Волгоград - інформація

  1. Царицин
  2. Сталінград і Сталінградська битва
  3. Туризм в Волгограді

Волгоград - адміністративний центр Волгоградській області , Один з найбільших за чисельністю і території міст Півдня Росії. За всю історію місто-герой не раз міняв своє ім'я і зовнішній вигляд. Однак і зараз Волгоград залишається великим промисловим і туристичним центром Півдня Росії.

Царицин

Колись на місці Волгограда розташовувалися золотоординські поселення, влаштовані тут для контролю над торговими шляхами до столиці Золотої Орди - Сарай-Берке . Пізніше території Астраханського ханства переходять до складу Російської держави, і з'являється необхідність в створенні сторожовий фортеці для охорони доріг і переправи через Волгу. Перша згадка Царицина в літописах датується тисяча п'ятсот сімдесят дев'ять роком: один з англійських мандрівників в своїх записах згадує «острів Царицин», де розташований «загін стрільців для охорони доріг». На думку етимологів, назва Цариця походить від тюркського слова «сари-су», що в перекладі означає жовта або каламутна вода. Справа в тому, що річки, що протікають в степах, мають мутнуватий відтінок через наявність в грунті глини. Можливо, з цим і пов'язана назва міста Царицин (з тюркської - «жовтий острів»).

Офіційною датою заснування міста Волгограда прийнято вважати 2 липня 1589 року. На початку 17 століття Царицин пережив перше повстання, що спалахнуло проти влади царя Василя Шуйського і незабаром пригнічений. У 1608 році в Царицині з'являється перша церква Іоанно-Предтеченський, яку в період радянської влади чекає доля руйнування.

У 1608 році в Царицині з'являється перша церква Іоанно-Предтеченський, яку в період радянської влади чекає доля руйнування

У різний час майбутній місто-герой Волгоград відвідувачі значущі в історії Росії фігури: Степану Разіну в 1670 році зміг тимчасово захопити фортецю; Омелян Пугачов через чотири роки безуспішно намагався повторити штурм Степана Разіна; в кінці 17 століття під час своєї поїздки в Азов Царицин відвідує цар Петро Перший, за указом якого пізніше була побудована Царицинському сторожова лінія . До речі кажучи, Петро Перший був приватним гостем в Царицині: в одну зі своїх поїздок цар віддав в дар місту свій картуз і тростину, які нині перебувають в обласному краєзнавчому музеї. З роками Царицин розвивається: в кінці 18 століття тут виявляють джерело ергенінскіх мінеральних вод, місто переживає найсильніший пожежа в ході повстання Омеляна Пугачова і будівництво Волго-донський залізниці. А на початку 20 століття Царицин потрапляє в період «будівельного вибуху». У цей час активно йде забудова міста житловими, виробничими та громадськими будівлями. Одним з тих, хто дожив до нашого часу будівель цього періоду є млин Ґергардт , Що стала символом Сталінградської битви. У 1913 році закінчується будівництво довгоочікуваного астраханського моста через Царицю. У роки революції Царицинський рада створює революційний штаб, до якого і переходить вся влада.

Варто зазначити, що перехід до радянської влади в Царицині пройшов плавно і мирно - до осені 1917 року влада в Царицині вже належала більшовикам.

У 30-х роках починається тотальна реконструкція міста: Олександрівська площа перейменована в площа Полеглих борців , Металургійний завод - в «Червоний Жовтень», відкривається пам'ятник борцям за свободу в період революції. А 10 квітня 1925 року настає одне з головних подій в історії міста: Царицин за указом ВЦВК перейменовується в Сталінград. З цього моменту починається нова вирішальна сторінка в історії міста.

Сталінград і Сталінградська битва

У роки радянської влади Сталінград став формуватися, в першу чергу, як великий промисловий центр Півдня Росії: були побудовані тракторний і метизний завод, відбувся пуск Сталінградської ГРЕС, створена перша автоматична лінія в світі. Сталося в цей період і чимало змін у суспільному житті Сталінграда. Протягом декількох років в місті періодично відкривалися нові культурні та освітні установи, серед яких педагогічний та технічний університети, палац піонерів і школярів, музей оборони Сталінграда і багато іншого.

У роки Великої Вітчизняної війни Сталінград відігравав важливу роль для майбутнього всієї країни. Не можна не відзначити той факт, що саме Сталінградська битва визначила перемогу радянської армії у війні. Місто було зруйноване вщент: особливо постраждали старий млин Грудінін і будинок Павлова , Де щосили тримали оборону радянські солдати, не підпускаючи німців до Волги. Запеклі бої йшли практично на всій території міста. Тракторний завод в роки війни став головним пунктом постачання бойовими танками Т-34.

Тракторний завод в роки війни став головним пунктом постачання бойовими танками Т-34

У листопаді радянські війська почали рішучий контрнаступ, після якого фашистська армія вже не змогла оговтатися. Після закінчення війни Сталінграда було присвоєно звання міста-героя, вистояв атаку німецько-фашистських військ.

У наступні кілька років Сталінград поступово приходив до тями, відновлювалися зруйновані будівлі, відновлювали свою роботу різні установи та організації. Після воєнних років Сталінград знову ожив, в ньому з'явилися нові об'єкти федерального і світового значення: так була пущена найбільша в Європі Сталінградська (нині Волзька) ГЕС , Відкритий залізничний вокзал «Сталінград 1» і дано нове ім'я місту - місто-герой Волгоград.

Крім того, вже в місті-герої Волгограді в пам'ять про події Сталінградської битви в місті були відкриті Мамаєв курган , А також реконструйовані старий млин , будинок Павлова , ЦУМ та інші старовинні будівлі Царицинському і сталинградских часів.

Крім того, вже в місті-герої Волгограді в пам'ять про події Сталінградської битви в місті були відкриті   Мамаєв курган   , А також реконструйовані   старий млин   ,   будинок Павлова   ,   ЦУМ   та інші старовинні будівлі Царицинському і сталинградских часів

Туризм в Волгограді

На даний момент Волгоград є великим туристичним об'єктом Півдня Росії. Щорічно в Волгоград стікаються тисячі росіян і іноземних туристів, щоб ближче познайомитися з визначними пам'ятками міста. Більшість з них пов'язано зі Сталінградської битвою: Мамаєв курган , музей-панорама «Сталінградська битва» , меморіальний комплекс «Солдатське поле» та інші місця бойової слави.

Є в Волгограді і місця, пов'язані з Царицинського часом, наприклад, музей-заповідник «Стара Сарепта» на місці німецької колонії, багато експонатів того часу перебуває і в волгоградської краєзнавчому музеї.

Є в Волгограді і місця, пов'язані з Царицинського часом, наприклад,   музей-заповідник «Стара Сарепта»   на місці німецької колонії, багато експонатів того часу перебуває і в волгоградської краєзнавчому музеї

Жителі міста гуляють по центральній набережній Волгограда і численних парках, відвідують театри та інші місця дозвілля.

Жителі міста гуляють по   центральній набережній Волгограда   і численних парках, відвідують театри та інші місця дозвілля

А в останні кілька років в місті-герої проходить чимало масштабних культурних заходів, наприклад, таких, як військово-історична реконструкція , Що відтворює епізод контрнаступу радянських військ під Сталінградом, парад Дідів Морозів , Який представляє собою хода Дідів Морозів з різних куточків країни і зарубіжжя та багато іншого. З розмахом святкується і день міста Волгограда .

До того ж Волгоград - відмінне місце не тільки для екскурсійного, а й пляжного відпочинку і риболовлі.

Повний список пам'яток Волгограда

Додати фото / інформацію

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация