Волгоград: населення, промисловість і культура

  1. Історія
  2. населення Волгограда
  3. промисловість Волгограда
  4. Культура міста Волгоград

Місто-герой Волгоград був заснований в південно-східній європейській частині Росії в 1589 році Місто-герой Волгоград був заснований в південно-східній європейській частині Росії в 1589 році. Тоді, як сторожовий місто, він носив найменування Царицин. Перша згадка про нього як неофіційному населеному пункті відноситься до 1579 році. У XIII столітті територія нинішнього Волгограда довгий час являла собою поселення Золотої орди. Надалі Царицин був не тільки волзьких караулом, а й справжнім обласним центром. Є версія, що первинна назва міста є відсиланням до тюркського словосполучення «красивий острів».

Історія

Офіційна підстава міста було пов'язано з необхідністю створення незалежної військової бази на території Великої Ногайської орди. Повністю російськими всі ці території стали тільки з 1630-х років.

(Ось так виглядає старе місто Царицин)

У XVII столітті значну роль в розвитку Царицина зіграли козаки. В цей же час містечку судилося пережити тяготи смутного часу і нападу Степана Разіна. Він часто опинявся епіцентром подій в періоди селянських війни і поволзьких заколотів. Новим етапом у розвитку міста з'явився 1775 рік, коли козацьке військо було ліквідовано і до міста додалося кілька передмість, заселених селянами з центральних губерній.

Перша світова війна, Жовтнева революція і розвал Російської Імперії зробили новий поворот у долі міста. У 1918-19 роках «білі» тричі намагалися осадити Царицин, але оборона під керівництвом Йосипа Сталіна витримала всі удари і зробила відсіч. На жаль, всі ці бої надали величезної шкоди господарству міста і привели до загибелі мирних жителів. На початку 1920-х була організована Царицинському губернія. У 1925 році на честь визнання ролі Сталіна в обороні міста він став іменуватися Сталінградом.

(Сталінград в роки Великої Вітчизняної війни)

Коли лінія фронту почала наближатися до Сталінграда, була побудована волзький рокада. На жаль, в 1942 році лінія фронту опинилася на межі Сталінграда, і вже на початку серпня була здійснена перша спроба його взяття. У другій половині серпня був проведений перший масивний авіаналіт на Сталінград. У вересні Вермахту вдалося захопити Лису гору недалеко від центру міста, а також Мамаєв Курган, який через деякий час був відбитий. Почався тривалий період запеклих вуличних боїв. До листопада місяця був захоплений весь центр і північ Сталінграда, крім окремих розкиданих по місту територій. Через деякий час радянське командування успішно провело операцію «Уран», яка відрізала німецькі війська від точок постачання. Пізніше була проведена операція «Малий Сатурн». У другій половині грудня 1942 радянська армія мала повну перевагу над німецькими солдатами, оскільки краще орієнтувалася в зимових умовах. Перемога в Сталінградській битві стала переломною для всієї Другої Світової війни. Вона ж стала однією з найкривавіших. З боку СРСР загинуло майже 500 000 чоловік, з боку Німеччини - близько 300 000, і з боку німецьких союзників - до 200 000. При цьому кількість загиблих мирних жителів взагалі не враховується.

При цьому кількість загиблих мирних жителів взагалі не враховується

(Сталінград - новий побудований соціалістичне місто)

Архітектурний розквіт Сталінграда припав на 1950-ті роки. У цей період відбувалася масштабна міська забудова сталінським ампіром. Був створений образ могутнього соціалістичного міста з нової історичної плануванням. Основною складовою житлового фонду стали так звані сталінки. Після смерті Сталіна пам'ятники вождю почали зноситися, і в 1961 році місто назвали Волгоградом. Колишні плани по будівництву були визнані помилковими, і нові будівлі зводилися вже в іншому стилі. З'явилися «хрущовки». У 1960-х був зведений меморіальний комплекс Мамаєва Кургану, Волзька ГЕС, а також з'явилися об'єкти хімічної промисловості. За цей час були побудовані автомагістралі, які з'єднували Волгоград з сусідніми обласними центрами.

населення Волгограда

населення Волгограда

(Царицин, вулиця Московська)

У перші кілька століть населення фортеці Царицин збільшувалася не дуже сильно, тому що велика кількість зовнішніх ворогів і регулярні криваві бунти скорочували число жителів і відлякували потенційних переселенців. За часів Булавінського повстання, наприклад, були вбиті і взяті в рабство всі жителі, які опинилися поза стінами міської фортеці. Тільки завдяки організації Царицинського повіту в 1780 році стало можливим запрошення російських підданих з інших губерній. В цей же час на території стали селитися німецькі колоністи, які принесли нові технології.

До початку XX століття Царицин обігнав за кількістю населення багато губернські міста. Це було пов'язано з великою кількістю робочих місць і стрімко розвивається інфраструктурою. На жаль, зростання населення перервався через Першої Світової війни і подальших кровопролитних подій.

На жаль, зростання населення перервався через Першої Світової війни і подальших кровопролитних подій

(Вцілілий після авіанальоту фонтан "Дитячий хоровод", як символ миру після руйнівної війни)

Друга Світова війна завдала величезної шкоди всьому Сталінграда. Було зруйновано 90% житлового фонду, а замість 450 000 населення в місті залишилося проживати трохи більше 30 000. Аж до літа 1945 р проводилося розмінування міської території. У 1947 році спалахнула нова хвиля голоду.

Незважаючи на те, що Волгоград з перших десятиліть свого заснування переживав постійні заколоти, війни і протести, населення потроху зростало. Саме тому з'явилася можливість спочатку утворити повіт, а потім і губернію. До середини XIX століття в Царицині проживало кілька тисяч чоловік. До початку XX століття тут було вже 100 000 жителів. У 1989 році кількість населення перевищила 1 млн. Жителів.

(Красноармійський район - найбільший район в Волгограді)

Містом-мільйонником Волгограду вдалося пробути недовго, оскільки в 1999 році намітилася тенденція депопуляції населення. У 2002 році до Волгограду приєднали кілька селищ, і він знову став «мільйонером», але потім втратив цей статус через тривалого періоду скорочення чисельності населення. У 2010 році влада приєднали до міста ще кілька населених пунктів і вже в третій раз змінили його статус по населенню. За даними на 2017 рік, в Волгограді проживає 1.015.500 чоловік. Вважається, що це місто займає 14 місце в рейтингу найбільш населених міст Росії. Що стосується національного складу, то більше 90% - росіяни, трохи більше 1% - вірмени і українці, рівно 1% - татар, ще менше азербайджанців, казахів, білорусів і корейців.

промисловість Волгограда

промисловість Волгограда

Спочатку розвиток промисловості було ускладнено великою кількістю зовнішніх ворогів і регулярної зменшенням населення через бунти і протестних рухів. До XVIII століття в Царицині розвивалася тільки харчова промисловість за рахунок близькості торгових шляхів і широких рибних ресурсів. Було також популярним баштанництво і відхожі види промислу, оскільки постійне землеробство на посушливих територіях було неможливим.

У 1812 році в місті з'явився перший завод, який переробляв гірчицю. Через 50 років Царицин отримав ще один дуже важливий перевага - залізницю. Коли кріпосне право було ліквідовано, промисловість в місті стала розвиватися набагато активніше: створювалися робочі селища, в тому числі Нобелівський містечко. На території Царицина відкрилися нафтопереробні заводи, металургійні, гасові і масляні промислові комплекси. Був зведений і гарматний завод.

(Сталінградський тракторний завод)

З кінця 1920-х років в рамках п'ятирічок в Сталінграді дуже швидко звели величезну кількість заводів, зокрема тракторний і метизний. Був утворений великий сталінградський тракторно-танковий кластер, для роботи в якому інженерів і робітників навчали у відповідному інституті. Саме сталінградські інженери в 1940 році запустили у виробництво танк Т-34. Перед війною знову спалахнув голод, але в більшості міських галузей спостерігалося поліпшення якості життя.

Після розпаду Радянського Союзу був помічений спад у всій сфері промисловості. Уже в 2000-х в місті з'явилися нові об'єкти транспортної інфраструктури, в тому числі шляхопровід, швидкісний трамвай, волгоградський міст.

(Виробничий комплекс "Сади Придонья")

В даний час місто знаходиться в скрутному економічному становищі. Промисловість, що займається переробкою сировини і виробляє обладнання для його видобутку, знижує або зупиняє своє виробництво. У стані банкрутства знаходиться тракторний завод. Сьогодні на території Волгограда функціонують мотобудівельний, алюмінієвий заводи, Хімпром, Титан, Пивовар, Сади Придонья, суднобудівний завод і т.д.

Культура міста Волгоград

Культура міста Волгоград

Волгоград вирізняється широкою мережею культурних установ і центрів мистецтва. Тут знаходиться цікавий музей образотворчих мистецтв, а також музей «Стара Сарепта», присвячений німецьким колоністам. Не так давно був відкритий наймолодший музей з експозицією міського водоканалу.

Не так давно був відкритий наймолодший музей з експозицією міського водоканалу

(Кінотеатр "Перемога", СРСР)

Театральне мистецтво розвивалося в місті у вигляді спонтанних балаганів до XVIII століття. Надалі спектаклі показували в приватних купецьких будинках. Цікаво, що навіть на сьогоднішній день в Волгограді немає великих театральних приміщень, хоча успішно функціонує Волгоградський молодіжний театр, Волгоградський музичний театр.

(Батьківщина-мати)

Перший кінотеатр з'явився в місті на початку XX століття. Більшість цих закладів представляли собою переобладнані церкви. В даний час в Волгограді функціонує 15 кінотеатрів, більше половини з яких підтримують технологію 3D.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация