Володимир Іванович Даль - розкриті цікаві факти з життя

  1. Датчанин з руською душею
  2. Луганський козак
  3. Цікавий факт з періоду роботи військовим лікарем
  4. Даль і Пушкін
  5. Розмовну російську мову краще пишномовного
  6. Magnum Opus

Етнограф, літератор Володимир Іванович Даль відомий для багатьох тільки створенням «Тлумачного словника живої великоросійської мови», в цій статей розберемо досі невідомі цікаві факти з життя медійної особистості XIX століття. Російський вчений подолав чуму за Дунаєм, заслужив почесне звання хірурга, знав 12 мов, збирав матеріал для magnum opus (головного дітища) 53 роки.

Датчанин з руською душею

Батько В. І. Даля - датчанин, але ось сам російський лексикограф ніколи не відчував себе цій нації. Для нього на першому плані була Російська імперія і велика російська мова. Пізніше для інтересу Володимир Даль все-таки з'їздить в Данію, про це він напише в своїх мемуарах. Данія не вразила письменника, а тільки ще більше проявилася сильна любов його до Росії.

Луганський козак

Зараз у сучасної людини з Луганському асоціюються досить неприємні події, які чиняться на Україні за кам'яновугільний Донбас, але колись прославив козачий Луганськ великий російський вчений - В Зараз у сучасної людини з Луганському асоціюються досить неприємні події, які чиняться на Україні за кам'яновугільний Донбас, але колись прославив козачий Луганськ великий російський вчений - В.И.Даль. Так, з дитинства він уже знав кілька мов, був грамотний в області медицини і ботаніки, але його тягнуло саме до літературної мистецтву. Перша збірка «Русские сказки з перекази народного усно на грамоту громадянську перекладені, до побуту житейському пристосованим і приказками ходячими розцяцьковані Козаком Володимиром Луганським. П'ят перший »був представлений російському народу під псевдонімом Козак Луганський, саме під цим ім'ям прийшов Даль показувати свої творіння О.С.Пушкіну, якому дуже сподобалися казки. З тих пір зародилася між Далем і Пушкіним міцна дружба. А псевдонім незабаром був замінений на справжнє ім'я письменника.

Цікавий факт з періоду роботи військовим лікарем

З 1830 по 1831 роки під час війни з поляками В.І. Даль пропрацював в 29-річному віці військовим лікарем (до цього вивчився на медика в Дерптському університеті). Але одного разу трапилася дивна історія за освітою очної хірург Володимир Даль став командиром піхотного полку за свої інженерні знання, інакше загинули б кілька десятків російських солдатів!

Даль придумав, як з підручних засобів (дерев'яних бочок, дощок, канатів) побудувати переправу, щоб перебратися на інший берег Вісли і врятуватися від оточення поляків. За подібну нагороду Микола І нагородив Даля почесним Володимирським хрестом, але ось тільки військове керівництво не оцінило подвиг військового лікаря і винесли догану за відхилення від службових обов'язків.

Даль і Пушкін

Даль і Пушкін

Після знайомства Даль і Пушкін стали постійно бачитися, ділитися своїми досягненнями, давали один одному поради. До речі, Володимир Даль на 2 роки молодший Олександра Пушкіна! Цікавий факт з життя обох літераторів, як одного разу в 1836 році Даль приїхав Пушкіну і вжив у своїй промові слово «виползіна». Пушкін здивувався, тому що досі ніколи не чув цієї лексеми. Виявилося, що «виползіна» - це шкура, яку скидають плазуни.

І ось в наступний раз приходить Пушкін до Далю і каже: «Як тобі моя виползіна! Я з цієї виползіни не скоро вилізу, таке в неї напишу! »Частково пророцтво великого поета збулося, саме в цьому сюртуку він був поранений на дуелі з Дантесом. Щоб не завдавати болю Пушкіну, «виползіну» довелося розпороти.

Так як за освітою Даль медик, він приїхав до пораненого Пушкіну. Навколо поета зібрався цілий консиліум світських лікарів, але ось Даля в їх число не запросили. Але ось Олександру Сергійовичу було важливо саме думка одного, він запитав у Даля, чи зможе вижити. Володимир Даль відповів: «Ми за тебе сподіваємося, право, сподіваємося, не зневіряйся і ти». Тільки ось пізніше Даль проводив розтин тіла Пушкіна. На останок поет на смертному одрі простягнув Володимиру Івановичу свій перстень-талісман з великим смарагдом на пам'ять, але ж цей перстень був для Пушкіна талісманом, він допомагав йому творити. Даль забарився, але прийняв подарунок. А пізніше розповідав, що коли дивиться на перстень, хоче працювати і творити. Також Даль намагався повернути смарагдовий перстень дружині Пушкіна Наталії Миколаївні, вона відмовилася і ще віддала йому пробитий кулею сюртук, ту саму «виползіну».

Розмовну російську мову краще пишномовного

Розмовну російську мову краще пишномовного

Володимир Даль з дитячих років відзначав, що проста розмовна мова дивно коротка, легка зрозуміла. І завжди думав, чому не можна говорити на мові селян. З віком лінгвіст переконував, що російську мову псує саме іноземщини, тому всіляко намагався не вживати закордонні слова.

Magnum Opus

Magnum Opus

З 17 років Володимир Даль починає неусвідомлено збирати матеріал для створення «Тлумачного словника живої великоросійської мови». Одного разу він їхав з Петербурга, йому було холодно, тому що в Мічманського одяг не пристосована для сильних морозів. Ямщик бачачи, що юнак щулиться від холоду, підбадьорює голосом йому каже:

- «замолажівает!» - вказує пальцем на тривале хмарами небо.

Даль здивувався, і перепитав:

- «Як замолажівает?» - так як не зрозумів, що має на увазі ямщик.

Тоді ямщик пояснив, що замолажівает - це коли небо стає похмурим, що говорить про наближення відлиги. Саме цим він хотів підбадьорити юнака, мовляв, скоро стане тепліше. Тоді Даль дістав завмерли руками записну книжку, де написав нове слово і його значення. Так протягом 53 років Даль записував в записну книжку нові почуті слова, місцеві приказки та примовки. Його праця складається з 200 тис. Слів і 30 тис. Прислів'їв.

Деякі маловідомі цікаві факти з життя Даля

  • Володів дванадцятьма мовами (крім німецької, французької, грецької та латині, але особливо йому подобалися тюркські мови). Так що Даль вважається першим російським тюркологом.
  • Захоплювався спіритизмом. Розповідав, що одного разу він зміг викликати дух Жуковського, який допоміг йому з вирішенням особистих проблем.
  • Був цікавиться людина, знав і умів багато - грав на музичних інструментах, займався токарства, створював величезний за розміром словник і вивчав гомеопатію.
  • Все життя ставився до Лютеранської церкви, але після першого удару причастився і прийняв благословення у православного батюшки.
  • Був дружний з селянами, які відмовлялися вірити, що Даль світська людина. Завжди допомагав своїм лікуванням кожній людині, незалежно від стану, та й домашніх тварин виліковував.
  • Будинок, де останні роки прожив Володимир Даль, знаходиться на Великій Грузинській, будинок 4-6, з 9, це один з найстаріших будівель в Росії, де зберігаються рукописи літератора і особисті речі. Під час ВВВ в 1941 році у двір залетіла бомба, але вона дивним чином не вибухнула, пізніше виявилося, що в неї вкладено чесько-російський словник.

Володимир Іванович Даль - людина-легенда для російського суспільства, саме він законспектировал народні лексеми, приказки, загадки, примовки, які могли б бути втрачені в часі. Зараз «Тлумачний словник живої великоросійської мови» для нас історична пам'ятка всього народу, який зібрав всього одна людина, але великий у всіх своїх справах! Якщо цікаві факти з життя Даля в моїй статті справили на вас враження, читайте інші історії про літераторів, істориків, композиторів з рубрики « Цікаве про все «.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация