Володимир Гришко: "Талант-шоу травмують молодь, вони вважають себе метрами - і не можуть далі працювати" - Новини Криму - Знаменитий український тенор розповів про своє особняку в Ялті, про плани заспівати з Монтсеррат Кабальє і шукати в Новому Світі молоді оперні таланти, а також пояснив, чому він не зможе спати п'ять днів після концерту в гроті Шаляпіна

Тенор вважає Крим своєю батьківщиною, і планує відкрити в Новому Світі міжнародний оперний фестиваль Фото: grishko.in.ua

Володимир Гришко: "Талант-шоу травмують молодь, вони вважають себе метрами - і не можуть далі працювати" Середа Катерина https://cdn.segodnya.ua/img/article/3886/72_main.jpg https: //cdn.segodnya. ua / img / article / 3886 / 72_tn.jpg 2012-10-09T12: 58: 55 + 03: 00 Крим Знаменитий український тенор розповів про своє особняку в Ялті, про плани заспівати з Монтсеррат Кабальє і шукати в Новому Світі молоді оперні таланти, а також пояснив, чому він не зможе спати п'ять днів після концерту в гроті Шаляпіна

"Сегодня" зустрілася з Володимиром Гришко в Новому Світі, де оперний співак дав сольний концерт в знаменитому гроті, в якому, згідно з легендою, співав колись сам Федір Шаляпін.

- Чому для свого виступу ви обрали настільки незвичайне місце, а не просто концертний зал?

- У гроті сталася велика акція. І я вважаю, що ця подія вийде далеко за рамки українського події. Живий оркестр більш ніж з 70 осіб, намолене місце, храм і унікальний пейзаж, створений Богом. Коли звучить класика і оркестр, звучить живий голос без фанери, без обману, люди це бачать і відчувають. Хочу вам сказати, що я людина грішна, але побожний, і перед концертом до мене уві сні приходив дух світлого князя Голіцина. І він благословив мене, щоб цей вечір пройшов на найвищому рівні.

- Ви хвилювалися перед таким концертом?

- Я не переживав ні грама, хоча грот Шаляпіна дуже складний по акустиці. І наш перший млинець не вийшов грудкою. А взагалі, я думаю, що ми незабаром проведемо перший міжнародний оперний фестиваль імені князя Голіцина і Шаляпіна. І ми підійдемо дуже серйозно до організації звуку. В рамках фестивалю будуть відбиратися талановиті діти, яким відомі артисти відкриватимуть дорогу в життя. Цьому фестивалю жити! Я думаю, що буду просити Валерія Гергієва (художній керівник і головний диригент Маріїнського театру, Санкт-Петербург . - Авт.), Щоб він відвідав нас у наступному році і симфонічним твором відкрив це епохальна подія. І я вже погодився стати головою конкурсу.

- Скептики сумнівалися, що концерт взагалі відбудеться. До вас, згідно з легендою, тут співав тільки одна людина.

- Знаєте, все можливо. І я ще досі не усвідомив до кінця, що я друга людина після самого Шаляпіна, який співав в цьому гроті. Ми дуже ретельно підбирали репертуар, щоб він був досить легким для людини, який прийде в перший раз послухати класичне мистецтво. Напевно, сам Шаляпін благословив мене. Я тепер від хвилювання спати не буду п'ять днів. І я прямо готовий себе привітати з такою подією - виступом в гроті Шаляпіна. Скажу більше, я б порівняв з відчуттями це з народженням моєї дитини. Я людина, яка об'їздив весь світ і бачив багато чого в житті, але мені позаздрять всі оперні співаки світу!

- Ви неймовірно ефектно з'явилися в гроті - припливли на човні ...

- Звичайно, це потрібно було зробити тільки по морю! Мистецтвознавці й історики стверджують, що в царські, дореволюційні часи в гроті збирався вищий світ, представники якого не йшли пішки по камінню, а прибували сюди по морю. Ось і ми вирішили прийти на звичайній човні, з звичайними хлопцями. Якби ми були в Італії, я б назвав їх гондольєрами. Але це наші хлопці, яким я із задоволенням підписав диски і дав автографи. Я надзвичайно зворушений, що рядовим, звичайним людям це потрібно. Адже скільки часу пройшло, наше мистецтво засипано вічним прахом, але тепер воно починає відроджуватися. І прекрасно, що це відбувається тут, на кримській землі.

- Володимир Данилович, як часто ви приїжджаєте в Крим , Щоб просто відпочити, без роботи?

- Я тут обов'язково відпочиваю щороку, адже у мене є апартаменти в Ялті. Люблю гуляти по набережній і насолоджуватися прекрасним морським повітрям.

- Неможливо побувати в Новому Світі і не спробувати місцеве шампанське. Ви встигли насолодитися напоєм?

- Звичайно, в межах розумного я люблю шампанське. І в цей раз випив келих після концерту. До речі, ви знаєте, що в радянські часи давали ордени тим, хто вирубував побільше виноградників в Криму? Слава Богу, люди викопували і ховали елітні сорти. Наприклад, так врятували "Чорного доктора" (назва сорту вина і винограду, в перекладі з татарської Екім-Кара. - Авт.).

- Ви заговорили про музичному фестивалі, який буде стартовим майданчиком для талановитих дітей. А як ви ставитеся до телевізійних талант-шоу, які пропагують поп-музику?

- Знаєте, я вважаю, що це великий соціальний негатив. Тому що не можуть всі жителі країни бути співаками. Ці шоу травмують молодь. Вони ж після участі в цих передачах не бачать нікого. Вони всі вважають себе великими метрами. А якщо виконавцю всього 18 років, що його чекає далі з таким зарозумілістю? У співака повинна бути підготовка. Тут повинні працювати психологи, а не робити всіх зірками і на цьому гроші заробляти.

- Не так давно ви пішли з опери. Що підштовхнуло кинути улюблену справу?

- Сьогодні хочу реалізувати себе як артист естрадного жанру. Піару мені вистачає, більше вже не потрібно. Як оперний артист я відбувся. Тепер я хочу відбутися ще й як естрадний - і я їм буду. Я пропагую неокласику, виконую ту музику, яку співали до мене і будуть співати після мене. Українські артисти в цьому плані можуть скласти конкуренцію не тільки Росії, але і Європі, Америці. Буду відверто говорити: час летить дуже швидко. А оперна сцена - це вічне, вона буде завжди, і молодь сюди постійно приходить. Слава Богу, я конкурентів не боюся. Яскраве тому свідчення - мій концерт з Монсеррат Кабальє, який відбудеться в недалекому майбутньому. Але наступну сторінку свого життя я б хотів присвятити великій естраді. Ми всі пам'ятаємо Магомаєва, Гуляєва, Солов'яненко. Ці люди співали і оперні партії, і багато працювали на естраді. Ось і я хочу продовжити ці традиції "голосовий" естради. Тому що, як правило, так сьогодні не співають. Українці дуже голосистий народ, але вибирають легкий шлях: не хочуть довгі роки вчитися вокалу, а просто виходять на сцену з природними даними.

ТЕНОР державного значення

Ім'я: Володимир Данилович Гришко

Народився: 28.07.1960 в Києві

Народився п'ятою дитиною в сім'ї, з семи років співав у хорі. У 1982 році закінчив Київське музичне училище ім. Глієра за спеціальністю "класична гітара" і в цьому ж році вступив до Київської консерваторії. З 1988 року став вокалістом в Національному театрі опери і балету. І вже в 1990 році отримав звання Заслуженого артиста України. З 1996 року укладає контракти на роботу солістом в "Метрополітен-опера" в Нью-Йорку і Маріїнському театрі в Санкт-Петербурзі. Записав п'ять дисків з українськими, італійськими та російськими піснями.

З приходом до влади Віктора Ющенка починає активну політичну діяльність, в 2005 році стає радником президента з культурних питань, в 2006 - заступник голови Служби гуманітарної політики. Балотується в народні депутати за списками блоку "Наша Україна", проте до Верховної Ради не проходить.

Одружений, виховує двох дітей.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Чому для свого виступу ви обрали настільки незвичайне місце, а не просто концертний зал?
Ви хвилювалися перед таким концертом?
Ви встигли насолодитися напоєм?
До речі, ви знаєте, що в радянські часи давали ордени тим, хто вирубував побільше виноградників в Криму?
А як ви ставитеся до телевізійних талант-шоу, які пропагують поп-музику?
А якщо виконавцю всього 18 років, що його чекає далі з таким зарозумілістю?
Що підштовхнуло кинути улюблену справу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация