Володимир Путін: «Важко, важко, а люди все одно за« Єдину Росію »проголосували ...»

19.09.2016

Ефект Мінніханова: в Татарстані 5-відсотковий бар'єр вперше змогла подолати тільки партія влади

85,7% - стільки, за даними на 8 ранку, набирає в Татарстані «Єдина Росія» при високій явці в 80,1%. КПРФ ж, у якій «від'їли» голоси відразу кілька спойлерів в республіці, може залишитися взагалі без мандатів. Про приголомшливій перемозі партії влади, тріумф Жириновського, прихворіла в останній момент Мінніханова і невеселе Путіна - в матеріалі «БІЗНЕС Online».

Процес підрахунку голосів і уточнення цифр щодо явки виборців на виборах, за якими вже міцно закріпився титул «найбільш нудних і смутних в історії», ще триває Фото: Сергій Єлагін Процес підрахунку голосів і уточнення цифр щодо явки виборців на виборах, за якими вже міцно закріпився титул «найбільш нудних і смутних в історії», ще триває Фото: Сергій Єлагін

НІ Дивани КОМУНІСТАМ?

Хоча процес підрахунку голосів і уточнення цифр щодо явки виборців на цих виборах, за якими вже міцно закріпився титул «найбільш нудних і смутних в історії», триває, очевидно, що Татарстан і на цей раз постав на федеральному рівні острівцем стабільності.

Явка виявилася вищою, ніж на думських виборах 2011 року - тоді було 79,5%, а на ранковому брифінгу глава ЦВК РТ іспит Губайдуллін оголосив про 80,1%, що перевершило його власний прогноз, зроблений вчора ввечері (77%). «Єдина Росія» після обробки 97,3% протоколів набирає 85,7%, що серйозно перевершує її ж результат в 2011 році - 77,8%. При цьому жодної партії, схоже, вперше не вдасться подолати 5-відсотковий бар'єр. У КПРФ - 3,96%, у «Комуністів Росії» - 3,05%, ЛДПР - 2,16%, у «Справедливої ​​Росії» стільки ж - 2,16%.

Втім, такий результат і очікувався: нагадаємо, після того, як КПРФ об'єднала татарстанський список з Ульяновським, «засунувши» кандидатів з Татарстану, у влади республіки і місцевої «Єдиної Росії» виникла мотивація не віддати «варягам» жодного депутатського крісла. Лідер партії влади в республіці Фарід Мухаметшин публічно ставив амбітне завдання - 10 осіб з регіонального списку повинні потрапити в нижню палату Федеральних Зборів. Так воно, схоже, і буде.

Іспит Губайдуллін оголосив про явку в 80,1% Іспит Губайдуллін оголосив про явку в 80,1%. «Єдина Росія» попередньо набирає в Татарстані 85,7% Фото: Олена Чернобровкина

Як ми вже писали , Пояснити такі «туркменські», на перший погляд, відсотки партії влади можна просто. При тому що соціологічні рейтинги «Єдиної Росії» у великих містах не сильно відрізняються від загальноукраїнських, зашкалює рівень довіри до президента РТ Рустама Мінніханова, який після вагань погодився-таки виступити «паровозом» списку. У 2015 році на президентських виборах в Татарстані він набрав 94,4%, так що цілком логічно, що і на цей раз виборець поставив галочку навпроти тієї ж самої прізвища - нехай і в складі партії.

Крім абсолютної більшості при голосуванні за партійними списками «Єдина Росія» забирає і всі шість місць від Татарстану по одномандатних округах. Тут реальної боротьби теж ніхто не чекав, надто вже вагомі були позиції важкоатлетів-єдиноросів. У Держдуму на новий термін обрано в своїх округах Фатіх Сібагатуллін, Ільдар Гільмутдінов, Айрат Хайруллін, Ринат Хайров. Компанію їм складе Іршат Мінкін. Нарешті, Альфия Когогина здобула переконливу перемогу в НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ окрузі, де їй протистояла харизматична Тетяна Гур'єва - лідер місцевих «Комуністів Росії».

НА «КАЗАНЬ АРЕНІ» з Сергієм Лазарєвим, АЛЕ БЕЗ Рустама Мінніханова

В іншому ж вибори проходили за заведеним сценарієм: традиційні браслети «Я проголосував», які видавалися на ділянках і дозволяли в Казані і не тільки безкоштовно покататися на громадському транспорті і скуштувати інші блага цивілізації зі знижкою; неодмінний концерт на «Казань Арені» з незмінним Салават і його неофіційним гімном республіки «Мін яратам синьо, Татарстан» і запрошеними зірками - на цей раз це були Сергій Лазарєв і Ігор Ніколаєв. Втім, відзначився на цей раз Альмет'євськ, який запросив завдяки амбітному Наіль Маганову аж Діму Білана. В інших містах заощадили і відбулися місцевої самодіяльністю. До речі, в цьому жанрі відзначилися і веселі мешканці авіабудівної району, записали вірусний ролик , Де вони їдуть на вибори на возі, співаючи коломийки про не найкращі дороги.

Рустам Мінніханов не приїхав на свято Рустам Мінніханов не приїхав на свято. Його замінив Ільдар Халіков Фото: Сергій Єлагін

На головній же святковому майданчику не вистачило лише гарної погоди і ... Мінніханова, чий ефектний вихід до народу тут же рік тому після президентських виборів в республіці залишився в пам'яті. Прес-служба президента вчора так і не пояснила причину, по якій перша особа не приїхала на свято у «Казань Арени», де його замінив прем'єр-міністр РТ Ільдар Халіков. Але тим, хто стежив за публічними появами Мінніханова в останні пару днів, було зрозуміло, що він просто-напросто прихворів. У суботу на нараді в Кабміні РТ він виглядав помітно просто, після чого відмовився в останній момент від прогулянки на свіжому повітрі по ярмарку в агропромпарке «Казань», а вже в неділю незвично пізно для себе - на початку десятого - з'явився на виборчій дільниці. За свідченням журналістів, виглядав президент також не зовсім здоровим, хоча намагався посміхатися і навіть сказав пресі кілька чергових слів: «Сьогоднішній день дуже важливий, оскільки ми вибираємо тих, хто представлятиме Татарстан в нижній палаті парламенту».

За свідченням журналістів, на виборчій дільниці президент Татарстану виглядав не зовсім здоровим Фото: Сергій Єлагін За свідченням журналістів, на виборчій дільниці президент Татарстану виглядав не зовсім здоровим Фото: Сергій Єлагін

Цікаво, що приблизно о 22:00 він виклав у себе в «Інстаграме» теплу домашню фотографію: чотири здоровенних помідори «бичаче серце» - судячи з усього, прямо з гілки. «Що посієш, як попрацюєш, такий урожай і збереш!» - інтерпретували натюрморт на тлі елегантного графинчика коментатори. Але, взагалі, цікаво, що татарстанци чи не вперше дізналися, що їх президент може хворіти, настільки «залізною людиною» виглядає все ці роки Мінніханов, кожен день рано вранці викладаючи фото з робочого кабінету, перетворюючи всіх своїх підлеглих в жайворонків, до того ж активно пересуваючись по країні і по світу, так що іноді просто не встигаєш стежити за переміщеннями президентського літака.

У «Казань Арени», де розгорнулося море парасольок, тим часом включили теплові гармати, а поп-зірка Сергій Лазарєв упереміш зі словами подяки на адресу глядачів за підтримку на «Євробаченні» скаржився на температуру +8 і зігрівався гарячими напоями.

Мінтімер Шаймієв: «БАГАТО ПОПУЛІЗМУ було нереально»

«Соціальний песимізм є скрізь, але в Татарстані його помічаєш в меншій мірі. У плані орієнтирів на майбутнє в Татарстані працюють якісніше, створюються події », - ці слова, сказані в єдиному інформаційному центрі ЦВК РТ відомим політологом, головою фонду« Петербурзька політика »Михайлом Виноградовим, здається, відображають і виборний процес в республіці.

До того ж конкуренти партії влади ніяких особливих альтернатив запропонувати не змогли. Про це, зокрема, говорив Мінтімер Шаймієв. «Спостерігали, як йшла виборча кампанія ... Є і певні гріхи, які турбують. Хотілося б, щоб люди стали більш відповідальними, часи непрості і в політичній, і в економічній сфері, - повідомив держрадник РТ. - Виходячи з цього, ті, кому будуть віддані голоси, як ніколи повинні бути відповідальні. Чому? Тому що ми і самі спостерігали, особливо керівники ряду партій ... Нічого нового практично не сказали в ході цієї передвиборної кампанії. Багато популізму було нереального ».

Мінтімер Шаймієв: «Нічого нового практично не сказали в ході цієї передвиборної кампанії» Фото: Ірина Єрохіна Мінтімер Шаймієв: «Нічого нового практично не сказали в ході цієї передвиборної кампанії» Фото: Ірина Єрохіна

Видав перший президент Татарстану і своєрідний прогноз на результати поточних виборів в дусі «гумористичної конспірології». Опинившись на виборчій дільниці в будівлі КНІТУ-КХТІ, він заявив: «Сьогодні тут лівий ухил». Такою була реакція держрадника на розташування пунктів харчування. Адже раніше вони розташовувалися праворуч від входу - панував, за словами Шаймієва, «правий фланг». Все ж за підсумками федерального голосування виявлений патріархом татарстанської політики лівий крен себе ніяк не проявив.

РЕНЕСАНС ВОЛОДИМИРА ЖИРИНОВСЬКОГО

Що стосується порушень, то в цілому в Татарстані поки що обійшлося без будь-яких скандалів, особливо в великих містах. Ніяких тобі переконливих відео і виносів спостерігачів з дільниці разом зі стільцем. Відзначився хіба що Кукмор: весь день в соцмережах поширювалася інформація про нібито знайдених там 80 бюлетенях із зазначеними на них галочками за «Єдину Росію», а також відео, на якому глава ДВК начебто намагається підкупити спостерігача. «Ви що, мені гроші пропонуєте?» - запитує він. «А чому б і ні?» - відповідає та. Втім, чи мало місце порушення і яка вірогідність записи, ще належить з'ясувати.

У масштабах всієї Росії на тлі відсутності яскравих подій легендою ризикує стати ДВК №1958, яка працювала в Ростові-на-Дону. Два ролика, зняті на цій ділянці, стали хітом YouTube. Співробітники комісії прямо під камери, використовуючи метод «стінка», холоднокровно вкидали бюлетені в урни. Влада фактично визнали цей факт і обіцяли в усьому розібратися. Багато шуму наробила і історія в Алтайському краї, де вдалося зняти відео про анатомію так званого круїзного голосування, яке, втім, цілком може виявитися і постановочним.

Несподівана поява Елли Памфілова на посаді голови ЦВК РФ явно мало додати легітимності підсумками виборів в очах громадськості Фото: © Євген Одіноков, РІА «Новости» Несподівана поява Елли Памфілова на посаді голови ЦВК РФ явно мало додати легітимності підсумками виборів в очах громадськості Фото: © Євген Одіноков, РІА «Новости»

В цілому ж знизився явка, як не дивно, говорить на користь нового голови ЦВК РФ Елли Памфілова. Її несподівана поява на цій посаді явно мало додати легітимності підсумками виборів в очах громадськості. І влада тримала себе в руках, не ставши роздувати ту саму явку, в той же час змусивши ту саму ліберальну громадськість задуматися над тим, що результати голосування такі як через Володимира Путіна або Памфиловой, а й тому, що ті, хто міг підтримати «Яблуко» або «Парнас», просто не пішли на вибори. У всякому разі, соцмережі рясніють подібними повідомленнями. До речі, якби «Яблуко», «Партія Роста» і «Парнас» об'єдналися, то могли б пройти 5-відсотковий бар'єр і створити фракцію в Держдумі.

А поки, судячи з усього, в ній залишаться чотири фракції: «Єдина Росія», КПРФ, ЛДПР і «Справедлива Росія». Єдинороси, як і в Татарстані, поліпшили результат - у них на 7 ранку 54,3% проти 49,3% в 2011 році. Справедліворосси, здається, набрали свої прохідні 6% швидше за інерцією і ризикують залишитися без парламентських крісел вже на наступних виборах. А ось ренесанс 70-річного Володимира Жириновського вражає. На думських виборах 2007 року його партія набрала всього 8,14% голосів, і здавалося, що захід ЛДПР неминучий. Але 2011-й - 11,67%, 2016 й - 13 - 14% і реальна боротьба з КПРФ, набирає приблизно стільки ж, за друге місце. Здається, що багатьом хочеться знову крикнути легендарне: «Росія, ти здуріла!»

Натисніть, щоб збільшити Джерело: cikrf Натисніть, щоб збільшити Джерело: cikrf.ru

Що стосується комуністів, то вони зализують рани в зв'язку з очевидним поразкою: п'ять років тому у них було 19% голосів. Геннадій Зюганов навіть дозволив собі нетипово різкі висловлювання, назвавши нинішні вибори найбруднішими в історії. Втім, лідеру КПРФ є кого звинувачувати у власних невдачах. Це партії-спойлери, які серйозно «розріджений» ліво-патріотичний фланг. «Комуністи Росії», «Батьківщина», «Партія пенсіонерів», раніше не брали участь в федеральних виборах, цього разу не дозволили Зюганову і його соратникам повторити результат 2011 року.

«Едро» ж отримує після п'ятирічної перерви конституційну більшість в Держдумі. І сприяв цьому не тільки виріс результат, а й повернення одномандатників. Тут домінування єдиноросів тотальне. За останніми даними, партія влади проведе в Думу 203 з 225 з гаком одномандатників, а всього у неї буде помітно більше 300 депутатів і можливість одноосібно змінювати Конституцію. Завдяки округах по одному депутату в Думу, мабуть, проведуть «Батьківщина», «Партія Роста» і «Громадянська платформа». Проходить і один самовисуванець. Несистемні ж ліберали залишаються за бортом і тут.

Натисніть, щоб збільшити Джерело: cikrf Натисніть, щоб збільшити Джерело: cikrf.ru

ВЕРЕСНЕВІ ТЕЗИ ВОЛОДИМИРА ПУТІНА

Втім, радість в стані «Єдиної Росії» трохи остудив Путін. Президент країни, з'явившись в штабі партії весь в темному, яскраво контрастуючи з білосніжною сорочкою лідера єдиноросів Дмитра Медведєва, дозволив собі ряд великих заяв, суть яких зводилася до того, що в країні все дуже непросто і особливого поліпшення ситуації чекати не варто.

Радість в таборі «Єдиної Росії» трохи остудив Володимир Путін Фото: kremlin Радість в таборі «Єдиної Росії» трохи остудив Володимир Путін Фото: kremlin.ru

«Теж хочу звернутися і до тих, хто тут зібрався, і до всіх громадян країни, - взяв Путін слово слідом за молодецьким і бадьорим Медведєвим. - Ви бачили запис, коли я звертався до людей з проханням прийти на дільниці і проголосувати. Новини раз подивився, два подивився - і думаю: треба зняти мене вже з екранів, просто я сам собі вже набрид ». Хоч президент потім і обмовився, що пожартував, виглядав він цілком серйозним.

«І ви знаєте, про що я подумав: адже ми знаємо, що людям живеться непросто, проблем багато, невирішених питань багато. І тим не менше результат такий, який він є ... Важко, важко, а люди все одно за "Єдину Росію" проголосували. По-перше, про що це говорить? Говорить про те, що, в усякому разі, люди бачать, що представники "Єдиної Росії" - провідної політичної сили - реально намагаються для людей. Може бути, не завжди все виходить, але працюють щиро і працюють настільки ефективно, наскільки це можливо. Правда, скептики можуть сказати, що, може бути, не так і добре, як потрібно було б, просто краще ніхто не працює », - сказав Путін. І це виглядало практично зверненням до народу в дусі «у мене для вас інших письменників немає».

«У нас же постійно точаться палкі дебати, суперечки між тими, хто дотримується думки, що потрібно побільше грошей в соціальну сферу віддавати, і тими, хто каже, що потрібно економіку підтримувати перш за все. Але це професійні суперечки, спрямовані на пошук оптимального рішення проблем, перед якими стоять країна і люди. Я говорив на зустрічі з активом "Єдиної Росії", в уряді немає ніяких ворогів, які хочуть "затиснути" якісь гроші, - майже виправдовувався глава держави. - Що вони, гроші з власної кишені, чи що, виймають або не виймати? Скупилися, чи що? Адже питання не в тому, що хтось скупитися, а хтось - добрий. Питання - в способах вирішення проблеми. І, судячи з усього, люди бачать бажання і прагнення провідної політичної сили країни, що працює і так широко представленої в парламенті, домагатися позитивних результатів, бачать це прагнення і довіряють цьому бажанню працювати і приносити користь країні ».

«Можна сьогодні все, що є, роздати, а завтра ... Обіцяти, але не виконати. Або навіть виконати на сьогоднішній день, а завтра - нічого. І справа навіть не в тому, що гроші роздати або резерви під'їсти. Питання в тому, як сформулювати правила економічного життя і як виходячи з цих правил економічного життя домагатися позитивного результату. Все це в суперечках, але тим не менш "Єдиної Росії" вдавалося це зробити. Я сподіваюсь, що так і буде".

Судячи з захопленим особам присутніх в штабі «Єдиної Росії» в день виборів, всі вони вірять і сподіваються на президента Фото: kremlin Судячи з захопленим особам присутніх в штабі «Єдиної Росії» в день виборів, всі вони вірять і сподіваються на президента Фото: kremlin.ru

Втім, судячи з захопленим особам присутніх - від Віктора Садовничого до Діани Гурцкой, від Олександра Хинштейна до Миколи Валуєва, всі вони вірять і сподіваються на президента, як і променисті Валентина Матвієнко з Сергієм Собяніним. І тільки мудрий 82-річний легендарний художній керівник театру «Ленком» Марк Захаров, якого занесло незрозуміло яким вітром в штаб «ЕдРа», сумно сидів з паличкою в руках і не промовив жодного слова. Здається, вони були з президентом на одній хвилі.

А ви виконали свій громадянський обов'язок 18 вересня?

67% Так, проголосував, як завжди

7% Ні, на цей раз не зміг

20% На вибори не ходив - вважаю, немає сенсу

6% Прийшов, тільки щоб зіпсувати бюлетень

Прийом голосів за опитуванням закритий

Чому?
«Ви що, мені гроші пропонуєте?
«А чому б і ні?
По-перше, про що це говорить?
Що вони, гроші з власної кишені, чи що, виймають або не виймати?
Скупилися, чи що?
А ви виконали свій громадянський обов'язок 18 вересня?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация