Вологда - дерев'яне зодчество, церкви і огляд міста

Вологда - місто на півночі європейської частини країни, батьківщина Варлама Шаламова і Костянтина Батюшкова, часте місце заслання в дореволюційний час. Вологда відома дерев'яною архітектурою з різьбленими прикрасами, великою кількістю церков, природою - всім цим можна помилуватися за недовгу поїздку в це місто.

Історичний центр Вологди - це Соборна гірка, на якій розташований Вологодський кремль і Софійський собор. Гірка підноситься над річкою, завдяки чому Кремль і собор добре видно з багатьох точок в місті.

Вологодський кремль був закладений Іваном Грозним в XVI столітті. Тоді Кремль мав набагато більшу площу і був оточений ровами, але з тих пір він багато разів руйнувався і перебудовувався. Зараз його площа в кілька разів менше, а рови засипані. Решта будівлі Кремля - ​​це Архієрейський двір і Софійський собор.

Решта будівлі Кремля - ​​це Архієрейський двір і Софійський собор

Софійський собор також був закладений Іваном Грозним як головний собор Вологди. Є легенда, що цар хотів зробити Вологду столицею, але під час будівництва Софійського собору на нього впало щось з-під склепінь і пошкодило голову. Після цього Іван Грозний зупинив будівництво собору; питання про столицю також більше не піднімався. Храм був добудований вже при інших правителів.

Набережна річки Вологди у Кремля.

Церква Олександра Невського.

Церква Варлаама Хутинського. Побудована в XVIII столітті в класичному стилі.

Центр Вологди в своєму роді унікальний - збереглося дуже багато дерев'яних будинків, що є рідкістю для сучасних міст Росії.

Багато з цих будинків - справжні пам'ятники різьбленого мистецтва, яке отримало свій розвиток в XIX столітті.

Навіть нові будинки будують в традиційному для Вологди стилі.

Через річку від центру міста та Соборної гірки розташований район Заріччя. Саме там розташована одна з найдавніших кам'яних будівель міста - церква Іоанна Златоуста, збудована в XVII столітті. Вона була закрита в 1930-і, після чого використовувалася як військовий склад. В даний час повернута РПЦ, ведуться роботи по реконструкції храму.

Неподалік знаходиться і інша церква, яку добре видно з іншого берега - церква Стрітення Господнього. Вона виконана в стилі російського бароко з безліччю декоративних елементів.

Ще одна церква Заріччя - Успіння Пресвятої Богородиці Дмитрівського приходу.

У минулому Заріччя постійно затоплювалося під час паводку, пізніше більшу частину району знищила пожежа. Після цього район відновлювався зарахунок приватного сектора, і зараз тут переважають індивідуальні будинки.

Храм Воскресіння Лазаря на Горбачевського кладовищі.

Церква Усікновення Глави Іоанна Предтечі в Рощенье XVIII століття. На церкви збереглися фрагменти стінопису, що розповідають про життя Іоанна Предтечі.

До революції Вологда часто служила місцем заслання. У місті є Музей Вологдской посилання, який знаходиться в будівлі, де жив І.В. Сталін під час заслання в цьому місті. У Вологду засилали різних людей, які мали опозиційні погляди. Найвідоміші з них: Б.В. Савінков, А.В. Луначарський, Н.А. Бердяєв та інші.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці на Нижньому долу (на Пречистенською набережній) також була побудована в XVIII столітті. Вона була закрита в 1930-і роки, після чого використовувалася як приміщення промислових підприємств. Зараз церква знаходиться в напівзруйнованому стані.

Пречистенская набережна.

Площа Революції - центральна площа міста. У різні часи на площі стояли три різні церкви, проте всі вони не збереглися. Зараз тут меморіал з Вічним вогнем і пам'ятник загиблим в Громадянську війну.

У дворі житлових будинків можна знайти перебудовану скасований церква чоловічого монастиря. Свято-Духів монастир XVII століття був закритий в 1918 році, а потім знесений для будівництва стадіону. Ця церква - єдине, що залишилося від монастиря, в ній довгий час розташовувалося обласне управління НКВС. Потім церкву перебудували, і зараз вона належить МВС.

Вулиці.

Віддаляючись від історичного центру, зустрічаєш і панельні будинки, і сучасні скляно-пластикові торгові центри.

У Софійського собору розташований шаламовского будинок. У Вологді народився і виріс письменник Варлам Шаламов. Про це місто він написав книгу «Четверта Вологда», докладно описавши своє дитинство і життя в цьому будинку. Книга особливо цікава тим, що його сім'я брала чимале участь в житті міста - а на життя Шаламова і його сім'ї припала непроста історична епоха. Зараз в шаламовского будинку знаходиться Вологодська картинна галерея, а на першому поверсі - виставка, присвячена життю письменника.

В цілому Вологда залишає дуже приємне враження. Вона зберегла атмосферу минулого, і тут нескладно уявити, як виглядали міста, наприклад, в XIX столітті: дерев'яні міські житлові будинки та особняки, велика кількість церков і малоповерхова забудова центру. У Вологді трохи туристів, але багато хороших закладів. У Вологодській області ще чимало цікавого, так що сюди неодмінно потрібно буде повернутися.

вступайте в групу Вконтакте і стежте за новими постами та іншими фотографіями.

Перші поновлення завжди в Інстаграме

Підписатися на щомісячну поштову розсилку: тут

Схожі пости

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация