Вобла - опис риби з фото; користь і шкода; харчова цінність і калорійність

  1. Чим відрізняється вобла від краснопірка, плотва та тарані?
  2. Риболовля на воблу
  3. Як вибрати?
  4. Корисні властивості
  5. Використання в кулінарії
  6. Як засолити?
  7. Як сушити?
  8. Як в'ялити?
  9. Де і як правильно зберігати в домашніх умовах, щоб не висохла?
  10. Шкода вобли і протипоказання

Вобла - риба, яка мешкає в Каспійському морі і відноситься до сімейства Коропові. У довжину рибки досягають приблизно 30 см. У стародавні час ця риба вважалася марною, тому її просто викидали. На сьогоднішній день найчастіше цю рибу засолюють і вживають, як закуску до пива.

Вобла відноситься до напівпрохідний рибі, яка виглядає наступним чином: у неї досить широке сплюснене з боків тіло. Риба покрита маленької лускою сірого кольору, на боках є плями біло-золотистого кольору (див. Фото). Часто воблу плутають з пліткою. До відмінних рис вобли відноситься наявність сріблястої райдужки навколо очей, а над зіницями знаходяться темні цятки.

Чим відрізняється вобла від краснопірка, плотва та тарані?

Вобла, краснопірка, плотва і тарань - це різновиди риб сімейства коропових. Незважаючи на зовнішню схожість, ці риби мають значні відмінності. Щоб з'ясувати, яка ж між ними різниця, пропонуємо вам прочитати інформацію з нашої статті.

  • Вобла є невеликою рибку, довжина тіла якої становить близько тридцяти сантиметрів. Плавці вобли мають сірий колір, а по краях знаходиться темна окантовка. На зиму тіло риби покривається товстим шаром слизу, яка захищає воблу від холоду. Місце проживання риби - переважно Каспійське море, але ближче до початку весни вобла мігрує в ріки. Перед початком икрометни періоду риба перестає приймати їжу і живе за рахунок накопичених за зиму жирів. Раціон вобли складають безхребетні тварини. З кінця травня до початку весни наступного року цю рибу неможливо виявити в річках, так як після метання ікри вона повертається в море.
  • Червоноперку ​​від інших видів риб відрізняє яскравий окрас. Тіло краснопірка має золотистий колір, а плавники відрізняються червоним відтінком. Очі мають помаранчеву райдужку. Найбільш насичений колір тіла і плавників мають більш дорослі різновиди красноперок. Житла риби - це Азовське, Чорне, Каспійське і Аральське моря. Також краснопірка може мешкати в штучних водоймах, вважаючи за краще місця з великою кількістю очерету. Вибравши місце для проживання, де підводна рослинність буде в достаток, ця риба не змінює його. Довжина тіла красноперки досягає сорока сантиметрів, але зазвичай зустрічаються екземпляри до двадцяти сантиметрів. Така риба не любить течії, тому вважає за краще нереститися в тихих заводях і водоймах, починаючи з травня і закінчуючи липнем.
  • Плотва відрізняється високою активністю протягом майже всього року. Цей різновид включає в себе безліч підвидів, серед яких - тарань, вобла і сорога. Зовнішнім виглядом плотва нагадує красноперку, але її забарвлення має менш насичений колір. Нижні плавники червоні, а хвостовий і спинний мають колір, наближений до коричневого. Спина плотви темна з синюватим відливом, а до черева колір переходить від жовтуватого до сріблястого. Раціон цієї риби становлять безхребетні тварини, а в юному віці - водорості. Нереститься плітка великими зграями, вважаючи за краще закриті водойми або затоки. На зимівлю риба опускається в глибокі ями, а її активність знижується до початку березня.
  • Тарань зовні дуже схожа на плотву і краснопірка, однак має відмінності. Плавці тарані відрізняються болотно-коричневим кольором, а тіло має золотистий окрас, який переходить в темний до спини. Плавці мають трохи більший розмір у порівнянні з іншими різновидами риб сімейства коропових. Розмір тарані в середньому становить тридцять п'ять-сорок сантиметрів, але найчастіше трапляються особини не більше двадцяти п'яти сантиметрів в довжину. Мешкає ця риба в Азовському і Чорному морях. На нерест може виходити в річки, прилеглі до морів, але далеко від основного місця проживання ніколи не йде. Тарань також відрізняється від інших коропових тим, що вміє швидко пристосовуватися до нових умов проживання, завдяки чому легко знаходить їжу в нових місцях. Харчується в основному дрібними ракоподібними і іноді рослинністю.

З усього вищеописаного можна зробити висновок, що між воблою, пліткою, таранею і червоноперкою є не тільки зовнішні відмінності. Ці види риб також відрізняються своїми звичками і звичками, тому, якщо ви збираєтеся відправитися на рибалку, вам не завадить інформація з нашої статті.

Риболовля на воблу

Риболовля на воблу - одне з улюблених занять молодих і бувалих рибалок. Якщо ви збираєтеся оговтатися на ловлю вобли, то найкраще ловити рибу в кінці квітня або початку травня, коли вобла має найвищу активність. Вам знадобляться необхідні снасті, наживка, а також трохи теоретичних знань про цю рибу. Ми пропонуємо вам вивчити нашу статтю, щоб взяти на замітку корисну інформацію, а також подивитися цікаве відео.

Весна - найкращий час для лову вобли. Риба виходить на поверхню тоді, коли температура води досягає шести градусів. До цього моменту вобла зимує в глибоких ямах, через що зимова риболовля на цю рибу не принесе вражаючих результатів.

У березні клювання вобли починається тоді, коли вже зійшов лід. Як наживка слід використовувати мотиль і опаришів. Так як після зимівлі риба голодна, підгодівля не потрібна, але в цей час вобла малоактивна. Ви можете зловити всього дві-три рибини за кілька годин, тому, якщо ви не ставите хороший улов собі за мету, вирушаючи на риболовлю просто відпочити, такий варіант вам підійде.

У квітні починається повноцінний клювання, при якому можна використовувати будь-які різновиди снастей. Вобла відмінно ловиться на звичайну вудку, а також на донки і фідери. На початку місяця краще відправитися до широких річках, використовуючи в якості приманки земляного і гнойового хробака, а до кінця квітня бажано передислокуватися до невеликих затоках.

Коли температура води підніметься до дванадцяти градусів, вобла житиме недалеко від берега, тому вудку слід закидати не далі за п'ятнадцяти метрів. При цьому погодні умови повинні бути відповідними. Сонце обов'язково повинно бути яскравим, а також незайвим буде легкий вітерець. Можете використовувати сухарі і пшоно в якості прикормки, щоб принадити рибу ближче до берега.

Якщо ви все-таки зважитеся на зимову риболовлю, тоді слід відправитися на мілководні ділянки, пробурити ополонку і використовувати легку вудку. В якості наживки необхідно застосовувати мотиль і кукурудзу. Не забудьте прихопити з собою якісну намет, так як взимку біля води може бути досить холодно.

Не забудьте прихопити з собою якісну намет, так як взимку біля води може бути досить холодно

Як вибрати?

При виборі вобли звертайте увагу на очі, вони не повинні бути мутними. Луска повинна щільно прилягати до тіла. На чистій поверхні не повинно бути слизу. Тіло повинно бути пружним і при натисканні форма повинна відновлюватися.

Вибирати воблу в магазині або на ринку потрібно правильно, щоб не купити неякісний продукт і не завдати шкоди здоров'ю. Рекомендуємо вам взяти на замітку кілька порад щодо вибору свіжої та в'яленої, а також сушеної риби.

  • Вибираючи сушену воблу, звертайте увагу на її луску. Вона повинна бути блискучою і сухий. На лусці також не повинно бути білого нальоту, плям і пошкоджень. Запах не повинен містити ніяких сторонніх домішок. Також переконайтеся в тому, що вобла повністю покрита лускою. Якщо в якихось місцях лусочок не вистачає, значить, риба не першої свіжості. Крім того, при покупці огляньте товар, особливу увагу приділивши черевця і зябер. У цих місцях ні в якому разі не повинно бути вологи, а якщо вона є, це означає, що риба несвіжа і її попередньо замочували в розчині, щоб видалити неприємні запахи.
  • В'ялена вобла також не повинна мати пошкоджень на тулуб, все лусочки повинні бути цілими, а ще на рибі не повинно бути плям. Сторонні запахи неприпустимі. Хороший товар виділяється серед інших виступають на череві реберними кістками, а також цілими плавниками. Якщо ви хочете вибрати рибу з ікрою, обмацайте черевце. Воно повинно бути пружним і опуклим. М'ясо в'яленої вобли не повинно бути таким твердим, як у сушеної, особливо на спинці. Особливу увагу слід приділити оброблення риби, так як на цьому етапі можна виявити глисти в м'ясі. В цьому випадку краще викинути зіпсований продукт.
  • Свіжу воблу теж слід вибирати уважно. Для початку потрібно підняти зябра і понюхати рибу. При цьому не повинно бути ніякого іншого запаху, крім моря і твані. Свіжа вобла не має навіть характерного рибного запаху, тому врахуйте цей факт при виборі продукту. Луска свіжої вобли повинна бути гладкою і вологою, якщо риба не заморожена. Тріщини і дефекти на тушці свідчать про те, що продукт зберігали неправильно і він може бути зіпсованим. Зябра мають яскравий червоний або рожевий колір, а очі опуклі і прозорі.

Не соромтеся просити в продавця сертифікат якості, який підтвердить, що продукція дійсно пройшла необхідні перевірки і придатна для вживання в їжу. Також при виборі вобли орієнтуйтеся на наші рекомендації, щоб купити якісний продукт.

Корисні властивості

Користь вобли обумовлена, перш за все, наявністю великої кількості білка в ній. А ще до складу риби входять полінасичені жирні кислоти, які корисні для організму, так як вони знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Є в вобла вітаміни групи В, які необхідні для м'язової тканини, для нервової системи і для всього організму в цілому. До складу риби входить аскорбінова кислота, яка потрібна для підтримки імунітету, а також для здоров'я шкіри і для нормальної роботи мозку.

Наявність хлору і натрію забезпечує нормалізацію водно-солевоного балансу. Є в вобла і фосфор, який бере участь в регенерації кісткової тканини, а разом з кальцієм він зміцнює її і покращує стан волосся, зубів і нігтів. Входить до складу риби молібден, який необхідний для метаболізму, а також він покращує статеву функцію.

Варто також сказати про невисоку калорійності вобли, тому її можна вживати, не боячись зіпсувати фігуру, а також людям, які страждають від ожиріння.

При вагітності і грудному вигодовуванні дуже корисно їсти воблу, так як до складу цієї риби входить велика кількість білка, а також вітаміни В і С, які необхідні організму жінки, коли вона виношує і годує дитя. Також в вобла міститься велика кількість інших мікроелементів, таких як фосфор, калій, кальцій, натрій, а також молібден і безліч інших.

Завдяки тому, що калорійність вобли становить не більше ста кілокалорій на сотню грамів продукту, цю рибу можна включити в щоденне меню людей, які сидять на дієті. Корисними будуть супи з філе вобли, а також включення інших морепродуктів в раціон. Однак зловживати рибою не слід, так як в великих кількостях вона може викликати здуття і нудоту.

Однак зловживати рибою не слід, так як в великих кількостях вона може викликати здуття і нудоту

Ікра вобли також має корисні властивості для організму, так як вона покращує стан волосся і допомагає впоратися з різного роду висипаннями на шкірі. На її основі роблять різні косметичні засоби, які особливо будуть корисні жінкам старше 30 років, так як вона володіє стимулюючим ефектом і уповільнює процес старіння.

Використання в кулінарії

Вобла не так популярна в кулінарії, як інші види риби Вобла не так популярна в кулінарії, як інші види риби. Найчастіше в домашніх умовах її засолюють, в'ялять або коптять. Деякі люблять вживати цю рибу в смаженому вигляді. В їжу використовую не тільки м'ясо риби, а й ікру. Також воблу піддають і інший термічній обробці: великою популярністю користується блюдо - тушкована вобла в молоці. Ще її можна варити, використовувати для приготування перших страв.

Готувати воблу можна безліччю різних способів. Найчастіше її солять, вимочуючи в розсолі, або тузлуке. Про те, як це зробити, ми розповімо трохи пізніше в нашій статті.

Також рибу можна розмочити, якщо вона вийшла дуже сухе. Ситуацію можна врятувати, якщо розм'якшити рибу, скориставшись нашими рекомендаціями. Для цього вам знадобляться чисті тканинні рушники і звичайна вода. Змочіть тканину таким чином, щоб вона була волога, але не мокра, і загорніть в неї пересушену воблу, після чого відправте продукт в холодильник на двадцять чотири години. Після цього вобла повинна стати набагато м'якше, а якщо цього не відбулося, повторіть процедуру, залишивши рибу в рушник ще на дванадцять годин, попередньо зволоживши тканину.

Чистити воблу теж необхідно правильно. Для цього дотримуйтесь наших рекомендацій:

  1. Для початку візьміть рибу в руки і гарненько розімніть її, вигинаючи в різні боки, щоб луска і шкіра відстали від м'яса і кісток.
  2. Потім візьміться однією рукою за анальний плавник і потягніть за нього в напрямку голови риби, щоб відірвати черевце разом з черевними плавниками.
  3. Відріжте голову вобли за допомогою гострого ножа.
  4. Нутрощі вобли також вичищати за допомогою ножа. Якщо в рибі є ікра, вийміть і очистіть її.
  5. Тепер слід зняти шкуру з лускою. Зробити це буде дуже просто, якщо ви попередньо розім'яли рибу. Просто піддягніть край шкури біля основи голови і потягніть на себе, очистивши таким чином всю тушку вобли.
  6. Після цього в'ялена або суха риба буде готова до вживання. Можете нарізати її на шматочки або відривати м'ясо руками.

Ви можете самостійно засолити воблу в домашніх умовах, якщо на риболовлі вам пощастило з уловом. Про це ми розповімо в наступному підрозділі.

Як засолити?

Засолити воблу самостійно досить просто. Для цього необхідно приготувати розсіл або скористатися звичайною сіллю. Також існує кілька рекомендацій, які допоможуть вам правильно організувати процес посолу.

  • Перед засолкою рибу не рекомендується мити або чистити. Якщо на ній є залишки твані або річкового сміття, слід прибрати їх руками або за допомогою серветки.
  • Бажано використовувати велику сіль, так як продукт дрібного помелу посприяє утворенню на рибної тушки сольовий кірки, через яку м'ясо вобли Просолов недостатньо добре.
  • Зверху завжди необхідно ставити гніт, щоб процес посолу пройшов швидше, і риба не встигла зіпсуватися.
  • Після того як вобла протримається в розсолі протягом необхідного часу, її потрібно перекласти в прохолодну воду на пару годин, щоб видалити слиз і наліт. Тиць риба буде виглядати більш апетитно.

Тепер можемо перейти безпосередньо до процесу засолювання. Для цього вам знадобляться сіль крупного помелу, вобла, предмет для гніту (можна взяти каструлю або бутель з водою) і велика тара. Якщо ви збираєтеся солити рибу для сушки, то вам знадобиться розсіл, або тузлук. Про засолюванні вобли для сушки ми розповімо в наступному підрозділі, а зараз вам необхідно запастися звичайної сіллю.

На дно обраної тари насипте шар кам'яної солі, а потім викладіть зверху воблу таким чином, щоб найбільша риба виявилася внизу. Зверху знову насипте шар солі, переклавши його воблою подрібніше. Робіть це до тих пір, поки риба не закінчиться. Останнім повинен бути значний шар солі. Тепер необхідно накрити тару з воблою широкою кришкою і залишити настоюватися при кімнатній температурі. Через дванадцять годин, коли риба пустить сік, встановіть зверху гніт і приберіть всю конструкцію в темне місце, де буде досить прохолодно. Через два дні солону воблу потрібно промити водою і залишити сохнути на чистому рушник, після чого продукт буде готовий до вживання.

Через два дні солону воблу потрібно промити водою і залишити сохнути на чистому рушник, після чого продукт буде готовий до вживання

Як сушити?

Сушити воблу в домашніх умовах потрібно після того, як ви замочіть її в розсолі, або тузлуке. Щоб його приготувати, необхідно взяти двісті п'ятдесят грамів солі на літр води, змішати все це в невеликій каструлі і довести суміш до кипіння. Після цього тузлук остудіть і перевірте фортеця, опустивши в нього сире куряче яйце. Воно повинно плавати на поверхні, якщо цього не відбувається, значить, розсіл недостатньо міцний. Додайте ще трохи солі, щоб яйце трималося на поверхні, після чого можете приступати до засолення вобли.

Потрібно брати рибу невеликих розмірів, яка обов'язково повинна бути свіжою. Воблу потрібно попередньо нанизати на міцну мотузку, протягнувши її через око і підхопивши вільний кінець через ротовий отвір, після чого опустити в розсіл так, щоб рідина покривала рибу повністю. Залиште тару з розсолом і воблою на дві доби, після чого витягніть рибу і повісьте над ємністю стікати. Коли розсіл перестане стікати, слід вивісити воблу в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці, накривши сіткою від комах. Після того як продукт висохне до потрібної вам кондиції, можете знімати його і вживати в їжу.

Після того як продукт висохне до потрібної вам кондиції, можете знімати його і вживати в їжу

Як в'ялити?

В'ялити воблу найкраще восени і навесні, так як в цей час в рибі міститься найбільша кількість жиру, який робить продукт смачніше. При цьому краще брати воблу невеликого розміру, тому що вона краще Просолов, а також швидше висохне. Попередня чистка не потрібно, буде досить вимити кожну рибу від бруду, а також змити з неї слиз.

Тепер вам Знадоби велика, глибока тара. На дно насіпте куля СОЛІ и перекладіть его рибою, потім знову сіль и зверху риба. Продовжуйте це робити до тих пір, поки не закінчиться вобла. Останнім шаром повинна бути сіль.

Через десять-дванадцять годин риба пустить сік. Після цього її слід накрити кришкою і встановити зверху гніт. Вобла повинна перебувати під ним не менше двох діб, після закінчення яких необхідно нанизати рибу на нитки і вивісити сушитися в добре провітрюваному місці.

Де і як правильно зберігати в домашніх умовах, щоб не висохла?

На перший погляд може здатися, що зберігати воблу в домашніх умовах можна дуже довго, але при неправильному зберіганні вона може висохнути. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися нескладних правил, про які ми розповімо в нашій статті.

  • Якщо вам потрібно зберігати сушену або сиру воблу досить довго, краще за все робити це за допомогою морозилки. Для цього рибу слід загорнути в харчову плівку або поліетиленовий пакет і покласти в морозильну камеру. Після розморожування сушену воблу потрібно трохи просушити. Також ви можете зберігати продукт на нижній полиці холодильника, але такий варіант не підходить для сирої риби і є менш довгостроковим.
  • Ще один варіант зберігання сушеної вобли - це скляні або пластикові контейнери. На дно ємності наливають трохи медичного спирту, після чого в контейнер закладають сушену рибу. Також можна обійтися без спирту, якщо взяти скляну ємність і кинути в неї запалений сірник, щоб весь кисень вигорів. Потім слід закласти ємність рибою і закатати кришкою, прибравши на зберігання в темне сухе місце.
  • Якщо ви хочете зберігати рибу не довше ніж місяця, не допускаючи того, щоб вона висохла, можете залишити її в підвішеному стані в тій же кімнаті, де вона сушилася. За тридцять днів вобла висохне набагато сильніше. Якщо все-таки побоюєтеся, можете раз на тиждень збризкувати продукт питною водою з пульверизатора.
  • Також ви можете використовувати великі дерев'яні ящики для зберігання риби. Змайструвати їх самостійно не складе труднощів. Для цього потрібно взяти тонкі листя фанери і зробити з них коробок, усередині якого обладнати кріплення для розвішування риби. У стінках коробки слід зробити отвори для вентиляції, а зовні потрібно накрити ящик марлею, щоб захистити рибу від комах. Таким чином можна зберігати сушену воблу від місяця до трьох.

Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете правильно засолити воблу, а також дізнаєтеся, як її необхідно зберігати і ловити. При цьому не забувайте, що готувати бажано рибу, яка була недавно виловлена, так як в цьому випадку продукт вийде більш ароматним і матиме насичений смак.

Шкода вобли і протипоказання

Шкода вобла може принести тим, хто страждає від індивідуальної непереносимості продукту, а значить вона протівпоказана тим людям, які страждають від харчової алергії.

Солона і копчена риба при вживанні у великій кількості можуть зашкодити організму.

Чим відрізняється вобла від краснопірка, плотва та тарані?
Як сушити?
Як в'ялити?
Де і як правильно зберігати в домашніх умовах, щоб не висохла?
Чим відрізняється вобла від краснопірка, плотва та тарані?
Як вибрати?
Як засолити?
Як сушити?
Як в'ялити?
Де і як правильно зберігати в домашніх умовах, щоб не висохла?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация