Волгоград, Батьківщина-мати кличе

регіони Росії

/ Волгоградська область / Волгоград

/   Волгоградська область   / Волгоград

Візитна картка міста «Батьківщина-мати кличе!». Одна з найбільших і відомих в світі скульптур. Вона зроблена з блоків попередньо напруженого бетону - 5500 тонн бетону і 2400 тонн металевих конструкцій (без підстави, на якому вона стоїть).
Висота фігури 52 м, її маса становить більше 8000 тонн. Довжина меча - 33 м. Загальна висота скульптури - 85 м. Вона ґрунтується на бетонному фундаменті глибиною 16 м. Будівництво монумента було розпочато в травні 1959 року і завершено 15 жовтня 1967.
Вінчаючи курган, фігура Батьківщини - матері видно з багатьох точок міста, з Волги. Від підніжжя кургану до його вершини відвідувач проходить рівно 200 гранітних сходів - за кількістю днів Сталінградської битви. Адміністративним центром Волгоградської області є місто Волгоград, він розташований у 1073 км на південний схід від Москви на вигині нижньої течії Волги, тягнеться більш ніж на 70 км по правому березі річки. Місто засноване в 1589 році. Візитна картка міста «Батьківщина-мати кличе Першобудівники нарекли його за назвою впадає в Волгу річки Цариці гордим ім'ям Царицин. У 1925 році Царицин став Сталінградом і під цим ім'ям увійшов в світову історію як місто, біля стін якого з липня 1942 року по лютий 1943 року проходило найбільше за своїми масштабами і геополітичному значенню військове бій. У 1961 році місто було перейменовано знову і отримав ім'я, яке носить і в наші дні, Волгоград.
Сьогодні Волгоград - великий річковий порт, найважливіший вузол залізничних ліній і автодоріг. У західній частині міста знаходиться міжнародний аеропорт. Місто складається з 6 районів: Красноармійський, Кіровський, Радянський, Ворошиловський, Центральний, Краснооктябрьский, Дзержинський, Тракторозаводский. У місті працюють понад 20 вищих державних і недержавних навчальних закладів, Дозвіллєвий потенціал міста - театри, кінотеатри, філармонія, Будинок офіцерів Російської армії, цирк, десятки бібліотек, планетарій. Безліч ресторанів, кафе, піцерій і торгово-розважальних закладів, нічні клуби.
Волгоград надає прекрасну можливість відпочити на лоні природи не віддаляючись за межі міста. Варто тільки спуститися до набережної - і перед вами розгорнеться у всій своїй красі Волзьке море - найбільша річка Європи Волга-матінка ... З Центральної набережної ім. 62-ї Армії постає прекрасна панорама на цю головну російську річку. Тут же - численні літні кафе з видом на Волгу, зелений парк, нічні клуби, бари і ресторани, що знаходяться в будівлі Річкового вокзалу. Любителям водних процедур пляжі нашого міста пропонують золотистий пісок і спекотне Волгоградське сонце, а ті, хто любить гострі відчуття, на Центральному пляжі зможуть покататися на скутерах і спуститися з 5-метрової гірки "Камікадзе".
Втім, в який би час року ви не спустилися до Волги - жарким літом або холодною зимою - краса і велич цієї прекрасної річки не залишить вас байдужими. ЦЕНТРАЛЬНА НАБЕРЕЖНАЯ
Центральна Набережна імені 62-ї армії, яка захищала північну і центральну частини міста, була споруджена після Сталінградської битв. Набережна Волги зберігає свідоцтва всіх періодів історії міста, від Царицина до Волгограда.
На Центральній Набережній розташовується будівля Волгоградського річкового вокзалу. Це найбільше спорудження подібного типу в Європі: довжина будівлі практично дорівнює довжині Червоній площі в Москві. До вокзалу одночасно можуть причалювати шість теплоходів. У будівлі річкового вокзалу розташований Центральний концертний зал міста. Волгоградська земля досі зберігає тисячі осколків від мін, бомб, снарядів. МУЗЕЙ - ПАНОРАМА «СТАЛІНГРАДСЬКІЙ БИТВА»
Державний військово-історичний музейний комплекс «Сталінградська битва» - одна з яскравих і всесвітньо відомих пам'яток Волгограда. Відкрито в 1937 році, а 8 липня 1982 року було відкрито панорамний частина комплексу. Художня панорама «Розгром німецько-фашистських військ під Сталінградом» - найбільше художнє полотно в Росії 16х120 м.
При вході в музей можна помилуватися на справжні зразки військової техніки Великої Вітчизняної війни: танки, самохідки, літаки, знамениті «катюші».
Неподалік знаходяться руїни міського будинку, колишнього раніше млином, і збереженого в пам'ять про біди і страждання, що випали на долю радянського народу. На території, прилеглій до комплексу музею - панорами «Сталінградська битва», розташовані інші історичні пам'ятники: «стіна Родимцева» і легендарний Будинок Павлова - простий, нічим не не примітний Сталінградський будинок, зазначений на особистій карті фельдмаршала Паулюса як фортеця. Протягом осені 1942 року Будинок відважно захищали воїни 3-го Батальйону 42-го гвардійського стрілецького полку 13-ї гвардійської ордена Леніна стрілецької дивізії.

ПЛОЩА ПОЛЕГЛИХ БОРЦІВ

Центральна площа Волгограда. До революції площа називалася Олександрівською і була торгової частиною міста. 1 травня 1906 роки Олександрівська площа залиті кров'ю жертв першої російської революції.
У 1920 році Олександрівську площу перейменували на площу Полеглих борців. Над братською могилою, розташованої безпосередньо на площі, споруджений обеліск в їх честь.
У період Сталінградської битви площа - арена запеклих боїв. 4 лютого 1943 року на площі пройшов мітинг переможців, в могилу було вироблено дозахороненіе останків понад сто захисників Сталінграда. Центральна площа Волгограда

Зараз на місці їх поховання височіє 26-метрова стела з чорного і червоного граніту.
1 лютого 1963 був запалений Вічний вогонь в пам'ять про мужність і героїзм усіх захисників міста.

АЛЛЕЯ ГЕРОЇВ
На Алеї Героїв, на невеликій пішохідної вулиці відкрито меморіальний пам'ятник, присвячений Героям Радянського Союзу і повним кавалерам ордена Слави. Площа полеглих борців - назва своє отримала на честь захисників місто-героя, загиблих у громадянській війні.

ЛИСА ГОРАЛИСА ГОРА

Під час Сталінградської битви висота 140,6 була важливим стратегічним об'єктом - другим Мамаєвому кургані, так як з неї відкривалася панорама на південну частину міста. Протягом 140 діб у вересні - грудні 1942-го і 1943 року тут йшли жорстокі бої. На згадку про загиблих в боях в 1968 році тут встановлено 20 метровий обеліск. Під час Сталінградської битви висота 140,6 була важливим стратегічним об'єктом - другим Мамаєвому кургані, так як з неї відкривалася панорама на південну частину міста солдатська ПОЛЕ
Розташоване на в'їзді в місто, поруч з Московською трасою М6, де навіть в наш час земля начинена мінами і снарядами. Тут встановлено меморіал- фігура дівчинки і солдатське лист з оригінальним текстом листа майора Петракова, він пише дочки: «Моя чорноока Мила. Посилаю тобі волошка. Уяви собі: йде бій, кругом воронки, і тут же росте квітка. І раптом черговий вибух, волошка зірваний.
Я його підняв і поклав у кишеню гімнастерки ... Мила, тато Діма буде битися з фашистами до останньої краплі крові. До останнього подиху, щоб фашисти не надійшли з тобою так, як з цією квіткою ».
У центрі меморіалу - воронка у вигляді п'ятикутної зірки, з дна якої піднімається «вибух» з спаяних гільз і осколків авіабомб, снарядів, мін. Це символ останнього вибуху Другої світової війни. МАЛІ і ВЕЛИКІ Россошки
У 1997 році недалеко від Волгограда, в районі колишнього села Россошки, де в 1942-1943 рр. йшли запеклі бої, було відкрито кладовище радянських солдатів. А в 1999 р, через дорогу, відбулося відкриття масового поховання солдатів, що воювали на боці Німеччини. На сьогоднішній день тут покояться останки більше 45 тисяч солдатів Вермахту.
Центральною фігурою радянського кладовища є шестиметрова бетонна скульптура «Скорботна мати». Звичайно, Волга - головна "пам'ятка" міста, але Волгоград по праву пишається і своїми "зеленими цінностями". У Червоножовтнева районі знаходиться найстаріший міський парк ім. Ю.Гагаріна, заснований ще до війни. У 30-40-і рр. робітниками заводу "Барикади" тут була закладена алея пірамідальних тополь, що поклала початок парку. Під час Сталінградської Битви на його території точилися запеклі бої, а в улоговині, де зараз розташований сосновий бір, відбулося танкова битва. На згадку опалого в парку ім. Ю. Гагаріна встановлено монумент солдатам 62-ої Армії.
Зараз парк - улюблене місце відпочинку жителів не тільки Червоножовтнева, а й інших районів міста. Тут ростуть дерева і чагарники, привезені з багатьох куточків нашої країни: їли, сосни, берези, каштани і липи ...
Творчими колективами ДК ім. Гагаріна, розташованого на території парку, тут же проводяться різноманітні святкові заходи, виставки, огляди художньої самодіяльності.

На протилежному від парку ім. Ю.Гагаріна кінці міста, в Червоноармійському районі знаходиться Волгоградський Дендрарій. Він займає площу 3,5 гектара і налічує близько 20 тис. Рослин майже 600 видів з усього світу. Цей дендрарій настільки унікальний, що представники Голландії та Греції клопочуть в ЮНЕСКО про присвоєння йому статусу Міжнародного заповідника природи.
У Волгоградському дендрарії ростуть унікальні рослини: наприклад, гінгко дволопатеве, що є реліктовим рослиною. Древні називали його "деревом життя" і вірили, що якщо доторкнутися до гінгко рукою, загадавши при цьому бажання - воно неодмінно збудеться.
Так як рослини, які ростуть в дендрарії, зібрані з усього світу, з різних кліматичних поясів, то тут в любе пору року є на що подивитися: влітку цвіте ялівець, або червоне дерево, з якого виготовляють найціннішу меблі; восени прикрасою дендрарію є чагарник скумпія - його листя бувають пофарбовані одночасно в жовтий, зелений і червоний кольори.
Взимку відвідувачів радують різноманітні хвойні дерева - сосни, модрини, туї, а також чарівне, за повір'ями жителів Сходу, дерево ялина. Саме з ялини, до речі, зроблена знаменита скрипка Страдіварі.
Звичайно, є в дендрарії і головне російське дерево, символ Росії - береза. Великий футболіст Пеле якось на питання про те, що йому найбільше сподобалося в Росії, відповів "Біле дерево".
Дендрарій - не єдине місце в Волгограді, гідне статусу природного об'єкта міжнародного значення. До першої категрії світової значущості віднесена "Волзька Венеція" - Волго-Ахтубінськ заплава, розташована на протилежному від міста березі Волги. Волго-Ахтубінськ заплава - це зона між основним руслом Волги і її рукавом Ахтубой, що тягнеться на 450 км. Природа Волго-Ахтубінськ заплави не залишить байдужим навіть бувалого мандрівника: великі і малі озера з кришталево чистою водою облямовані піщаними пляжами; на заливних луках ростуть рідкісні види квітів і трав, безліч великих і малих річок багаті на рибу, а ліси є хорошими мисливськими угіддями.
Тут, в густих заплавних лісах багатий тваринний світ. Але його особливу цінність становлять водні джерела - озера і єрики, якими рясніє територія парку. У водоймах Волгоградської області зустрічається 4 види осетрових риб: білуга, осетер, севрюга і стерлядь. Чисельність цих цінних риб підтримується, головним чином, за рахунок штучного відтворення на рибозаводах. Тільки один з них - Волгоградський - щорічно випускає в Волгу близько 13 мільйонів мальків білуги, севрюги, осетра.
У Кіровському районі - південної частини Волгограда розташоване Ергенінское родовище мінеральних вод. Ергенінскій джерело відоме в літературі вже понад 200 років. У 1775 р Сарептська лікар Іван Якимович Вір, дізнавшись у місцевого населення про його цілющі властивості, досліджував воду в місцевій аптеці і став застосовувати її в лікувальних цілях. Він упорядкував джерело, який в кінці XVIII століття користувався вже всеросійської славою. Тут був створений один з перших російських курортів, який щорічно відвідувало до 300 чол., Переважно з дворянської знаті, військових і духовенства. Ергенінскую мінеральну воду почали розливати в пляшки (до 20000 штук в рік), які розвозили по країні. На думку курортологів, це була перша з вітчизняних пляшкова вода.
З відкриттям кавказьких курортів слава Ергенінского джерела померкла і лише в наш час були проведені його детальні гідрогеологічні та бальнеологічні дослідження. Дослідження, проведені Волгоградської медичною академією, встановили широкий діапазон показань до лікувального застосування ергенінской води при захворюваннях органів травлення.

Інформація про туризм Волгоградській області

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация