Волгоградський державний медичний університет (ВолгГМУ) - Волгоградський державний медичний університет (ВолгГМУ)

  1. Волгоградський державний медичний університет (ВолгГМУ) Волгоградського державного МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ:...
  2. підрозділи університету

Волгоградський державний медичний університет (ВолгГМУ)

Волгоградського державного МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА

Волгоградський державний медичний університет (ВолгГМУ) - один з найстаріших вузів міста-героя Волгограда - створений в 1935 році як Сталінградський медичний інститут Волгоградський державний медичний університет (ВолгГМУ) - один з найстаріших вузів міста-героя Волгограда - створений в 1935 році як Сталінградський медичний інститут. У 2012 році ВолгГМУ став одним з найбільших серед медичних і фармацевтичних вузів Росії, за кількістю учнів, тут проходять підготовку різного рівня близько 15 тисяч чоловік. ВолгГМУ - це один з провідних медичних вузів нашої країни, вже 80 років, пройшовши шлях від провінційного медінституту до університету зі світовим ім'ям, дозволивши накопичити фундамент багатого, в тому числі і військового досвіду, перспективних інновацій, дбайливо зберігаючи сформовані славні традиції і передаючи їх з покоління в покоління, ВолгГМУ день у день готує висококваліфікованих фахівців 21 століття.

Волгоградський медуніверситет - це цілісний комплекс неперервної професійної освіти, де ведеться підготовка фахівців молодшого і середнього медичного ланки, лікарів різних спеціальностей, провізорів і фармацевтів, соціальних працівників, клінічних психологів, інженерних кадрів по біотехнічних систем і технологій, менеджерів для системи охорони здоров'я, генетиків, біохіміків і викладачів біології. У вузі два підготовчих відділення: одне - для російських, інше - для зарубіжних слухачів. Випускники університету можуть продовжити навчання на факультеті післявузівської професійної освіти (інтернатура - до 2016 року, ординатура, аспірантура, докторантура), на факультеті удосконалення лікарів можна навчатися на курсах перепідготовки та підвищення кваліфікації.

ВолгГМУ - це і науково-інноваційний виробничий центр. При вузі, в рамках регіонального хіміко-фармацевтичного кластера, як його наукового ядра, створюється Науковий центр інноваційних лікарських засобів з дослідно-промисловим виробництвом, де вже сьогодні і в перспективі велика роль відводиться філії нашого університету - Пятигорскому медико-фармацевтичного інституту (ПМФІ) . Нещодавно створене при вузі інноваційне підприємство «Медбіофарм» випускає різні препарати, які успішно застосовуються як в косметичних цілях, так і в бальнеологічної практиці. Всі вироблені тут кошти - розробки вчених ВолгГМУ (хіміків і фармакологів), багато з яких відзначені на федеральному рівні, мають нагороди Президента Росії.

Пам'ятаємо минуле, думаємо про майбутнє Розгорнути

У Волгоградському медуніверситеті трепетно ​​ставляться до історії вузу. У 1935 році, коли був заснований (тоді) інститут, відкрився всього один лікувальний факультет, і на 8 кафедрах приступили до навчання 172 студента. Для півмільйонного Сталінграда 1930-х, де було всього 800 лікарів, таке очікуване поповнення ставало істотним. У ті роки швидко розвивалася промисловість, місто зміцнився як політичний і економічний центр Нижнього Поволжя, бурхливо зростало населення, тоді і виникла необхідність створення медичного вузу для заповнення дефіциту лікарів. Для організації Сталінградського медінституту були спрямовані відомі вчені і висококваліфіковані фахівці, і вуз став швидко розвиватися. З кожним роком число кафедр збільшувалася, поповнювався бібліотечний фонд, спостерігалося зростання кількості прийнятих студентів. Створювалася необхідна для навчального процесу клінічна база. Адже в підготовці лікаря теорія невіддільна від практики. Перші клініки були створені до початку 1937/38 навчального року (на базі обласної лікарні). До 1940-го медінститут у своєму розпорядженні необхідними клінічними базами по основних медичних спеціальностей.

У 1941 році Велика Вітчизняна війна вторглася в плани розвитку вузу. Освітній процес тривав - медінститут став працювати в посиленому режимі. І головне завдання - підготовка лікарів - тут виконувалася: у 1941 році було достроково підготовлено і випущено 670 фахівців, а в травні-червні 1942-го - ще 400. Проводились удосконалення та перепідготовка лікарів для евакогоспіталів, які в Сталінграді почали формуватися з перших днів війни , а до листопада 41-го їх було 80 на 37 700 ліжок. Професори та викладачі медінституту брали найактивнішу участь в їх роботі.

Влітку 1942 фронт наблизився до Сталінграда, і почалися бомбардування міста. Евакуювати інститут не встигли: корпусу були повністю зруйновані, загинули люди. У період Сталінградської битви випускники та викладачі медінституту мужньо виконували свій обов'язок, не шкодуючи життя. Багато з них пройшли всю війну і заслужили державні нагороди.

Після Сталінградської битви зруйнований вуз швидко відновлювався. У будівництві брали активну участь всі, від студента до професора. Медичні інститути країни і колектив центральної бібліотеки Наркомату охорони здоров'я підготували і відправили в Сталінград фахівців, лабораторне майно і книги. Всі першочергові завдання були вирішені і успішно проведено набір студентів. Нововідкритий інститут вже в 1944 році відновив випуск лікарів. Паралельно з організацією навчального процесу в інституті знову розгорталася наукова діяльність.

Новий етап розвитку медінституту почався в 1961 році, коли вузу було надано будівлю в центрі міста на площі Полеглих Борців, будинок 1, де на сьогоднішній день і знаходиться головний навчально-адміністративний корпус університету. Тоді почали відкриватися нові факультети: стоматологічний (1961), з навчання іноземних студентів (1962), педіатричний (1969), підготовчий (1970), удосконалення лікарів (1980), післядипломної навчання (1993), фармацевтичний (1995), медико-біологічний ( 2000), соціальної роботи і клінічної психології (2004). У ці ж роки у вузі були сформовані визнані наукові школи в різних областях медицини і клінічної фармакології, інститут став академією, а потім утвердився в статусі університету.

ВолгГМУ сьогодні Розгорнути

На сьогоднішній день в навчальному процесі нашого вузу задіяні досвідчені викладачі, серед них 3 академіки та член-кореспондент РАН, більше 500 - кандидатів наук, майже 200 мають докторський ступінь і професорське звання.

У 2013 році ВолгГМУ успішно пройшов державну акредитацію. Експертна комісія перевіряла всі навчальні підрозділи університету, в тому числі ПМФІ і медичний коледж ВолгГМУ. І в листопаді ми отримали свідоцтво про державну акредитацію строком на 6 років.

На початку 2013/14 навчального року за результатами щорічного рейтингу російських вузів (рейтингового агентства «Експерт РА») ВолгГМУ потрапив в топ-100, опинившись на 75-му рядку в сотні кращих, і випередив інші волгоградські вузи. Моніторинг вищих навчальних закладів, який проводився освіти та науки Росії, також підтвердив, що робота в нашому університеті протікає в правильному руслі. Тут варто підкреслити, що в освітньому процесі ми дбайливо зберігаємо кращі традиції, активно використовуємо сучасні технології та підходи. У грудні минулого року апробований наш новий проект «Віртуальний ВолгГМУ». Це одна з технологій дистанційного навчання - робота в віртуальної реальності, де педагоги, студенти і лікарі зустрічаються в віртуальному світі. У них є аватари і майданчики для навчання, де можна відпрацьовувати різні навички, в тому числі клінічні, вирішувати завдання, виступати, задавати питання, складати іспити і так далі. Звичайно, над проектом ще належить працювати, але за ним - велике майбутнє.

У підготовці лікаря, а основна частка наших студентів - майбутні лікарі - найважливішою частиною навчання є практика, тому при університеті з успіхом працюють три власні клініки: стоматологічна, сімейної медицини та клініка № 1 (по наданню високотехнологічної медичної допомоги). Крім цього наші навчаються освоюють професійні практичні навички в інших закладах охорони здоров'я міста та Волгоградської області, а іногородні - проходять виробничу практику переважно на батьківщині. Проте, важливим завданням на сьогодні є можливість розширення клінічних баз. Багато уваги цьому приділяється на стоматологічному факультеті ВолгГМУ. Основна роль в освоєнні практичних навичок відводиться міжкафедральні фантомному центру, де крім великого лекційного залу для проведення семінарів та майстер-класів функціонують кабінети з фантомами - імітаторами пацієнтів. На інших факультетах також відзначається позитивна динаміка щодо розширення клінічних баз для практики учнів. Наприклад, при нашій клініці № 1 в 2012 році створено симуляційні центр по серцево-судинної хірургії, що дозволяє підвищити рівень теоретичних знань і вдосконалювати практичні навички працівників установ, що надають високотехнологічну медичну допомогу за спеціальністю «Серцево-судинна хірургія». Це сприяє впровадженню нових програм навчання і підвищення кваліфікації медичних кадрів в області серцево-судинної хірургії. У 2014 році відкрився ще один навчальний симуляції центр - з акушерства, гінекології та перинатології, розташований на базі Волгоградського перинатального центру. Центр оснащений найсучаснішим обладнанням і фантомними тренажерами.

В університеті ведеться велика робота по відкриттю нових спеціальностей. У 2011 році в головному вузі ліцензовані 5 напрямків підготовки, де студенти-першопрохідці вже в 2015-му почнуть отримувати свої дипломи. У 2013 році для ПМФІ відкриті 6 спеціальностей ВПО: «Стоматологія», «Медична біохімія», «Менеджмент» (в охороні здоров'я), «Логопедія», «Економіка в охороні здоров'я», «Юриспруденція» (в охороні здоров'я) і 2 - СПО: « Стоматологія ортопедична »і« Фармація ».

Величезна увага приділяється позанавчальної та виховної роботи. Для організації вільного часу учнів працюють різні товариства і клуби (наукові, КВН, музично-танцювальні, диспут-клуби, медіастудія і ін.), Спортивні секції та гуртки. Для оздоровлення та відпочинку багатотисячного колективу ВолгГМУ функціонують дві заміські бази відпочинку і спортивно-оздоровчий табір.

перспективи Розгорнути

Найважливішими планами на найближче майбутнє для нашого університету є будівництво двох великих об'єктів: Наукового центру інноваційних лікарських засобів з дослідно-промисловим виробництвом і 50-метрового плавального басейну зі спортивним і тренажерним залами, який увійшов в соціальну адресну програму «500 басейнів для вузів» Всеросійської політичної партії «Єдина Росія».

Крім цього триває робота над перспективним проектом дистанційної освіти «Віртуальний ВолгГМУ».

Планується ліцензування спеціальностей післявузівської професійної освіти (для головного вузу): «Мануальна терапія», «Нефрологія», «Психотерапія», «Рентгенендоваскулярні діагностика і лікування», «Рефлексотерапія», - документи для цього вже підготовлені. Освітній процес на всіх випускаючих кафедрах буде безперервно розвиватися і вдосконалюватися.

підрозділи університету



Вхід для співробітників

Відомості про університет

недавні поновлення

Давно не оновлювалися

Контактна інформація

Федеральне державне бюджетне освітня установа вищої освіти «Волгоградський державний медичний університет» Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації


400131, Росія, м Волгоград,
площа Полеглих Борців, д. 1


Телефон: +7 (8442) 38-50-05
Приймальна комісія: +7 (8442) 53-23-33
Foreign Department: +7 (8442) 38-30-28


http://www.volgmed.ru [email protected]

1, Pavshikh Bortsov Sq., Volgograd,
400131, Russian Federation

Статистика відвідувань

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация