Володимир Ілліч Ленін

Лев Троцький і Володимир (Ульянов) Ленін познайомилися в Лондоні в 1902 році. До цього часу Ленін був лідером більшовиків, видавав газету «Іскра», розробляв план повалення влади в Росії. Лев Троцький   і Володимир (Ульянов) Ленін познайомилися в Лондоні в 1902 році Випускник гімназії Володимир Ульянов, 1887 р

Володимир Ульянов народився в Симбірську в родині інспектора народних училищ Іллі Миколайовича Ульянова.

Як і його старший брат Олександр, Володимир Ульянов навчався в Симбірської класичної гімназії, яку закінчив із золотою медаллю в 1887 році.

У формуванні політичних поглядів майбутнього революціонера ключову роль зіграли арешт і страта старшого брата Олександра. Будучи студентом Санкт-Петербурзького університету, він взяв участь в організації терористичної фракції підпільної організації "Народна воля", брав участь у підготовці замаху на Олександра III. Замах запобігли, організатори були арештовані і страчені.

Володимир Ульянов, що надійшов в тому ж 1887 році на перший курс юридичного факультету Казанського університету, був залучений в нелегальний гурток «Народної волі», а через три місяці навчання - виключений за участь в одному із студентських мітингів проти введення поліцейського режиму в університетах і висланий в село. Після повернення із заслання, вступив в марксистський гурток. Мав тісні зв'язки з народовольцями.

У 1891 році Ульянов здав в Санкт-Петербурзькому університеті екстерном іспити за курс юридичного факультету, в 1892-1893 роках працював помічником присяжного повіреного в Самарі. Організував в Самарі марксистський гурток.

У 1893 році Ленін переїхав до Петербурга, де також працював помічником присяжного повіреного, і продовжив займатися пропагандистською діяльністю серед робітників. Тут же він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Надією Крупської.

Вивчивши до цього часу роботи Плеханова, Маркса, Енгельса, економічну літературу, статистичні звіти по сільському господарству і інші доступні джерела, Ульянов активно писав і навіть легально публікувався, розробляв програму соціал-демократичної партії, сформував власну доктрину політичної боротьби:

У 1895 році Ульянов виїжджає за кордон, де зустрічається з Плехановим і іншими керівниками міжнародного робочого руху, після повернення разом з Мартовим об'єднує всі марксистські гуртки Петербурга і створює «Союз боротьби за визволення робітничого класу».

Група діячів «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» на чолі з Леніним (у центрі за столом)

В цьому ж році всі члени групи були заарештовані. Леніна заслали в Сибір, в село Шушенское. За ним пішла Надія Крупська. У Шушенському відбулося їх весілля.

У 1900 році після закінчення посилання Ульянов виїжджає до Швейцарії, де видає газету «Іскра». У Росії газета силами пропагандистів поширювалася на вулицях, підприємствах, в казармах. З грудня 1901 року Володимира Ульянов підписує свої роботи псевдонімом «Н. Ленін ».

Ленін »

Перша сторінка газети «Іскра» № 1, грудень 1900 р

У 1902 через стеження німецької поліції «Іскра» переїжджає в Лондон. Туди незабаром прибуває Лев Бронштейн, який втік із сибірського заслання, вписавши в підроблений паспорт прізвище «Троцький» . Ленін прийняв його в якості сьомого члена редакційної колегії «Іскри».

II з'їзд Російської соціал-демократичної робітничої партії пройшов з 17 липня по 10 серпня 1903 року. На зборах розгорілися суперечки, в тому числі, між Леніним і Троцьким, який виступав проти ленінського плану побудови партії.

З'їзд закінчився розколом. На виборах керівних центрів партії Ленін отримав більшість, тому його послідовників стали називати більшовиками. Мартова, який залишився в меншості, - меншовиком.

У 1905 році Ленін повертається в Росію, щоб включитися в почалася в країні відкриту революційну боротьбу .

Після поразки грудневого збройного повстання, Ленін виїхав до Швейцарії. Друга еміграція тривала до квітня 1917 року.

звістка про поваленні царської влади Ленін отримав в Швейцарії. Через Німеччину він разом з дружиною і декількома більшовиками прибув в Петроград 3 квітня 1917 року.

На наступний же день Ленін виступив перед більшовиками з доповіддю «Квітневі тези», де виклав програму дій, необхідних для здійснення революції. Тоді ж Ленін проголосив гасла «Вся влада Радам!» І «Ніякої підтримки Тимчасовому уряду».

Після липневих повстань Тимчасовий уряд на чолі з Керенським постановило заарештувати Леніна та інших більшовиків. Ленін біг до Фінляндії.

У вересні 1917 року Троцький , Який був на той час звільнений з в'язниці, очолив Військово-революційний комітет і підготовку до повстання.

Ленін повертається в Петроград на початку жовтня 1917 року, бере участь в підготовці збройного повстання, яке відбулося в ніч на 25 жовтня 1917 року .

Після повалення Тимчасового уряду, Ленін очолив Раду Народних Комісарів - нову владу, яка встановилася в країні.

Для захисту Радянської влади державі знадобилася армія, яку з 1918 по 1925 роки очолював Лев Троцький.

Для захисту Радянської влади державі знадобилася армія, яку з   1918   по 1925 роки очолював Лев Троцький

В. І. Ленін в кабінеті в Кремлі, 16 жовтня 1918 р

У травні 1922 року Ленін тяжко захворів, в тому числі і внаслідок поранення під час замаху на нього в 1918 році. Поступово він став відходити від справ партії. В кінці 1922 року він надиктував «Лист до з'їзду», в якому дав характеристику своїм соратникам, які претендують на лідерство в партії. Надія Крупська оголосила лист перед XIII з'їздом партії в 1924 році.

Через погіршення стану здоров'я 15 травня 1923 Ленін переїхав в підмосковний маєток Горки. Туди часто приїжджав його найближче коло товаришів. Однак Ленін вже не займався справами партії, переживши кілька інсультів.

21 січня 1924 Володимир Ілліч (Ульянов) Ленін помер в Горках.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация