Внески до фонду ОМС для безробітних

Який готується в кабінетах МОЗ спільно з Федеральним фондом обов'язкового медичного страхування законопроект змусить зайнятих в тіньовому секторі економіки і позбулися роботи громадян сплачувати страхові внески самостійно.

Який готується в кабінетах МОЗ спільно з Федеральним фондом обов'язкового медичного страхування законопроект змусить зайнятих в тіньовому секторі економіки і позбулися роботи громадян сплачувати страхові внески самостійно

Згідно з озвученою у вівторок інформації, незабаром в Росії внески до фонду ОМС стануть обов'язковими до сплати для безробітних і працездатних громадян, які отримують заробітну плату «в конверті». За підрахунками відомств, тіньовий сектор російської економіки об'єднує близько 15 млн росіян, які не забезпечують наповнюваність страхових медичних фондів держави і регіонів. Витрати на соцзабезпечення, включаючи обов'язкове медичне страхування, сьогодні несуть регіональні бюджети, що викликає певні труднощі при виконанні державних і муніципальних програм. Чиновники мають намір викорінити практику повного відходу від виплати податків «тіньовиками», зобов'язавши їх нести фінансову відповідальність за медичне обслуговування за державний рахунок.

За задумом МОЗ, внески до фонду ОМС безробітні будуть робити на підставі нового закону, проект якого сьогодні доопрацьовується перед подальшим відправленням на розгляд урядом. Документ вже підтримали представники Мінпраці, відзначили необхідність доопрацювати механізм реалізації планів. Основну ідею ініціатори змін почерпнули з білоруського законодавства, де працездатне населення, що не працевлаштоване офіційно, зобов'язана оплачувати внески на власне соцзабезпечення. Аналогічний механізм планується впровадити і в Росії, де мільйони громадян продовжують йти від виконання конституційних обов'язків - оплати відповідних внесків до різних фондів і відрахування податків.

Передбачається, що розмір таких внесків до фонду ОМС складе 12 тисяч рублів на рік, що навіть для безробітних виявиться цілком «підйомної» сумою. Рівне тільки коштів витрачається на кожного росіянина, який досяг повнолітнього віку, щорічно. Новий законопроект виключає вимоги із виплати внесків за ОМС щодо пільгових категорій - пенсіонерів, інвалідів, неповнолітніх дітей. Також звільненню від примусових щорічних виплат підлягають студенти і офіційно зареєстровані в центрах зайнятості населення безробітні. Розгляд ініціативи МОЗ і ФФОМС відбудеться після внесення змін до проекту документа, продиктованих додатковими пропозиціями Мінпраці.

Андрій Александров

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация