Воєнний стан в Україні: за що проголосувала Верховна Рада

У понеділок, 26 листопада, на засіданні РНБО Президент Петро Порошенко підтримав введення воєнного стану в Україні. Він звернувся до Верховної Ради з цією заявою.

В цей же день, 26 листопада, о 16:00 Верховна Рада розпочала розгляд питання введення воєнного стану на позачерговому засіданні. Обговорення проекту рішення проходило в закритому режимі. Про це повідомляє інформатор , Стежив за ходом засідання.

Петро Порошенко надав на підписання ВР рішення №390 про введення воєнного стану. У ньому 12 пунктів, останній - таємний. Згідно з рішенням тривалість воєнного стану в країні становить 60 днів. Однак в прямому зверненні Петро Порошенко оголосив , Що буде просити парламент ввести воєнний стан всього на 30 днів і триватиме воно до середини грудня. Тому вибори обіцяв провести в термін - 31 березень 2019 року.

Верховна Рада підписала рішення Президента. В Україні вводиться військове положення на 30 днів: з 9:00 28 листопада 2018 року до 9:00 27 грудня 2018 року. Воєнний стан торкнеться тільки деякі області: Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська та Вінницька області, а також акваторію Азовського моря. «За» проголосували 276 депутатів.

«За» проголосували 276 депутатів

Всього участь в голосуванні взяли 330 депутатів

Нижче наводимо повний перелік пунктів про воєнний стан в Україні з 28 листопада 2018 року:

  1. Констатувати, що дії Російської Федерації проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, які мали тяжкі наслідки, складають злочин збройної агресії і підпадають під пункти «з» і «d» статті 3 Резолюції 3314 (XXIX) Генеральної Асамблеї ООН від 14 Грудень 1974 .
  2. Визнати за необхідне введення в Україні особливого правового режиму для створення умов з відсічі збройної агресії і забезпечення національної безпеки, усунення загроз національній незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.
  3. Запропонувати Президенту України ввести з 9:00 хвилин 28 листопада 2018 військовий стан в Україні терміном на 30 діб до 9:00 години 00 хвилин 27 грудня 2018.
  4. Міністерству закордонних справ України:
    1) звернутися до держав, які підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, з пропозицією негайно організувати консультації з приводу акту збройної агресії Російської Федерації проти України;
    2) невідкладно ініціювати скликання засідань Ради Безпеки ООН, Постійної Ради Організації з безпеки і співробітництва в Європі;
    3) організувати консультації Президента України, Міністра закордонних справ України з лідерами союзних та партнерськими країнами, Європейського Союзу, керівництвом ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організацій.
  5. Міністерству закордонних справ України, Міністерству інформаційної політики України невідкладно організувати інформаційну кампанію щодо доведення до керівництва іноземних держав, впливових міжнародних політичних, економічних, суспільних кіл об'єктивної інформації про черговий акт збройної агресії Російської Федерації проти України.
  6. Міністерству оборони України, Генеральному штабу Збройних Сил України невідкладно в установленому порядку уточнити Мобілізаційний план Збройних Сил України, зокрема обсяги призову резервістів оперативного резерву першої черги.
  7. Генеральному штабу Збройних Сил України невідкладно:
    1) подати Президенту України пропозиції про введення в дію документів з питань застосування Збройних Сил України та інших військових формувань;
    2) організувати протиповітряну оборону України з метою прикриття важливих державних об'єктів, промислових районів, адміністративних центрів держави і угруповань військ (сил) від ударів з повітря;
    3) внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо залучення інших військових формувань та правоохоронних органів до здійснення заходів правового режиму воєнного стану;
    4) передбачити заходи часткову мобілізацію, організувати і провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву в необхідних обсягах.
  8. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України вжити невідкладних заходів з метою забезпечення громадського порядку, охорони та оборони об'єктів критичної інфраструктури, охорони іноземних дипломатичних представництв.
  9. Службі безпеки України вжити невідкладних заходів щодо посилення контррозвідувального, антитерористичного і контрдиверсійні режиму, інформаційної безпеки.
  10. Службі безпеки України, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим суб'єктам забезпечення кібербезпеки вжити заходів щодо забезпечення кібербезпеки.
  11. Адміністрації Державної прикордонної служби України посилити охорону державного кордону з Російською Федерацією та адміністративному кордоні з Автономною Республікою Крим.
  12. Таємно.

Воєнний стан було прийнято в Україні через агресію з боку Росії. Так, 25 листопада, на виході з Керченської протоки РФ застосувала зброю проти корабля ВМС України . Українські кораблі відкрили вогонь у відповідь. У зв'язку з цими подіями в Києві пройшло термінове засідання Ради національної безпеки і оборони . А під посольством РФ в Україні активісти намагалися підпалити шини і закидали будівлю димовими шашками . Вранці 26 листопада Росія відкрила Керченську протоку для цивільних кораблів, припинене в неділю, 25 листопада. Похже стало відомо про стані поранених моряків і про те, де знаходяться українські судна . Також на ситуацію жорстко відреагував Патріарх Філарет. На своїй сторінці в Facebook він закликав дати відсіч РФ.

Олександра Апреутес

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация