Волга Василь. досьє

  1. Волга Василь. досьє

20 липня 2011

Волга Василь. досьє

Ще зовсім недавно Василь Волга віпромінював оптимізм и публічно заявляв: Корупції в Держкомфінпослуг НЕ існує. Тепер лідер Союзу Лівіх Сил змушеній буде доводіті це слідчім и суду.

Ще зовсім недавно Василь Волга випромінював оптимізм і публічно заявляв: корупції в Держкомфінпослуг не існує. Тепер лідер Союзу Лівих Сил змушений буде доводити це слідчим і суду.

Арешт Василя Волги продовжив череду затримань Генеральною прокуратурою співробітників Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. Главу відомства перепровадили в СІЗО і звинуватили в отриманні хабара.

амбіції

Василь Волга - людина надзвичайно амбітний.

Депутатство і крісло у виконавчій владі - не межа його бажань. Він ніколи не приховував і не приховує, що хоче стати президентом України. Тому абсолютно даремно частина політичних коментаторів під час виборчої кампанії 2004 року називали Василя Олександровича технічним кандидатом. Волга щиро вірить, що його політична зірка обов'язково ще зійде.

«Моє перебування на посаді керівника Держфінпослуг не є мрією всього мого життя. Але зроблене мною (особливо, якщо деякі процеси вдасться довести до кінця) буде важливою сходинкою в моїй політичній кар'єрі », - вважає Василь Волга (Forum, 14 червня 2011 року).

біографія

Народився 5 березня 1968 міста в Сєверодонецьку Луганської області.

Виховувався в родині військового. Середню школу закінчив у Київській області.

У 1990 році закінчив Севастопольське вище військово-морське інженерне училище ( «Атомні енергетичні установки»). За фахом - інженер-механік.

Три роки був командиром турбінної групи на атомних підводних човнах Північного флоту.

Після звільнення з лав ВМС в 1993 році зайнявся бізнесом.

«Я звільнився зі Збройних сил СРСР, тому що мене змушували дати присягу на вірність РФ, перекреслюючи ту присягу, яку я давав на вірність СРСР. Але, в іншому, на це питання кожен повинен відповідати кожен для себе перед своїм власним сумлінням », - пояснює свою поведінку Василь Волга (Forum, 20 квітня 2007 р.)

У 1993-1995 роках - комерційний директор ТОВ «ДОС.ЛТД» (Київ). Після - директор ТОВ «Мізар».

У 1999 році отримав диплом Міжрегіональної академії управління персоналом (спеціальність - «банківська справа»).

У 1998 році став генеральним директором Міжнародної спілки українських підприємців.

На президентських виборах 1999 року активно підтримував Євгена Марчука. Після змушений був на деякий час виїхати з України. За деякими даними, жив в Лондоні.

У 2000 році очолив Всеукраїнську громадську організацію «Громадський контроль», а потім - однойменну партію.

На парламентських виборах 2002 року балотувався до Верховної Ради по Житомирському мажоритарному округу N 68, але вибори програв.

На президентських виборах 2004 року балотувався на пост президента України. Результат - 0, 04% (16-е місце з 24-х претендентів).

У другому турі виборів Василь Волга і очолюваний ним «Громадський контроль» підтримав Віктора Януковича.

У 2006 році Волга обраний до Верховної Ради України за списками Соціалістичної партії України (N 17). Під час виборчої кампанії займав посаду заступника начальника центрального виборчого штабу СПУ. До 2007 року був членом Політвиконкому Соцпартії.

У Верховній Раді був секретарем парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Василь Волга претендував на одну з лідируючих позицій в партії Олександра Мороза. Останній навіть називав Василя Олександровича серед можливих кандидатів на пост глави партії. Втім, в 2007 році Василь Олександрович перейшов в жорстку опозицію до лідера СПУ. Сам Волга пояснює свою поведінку так: напередодні дострокових парламентських виборів йому доручили їхати в Донецьку область і агітувати проти Партії регіонів. Він нібито відмовився. Як результат - непрохідне 39-е місце в списку СПУ. Це обурило Василя Волгу і він почав критикувати Олександра Мороза. А після того, як Соцпартія зазнала фіаско на виборах до Верховної Ради 2007 року, спробував вступити в боротьбу за крісло голови партії. Однак досягти бажаного результату йому не вдалося.

У 2008 році створив і очолив політичну партію «Союз лівих сил».

У 2008 році створив і очолив політичну партію «Союз лівих сил»

У квітні 2009 року «Союз лівих сил» на чолі з Василем Волгою і кримська організація КПУ на чолі з Леонідом Грачем створили «Блок Грача».

У першому турі президентських виборів 2010 року Василь Волга і СЛС підтримали лідера КПУ Петра Симоненка, у другому турі - Віктора Януковича.

22 березня 2010 року за квотою КПУ призначений на посаду голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.

19 липня 2011 року затриманий співробітниками Генеральної прокуратури і Служби безпеки України за підозрою в скоєнні корупційних діянь.

Півроку до цього Василь Волга заявив в інтерв'ю журналу «Публічні люди»: «Якщо керівництво країни піддасться на цю провокацію і мене знімуть, в Україні не скоро з'явиться регулятор, який буде стояти на сторожі інтересів простої людини» ( «Публічні люди, N 12, 2010 р.)

25 липня 2011 президент Віктор Янукович звільнив Василя Волгу з посади голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. Причина - порушення присяги державного службовця.

погляди

Василь Волга за:

- то, щоб Україна була ініціатором і активним учасником території безпеки між Росією і США;

- налагодження добросусідських відносин з усіма країнами-сусідами, відновлення всебічних дружніх зв'язків з Росією;

- надання Україні статусу нейтральної держави;

- соціалізацію економіки;

- децентралізацію влади;

- відновлення системи права;

- надання регіонам широких прав у визначенні національно-культурної політики на своїй території (впровадження м'якого федералізму);

- надання російській мові статусу другої державної;

- реалізацію положень європейської Хартії регіональних мов і мов меншин;

- створення Фонду гарантування вкладів для вкладників кредитних спілок;

- то, щоб кредитні спілки змогли рости до комерційних банків;

- єдину систему пенсійного забезпечення.

Василь Волга проти:

- існування в Україні фінансових пірамід;

- запозичення у Міжнародного Валютного Фонду кредитних коштів;

- ліквідації кредитних спілок;

- виплати зарплат в конвертах;

- фашизму і націоналізму.

У 2008 році був одним з авторів так званої «Карти росіянина», згідно з якою Російська Федерація мала взяти на себе зобов'язання щодо захисту прав росіян в Україні. З пропозицією підтримати цю ініціативу Василь Волга звертався до лідера ЛДПР Володимиру Жириновському.

«Мої погляди - це не плід миттєвої кон'юнктури, а результат багаторічних переконань. Я як і раніше вважаю, що ми повинні захищати інтереси людини найманої праці, малого і середнього бізнесу, а не інтереси великих компаній », - стверджує Василь Волга (« Публічні люди », N 12, 2010 р).

Гапон

Провокатором і попом Гапоном назвав свого часу Василя Волгу лідер СДПУ (О) Юрій Загородній. Саме так пан Загородній відреагував на репліку Волги про те, що процес об'єднання лівих сил займається «блок старих лівих» (В тому числі - і СДПУ (о). «Манера, в якій пан Волга дозволяє собі коментувати процес об'єднання лівих сил, не залишає сумнівів, що він є банальним провокатором, найнятим на службу з певною метою », - підкреслив лідер об'єднаних соціал-демократів.

друзі

Василь Олександрович каже, що у нього дуже багато друзів в політиці. Навіть в протиборчі табори - БЮТ. Але називати імена тих, з ким він дружить, Волга відмовляється.

компромат

У жовтні 2010 року Василь Волга заявив: Державна комісія з регулювання ринку фінансових послуг України почне працювати не раніше ніж через півроку. За його словами, до його приходу у відомство там процвітала корупція. «До цього була« шарашкіна контора », яку створили з метою ... ну, прокуратура скаже, врешті-решт, з якою метою і що там робили відповідальні особи, при цьому багато кажучи про свій професіоналізм», - підкреслив він.

Не мине й кількох місяців, як Василя Волгу і його підлеглих звинуватять в корупції.

порушення законодавства

У листопаді 2010 року Генеральна прокуратура України встановила, що посадові особи Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, яке очолює Василь Волга, чи не дотримуються законів України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», «Про кредитні спілки».
За результатами перевірки Генеральна прокуратура України винесла протест голові Держфінпослуг Василю Волзі на незаконне рішення і внесено подання, в якому потрібно усунути виявленні порушення, причини і умови, що їм сприяли, притягнути винних до відповідальності.

Тоді ж представники страхових компаній звернулися до керівництва країни з вимогою звільнити Василя Волгу з займаної посади.

лист Бродського

В кінці листопада 2010 року глава Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський звинуватив Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України в незадовільному виконанні основних завдань, поставлених урядом. У листі, адресованому прем'єр-міністрові Миколі Азарову, Бродський заявив: відомство Волги намагається саботувати процес дерегуляції.

«Я особисто звернувся до президента і прем'єр-міністра, щоб цю людину звільнили, бо він не відповідає тим вимогам, які президент і прем'єр ставлять до центральних органів виконавчої влади. Це не те, щоб скорочення від поборів, а ліквідація поборів, спрощення всіх процедур і дерегуляція. А вся діяльність цієї людини, на жаль, за весь час нашої спільної роботи спрямована тільки на одне - регулювати, ввести нові побори і так далі. Я просто все це узагальнив і направив Президенту для ознайомлення. Йому це не подобається. Але що я можу сказати? Те ж саме було з Укрземом - паном Кулинич. Точно така ж ситуація і зараз. Подивимося, як це закінчиться », - заявив Бродський (Український Бізнес Ресурс, 1 грудня 2010 року).

У відповідь глава Держфінпослуг звинуватив голову Держкомпідприємництва в затягуванні узгодження всіх дозвільних документів і попросив Азарова звільнити Бродського. «Але якщо Бродського не звільнять із займаної посади, то нехай хоча б змусять ходити на роботу і при цьому піднімати слухавку, коли я дзвоню з робочих питань. Не повірите, не можу три місяці додзвонитися Бродському », - заявив Василь Волга.

Розтрата бюджетних коштів

У квітні 2011 року газета контрольно-ревізійне управління (КРУ) провело позапланову перевірку держпідприємства «Інформаційно-технічний центр», засновником якого є Держфінпослуг.

Причиною раптового інтересу ревізорів до ІТЦ стало звинувачення з боку правоохоронних органів в розбазарюванні центром 42 млн. Грн. бюджетних грошей.

Василь Волга підтвердив факт проведення такої перевірки, але спростував факт розтрати бюджетних коштів. «Центр не взяв ні копійки з бюджету. Навіщо йому державна допомога? Він сам заробив за неповний рік 3,5 млн.грн., З яких 1,5 млн. - заплатив податків »(« Дело », 5 квітня 2011 р.)

Махінації в відомстві

У лютому 2011 року голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко звернувся до Генеральної прокуратури та СБУ з просьбойрасследовать діяльність керівництва Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг на чолі з Василем Волгою.

Посилаючись на журналістське розслідування, Гриценко закликав правоохоронні органи дати відповідь на питання, чи причетний Волга до фінансових махінацій на суму 24 млн. Грн.

Звинувачення в корупції

3 лютого 2011 року було заарештовано директора департаменту тимчасового адміністрування фінансово-кредитних установ Держфінпослуг Василь Адамчук. Правоохоронці звинуватили його в отриманні хабара від голови наглядової ради однієї з кредитних спілок міста Одеси заради вирішення питання про виведення тимчасової адміністрації з цього союзу. Сума хабара - 2 млн. Грн.

Василь Волга в інтерв'ю газеті «Дело» заявив, що ця ситуація нагадує йому «підставу», оскільки корупції в його відомстві немає і бути не може: «У Комісії при мені не створено передумов для того, щоб в робочий час на її території здійснювати будь -то там дії, в тому числі і корупційні ».

15 липня 2011 співробітники Генеральної прокуратури України затримали директора департаменту юридичного забезпечення Держфінпослуг Євгена Гантімурова і колишнього помічника керівника відомства Олега Чернушенко. Їм інкримінують злочини, пов'язані з корупцією.

19 липня 2011 року ГПУ разом з СБУ затримали і доставили в СІЗО Василя Волгу. Його підозрюють в корупційних діяннях.

21 липня в.о. генерального прокурора Ренат Кузьмін повідомив, що Генпрокуратурою порушено проти Волги кримінальну справу за статтею 368 ч. 3 Кримінального кодексу України (одержання хабара в особливо великих розмірах посадовою особою за попередньою змовою з групою осіб). За деякими даними, мова йде про хабарі в $ 500 тис.

Ненависть до України

У грудні 2010 року в Інтернеті з'явився фрагмент передачі на 5-му каналі, в якому Василь Волга каже: «Я ненавиджу Україну!».

ВІДЕО

ВІДЕО

Василь Олександрович стверджує, що це - провокація. Мовляв, цитата була вирвана з контексту.

«Це трисекундній відео програми« Майдан »на 5 каналі, що складається з однієї фрази, навколо якої будується текст розміщується коментаря. Відео було вивішено на ресурсі http://www.youtube.com 16 грудня 2010 р Між тим, дана програма вийшла в ефір 5 канала 2 березня 2008 р Слова, сказані Волгою у відповідь на репліку опонента, виглядали так:
«Я не ненавиджу Україну. Я зараз намагались сделать все Задля того, щоб ви и Такі, як ви, ее НЕ розвалі. А в тій способ, в Який ви рухаєтесь, в тій способ, в Який рухається Олег Тягнибок, розпалюючі ненависть между народами, Які населяють Україну, ви ее валіть, валіть. І я говорю про ті, что, Послухайте, чим далі и чім сільніше ви зараз будете тиснути Цю пружину на Схід, чим сільніше ви будете тисне всі прояви етнокультурні, Які є поза Сході та на Півдні України, тім сільніше буде вибух », - стверджує прес-служба СЛС.

Марчук

За деякими даними, саме Євген Марчук в середині 90-х підтримував молодого і перспективного підприємця Василя Волгу. Однак їхні шляхи розійшлися після президентських виборів 1999 року.

Матеріальне становище

Як зізнався Василь Волга, на посаді голови Держфінпослуг він отримує зарплату в 17 тис. Грн.

Сім'я володіє двома квартирами, які, за словами, Василя Олександровича, можна здавати.

Є дача в селі Таценки Обухівського району.

«Нам на життя вистачає», - резюмує Волга.

проект Кремля

У вересні 2008 року у Василя Волги запитали, як він ставиться до того, що його проект - Союз Лівих Сил називають проектом Кремля, він відповів: «Для мене це велика честь. Якщо хтось вважає нас проектом Кремля, то я прийму таке визначення з великим задоволенням »(« Комерсант », 29 вересня 2008 р.)

регалії

Почесний лідер політичної партії Союзу Лівих Сил.

У червні 2011 року нагороджений орденом святого рівноапостольного князя Володимира II ступеня за заслуги перед Українською православною церквою.

У 2010 році увійшов до рейтингу «200 найбільших вляітельних українців» журналу «Фокус» (N 177).

Автор книг «Культурна війна в Україні», «За лаштунками».

сім'я

Одружений. У Василя Волги - другий шлюб.

Дружина - Владислава Володимирівна (1975 р.н.), домогосподарка.

З дружиною Владиславою
З дружиною Владиславою. Фото: журнал «Публічні люди»

Виховує чотирьох дітей - двох синів - Василя і Іллю, і двох дочок - Олену та Катерину. Сини - від першого шлюбу, дочки - від другого.

Старшому Василю 23 роки, він вчиться на останньому курсі факультету політології Педагогічного університету ім. Драгоманова. Молодшій дочці Каті - 9 років; старша дочка - Олена вчиться на другому курсі Київського національного університету ім. Шевченко, вивчає філологію; молодший син Ілля в цьому році закінчив школу.

Василь Олександрович скаржиться, що у нього не вистачає часу для дітей. Хоча і зізнається, що вони для нього - головне в житті: «Я намагаюся приділяти максимальну кількість часу спілкуванню з дітьми. У мене їх четверо, і тому це непросто. Але це у багато разів важливіше, ніж вся моя політика, громадська діяльність і державна служба, разом узяті »(« ЛІГАБізнесІнформ », 8 серпня 2010 г.).

Тимошенко

Василь Волга завжди був затятим опонентом Юлії Тимошенко. У червні 2008 року Союз Лівих Сил навіть збирав підписи за відставку уряду Юлії Володимирівни. Тоді Василь Олександрович, що СЛС зібрала в десяти регіонах 150 тис. Підписів за відставку Кабміну Тимошенко.

хобі

Шахи, більярд, риболовля.

Але, як каже Василь Волга, він - трудоголік. Для нього робота починається о восьмій ранку, а закінчується о десятій вечора.

«Я пробував по-ІНШОМУ, особливо в моменти Розчарування. Але два тижні з вудкою було досить, щоб зрозуміти, що це не моє життя. Мені потрібно бути в гущі подій ... », - заявив він в інтерв'ю журналу« Публічні люди »(грудень, 2010 р).

Прізвище

Як стверджує Василь Волга, його прізвище пішла з часів Стародавньої Русі: «Від знаменитого богатиря Київської Русі Вольги. Якщо пам'ятаєте, Альоша Попович, Ілля Муромець, Добриня Микитич та Вольга »(Forum, 20 квітня 2007 р.)

)

честь

«Я в минулому - бойовий офіцер. Для мене такі поняття, як честь і дружба, є дуже багато в чому визначальними в житті », - каже Василь Волга. (Forum, 20 квітня 2007 р.)

Ющенко

За часів президентства Віктора Ющенка Василь Волга досить жорстко критикував главу держави.

Зокрема, після того, як стало відомо про розпуск парламенту в 2007 році, Василь Олександрович засумнівався в адекватності Віктора Андрійовича: «Я сумніваюся, що людина, яка вжила майже стакан діоксину, буде вести себе адекватно».

І трохи пізніше: «Важко знайти українця, у якого прізвище Ющенко не сиділа б в печінках». ( «Коммерсант», 29 вересня 2008 р.)

Янукович

Як стверджує Василь Олександрович, прихильником Віктора Януковича і очолюваної ним Партії регіонів він став ще в 2004 році. «Союзником Партії регіонів я став після подій 2004 року, коли в результаті конституційного перевороту антинародні сили прийшли до влади в Україні. Єдиною силою, яка на той момент могла їм протистояти, була Партія регіонів. Завдяки системній роботі сил антипомаранчевої коаліції перша частина плану досягнута, - в країні відновлюється конституційний порядок, починає підніматися українська економіка. Далі сенс політичної роботи партій лівого політичного спектру полягає в побудові економічної моделі справедливого розподілу кінцевого продукту виробництва », - стверджує Волга (« ЛІГАБізнесІнформ », 13 серпня 2010 року).

Я

«Я знаю, яким чином змінити ситуацію в країні, пов'язану з дотриманням прав людини, з місцевим самоврядуванням і так далі. Для того щоб я це зміг зробити, мені необхідно більше влади і більше грошей ».

( «Столичні новини», 5 жовтня 2004 р.)

«Я віруюча людина і боюся Бога. У моєму житті був період, коли я залишив бізнес, побудував 2 церкви і 3 роки жив в монастирях. Новий Завіт досі знаю близько до тексту. Притчу Соломона - напам'ять. "Початок мудрості - страх Господній" (с) Соломон. Саме виходячи з цього і захищаючи своїх дітей від бісовщини, я роблю те, що роблю ».

«Я боюся не Тимошенко, а того, що їй довіряє 20% громадян України».

«Я теж згоден з тим, що моя політична кар'єра тільки починається, і ще все попереду».

«Я реаліст і розумію, що оголосити імпічмент Ющенку неможливо. Ми будемо пропонувати Ющенко скласти свої повноваження добровільно і достроково ».

(Forum, 20 квітня 2007 р.)

«Я тому приводив соціалістів до регіоналів, що ПР - це менше зло, ніж націоналісти. Я не ліберал. За півтора року в роботи в парламенті я зрозумів одну цікаву річ: не можу робити те, в що не вірю. Чи не тому, що я такий хороший, а тому, що я такий! Ось я дивлюся на людей і навіть заздрю ​​- то в одній фракції людина, то в інший! І фішку таку цікаву придумали: «Людина зростанні, набірається Нових знань и відповідно до цього у неї змінюються погляди. І це нормально! ».

«Я зараз в політичній обструкції».

«Я люблю життя, я потрібен своїм дітям, своїй сім'ї живим, здоровим і адекватним. Для мене це дуже важливо!".

( «Публічні люди», листопад 2007 р).

«Я був недавно на П'ятому каналі в« П'яти копійках »і проти мене виставили такий собі нацистський світло. Всі кандидати і доктора наук, історики, п'ять чоловік виступало проти мене, був Круцик, директор «Інституту радянської окупації», були представники архіву СБУ. І суть була такою, показати, що є Союз лівих сил, який відстоює цінності єднання братніх народів, і є пани, які доведуть, що це нісенітниця собача і правда на боці нацистів. І ось, що цікаво, в голосуванні, голосуванні на П'ятому каналі (!) Результати склали 50 на 50. Це голосування на П'ятому каналі! Я кажу вам, що ці нацистські трюки всім починають набридати, люди кажуть «вистачить!».

( «Скунс-інфо», 3 червня 2008 р.)

«Я звернувся з листом і до Тимошенко, і до Ющенка, і до Януковича, в якому представив аргументи з нашого боку, з боку Союзу Лівих Сил, і зажадав припинити те, що вони витворяють».

(КРТ 9 вересня 2008 р.)

«Я думаю, що через 3-5 років СЛС отримає той необхідний обсяг влади, який дозволить формувати внутрішню і зовнішню політику України. І ми хотіли б керувати цілою країною, яка буде багатою, сильною, де буде високий рівень соціальних гарантій, в якій люди не будуть боятися того, що когось нагорі заклинить і почнуться вибори-перевибори ».

«Я ще розумію, якби в світі навколо нас були б якісь острівці стабільності. Було б щось, куди можна впертися ногою, зачепитися зубами, ліктем спертися і сказати - ось ми зараз якось збалансуємо, все буде нормально! Так ні, в світі почалася глобальна криза! Коли я дивлюся котирування основних біржових індексів, я відчуваю шок. Так що острівців не залишилося! Нам би всім зараз заспокоїтися, припинити красти літаки друг у друга, як велосипеди в школі колись крали, тихесенько сісти так і сказати один одному: хлопці, опа - настала ж ... Треба терміново щось робити! І вже точно не вибори! »

(From-ua, 10 жовтня 2008 року).

«Я не підтримую ліберальний курс, спрямований на вихід з ситуації, що склалася за рахунок бідних».

«Я перебуваю в уряді з цілком конкретною метою - захист майнових інтересів громадян. Не думаю, що моя діяльність на посаді голови Держфінпослуг із захопленням сприймається політиками ліберального спрямування. Незважаючи на це, я буду робити все можливе для того, щоб страхові компанії виплачували клієнтами належні їм виплати, вкладники кредитних спілок отримали з боку держави компенсації, ломбарди не обманювали людей, лізингові компанії не переглядали умови договорів на шкоду клієнтам, фінансові компанії були чесними гравцями на ринку. До тих пір, поки я бачу можливість працювати в цьому напрямку, я буду працювати в уряді ».

( «ЛІГАБізнесІнформ», 13 серпня 2010 року).

«Я відразу ж оголосив усім учасникам ринку, що пріоритетом у моїй роботі буде захист майнових прав та інтересів громадян».

( «Публічні люди», грудень, 2010 р).

«Я вам скажу абсолютно відверто, якщо пенсійна реформа пройде в такий спосіб, який не відповідатиме моїм переконанням - я піду з уряду».

«Я себе завжди протиставляю влади корпорацій. Я говорю про те, що зараз Верховна Рада представляє собою владу корпорацій. На жаль, уряд, точно так сформовано цією Верховною Радою, є влада корпорацій ».

(Радіо «Свобода» 19 лютого 2011 року).

«Я вважаю, що ми досить сильна нація, тільки трохи без царя в голові».

(Forum, 14 червня 2011 року).

Сергій Руденко

Але що я можу сказати?
Навіщо йому державна допомога?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация