всього $ 600 млн в цьому фінансовому році.

Читайте: Французька компанія поставляє технології російському флоту в обхід санкцій, - Злий одесит

Таким чином, необхідно терміново почати діалог про можливість передачі Україні американських протикорабельних ракет Harpoon з необхідним обладнанням для системи управління і обміну даними. Військовий бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає виділення до $ 200 млн для посилення оборонних можливостей України, включаючи можливість використання цих коштів на придбання прибережних радарів, тральщиків і кораблів. Цей документ відображає зміну парадигми мислення в Пентагоні і усвідомлення вразливості України до морським загрозам.

ВМС США в даний час розробляють нове покоління протикорабельних ракет (LRASM, Tomahawk і SM-6), які мають набагато більшу дальність польоту, ніж нинішня протикорабельна ракета Harpoon. Незважаючи на закритість Чорного моря, українському флоту буде досить розгорнути останню модифікацію ракети Harpoon Block II RE +, дальність польоту якої до 250 км. Тому передача Україні таких протикорабельних ракет і устаткування не тільки усувають значні прогалини в оборонних можливостях, але і допоможуть забезпечити безпеку морської торгівлі, від якої критично залежить економіка України. Цей крок дозволить Сполученим Штатам негайно вирішити кілька важливих завдань в Чорноморському регіоні. Особливо зараз, коли присутність США в даному регіоні мінімальне за останні 100 років (всього 283 кораблі). Посилення обороноздатності українського флоту скоротить потребу в такому присутності. Крім того, зміцнення протикорабельної складника українських збройних сил зробить їх флот дійсно важливим компонентом в загальному Чорноморському флоті країн-членів НАТО, створення якого обговорюється протягом багатьох років.


Головне питання залишається невирішеним: як українському флоту протидіяти спробам Російської Федерації використовувати своє домінування на Чорному морі для подальшої агресії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация