Внутрішня і зовнішня політика США в 60-70-х роках

Внутрішня політика Кеннеді. Внутрішня і зовнішня політика США в 60-70-х роках. Джон Ф. Кеннеді. Вбивство президента Кеннеді. Президент Джонсон. Політика республіканців. "Вотергейтський скандал". США в період президентства Дж. Картера. Період розрядки 60-70х

Внутрішня і зовнішня політика США в 60-70-х роках. На президентських виборах 1960 багато року з мінімальною перевагою переміг кандидат від Демократичної партії Джон Ф. Кеннеді. Кеннеді був наймолодшим президентом за всю історію США (1961-1963 рр.).


Він першим із президентів в повному масштабі став активно залучати для вироблення політичних рішень вчених-політологів, створюючи з них так звані мозкові трести. Доктрина «гнучкого реагування» у відносинах з Радянським Союзом дозволила по-іншому подивитися на головного суперника і почати переговори з багатьох міжнародних проблем.

Президент Кеннеді був одним з ініціаторів проведення курсу на ядерне роззброєння. Він твердо стояв за збереження основ конституційного ладу США, зокрема з питання зрівнювання цивільних прав чорношкірого меншини країни.

Адміністрація Кеннеді створила систему медичного забезпечення людей похилого віку, поліпшення державного утворення, проведення активних досліджень в космосі, надання допомоги країнам, що розвиваються.
Після вбивства президента Кеннеді пост президента, згідно з Конституцією США, зайняв віце-президент Ліндон Джонсон. Він переміг на виборах 1964 р ставши президентом США. Його політика була суперечливою і непослідовною. У 1964 р США розширили свою військову присутність у В'єтнамі до повномасштабної агресії. У другій половині 60-х років в США посилилася боротьба негритянського населення за громадянські права. Ідейним лідером і натхненником цієї боротьби став Мартін Лютер Кінг.

Президент Джонсон проголосив програму боротьби з бідністю, підписав акт про громадянські права, який забороняє сегрегацію та расову дискримінацію кольорових американців, перш за все негритянського населення.

У 1968 р на хвилі антивоєнного руху президентом США був обраний кандидат від Республіканської партії Річард Ніксон (1969- 1974 гг.).

Політика республіканців. Період розрядки міжнародної напруженості. Президент Р. Ніксон розгорнув активну діяльність по припиненню війни у ​​В'єтнамі. Після довгих і важких переговорів в Парижі (1973 г.) було підписано угоду по війні у В'єтнамі. США виводили свої війська з В'єтнаму, але війна тривала ще до січня 1975 року і закінчилася повним розгромом проамериканського режиму в Південному В'єтнамі. Ще однією заслугою президента Р. Ніксона був початок переговорів з Радянським Союзом з проблеми ракетно-ядерних озброєнь, які завершилися підписанням договорів з протиракетної оборони (ПРО) і обмеження стратегічних озброєнь (ОСО-1) (1972 р).

У роки правління республіканської адміністрації настав прорив у відносинах між США і КНР. З 1972 р почалося відновлення перерваних ще в 1949 р дипломатичних відносин між двома країнами.

У 1972 р розгорівся «вотергейтський скандал»: журналістам стало відомо, що під час передвиборної кампанії люди з команди президента в штаб-квартирі демократів поставили підслуховуючі пристрої. В ході слідства з'ясувалося, що в цьому був замішаний переобраний на новий термін президент Р. Ніксон. Зрештою під загрозою імпічменту Р. Ніксон змушений був піти у відставку. Президентом США, згідно з Конституцією, до кінця терміну став віце-президент Джеральд Форд. На президентських виборах 1976 р переміг кандидат від Демократичної партії Джиммі Картер.

На президентських виборах 1976 р переміг кандидат від Демократичної партії Джиммі Картер


США в період президентства Дж. Картера. У другій половині 70-х років в США посилилися всі суперечності і проблеми, які виникли ще в попередній період. Падіння виробництва, інфляція і безробіття стали головними соціальними проблемами американського суспільства в цей період. Особливо болісно відбився на економіці США світова енергетична криза.

У зовнішній політиці США посилилася позиція прихильників жорсткого курсу. Почався період нової відкритої конфронтації між США та СРСР, пов'язаний з введенням радянських військ до Афганістану. США змушені були перервати свої відносини з Іраном після ісламської революції. Правління президента Дж. Картера виявилося найскладнішим за весь післявоєнний період.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация