Володимир Путін відповів на питання журналістів про сміття, реперів і свою майбутню дружину

Сьогодні Володимир Путін проводить велику прес-конференцію. У Центрі міжнародної торгівлі в Москві зібралася рекордна кількість журналістів - 1702 представника російських і зарубіжних ЗМІ. Кремль очікує, що преса буде питати президента про стан країни, її економіки, внутрішньої та зовнішньої політики, проблеми в регіонах. Ми ведемо текстову трансляцію, дивіться відео прес-конференції в першому пості.

15:45

Прес-конференція президента почнеться через кілька хвилин.

Відео: Росія 24

15:53

Перші журналісти приїхали в Центр міжнародної торгівлі ще до восьмої ранку по Москві, щоб зайняти місця на ближніх рядах. Цього року акредитувалося рекордне число представників преси - 1702 людини, це федеральні, регіональні, зарубіжні ЗМІ.

Прес-конференція проходить в 14-й раз, цього року її формат не змінюється: питання - відповідь.

15:58

Найдовша прес-конференція Путіна була в 2008 році, вона тривала 4 години 40 хвилин. Цього року телеканали заклали три години ефірного часу. Розмова президента і журналістів транслюють «Росія 1», «Росія 24», Перший канал і радіостанції «Маяк», «Вести ФМ» і «Радіо Росії».

16:08

До зали зайшов прес-секретар президента Дмитро Пєсков, попросив журналістів не заважати один одному і не піднімати високо таблички з питаннями.

Сьогодні Володимир Путін проводить велику прес-конференцію

16:09

Володимир Путін з'явився в залі, вітає пресу, говорить про підсумки року: за 10 місяців поточного року ВВП зріс на 1,7%. Прогноз - 1,8%.

16:11

Інфляція зберігається, правда, за тиждень підросла на 0,5%. Очікується, що дотягне до 4,1-4,2%. Безробіття скорочується: 4,8%.

16:13

Переходять до питань. Дмитро Пєсков, який модерує конференцію, каже, що першим буде питати кремлівський пул журналістів. Питання задає ТАСС:

- Наскільки добре опрацьовані критерії виконання нацпроектів? Експерти сумніваються в їх доцільності. У вас є чим заперечити?

16:14

Президент відповідає:

- Нам потрібен прорив, нам потрібен новий технологічний уклад, без цього у країни не буде майбутнього. Як організувати роботу? Просто так роздати гроші? Їх потрібно сконцентрувати на якихось проривних документах. Тому було створено 12 національних проектів: охорона здоров'я, освіта, наука, виробництво і економіка, розвиток робототехніки і так далі. Розраховую на консолідовану роботу, в тому числі регіонів.

Ледве Путін замовкає - в залі злітають таблички з питаннями і назвами ЗМІ

16:19

Наступне питання задає журналіст з телеканалу «Росія»:

- На що спирається уряд в плануванні своєї діяльності? Чи можливий прорив, або економіка буде розвиватися за принципом «заробили на нафтових надлишки, відклали і витратили». І в цілому задоволені ви роботою команди Медведєва?

- З 2008-й по 2018-й зростання економіки становило приблизно 4,7%. Давайте не будемо забувати, як розвивалася економіка: були і зростання, і спади через кризу. Ми не були причиною світової кризи 2008-2009 років, протягом багатьох років ми з нього вилазили. У 2014-2015 роках обрушилися ціни на нафту. Зрозуміло, ВВП - один з головних показників, але нам не забезпечити темпи зростання, якщо не змінити структуру економіки. Для цього і створені нацпроекти. Нам потрібно увійти в іншу лігу економіки, і не тільки за обсягом, але і за якістю. Думаю, посісти п'яте місце нам під силу. На це і спрямовані нацпроекти.

Командою Медведєва президент задоволений.

16:24

Наступне питання - з Волгограда. Журналіст згадує річницю Сталінградської битви, чемпіонат світу з футболу і адресує прохання: в 1998 році було розформовано Качинское училище, його просять відтворити.

Президент:

- Треба подивитися, що там можна зробити. Щоб не тільки пам'ять, а й елементи традиції не були втрачені. Я пораджуся з Міністерством оборони.

16:26

Наступне питання - про двократне підвищення комунальних тарифів і податок на додану вартість. Чи не є це занадто великим навантаженням для росіян?

- Підвищення ПДВ пов'язано з необхідністю втримати нафтогазовий дефіцит, це перше. Друге: у багатьох країнах ПДВ набагато вище, і у нас був вище, але кілька років тому ми його понизили. Зараз, з підвищенням, зберігається ряд пільг - на ліки, соціальні товари. Робиться це для утримання зростання інфляції цін.

Що стосується тарифів ЖКГ, вони будуть підвищені в два етапи, але не більше ніж на 4,1%.

16:31

Питання від представника телеканалу «Росія» з Новосибірська:

- Чи не розіб'ються чи наукові амбіції про побут? Чи буде де жити вченим?

- Це дуже важлива складова всього цього процесу. З керівником регіону я буду говорити про це. Коли я був в Новосибірську , Ми про це з колегами теж говорили. Якщо щось буде потрібно по соціалці для вчених, для академмістечка, ми, звичайно, будемо це робити.

Катерина Гагаріна задала питання про житло для вчених в Новосибірську

16:34

Наступне питання - про промисловості:

- Останній НДІ, який займається дослідженнями льону, знаходиться на стадії ліквідації. Як ви оцінюєте стан нинішньої промисловості та темпи її зростання? Чи вважаєте підтримку вітчизняних виробників достатньою? - каже представник газети «Зірка».

- Льон завжди був нашою фішкою. Я подивлюся, що там відбувається. Як завжди, проблема може бути складніше, ніж здається з боку. Виробництво льону було завжди гордістю Росії. Треба подивитися, що можна зробити. Обіцяю, що подивлюся. Промислове зростання в цілому вище, ніж зростання ВВП - 3%. Це хороший показник. Підтримка вітчизняних виробників недостатня, тому ми намітили ряд програм з підтримки окремих галузей промисловості, до 2024 року на це буде витрачено 1,376 трильйона рублів.

16:39

Перший канал запитує, чи варто побоюватися ядерної війни.

Перший канал запитує, чи варто побоюватися ядерної війни

- Заспокойте мене і моїх дітей, - просить журналіст

- Ми можемо забезпечити свою безпеку. Ми знаємо, як це зробити. Але в цілому для людства це погано. Існує тенденція зниження порога застосування. Є ідея створити ядерні заряди малої потужності, і це вже не глобальне, а тактичне застосування. На Заході такі ідеї звучать. Але зниження порога може привести до глобальної катастрофи. Сподіваюся, у людства вистачить здорового глузду, щоб не завдати собі глобальну загрозу.

16:42

Питання про Україну. Прецедент в Керченській протоці - що буде далі з військовими:

- Вам не здається, що провокація вдалася?

- Мені здається, що провокації завжди погані. Провокація розрахована на загострення ситуації, але навіщо це потрібно нашим українським партнерам? Зрозуміло, там вибори, потрібно підняти рейтинг чинної влади, але це погано. Можна ж без провокацій рухатися. Вдалася чи ні? Ну, з точки зору рейтингу - так, але це поганий спосіб. Що стосується майбутнього українських військовослужбовців - насправді їх послали, розраховуючи, що хтось із них загине. Але цього не сталося. Триває слідство, після нього буде ясно, що робити далі.

16:45

Український журналіст Роман Цимбалюк заряджає відразу ряд питань:

- Скільки ви витрачаєте грошей на окупований Донбас?

Запитує про умови обміну українських політв'язнів і військовослужбовців. І з виборів на Україні:

- Ви аналізуєте рейтинги, і є відчуття, що ви втручаєтеся в виборчий процес, як робили в США? Чи не може так статися, що діалогу між президентами РФ і України не буде до тих пір, поки ви не зміните роботу?

- Хто встановив блокаду між Донбасом і рештою України? Ми надаємо гуманітарну та іншу підтримку людям на цій території, тільки щоб їх остаточно не розчавили і не з'їли. Тому що спроба вирішити питання політичного характеру силою приречена на провал. Ми хочемо, щоб на всій території України були мир і процвітання, вона - один з наших найбільших партнерів. Але поки в київських коридорах знаходяться русофоби, ця ситуація буде тривати.

За обміну ув'язнених, затриманих на Чорному морі, - питання можна буде обговорювати після розслідування кримінальної справи.

16:53

Ксенія Голованова з «Інтерфаксу» запитує, чому пресують реперів.

- Серед моїх довірених осіб були репери, - говорить Путін, нагадуючи про Тіматі.

16:54

- Навіщо розганяють реперів? Ну, співають вони з матерком. Всі стривожені законодавчою ініціативою про відповідальність за негативні висловлювання про владу. Чи не боїтеся такими діями втратити молодь?

- Коли мені говорять про молодь, я згадую трагічні і героїчні сторінки історії. Рота десантників - 96 хлопців 19-20 років - виявилися в Збройних силах, в живих залишилося шестеро після трьох днів боїв. Ось герої - ось молодь. А якщо взяти волонтерів? Їх тисячі. А пошукачів? Теж тисячі - і всі молоді люди. У нас цей шар колосальної глибини, це опора сьогоднішнього дня і майбутнього Росії. Серед талановитих музикантів є репери. Співають з матерком - ну, і нехай співають.

Співають з матерком - ну, і нехай співають

- Грубо забороняти - не можна, я з вами згоден, - говорить президент, і по всій країні проноситься зітхання полегшення сотень реперів

16:58

- Потурати безкультур'я можна точно. І потурати пропаганді наркотиків. Це ж деградація нації. Ми що, повинні деградувати? У нас якось стало модним пропагувати суїцид серед молоді. І що, піти і повіситися? Цур, я не перший. Першою будете ви. Потрібно якось акуратно переконувати в привабливості інших цінностей. А просто грубо забороняти - не можна, - резюмує Путін.

17:01

Хірофомо Сугідзакі з Японії запитує про мирний договір, до якого прагнуть обидві країни:

- Скільки ми отримаємо островів? Японія все ще повністю залежна від США, як ви будете обговорювати це питання - з Японією або безпосередньо з США?

- Питання безпеки є вкрай важливими при укладанні мирного договору. Американська база на Окінаві існує вже давно, але ми не розуміємо рівень суверенітету Японії при прийнятті рішень про розміщення американської військової інфраструктури в країні. Ми знаємо, наприклад, що губернатор Окінави вимагає закрити базу. Всі проти, але вже існують плани розвитку бази. Росія зацікавлена ​​в повному врегулюванні наших відносин і не тільки тому, що Росії потрібно від Японії щось з економіки. Ми вже домовилися про відкриття на японському ринку м'ясної продукції. Все буде рухатися - життя змусить.

17:06

Russia Today запитує про полегшення отримання російського громадянства для українців.

- Бюрократія вічна, перемогти її неможливо, але і жити без неї теж неможливо. Потрібно тільки правила вибудовувати. Що стосується прийняття громадянства: це має відношення не тільки до подій на південному сході України. Уряд готує поправки, щоб показати, що ми не підтримуємо політику, пов'язану з розколом російського і українських народів.

17:13

Питають про вибори на Далекому Сході і Примор'я:

- Чому перемогли кандидати від опозиції? Чому ви досі не зустрілися з обраними головами? Як ви будете вибудовувати відносини з територіями, де перемогли опозиціонери?

- Не хвилюйтесь. Вибори завершилися тільки на вихідних, зустрічі будуть. Я вже дав доручення адміністрації, щоб провести окремі зустрічі з новообраними головами регіонів. На виборах не вперше перемагають опозиціонери, вони працюють нормально. Я в партіях не перебуваю, хоч і створював «Єдину Росію». Для мене головне, щоб люди відчували, що життя змінюється на краще. Я буду допомагати будь-якому обраному керівнику регіону, аби він був в змозі виконати обіцянки, які перед виборами дав.

17:17

Прес-конференція йде вже годину - і поки в основному звучать питання від федеральних ЗМІ. У другій половині зустрічі Дмитро Пєсков обіцяв дати слово регіонах.

Хто за чим приходить на прес-конференцію в президенту. Хтось за щастям

17:17

Питання про санкції від кореспондента «Росія Сегодня»:

- Чи готова Росія до нового витка обмежень? І як мінімізувати для російської економіки наслідки санкцій?

- Наша економіка адаптувалася до зовнішніх обмежень. Після кризи 2008-2009 років ВВП падав сильніше, ніж після введення санкцій в 2014-2015 роках. Так, негативні впливи є, але є і плюси: змусило нас включити мізки за багатьма напрямками, і західні експерти це визнають. За ключовими напрямами частка - 80%. Ринок АПК ми прикрили, і, на жаль, це призвело до підвищення цін на внутрішньому ринку. Але в будь-якому випадку ми б хотіли, щоб світова економіка розвивалася без шоку і обмежень.

17:23

Хотів задати питання журналіст з Челябінська, але не вийшло. Путін попросив питання про КДБ.

17:24

- Чи можлива реставрація соціалізму в Росії?

- Ні. Можливі елементи соціалізації економіки, але це завжди пов'язано з витратами, які більші за доходи. І в кінцевому підсумку з тупиком. Але справедливий розподіл ресурсів, вибудовування політики держави на те, щоб знизити до мінімуму кількість людей, що живуть за межею бідності, забезпечити людей послугами охорони здоров'я - якщо говорити про соціалізацію в цьому сенсі, то таку політику ми проводимо зараз.

17:25

І все-таки Челябінськ. Журналіст ДТРК «Південний Урал» запитує про роздільний збір і переробку сміття.

Журналістка з Челябінська розповіла, що її подруга намагається збирати сміття роздільно - і в результаті у неї сміттям заставлена ​​вся квартира

- Ситуація складна, відповідь проста: ми ніколи не займалися цим, просто десятиліттями скидали сміття в яму. З розвитком промисловості кількість сміття тільки збільшується. Нам потрібно вирішити кілька завдань: ліквідувати незаконні звалища і вибудувати цілу індустрію переробки. Сміттєспалювальні заводи повинні бути сучасними і ефективними. Ми повинні побудувати 200 переробних заводів до 2024 року.

17:29

Пєсков просить дати слово журналістам з Китаю. Питання від агентства «Сіньхуа»:

- Чи задоволені ви розвитком російсько-китайських відносин в цьому році?

- Чи задоволені ви розвитком російсько-китайських відносин в цьому році

- Ми наблизилися до 100 мільярдів доларів в цьому році за обсягом товарообігу. Ми не можемо не бути задоволені цим результатом. Ми вирішили проблеми, які дісталися нам ще з Радянського Союзу, співпрацюємо на міжнародній арені - і це фактор, відновлювальний міжнародну обстановку. Ми позитивно оцінюємо зміни Китаю. Для такої країни, як КНР, дуже важлива стабільність і прогнозованість, в тому числі у внутрішній політиці.

17:34

Якщо ви читаєте текстову трансляцію, то не уявляєте, який гвалт піднімається в залі, ледь президент закінчує відповідати на питання, і Дмитро Пєсков вибирає наступне ЗМІ.

17:35

Сергій Лісовський, газета «Суспільство і екологія» з Санкт-Петербурга:

- Нещодавно відбулася рада з культури, і там питання задавав Андрій Михалков-Кончаловський. Він сказав, що зараз немає ідеї розвитку Росії. Я хотів би попросити вас, щоб ви звернулися до федеральним телеканалам, щоб ті провели телешоу, дискусію про те, яку країну ми будуємо. Я пропоную тріаду: «Природа - батьківщина - народ».

- Патріотизм не може не бути основою зміцнення держави. З приводу того, що у нас на багатьох каналах і в інтернеті йде інформація, яка навряд чи гідна ефірного часу. В цьому відношенні дещо змінюється, інформація стає більш збалансованою, хоча в інтернет я рідко заходжу і телевізор дивлюся мало - часу немає. Вас зараз почули колеги з федеральних каналів, сподіваюся, вони відреагують.

17:41

Путіна запитують про ставлення до сирійського питання: як ставиться до слів Дональда Трампа про перемогу над терористами і виведення військ США з Сирії?

- Що стосується перемоги над ІГІЛ (заборонена на території РФ. - Прим. Ред.): Є небезпека перетікання цих угруповань в інші регіони і країни, в тому числі ця небезпека існує і для Росії. Що стосується виведення військ США - я не знаю, що це таке. США присутні в Афганістані 17 років і постійно говорять про те, що виводять війська. Ми не бачимо ознак виведення американських військ з Сирії, але допускаємо, що це можливо.

17:46

- Про «Газпром» не забудете? - кричать Путіну із залу.

- Як можна про «Газпром» забути! - відповідає президент.

17:47

Питання про сільське господарство: серед національних проектів його немає. Чому?

- Давно в проектах: підтримка вимірюється мільярдами рублів, і вона буде продовжена. У минулому році у нас був рекордний урожай - 135 мільйонів тонн зерна. В цьому році в зв'язку з несприятливими погодними умовами у нас урожай менше: 110,5 мільйона тонн. Відповідно, показники пішли вниз. Але це третій за обсягами показник за останні 25 років, це хороший результат. У нас є запаси з минулого року, ми збільшимо експорт. Занепокоєнь по сільському господарству немає, потрібно лише поліпшити інфраструктуру і збільшити конкурентоспроможність.

Програма соціального розвитку села теж буде збережена, каже Путін.

17:54

- Коли ви берете і на кому? - запитує журналіст «Лайф».

- А ви одружені? - уточнює Путін. - Ось, він одружений і хоче, щоб мені було теж так само, як йому. Як порядна людина, я коли-небудь буду повинен це зробити.

- Федеральні канали не запитають, - пояснює журналіст «Лайф» свій інтерес до одруження президента

18:02

Телеканал «Царгород» запитує Путіна, як він дивиться на ситуацію розколу в православ'ї, який був ініційований Константинопольським патріархатом і Києвом, але вже зрозуміло, що ключовий гравець в цьому процесі - США?

- Це Пряме втручання держави в релігійне життя. Такого не Було Ніколи з часів СРСР. Це розуму незбагненно! Це грубе порушення релігійних свобод, і мене найбільше турбує, що почнеться переділ власності, який може придбати важкий, якщо не кривавий характер.

18:08

Андрій Колесников, «Коммерсант»:

- Протест французів проти підвищення цін на бензин переріс в протест проти всього. Як ви ставитеся до цього? Який протестний потенціал росіян? Що має превалювати - забезпечення правопорядку або право мітингувальників?

- Одне іншому не суперечить: громадяни повинні висловлювати свою точку зору, в тому числі публічно, але щоб це не суперечило закону. Події у Франції пов'язані з підвищенням цін на бензин, але це був тригер, щоб вихлюпнулося невдоволення в цілому. Оцінювати дії французької влади, на мій погляд, некоректно. У чому різниця нашій ситуації і Франції? Франція пішла свідомо на підвищення цін, щоб перерозподілити ресурси громадян на вирішення інших питань у сфері енергетичної політики, направити гроші з бензину на розвиток альтернативних видів енергетики. Це людям не сподобалося. У нас же підвищилися ціни на бензин в зв'язку з ростом цін на нафту, і уряд тут же почало вживати заходів щодо стримування цін. Це принципова різниця: там свідомо, а у нас уряд бореться.

18:08

Чиновники всієї країни уважно слухають президента і, напевно, здригаються, коли дають слово журналістам з їхнього регіону.

Губернатор Челябінської області Борис Дубровський оперативно прокоментував питання про збір сміття.

- Зазначений президентом Росії пріоритет по ліквідації незаконних звалищ, розвитку сучасних технологій в індустрії сміттєпереробки свідчить про те, що заходи, вжиті урядом Челябінській області в поточному році, були зроблені в правильному напрямку, - цитує главу регіону телеграм-канал «Блискавки Дубровського». - Так, в Челябінську нарешті закрита найбільша звалище, хоча зробити це повинні були ще в 1989 році. Це рішення позитивно позначиться на загальній екологічній обстановці обласного центру. Неодноразово підкреслював і ще раз повторю. Вважаю важливим ставити перед собою завдання переходу на роздільний збір сміття, якісний перехід на нову схему поводження з відходами має цьому посприяти.

18:10

Борошно з телевізором запитала президента про перехід на цифрове телебачення. Її турбує, що це вдарить по кишені громадян - ну і самі телевізійники не розуміють, як їм тепер жити.

- Будемо просуватися акуратно, маленькими кроками, - пообіцяв президент, сказавши, що його турбує, щоб ніхто не залишився без телевізора навіть в самій маленькому селі. - Уже почався цей процес в Тверській області, поки проблем немає, губернатор особисто контролює це питання. Була пропозиція здійснити різкий перехід, але я відмовився. Будемо дивитися за тим, як проходять ці практики на окремих територіях.

18:21

- Зима ж, давайте про лижі! - Путін вибирає питання, розглядаючи таблички.

- Путін вибирає питання, розглядаючи таблички

На табличці біля журналістки було написано «Путін + лижі». Це спрацювало

18:21

- Ви не зраджуєте дзюдо і самбо, але нам хотілося б, щоб ви прокотилися на лижах, - Путіна запросили на Архиз.

- Якщо зможу, я приїду, - відповідає Путін.

18:28

Путіна питають, що відомо про обставини загибелі журналістів в ЦАР.

- Чи причетна до цього ПВК «Вагнер»? Ваш кухар Пригожин, як вважається, керує ПВК. Складається враження, що ви соромитеся цього факту, - «Нова газета» ставить запитання президенту.

- Всі мої кухарі - співробітники федеральної служби охорони, вони військові, інших кухарів у мене немає. Якщо хтось хоче приклеїти ярлики - їх справа. З приводу «Вагнера»: все повинні залишатися в рамках закону. Трагедія, яку ви згадали, - це трагедія. Ми не повинні забувати про це. Ваші колеги приїхали в Африку без повідомлення місцевої влади - як туристи, наскільки мені відомо. За наявними даними на сьогодні, замах вчинили місцеві угруповання. Розслідування у справі триває, ми розраховуємо отримати дані.

18:34

Добралися до пенсійної реформи:

- Вам не здається, що потрібно її скасувати?

- Вам не здається, що потрібно її скасувати

Реакція президента на запитання

18:37

Путін відповідає про підвищення пенсійного віку:

- На початку 2000-х років і в середині я говорив, що категорично проти будь-якого підвищення пенсійного віку. Тоді і неможливо було це зробити: тривалість життя була низькою, і співвідношення працюючих і непрацюючих людей інше. Зараз кардинально інша ситуація: кількість непрацюючих пенсіонерів збільшується. Якщо не підвищимо пенсійний вік зараз, то ще п'ять-сім років будемо жити спокійно, але потім країна буде змушена зробити це різко, без всяких плавних переходів. Якби не було розуміння цих тенденцій, я б не дозволив це зробити. Я розумів, як будуть реагувати люди, але ми знаємо, що робимо.

Журналіст, який ставив це питання, прийшов з цілим списком скарг президенту

18:42

Добралися до запитань від інтернет-ЗМІ. слово дають кореспонденту Znak.com Анастасії Мельникової :

- Надходять повідомлення про катування. У Свердловській, Челябінській, Оренбурзькій областях, Хакасії, Ярославської області. При цьому ми знаємо історію Ціпов'яз, який в колонії дозволяє собі є крабів і ікру. Чи не здається вам, що в країні різко необхідна реформа ФСВП? І коли це станеться?

- Ці злочини повинні бути покарані, так і відбувається, коли факти спливають, в тому числі завдяки ЗМІ. Потрібно вдосконалювати систему ФСВП і підвищувати рівень громадського контролю. У нас створені комісії, які отримують підтримку від держави і президента.

18:45

«Газета.Ru» ставить запитання про достовірність інформації про рівень життя росіян:

- Якщо вірити рапортами уряду, доходи ростуть, а ціни падають. Але коли росіяни бачать цінники, вони розуміють, що чиновники жонглюють цифрами.

- Ваша заклопотаність зрозуміла, і я частково її поділяю. Потрібно краще пояснювати людям, звідки беруться цифри.

18:51

Путін нагадує, що показники зростають по всіх фронтах: так, обсяги авіаперевезень за кордон зросли на 46%, внутрішніх - на 20% з гаком.

- Купівельна спроможність зростає. Якщо пояснювати це зрозумілою мовою, буде зрозуміло, звідки що береться. Але удосконалювати систему потрібно, - погодився президент.

18:53

Журналістка вибачається, що операторам трансляції заважав прапор, яким вона привертала увагу президента.

- Російський прапор нікому заважати не може! - жартує Путін.

18:54

Путіна просять звернути увагу на розслідування вбивства братів Гасангусейнових в 2016 році, яких застрелили, прийнявши за терористів.

- Вважайте, що їх вже реабілітували, - сказав Путін, додавши, що дасть відповідне доручення голові СКР Олександра Бастрикіна.

Журналістка з Дагестану довго намагалася переконати президента, що в рекламі на телебаченні дискримінують всі національності, крім російської, але не переконала

18:58

Дмитро Пєсков просить журналістів формулювати свої питання швидше: прес-конференція йде вже три години.

Дмитро Пєсков просить журналістів формулювати свої питання швидше: прес-конференція йде вже три години

Із залу теж натякають, що пора закруглятися

18:59

Володимир Путін відповідає на питання про валютні розрахунки:

- Обсяги розрахунків в світі в доларах знизилися: в минулому році були 63%, зараз - 62%. Але для Росії обсяги вище - 69%. Тому що нафта котирується в доларах. Обсяги золотовалютних резервів в доларах у нас знижуються. Що стосується дедоларизації, вона пов'язана виключно з розрахунками господарюючих суб'єктах і ніяк не пов'язана з громадянами. Рубль в розрахунках між країнами ЄврАзЕС та країнами пострадянського простору зростає. Щоб він зміцнився, потрібно скоротити волатильність - в цілому нам вдається це зробити. Тримати низьку інфляцію і розвивати фінансову інфраструктуру розрахунків в рублях.

19:04

- Думають, що ви хочете правити світом. Ви дійсно цього хочете? І яка справжня мета вашої зовнішньої політики?

- Ми знаємо, де знаходиться штаб, який намагається це робити. Він не в Москві. Це штамп, який нав'язується громадській думці західних країн для вирішення внутрішньоблокових і внутрішньополітичних питань. Щоб гуртувати країни НАТО, потрібна зовнішня загроза. Проти Росії - добре. У багатьох країнах, на жаль, процвітає русофобія, щоб забезпечити на основі колишніх історичних страхів своє внутрішньополітичне благополуччя. Експлуатація фобій минулого заважає рухатися вперед. Мета нашої зовнішньої політики - забезпечити зміцнення нашої країни всередині, щоб вона зайняла гідне місце на міжнародній арені. Як рівна серед рівних.

19:07

Питання про пайовиків від Алли Андрєєвої з Рязані. Журналістка спочатку нагадує, що вона, як і Володимир Володимирович, корінна петербурженка.

- Ми з вами обидва працюємо не там, де народилися. Зверніть увагу на ошуканих пайовиків Петербурга і всієї Росії: багато конфліктів, вводять в експлуатацію недобудовані будинки, чиновники надають липові звіти. Це не питання, це крик про допомогу!

Журналістка розповіла, що у неї вбили чоловіка і спалили машину - це через те, що вона пише правду про ошуканих пайовиків

- Проблема з пайовиками гостра, це дає мені привід сказати про будівельну галузь: це ніколи не закінчиться, якщо ми ніколи не перейдемо до цивілізованих способів житлового будівництва. Перед галуззю стоїть завдання будувати 120 мільйонів квадратних метрів, але ми повинні припинити практику залучати гроші громадян обманом. У частини людей гроші вилучаються, і вони взагалі нічого не отримують. Ми повинні переходити до цивілізованого будівництва, навіть якщо це призведе до зниження темпів в галузі.

19:13

Журналісти кричать. Путін просить не перетворювати прес-конференцію в несанкціонований мітинг.

19:14

Слово Першому каналу:

- Ми хотіли б дізнатися, чи можлива зустріч з Трампом найближчим часом?

- Ми хотіли б дізнатися, чи можлива зустріч з Трампом найближчим часом

- Сподіваюся, що щось буде виправлятися, ми досягнемо дна наших відносин і відчуємо, що потрібно підніматися. Чи буде зустріч? Я багато разів говорив, що готовий, є багато питань, які потрібно обговорювати. Поговорити про Північну Корею, Афганістані, двосторонніх відносинах, врешті-решт. Але ми ж бачимо, що відбувається. Зараз зміниться влада в Конгресі, можна прогнозувати, що будуть нові атаки на президента. Чи зможе він вийти на діалог у такій ситуації?

19:18

Телеканал «Міністерство ідей» поцікавився, як здоров'я у президента.

- Не дочекаєтесь, - посміхається Путін.

19:19

- Ми пропонуємо створити міністерство ідей Російської Федерації.

- Хороша ідея - створити міністерство ідей!

Путін не втомлюється жартувати і відповідати на питання. Каже, що почувається добре, стежить за здоров'ям, займається спортом.

19:21

Питання від газети «Радянський спорт»:

- Таке відчуття, що питання допінгу став політичним. Як ви вважаєте, ми очистилися в цій сфері настільки, що можемо говорити, що у нас все в порядку?

Як ви вважаєте, ми очистилися в цій сфері настільки, що можемо говорити, що у нас все в порядку

- Застосування допінгу було, з іншого боку намагаються нав'язати, що це було на державному рівні (мова про допінговий скандал після Олімпіади в Сочі - Прим. Ред.). Це не так. Факт допінгу ми повинні визнати і визнати, що не могли організувати належним чином роботу в цьому напрямку. Чи позбулися ми від цього зараз? Мені здається ні. Але допінг - не тільки біда Росії, у всьому світі його застосовують.

19:24

Пєсков нагадує про таймінг і пропонує дати слово журналістам-ветеранам. Перший В'ячеслав Терехов, «Інтерфакс»:

- Як наші ліки можна порівнювати із зарубіжними аналогами? І хто відповідає за те, що наші ліки гірше, ніж навіть планувалося?

- Потрібно боротися з тезами, які ви зараз сформулювали. Говоріть: «Гірше, ніж планувалося» - це не так. Потрібно, щоб лікарі менше співпрацювали з виробниками і більше думали про здоров'я пацієнта. Тепер про незалежність: ми виробляємо 80% життєво необхідних ліків.

19:27

Другий ветеран - Олександр Гамов, «Комсомольська правда»:

- Чи не час, нарешті, звернути увагу на жахливу прірву між доходами топ-менеджерів і простих людей?

- На жаль, це є. На жаль, це світова тенденція: подивіться, що в Штатах відбувається. Розрив між тими, хто заробляє багато, і тими, хто заробляє скромно, збільшується. У нас в країні потрібно скоротити кількість людей, що живуть за межею бідності.

19:33

Питання від НТВ задає Володимир Кондратьєв:

- Яка головна подія 2018 роки?

- Це вибори президента і чемпіонат світу з футболу.

- Це вибори президента і чемпіонат світу з футболу

19:35

Питання про Приморському краї:

- Чи дочекаємося ми об'єднання з Сахаліном?

- Якщо регіони захочуть - вони повинні провести референдум.

Путін каже, що буде розвивати космос, біологію та інші науки, а також рибну галузь в Примор'ї.

19:38

Телеканал «Євроньюс» запитує про резолюцію ООН мілітаризації Криму:

- Навіщо Росії зміцнювати військову присутність?

- У 2014 році люди, які проживають в Криму, проголосували за возз'єднання з Росією. Крим став частиною РФ. На будь-якій частині Росії ми будемо будувати військову політику так, як вважаємо за потрібне. Безпека країни буде забезпечена, нічого зайвого ми створювати не збираємося.

Безпека країни буде забезпечена, нічого зайвого ми створювати не збираємося

19:44

Роман Зиков з «Телевізійного агенства Уралу» запитує, чи не час прописати в Конституції патріотизм як національну ідею, і просить звернути увагу на великий обсяг стічних вод, які забруднюють екологію.

- Питання не тільки в трубах, але питання також в скиданні стоків і їх очищення. Рішення у нас прийнято: це перехід на новітні технології, штрафні санкції за скидання відходів для підприємств, які екологічні вимоги не виконують. А зміни до Конституції - це питання для широкого обговорення.

19:51

Слово дістається журналісту з Чеченської Республіки, у нього в руках табличка «Росіяни в небезпеці»:

- Тисячі співвітчизників перебувають у Сирії, в тому числі діти, які потрапили не зі своєї волі. Як би їх повернути?

- У нас програма повернення дітей, ми будемо продовжувати це робити.

19:52

Володимир Путін каже, пора закінчувати. Він привітав журналістів з наступаючим Новим роком, подякував їм і пішов.

19:53

14-я прес-конференція президента підійшла до кінця. Вона тривала майже чотири години.

У вас є чим заперечити?
Як організувати роботу?
Просто так роздати гроші?
І в цілому задоволені ви роботою команди Медведєва?
Чи не є це занадто великим навантаженням для росіян?
Чи буде де жити вченим?
Як ви оцінюєте стан нинішньої промисловості та темпи її зростання?
Чи вважаєте підтримку вітчизняних виробників достатньою?
Провокація розрахована на загострення ситуації, але навіщо це потрібно нашим українським партнерам?
Вдалася чи ні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация