Воєводське запрошення до Польщі в 2019 році: що це таке і як зробити

  1. Що собою являє воєводське запрошення
  2. процедура отримання
  3. Отримання через посередника
  4. Пройдіть соціологічне опитування!
  5. Що краще вибрати: Карту побиту або воєводське запрошення
  6. На закінчення

Польща залишається лояльною до працівників зі Східної Європи і пропонує кілька варіантів оформлення документів, що дозволяють займатися трудовою діяльністю на території країни в 2019 році. Одним з них є можливість легального працевлаштування на підставі спеціального запрошення від воєводи. При цьому не всі знають про те, що таке воєводське запрошення до Польщі дає право на роботу на тривалий час.

При цьому не всі знають про те, що таке воєводське запрошення до Польщі дає право на роботу на тривалий час

Що собою являє воєводське запрошення

Громадяни СНД, які хочуть працювати в Польщі на законних підставах, мають оформити робочу візу . Візовий документ D 06 видається терміном на 180 або 360 днів на підставі запрошення від воєводи або дозволу на роботу типу А (zezwolenie na pracę).

Воєводське запрошення - це офіційний документ, який свідчить про бажання і наміри польського наймача взяти на роботу іноземця терміном на рік і більше.

Заявнику, який має воєводське запрошення, не можна відмовити в оформленні робочої візи, що дозволяє працювати в країні цілий рік. Якщо ж в документах виявляться неточності, заявника попросять пройти співбесіду для з'ясування всіх обставин.

Нижче ви можете побачити, як виглядає воєводське запрошення до Польщі старого і нового зразка. Однак слід врахувати, що запрошення старого зразка можна використовувати тільки до кінця 2019 року.

Зразок запрошення старого зразка Зразок запрошення старого зразка   Зразок запрошення нового зразка   сторінка 2   сторінка 3 Зразок запрошення нового зразка сторінка 2 сторінка 3

Ще один варіант легального працевлаштування в Польщі можливий при наявності запрошення від польського наймача (фірми або приватного підприємця). Маючи на руках такий папір, здобувач може претендувати на відкриття візи на шість місяців.

Оскільки цей візовий документ залишається дійсним протягом всього шести місяців, ймовірність його отримання помітно зростає. При цьому слід мати на увазі, що більшість роботодавців погоджуються на оформлення воєводського запрошення після того, як іноземний співробітник вже зарекомендував себе як висококласного фахівця на їхньому підприємстві.

Запрошення на візу D 06 можуть оформити як польські роботодавці, які бажають найняти іноземних співробітників, так і іноземці, які проживають на території Польщі більше п'яти років на законних підставах. Фізичні особи, які мають громадянство будь-якої з країн Євросоюзу, також можуть оформити цей документ, але без права на подальше працевлаштування.

При цьому сторона, що запрошує повинна довести, що іноземний працівник буде отримувати в Польщі гідну заробітну плату і жити в нормальних умовах. Крім того, роботодавець бере на себе зобов'язання зі страхування співробітника.

Гостьові запрошення в Польщу оформляються за умови, що запрошуюча сторона пред'явить докази своїх намірів забезпечити гостя житлом і засобами (виписка з банківського рахунку). Якщо ж ці витрати бере на себе візитер, це вказується в запрошенні.

Якщо ж ці витрати бере на себе візитер, це вказується в запрошенні

процедура отримання

Зазвичай воєводське запрошення оформляє роботодавець, який бажає прийняти на роботу іноземця. Щоб оформити документ, представникам компанії необхідно підготувати пакет документів та подати їх в воєводське управління:

  • заяву про надання дозволу на роботу для іноземця;
  • довідка про відсутність судимостей у роботодавця;
  • паспорт представника організації;
  • статут компанії-наймача або виписка з KRS;
  • скан-копії сторінок національного і закордонного паспорта іноземця;
  • оригінал аналізу ринку праці (обгрунтування запрошення на роботу іноземця);
  • квитанція про оплату гербового збору.

У деяких випадках співробітники управління можуть попросити додаткові довідки. Наприклад, роботодавець, який зобов'язується надати іноземцеві житло, повинен підтвердити права власності на житлове приміщення і можливість надати його здобувачеві.

На першому етапі від майбутнього співробітника будуть потрібні тільки скан-копії сторінок закордонного паспорта і в деяких випадках документи, що підтверджують його кваліфікацію - наприклад, диплом.

Протягом 30 робочих днів управління розглядає заявку і в разі позитивної відповіді подає документ на підпис воєводі і запевняє гербовою печаткою. Дійсним запрошення стає з моменту внесення його до Реєстру запрошень.

Зробити воєводське запрошення через наймача - оптимальний варіант для працівника. Однак складна процедура оформлення привела до того, що на ринку послуг з'явилися і стали затребуваними компанії, готові стати посередниками між юридичними особами і здобувачами.

Отримання через посередника

Наймачі вкрай рідко оформляють воєводське запрошення співробітникам, з якими не працювали раніше. Адже для цього роботодавцю має бути витрачено час на збір і підготовку документів, і при цьому він не буде впевнений в тому, що здобувач йому підійде. Простіше мати справу з тими, хто вже попрацював в Польщі і довів свою кваліфікацію. Але навіть в цьому випадку оформлення воєводського виклику роботодавцем не гарантоване.

Посередники пропонують вихід для новачків і тих, кому вже довелося мати справу з «ледачими роботодавцями» - оформлення воєводського запрошення за 1,5-2 місяці. Однак, звертаючись за допомогою до посередників, претендент повинен пам'ятати про те, що воєводське запрошення дає право працювати тільки у того наймача, який його видав.

Крім того, слід мати на увазі, що компанія-посередник може надати цінну допомогу тільки за умови пошуку реального роботодавця. Надійні посередники мають бази таких роботодавців і зможуть підібрати вам вакансію для роботи за фахом. Однак вийти на таку фірму, готову оформити воєводське запрошення, досить складно.

Багато компаній-одноденки видають громадянам виклики від фіктивних фірм або зовсім підробляють документ. У першому випадку здобувач виявляється в Польщі без роботи і засобів до існування, у другому - отримує відмову в оформленні трудової візи типу D.

Щоб уникнути неприємностей, перевіряйте фірму або підприємця, до якого вас хочуть працевлаштувати. Це можна зробити за ІПН на сайті або.

Пам'ятайте, що національне законодавство Польщі вимагає від іноземця реєстрації кожної зміни місця роботи. До того ж, перебуваючи в країні на підставі воєводського запрошення, претендент повинен бути працевлаштований відповідно до категорії виданої візи .

Пройдіть соціологічне опитування!

Після отримання воєводського запрошення від роботодавця починайте збирати пакет документів для оформлення воєводської робочої візи. Її можна оформити у візовому центрі за місцем реєстрації або в консульстві Польщі . Документи на візу розглядаються до 10 днів.

Головною умовою для отримання робочої візи є наявність оформленого і завіреного воєводського запрошення з правом на роботу. Його форма може змінюватися в залежності від конкретного воєводства, але печатка і підпис повинні бути присутніми обов'язково.

Разом із запрошенням подаються:

Заявники на візу з воєводським запрошенням від сплати консульського збору звільняються.

Детальніше про правильне заповнення анкети та інших нюансах оформлення візи читайте в статті «Робоча віза в Польщу».

Термін дії воєводського запрошення прив'язаний до періоду дії трудового договору, який здобувач укладає з роботодавцем.

Найбільш вигідно оформляти виклик на 3 роки - це максимально можливий термін. Незважаючи на те що в цьому випадку віза все одно видається на 360 днів, працівник зможе використовувати вже отримане запрошення від роботодавця три рази.

Терміни оформлення воєводського запрошення варіюються від одного до двох місяців. Відзначається, що позитивне рішення може бути прийнято протягом 24 робочих днів, однак після цього документ чекає ще потрапити на підпис до воєводи.

Юридичну силу запрошення отримує після проставлення печатки та внесення до Реєстру запрошень.

Говорячи про вартість воєводського запрошення, слід зазначити, що його оформлення безпосередньо роботодавцем обходиться дешевше - як правило, компанії просять претендентів тільки покрити їхні витрати на підготовку документів або утримують їх із заробітної плати по факту працевлаштування (збір при подачі паперів - до 100 злотих плюс страховка - до 150 злотих).

Посередники беруть за свої послуги від 300 до 700 євро. Їх розцінки виявляються вищими, ніж витрати претендентів, що контактують безпосередньо з роботодавцями, а терміни розгляду заявки - довше. Тому якщо вам пропонують воєводське запрошення за мінімальною вартістю, яке буде готове за два тижні, краще відмовитися: швидше за все, в результаті ви отримаєте документ, який не пройде перевірку в візовому центрі.

Що краще вибрати: Карту побиту або воєводське запрошення

Питання про те, що краще: Карта побиту або воєводське запрошення, часто задають трудові мігранти, які хочуть оформити документи один раз на максимально довгий термін.

Слід мати на увазі, що Карта побиту оформляється здобувачами, які в подальшому планують отримати постійний вид на проживання в Польщі. Документ доступний тільки для іноземців, офіційно працевлаштованих на підставі довгострокового контракту.

Іноземцю, який має Карту побиту, не потрібно отримувати дозвіл на роботу. Однак порівнювати її з воєводським запрошенням не зовсім коректно, оскільки Карта побиту доступна тільки деяким категоріям трудових мігрантів:

У той же час воєводське запрошення може стати першим кроком до подальшого оформлення Карти побиту. Якщо здобувач знайде роботодавця, з яким у нього складуться довірчі робочі відносини, він зможе розраховувати на підписання довгострокового контракту, який в свою чергу стане вагомим підґрунтям для отримання вищезазначеної карти.

Умови воєводського запрошення до Польщі досить лояльні, що робить документ цілком доступним для бажаючих попрацювати в цій країні.

Слід зазначити, що трудовий мігрант може обійтися і без виклику, знайшовши роботодавця, який укладе з ним офіційний контракт на кілька років, але шансів на це вкрай мало.

Міняти роботодавця не забороняється, але при цьому воєводська віза втратить силу. Щоб продовжити роботу в іншої юридичної особи або приватного підприємця, необхідно повідомити управління воєводства про перехід на іншу посаду і оформити нове воєводське запрошення. Весь той час, поки документ буде перебувати на розгляді, працювати не можна.

Перехід до іншого роботодавця без повідомлення влади загрожує штрафом, занесенням відмітки в трудову історію (що негативно відіб'ється на шансах здобувача отримати наступну візу) і навіть депортацією .

Якщо роботодавця, який бажає оформити воєводське запрошення, не знайшлося, найправильніше буде оформити стандартний дозвіл на 180 днів.

На закінчення

Робота в Польщі по воєводського запрошення має певні переваги і недоліки. Привабливою для здобувачів з Росії, України та Білорусі воєводської візу робить термін її дії - 1 рік, можливість офіційного працевлаштування та оформлення в подальшому Карти побиту.

Однак процес оформлення запрошення на роботу займає багато часу і пов'язаний з додатковими витратами. Тому не всі роботодавці готові наймати іноземців за таким алгоритмом.

Ще одне обмеження стосується прив'язки до роботодавця, який оформив виклик: якщо трудові відносини не складуться, здобувач не зможе легально працювати в іншому місці до моменту отримання нового запрошення від іншого підприємства, а термін отримання документа досягає 60 днів.

Почати трудову діяльність в Польщі можна з отримання піврічної дозволу на роботу, а потім зайнятися оформленням воєводського запрошення на строк до 3 років.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация